Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju

Go down 
+2
Armin od Irima
Alpha
6 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimeuto vel 09, 2010 6:02 pm

Mlad je, naucit ce lol

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimeuto vel 09, 2010 6:05 pm

krivo napisah, ja nemam iskustva
a i u ovoj situaciji bila bih ziherašica ;)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimeuto vel 09, 2010 6:33 pm

Mlada si naučit ćeš :)

No da se malo vratim na onaj gore post gdje je Alpha citirala ne znam koga. Eto sad se na kraju ne zna da li je ta djevojčica silovana ili nije, nakon tko zna koliko godina postupka i tisuće stranica spisa (a dam se kladiti da spis ima više od tisuću stranica) sad oni jadni nisu sigurni da li je dijete zlostavljano ili nije. Jadno od našeg sudstva i kak ih nije sram to staviti u presudu. E gospodo suci vaš posao je da utvrdite činjenice i da nakon što ste sigurni da li se nešto je ili nije desilo donesete odluku.

@Alpha ne čudim se ja lošim odlukama Vrhovnog suda nego sam mislio da su oni preinačili osuđujuću odluku u oslobađajuću, no nije tako i prvostupanjski sud je donio oslobađajuću odluku, a ovi mutavci na Vrhovnom sudu to potvrdili.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimeuto vel 09, 2010 6:50 pm

da mi je samo čuti obrazloženje suca, na temelju čega je donio tu presudu??!!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimeuto vel 09, 2010 8:48 pm

O čemu se tu zapravo radi? shock
Dijete je nedvojbeno imalo spolne odnose sa 6 godina (čitaj bilo je seksualno zlostavljano), ali nije dalo konzistentan iskaz.
Može li ga uopće dijete pružiti, pita se i pravobraniteljica Mila Jelavić.

Vezano uz cijeli slučaj, DORH je započeo i s provjerom navoda iz Jagodinog pisam da "tata muči" i Ivicu, njenog 4,5-godišnjeg brata.
LINK http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/02/09/0528006.html?pos=n1

Sukladno tome naložilo je centru za socijalnu skrb da poduzme sve radnje potrebne za zaštitu djece pa je centar uputio Općinskom sudu prijedlog da se i Jagodin brat Ivica oduzme roditeljima.

Jagodinim roditeljima je dosad samo oduzeto pravo da žive s njom, ali su je u udomiteljskoj obitelji mogli redovito posjećivati.
Ministar Milinović tvrdi:"Nećemo dopustiti zlostavljanje djevojčice i brata."

Sukladno sramotnoj prvostupanjskoj presudi, preostaje nam samo da vidimo hoće li sud ponovno zakazati, iako mi se čini da od institucija možemo biti spremni na neočekivane scenarije, bez pretjeranih iznenađenja. kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimesri vel 10, 2010 12:46 am

Athena presuda je potvrđena od Vrhovnog suda, i ja sam prvo mislio da se radi o prvostupanjskoj presudi, ali nije to je drugostupanjska i pravomoćna odluka. Zanimljivo je to da je tu odluku donijelo vijeće u kojem je većina žena tj. sutkinja.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimesri vel 10, 2010 1:06 am

Da, znam. Prvostupanjski sud je također donio oslobađajuću presudu.
Vidjet ćemo kako će se slučaj razvijati sa curicom i njenim bratom.
Prognoze nisu optimistične s obzirom na sve. no

Evo, baš se na Otvorenom govori o tome.
Sad se Nikolić buni na novinare koji su objavili vijest. Boink

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimesri vel 10, 2010 1:13 am

Da i koliko vidim i gosti i voditelj se boje komentirati presude, jer su ih neki kvazi pravnici uvjerili da se ne smiju komentirati pravomoćne presude, što je naravno pogrešno, ne smiju se komentirati nepravomoćne presude, ali pravomoćne smije pa čak se smiju i kritizirati suci koji su ih donijeli.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimečet vel 11, 2010 12:52 am

Upravo čitam u Jutarnjem prilog o aktualnom slučaju.
Tek je inicijativom Jutarnjeg lista, tj. plasiranjem informacija o zlostavljanju djevojčice, centar za socijalnu skrb reagirao.

Naime, piše da je centar obitelj nadgledao još od vremena kad je i Jagodin otac bio dijete, jer je i sam navodno bio zlostavljan.
Alarmantno je i žalosno da su cijelo vrijeme bili pasivni.
Sad se neki, posebice državna tajnica centra za socijalnu skrb "vade" kako je neoprostivo plasirati u javnosti podatke o djetetu, jer se ide na štetu djeteta.

Ja mislim da su to samo opravdanja za centar koji kako se čini, u praksi ima jako puno propusta i prvenstveno pasivnosti u reagiranju.
Mislim da je vrlo pozitivno što su mediji objavili čitav slučaj i da ta činjenica u cijeloj priči nažalost najmanje ide nauštrb zlostavljanoj djevojčici. kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimečet vel 11, 2010 12:57 am

mislim da nije baš stvar u tome jesu li ili nisu bili pasivni - nekad jednostavno ne znaš za nešto...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimečet vel 11, 2010 1:08 am

Mislila sam općenito na neke druge slučajeve kad se centar pokazao da ne djeluje promptno. Osim toga, morali su znati kakva je psihologija osobe koja je isto tako bila zlostavljana.

Ne sumnjam da centar ima i iznimno dobre djelatnike, samo mi se čini da je nekako u posljednje vrijeme zakazao, odnosno da su ti "zaostali krakovi" nekako isplivali na površinu. kava

Općenito sumnjam da institucije kod nas baš najbolje rade svoj posao. scratch

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitimesub vel 27, 2010 11:42 pm

Evo, novijih vijesti o dotičnom slučaju.
Sud je odlučio da djevojčica idućih godinu dana ostaje kod udomitelja, objavio je Jutarnji list.
Njezin brat Ivica pak do daljnjeg ostaje u biološkoj obitelji.
Naime, nadležni Općinski sud tek mora proučiti zahtjev Centra za socijalnu skrb za dječakovo izuzimanje iz obitelji, a ročište na kojem će se o tome odlučivati nije još zakazano.
Sudskom odlukom je također određeno da roditelji smiju kontaktirati s djevojčicom jednom mjesečno na četiri sata, ali uz prethodni dogovor i prisutstvo udomiteljice, a roditelji su se odrekli prava na žalbu.kava

Nadležni Centar za socijalnu skrb će sada imati godinu dana vremena razmisliti ima li mjera zabrane Jagodinim roditeljima da žive s njom ikakvog smisla ili će nakon isteka sudske odluke odlučiti da zatraže trajno lišenje roditeljske skrbi.
Zabrana zajedničkog život s djetetom je blaža mjera i njome se zapravo daje roditeljima šansa da se poprave i omoguće uvjete za normalan nastavak života s djetetom.

Međutim, zanimljivo je da dvije žene, koje nisu involvirane u slučaj, znanstvenica i odvjetnica tuže državu i traže 10 000 eura odštete za svako dijete.
Naime, tužbu su podnijele Europskom sudu za ljudska prava i traže utvrđivanje odgovornosti države u kršenju prava djece.
Od Suda traže da i za oba djeteta izreknu privremenu mjeru izdvajanja djece iz obitelji do donošenja odluke suda, iako to predstavlja presedan.

Tužiteljice navode da je država imala propuste na više razina. study
Prvo, u kontroli i nadziranju djece, kad nadzornik nije godinama primijetio zlostavljanje.
Nisu poduzeti svi koraci da se djeca zaštite od obiteljskog nasilja, a djevojčica nakon potvrde sumnje na zlostavljanje nije odvedena u dom, već je vraćena roditeljima.
Brat Ivica uopće nije izdvojen iz obitelji, objavljuje Jutarnji list.suspect

Sudeći prema inicijativi tužiteljica, mislim da je jako pohvalno da su se odlučile na taj korak i da traže da država preuzme odgovornost za svoje propuste.
Ipak, to pokazuje koliko građani imaju povjerenja u Hrvatsku kao pravednu državu, kao i ostale institucije, kad se nerijetko obraćaju Europskom sudu da reaagira adekvatnije, pravednije i promptnije.kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju   Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Silovanu djevojcicu zele vratiti ocu silovatelju
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: