Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Google donosi najbrži internet na svijetu

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Google donosi najbrži internet na svijetu Empty
PostajNaslov: Google donosi najbrži internet na svijetu   Google donosi najbrži internet na svijetu Icon_minitimened vel 14, 2010 9:00 pm

Google ne odustaje od nastojanja da zavlada svijetom tehnologije. Samo nekoliko dana nakon što je predstavio Buzz, najavio je gradnju širokopojasnih mreža sto puta bržih od većine današnjeg interneta.

Internetski div najavio je optičku mrežu brzine jedan gigabit u sekundi. Za početak će mrežom biti pokriveno oko 500.000 američkih kućanstava, no mreža će s vremenom rasti.

Ovaj Googleov projekt je nož u leđa američkim pružateljima internetskih usluga, kao što su AT&T i Comcast Corp. Ipak, stručnjaci misle da trenutni Googleov cilj nije direktno konkurirati najvećima, nego samo stvoriti svoje mjesto na tržištu. Budući da je dio Amerikanaca jako nezadovoljan kvalitetom i brzinom internetske mreže, Google ne bi trebao imati problema s ulaskom na ovo tržište.

Google je vrlo aktivan u kampanji za brži internet. Već odavno lobira za korištenje slobodnih televizijskih kanala za internet, a ponudio je i pokrivanje San Francisca besplatnim bežičnim internetom.

Google ne pokreće ovaj projekt jer ima dobro srce: brži internet omogućit će korištenje složenijih i težih aplikacija preko mreže, što će biti od velike koristi nakon lansiranja Chrome OS-a.

Tvrtka trenutno čeka prijave gradskih četvrti koje su zainteresirane za suradnju. "Pokusni kunići" bit će odabrani do kraja ožujka, a zainteresirana kućanstva dobit će internet u drugom dijelu godine.

http://www.net.hr/tehnoklik/page/2010/02/11/0359006.html

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Google donosi najbrži internet na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Google donosi najbrži internet na svijetu   Google donosi najbrži internet na svijetu Icon_minitimened vel 14, 2010 9:04 pm

OS kakav Google želi stvoriti je zapravo sličan OS-u na kojem se radilo sredinom 90-ih, ali neuspješno. Radilo se o OS-u koji bi ovisio o "centralnom OS-u" u nekoj regiji, a da bi se to ostvarilo, nužna je konstantna veza između korisnika i servera "centralnog OS-a".

Interesira me samo hoće li korisnici moći dobiti na korištenje tako brzi internet čak i ako ne budu htjeli koristiti Google-ov OS...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Google donosi najbrži internet na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Google donosi najbrži internet na svijetu   Google donosi najbrži internet na svijetu Icon_minitimened vel 14, 2010 9:08 pm

Mislim da će to moći bilo tko. Na kraju krajeva, Google niti ne može znati da li sam se ja spojio sa Windowsima ili sa Chrome OS-om...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Google donosi najbrži internet na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Google donosi najbrži internet na svijetu   Google donosi najbrži internet na svijetu Icon_minitimened vel 14, 2010 10:07 pm

Izgleda da Google sve što radi to je ogromno, od njihovih mailova sa ogromnim inboxom do ovog super brzog interneta. No ako ćemo biti stalno spojeni sa nekim centralnim serverom to me onda podsjeća na teoriju urote i dodatnu kontrolu tih korisnika.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Google donosi najbrži internet na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Google donosi najbrži internet na svijetu   Google donosi najbrži internet na svijetu Icon_minitimened vel 14, 2010 10:12 pm

Chakotay je napisao/la:
No ako ćemo biti stalno spojeni sa nekim centralnim serverom to me onda podsjeća na teoriju urote i dodatnu kontrolu tih korisnika.
To sam i ja pomislio 8)
Ipak, 1Gbps interneta! znojko

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Google donosi najbrži internet na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Google donosi najbrži internet na svijetu   Google donosi najbrži internet na svijetu Icon_minitimened vel 14, 2010 10:24 pm

Skulptura je napisao/la:
Mislim da će to moći bilo tko. Na kraju krajeva, Google niti ne može znati da li sam se ja spojio sa Windowsima ili sa Chrome OS-om...

Ako postoje skripte kojima se može doći do informacija o hardware-u, IP adresi i internet poslužitelju nekog korisnika, mislim da ti to može dati do znanja da također postoje skripte koje pokažu koji OS posjeduje u tom trenutku.

Gledao sam prije kojih 2 tjedna emisiju na HRT-u o Google-ovom OS-u i naveli su kako bi trebao funkcionirati po principu konstantne povezanosti sa serverom. Na žalost, nisam pomnije pratio kako bih dao konkretnije informacije...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Google donosi najbrži internet na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Google donosi najbrži internet na svijetu   Google donosi najbrži internet na svijetu Icon_minitimened vel 14, 2010 10:35 pm

Chakotay je napisao/la:
No ako ćemo biti stalno spojeni sa nekim centralnim serverom to me onda podsjeća na teoriju urote i dodatnu kontrolu tih korisnika.

Mislim da Google nije nikakav urotnik koji mi nam mogao ili htio nanijeti štetu. Google ima svoje planove javno objavljene. Neki od njih, poput "Pad svjetskih Vlada" i sl., su možda fantastika. Ali njihov cilj je jasan. Potpuna kontrola WWW-a i svega vezano za to. To je ono na čemu trenutno rade. Već su krenuli sa gradnjom ovih širokopojasnih mreža. Vidjet ćemo što je sljedeće...

U svakom slučaju sam za njihova stajališta i ciljeve koji nisu isključivo vezani za internet i tehnologiju. Jedan primjer je Google Zeitgeist koji daje velike svote novaca za meetinge i razne evente koje organizira Venus Project.

Također, Googleov odnos prema zaposlenicima je nevjerojatan, i sjajan primjer svim ostalim poslodavcima.

Video sve govori:
https://www.youtube.com/watch?v=43wZNGzXjFg

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Google donosi najbrži internet na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Google donosi najbrži internet na svijetu   Google donosi najbrži internet na svijetu Icon_minitimened vel 14, 2010 10:44 pm

Tko vlada komunikacijama, vlada i informacijama. Tko vlada informacijama, ima znanje, a znanje je moć...

hehehe... kako je lako složiti teoriju urote... ^^


Google je dosad jedini poslužitelj koji većinu svojih usluga nude besplatno ili za neke sitne novce, a upravo time će privući mnogo više korisnika nego MS svojim novim verzijama Windows-a (7, a i planirani 8 i 9 se čine zavidnima) baš zbog cijena. Nadam se da će Google održati svoj trend niskih cijena pojedinih proizvoda te besplatnih usluga.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Google donosi najbrži internet na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Google donosi najbrži internet na svijetu   Google donosi najbrži internet na svijetu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Google donosi najbrži internet na svijetu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tajne poljupca (i potencijalne opasnosti koje donosi)
» Glad u Svijetu
» Pripadate li ovom svijetu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: