Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

ZDay (eng)

Go down 
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Registration date : 05.09.2009

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimesub vel 20, 2010 1:41 am

“Zeitgeist Day”, or ZDAY for short, is an annual, global event day which occurs in the middle of March, each year. The goal is to increase public awareness of The Zeitgeist Movement and The Venus Project.

In 2009, we had over 450 events in over 70 countries. These events were well documented by news agencies across the world, including the New York Times in America.

ZDay Croatia (13.3.2010.):
http://zday2010.org/index.php?option=com_events&view=events&filter_country=Croatia&Itemid=58

-
http://zday2010.org/

Jel bi tko išao na ovo? :/

Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimesub vel 20, 2010 3:33 am

dižem ruku zubi

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimesub vel 20, 2010 2:23 pm

Zanimljivo, evo malo više ako nekoga zanima

http://zday2010.org/about-zday/what-is-the-zeitgeist-movement
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimened vel 21, 2010 2:56 am

Izgleda zanimljivo. Pogledao sam Zeitgeist movie-je i mogu reći da su dosta intrigantni. Iako, ako sam ja kao laik uspio uočiti nepravilnost u samom sadržaju filma koje autori koriste kao nepobitan dokaz i argument - onda sigurno pada autentičnost i pouzdanost ostatka sadržaja.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimened vel 21, 2010 1:39 pm

Koje su to nepravilnosti? :/

Pračovjek
tomi

Male
Libra Goat

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimepon vel 22, 2010 2:38 am

Najvise ih je bilo oko religije. Sva ona masa podataka koje su naveli o raznoraznim bozanstvima je smijesna. Pogledaj npr. sto internet kaze o Amon Rau. Poluistine i teorije navode kao aksiome.

Takodjer, ona prica o Federalnim rezervama je dosta pojednostavljena, bar koliko sam procitao po netu. Uz to, ne znam koliko je odgovorno tvrditi da je svaki ulazak SADa u rat bio isprovociran.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimepon vel 22, 2010 5:16 pm

Za religiju me baš i nije nešto posebno briga jer sam mišljenja da bi svijet bio puno bolji bez nje. Ne znam na što točno misliš sa federalnim tj. narodnim rezervama, ali meni se u Zeitgeistu posebno dopalo upravo to što je sve jednostavno objašnjeno. Nema komplikacija, praktički je sve nacrtano.

SAD i ratovi :/
Kako god okreneš, od svakog rata u koji su ušli su imali nekakvu korist. Tako i sa WTC-om. Stvarno misliš da su ljudi iz pećine mogli organizirati nešto onakvo?

Pračovjek
tomi

Male
Libra Goat

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimeuto vel 23, 2010 3:07 am

Skulptura je napisao/la:
Za religiju me baš i nije nešto posebno briga jer sam mišljenja da bi svijet bio puno bolji bez nje. Ne znam na što točno misliš sa federalnim tj. narodnim rezervama, ali meni se u Zeitgeistu posebno dopalo upravo to što je sve jednostavno objašnjeno. Nema komplikacija, praktički je sve nacrtano.

SAD i ratovi :/
Kako god okreneš, od svakog rata u koji su ušli su imali nekakvu korist. Tako i sa WTC-om. Stvarno misliš da su ljudi iz pećine mogli organizirati nešto onakvo?

Mene zanima i religija. Cak i ako te ne zanima, htio sam ti skrenuti pozornost na to da tamo ima rupa u prici i naprosto izmisljenih cinjenica. Ako su se time koristili u tom dijelu, ne vidim zasto ne bi u ostalima. Vjerujem da je bio filma istina, ali naravno da sam skeptican kad ima toliko "nevjerojatnih" "cinjenica".

http://webskeptic.wikidot.com/zeitgeist-federal-reserve

Imas pod Projects vise toga:

http://webskeptic.wikidot.com/
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimeuto vel 23, 2010 5:56 pm

Meni nije jasno gdje si iskopao tu stranicu...
Mislim sve je to OK, ali ja se ne bi baš previše naklonio tako nečijem mišljenju.

npr.:
"The end result of this system is SLAVERY, for it is impossible for the Government, and thus the public, to ever come out of the self-generating debt."

Zašto je to "False" na stranici od tog tipa?

"This does not meet the definition of "slavery" where one person is owned by another person. (Perhaps this can be dismissed as a bit of hyperbole)."

Mislim da se niti nije mislilo da će nas mlatiti bičevima :)
Ali robovi smo već sada... Ništa bez rada. Jednostavno moraš raditi inače umreš od gladi.

"As it relates to the U.S: It is definitely possible for the Government to get out of debt. Since most T-bills mature in less than 10 years, the government could get out of debt by running a balanced budget for 10 years straight."

Izvuku se svakih nekoliko godina sa nekim ratom.

Pračovjek
tomi

Male
Libra Goat

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimesri vel 24, 2010 4:41 am

Tu sam ju nasao: http://www.google.com :D

Zasto je to false? Ropstvo kakvo propagira Zeitgeist je ovisnost ljudi o bankama; ako se u nekom trenutku dogodi da svi budu toliko duzni da ce morati raditi samo i iskljucivo da otplacuju dug i kamate koje se stvaraju na njega, to bi se smatralo ropstvom. Ropstvom se ne smatra samo mlacenje bicevima i tjeranje na teski fizicki rad. Duznicko ropstvo je jednako gadno.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitimesri vel 24, 2010 5:07 pm

Upravo i ja govorim da ropstvo nije samo mlačenje bičevima. Ali autor teksta se pozvao na to tj. nešto tome slično.
"This does not meet the definition of "slavery" where one person is owned by another person."

Puno ljudi, uključujući mene, radi da otplati dug ili mu se uzima dio prihoda za otplatu nekog duga. To je što se tiče pojedinaca. Problem nastane kada cijela država "radi" da otplati dug. Hrvatska bi mogla biti jedan primjer. Tu nastaje još jedan problem. Da bi se taj dug otplatio, potrebno se još više zadužiti jer ponekad ništa drugo ne preostaje...

Anyways, mislim da autor Zeitgeista nema razloga izmišljati te sve stvari. Neke informacije koje su spomenute u Zeitgeistu možda niti nisu javno dostupne, tj. ne može se provjeriti njihova istinitost. Autor je bivši ne-znam-što u CIA ako se ne varam, pa je moguće da neke od takvih informacija zna "iznutra"...

ZDay (eng) Empty
PostajNaslov: Re: ZDay (eng)   ZDay (eng) Icon_minitime

[Vrh] Go down

ZDay (eng)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.