Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čakre

Go down 
+22
Tonks
liby
primitive101
Athena
Kakashi
Eternity
schmizzl
Pux
Michael Wittmann
Flamezar
Legionar
Neo
Alpha
grivion
Jaykof
Saroman
siskara
Merkurica
zvezda
Yado
Svjetloisjena
indigocakra
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
grivion
Višestanični organizam
grivion


Male
Gemini Cat
Broj postova : 73
Age : 36
Location : between inner and outter space in mind
Registration date : 27.11.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepet stu 28, 2008 12:19 pm

hahahaha! :)

hvala na dobrodoslici :)

nije da imamo izbora dali cemo zivjeti s njima ili ne, bez njih ne ide. :) pitam zato jer me zanima dali netko radi/zna neke tehnike s cakrama. ja znam neke, a cuo sam neke koje su toliko new age i krive da me zaboljela glava...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepet stu 28, 2008 7:30 pm

grivion je napisao/la:
hahahaha! :)

hvala na dobrodoslici :)

nije da imamo izbora dali cemo zivjeti s njima ili ne, bez njih ne ide. :) pitam zato jer me zanima dali netko radi/zna neke tehnike s cakrama. ja znam neke, a cuo sam neke koje su toliko new age i krive da me zaboljela glava...

Radila sam kraće vrijeme jednu vježbu kad sam inicirana u reiki. No kako sam odustala od reikija, i to s čakrama nmi je nekako isprilo... Imala sam i jednu vježbu u kojoj je trebalo vizualizirati treće oko, no to područje je postalo tako osjetljivo da sam se pomalo i uplašila. Bila sam ih u stanju i naći viskom na mužu i djetetu, s prednje i stražnje strane tijela... No vjerujem da drugi imaju neka pametnija iskustrva o kojima će ponešto i napisati.
[Vrh] Go down
grivion
Višestanični organizam
grivion


Male
Gemini Cat
Broj postova : 73
Age : 36
Location : between inner and outter space in mind
Registration date : 27.11.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimesub stu 29, 2008 3:22 am

jedna od drazih nebuloza koje sam cuo, a ticu se new age-a je da se udahne bijela svjetlost u cakrei da se drzi u sebi.

neznam kako ljudi ne shvacaju da bijela svjetlost predugo zadrzana u sebi izaziva blijedjenje cakri. kad su cakre bez boje? kad je covjek mrtav. vidite vezu?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimesub stu 29, 2008 11:39 am

Mislila sam da čakre nestanu kad je tijelo mrtvo, nisam znala da su bijele. Čitala sam da su crne ako imaš rak u terminalnoj fazi i da su pokidane.

New age možda izaziva štetu prevelikim širenjem ideja pa ljudi koji pojma nemaju upadaju glavačke u neke stvari koje mogu biti i opasne. Zato ja ne radim ništa dok o tome ne naučim sve što se može naučiti. I čakre pokušavam samo detektirati, znam da će raditi bolje ako budem zdravije živjela - a svi znamo što je to zdravije živjeti...
[Vrh] Go down
grivion
Višestanični organizam
grivion


Male
Gemini Cat
Broj postova : 73
Age : 36
Location : between inner and outter space in mind
Registration date : 27.11.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepet pro 05, 2008 9:32 pm

cakre odgovaraju energetskim centrima u tijelu kako na spiritualnoj tako i na fizickoj razini. dakle umjesto da imenujemo cakre mozemo to gledati kao zlijezde ili organe koji se nalaze na tim mjestima.
ja osobno neznam anatomiju ljudskog tijela dosta dobro da imenujem te centre/zlijezde ali zna se na sta se cilja.
malo si me krivo shvatila, nisu cakre bijele nego izblijede, postanu transparentne, ovo za rak neznam ali mi zvuci malo sumnjivo... gdje si to citala?

taj new age mi dokazuje samo da su stari nacini koji zahtjevaju vise vremena rada ipak bolji i da se duhovno uzdizanje ili bilo kakav takav rad ne postize kao instant kava. mora imati proces trajanja u kojem se mal po malo dolazi k cilju.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepet pro 05, 2008 11:10 pm

grivion je napisao/la:
... ovo za rak neznam ali mi zvuci malo sumnjivo... gdje si to citala?


Barbara Ann Brenan : Iscjeliteljske ruke study
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimesub pro 06, 2008 12:11 am

Bas ju citam :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimesub pro 06, 2008 12:58 am

Alpha je napisao/la:
Bas ju citam :)

lovely
[Vrh] Go down
grivion
Višestanični organizam
grivion


Male
Gemini Cat
Broj postova : 73
Age : 36
Location : between inner and outter space in mind
Registration date : 27.11.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimečet pro 11, 2008 1:04 am

evo da sa vama podjelim jednu cinjenicu koju malo ljudi primjenjuje, a tice se izravno cakra i simbola.

davidova zvijezda ili solomonov pecat nije bezveze tog oblika kojeg ustvari jest, on ima konkretno znacenje. ako malo bolje pogledate, vidite da se taj simbol sastoji od dva trokuta. onaj sa vrhom prema gore simbolizira muskost, onaj sa vrhom prema dolje, simbolizira zenskost, preklapaju se jedan preko drugog zbog musko zenskog ujedinjenja koje daje zivot. necu u detalje o tome, dovoljno ste stari da to znate hahahahaha
uglavnom, taj muski dio je falicki simbol i simbolizira sve muske domene kao sto su snaga, dominantnost, racionalnost, vodstvo i sl., ovaj drugi simbolizira zenski spolni organ te zenske domene kao emocionalnost, njeznost, razumjevanje i sl. malo modificiran znak, samo krakovi trokuta prema gore se nalazi na epoletama casnika u vojsci koji u vecem broju znace visi cin. ukratko, cim vise pimpeka, veci frajer hahahahaha.

takvi simboli (falicki) utjecu na sakralnu i seksualnu cakru, odrzavaju red, koherentnost, funkcionaizam, hijerarhiju i slusanje zapovijedi komandnog lanca. to se jako lako postize kod ljudi kojima su cakre nebalansirane i ove navedene su im istaknute, cesto su takvi ljudi najbolji vojnici jer najbolje slusaju naredbe, bez prigovora.
jedna jako jednostavna tehnika za balansiranje cakri je da se drzite uspravno, ne pogrbljeno. zasto? ako gledate protok energije, shvacate da je on od gore prema dolje, tocnije iz kozmosa u zemlju. to inace obasnjava kundalini aktivaciju ali o tome poslije. ako vam je protok energije direktan kroz sve cakre iz kozmosa prema zemlji (uzemljenju) cakre vam se pune i prazne na prirodan nacin i samim time se iscijeljuju i balansiraju u prirodni polozaj odnosno balans. to su znali druidi, nesto slicno cudomixu iz asterixa i obelixa hahahaha, oni su drzali do prirodnog balansa pod svaku cijenu, danas se to i jos mnogo drugih mudrosti smatra poganskim i samim time se odbacuje kao nevrijedno. ljudi koji to tako olako odbacuju bi se itekako zacudili kad bi znali koliko stvari koje danas pisu u bontonu su ponasnje starog nacina preoblikovano u nase vrijeme. nije bezveze napisano u bontonu da se drzite uspravno. nije to neciji hir, ima u tome nekakve konkretne koristi.
taj i jos mnogi "dragulji" zivota se nalaze na otvorenom, samo ih treba znati naci i povezati, nije sve toliko ezoterija koliko se jako cesto cini.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimečet pro 11, 2008 2:56 am

Čakre - Page 2 56888219og0
Čakre - Page 2 W405

Još 1 od tumačenja Solomonovog pečata...
Naravno, spoj 4 elementa...

A što se tiče pravilnih položaja, sem što možemo praktikovati jogu, telo najčešće samo zna koji mu odgovara...*
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimečet pro 11, 2008 8:54 am

Ja sam čitala još jedno objašnjenje - da je Davidova zvijezda prastari simbol ravnoteže između neba i zemlje koja se mora ujediniti u vlasti. Onaj trokut koji ima bazu gore, a vrh prema zemlji predstava duhovnu vlast, onaj drugi svjetovnu jer ima bazu na zemlji, ali vrh mora težiti prema nebu. Kad se ta ravnoteža poremeti, događaju se loše stvari. Inače ta vlast može biti ujedinjena u jednom čovjeku, ali autor tumačenja (ne sjećam se sad gdje sam to čitala) spominjao je vlast kralja (zemaljsku vlast) koja se nadopunjava s vlašću vrhovnog svećenika (ne po funkciji nego stupnju duhovnog razvoja)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimečet pro 11, 2008 2:13 pm

@Grivion...slazem se da je puno toga preoblikovano u vjerske obrede ili tradiciju ili bonton (kad vec spominjes) zapravo nesto sa smislom koji ljudi vise ne znaju...jednostavno slijede (ili ne) te upute ali ne znaju pozadinu toga niti sto zapravo rade...
Po istoj logici mozemo reci da mozda postoje i obredi, vjerovanja i sl. koji sluze upravo obrnutom procesu...da se oslabi protok energije...da se cakre disbalansiraju... Zasto bi to netko htio...upavo zato jer je takvim ljudima lakse manipulirati (kao sto si i spominjao na primjeru vojnika)...

I jos nesto...eto...doso si na pravi forum gdje uglavnom vlada misljenje da ezoterija ili kako god to nazvali ne postoji uopce...jer je sve prirodni proces...to sto nesto ne razumjemo ne cini to nesto 'magicnim' zivili
[Vrh] Go down
grivion
Višestanični organizam
grivion


Male
Gemini Cat
Broj postova : 73
Age : 36
Location : between inner and outter space in mind
Registration date : 27.11.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepet pro 12, 2008 1:19 am

@zvezda & svjetlo i sjena
rijetko se dogadja da jedan simbol ima samo jedno znacenje, tumaceno na razne nacine. arbitrirana znacenja simbola se javljaju najcesce u novijem dobu (promet, ustanove, tehnika...) tako da iz jednog simbola se moze naci vrlo mnogo znacenja i nije neuobicajeno da su znacenja ponekad dijametralno suprotna.
ovaj zvezdin prikaz davidove zvijezda izlazi iz gledanja svijeta na nacin da je gore zrak, (sjever) za to morate samo pogledati u nebo, dolje je zemlja (jug) lijevo je istok (vatra povezana preko sunca) i desno je zapad kao simbolika pada sunca u more (vodu).

@ alpha
upravo tako, ljudi su poceli djelovat na auto-pilot i prihvacaju neke stvari i misljenja zbog autoriteta ljudi kojima vjeruju. neki obredi sluze za zatupljivanje ali u istim institucijama su neki obredi odrzani jer imaju konkretnu funkciju. tako naprimjer krstenje ustvari sluzi da se uz ritual dijetetu ispere krunska cakra.
zacudio sam se kad sam vidio sta ustvari znaci rijec ezotericno i okultno, znaci skriveno. razlika je da je rijec okultno grckog a rijec ezotericnog porijekla. isto tako rijec hereza znaci izbor ali o tome jednom drugom prilikom. po svemu ovome, sve sto mi trebamo je prepoznati te skrivene stvari koje su nam najcesce pod nosom. jos onda samo treba znati sta treba s njima.
slicno sam nekom prijatelju objasnjavao da magicne stvari nisu cesto doista magicne nego ih neznamo sagledati iz pravog kuta. magija kao takva, sama po sebi je jedna druga prica.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepet pro 12, 2008 1:32 am

grivion je napisao/la:
razlika je da je rijec okultno grckog a rijec ezotericnog porijekla.

Možeš mi, molim te, objasniti što si ovime želio reći?

Btw, riječ okultan je latinskog, a ezoteričan grčkog porijekla, ali ljudi to često brkaju i u krajnjoj liniji nije ni bitno. Zanima me samo što nedostaje u gornjoj rečenici scratch
[Vrh] Go down
grivion
Višestanični organizam
grivion


Male
Gemini Cat
Broj postova : 73
Age : 36
Location : between inner and outter space in mind
Registration date : 27.11.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepet pro 12, 2008 1:50 am

hahahahahaha mislim da je vrijeme da za danas stanem na loptu.

sve sam pobrkao, uglavnom, obje rijeci znace skriveno.
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepon pro 29, 2008 3:04 pm

što su cakre?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepon pro 29, 2008 3:09 pm

Pogledaj temu od pocetka...
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepon pro 29, 2008 5:36 pm

hvala
[Vrh] Go down
grivion
Višestanični organizam
grivion


Male
Gemini Cat
Broj postova : 73
Age : 36
Location : between inner and outter space in mind
Registration date : 27.11.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimesri sij 07, 2009 11:22 pm

i onda postavi pitanja jer ces ih najvjerojatnije imati :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: 7 čakri   Čakre - Page 2 Icon_minitimečet sij 29, 2009 7:29 pm

7 čakri koje nalazimo u našem tijelu, sa 'središnjom zvijezdom' solar plexusom u kojem se nalazi centar naše energije.
Što mislite, postoji li i kako ih razviti?
Imaju li i ostala bića čakre i kakve?


Slika govori tisuću riječi

Čakre - Page 2 Chakra-man


Mislite li da je zadnja slučajno nacrtana izvan našeg tijela?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimepet sij 30, 2009 12:24 am

Spojila sam ovaj gornji post na temu koja ima dosta kvalitetnih postova o čakrama pa mislim da ne treba otvarati novu :)

Krunska čakra nas povezuje s višim slojevima aure, vidovnjaci kažu da je broj čakri veći, da iznad sedme vide još dvije kristalne kvalitete, no meni je to viša matematika. Sedam čakri povezano je sa sedam slojeva aure i odnosi se na trenutnu inkarnaciju, one iznad sedme vjerojatno se tiču puta duše ili kolektivne svijesti.

Možda Alpha može citirati nešto iz knjige B.A.Brennan Iscjeliteljske ruke koju je nedavno čitala, meni je ona glavni izvor informacija kad su čakre u pitanju - baš mi je nekako "sjela".
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Chakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimesub lis 03, 2009 11:00 pm

Evo ovako ljudi. Svi valjda znate sta su chakre ako neko nezna to su kao energetski bazeni naseg tijela.... ima ih ja mislim 7 uglavnom treba mi misljene iskustvo nekog ko se vec stime bavio ili bavi i njegove misli kako otvorit te chakre i te strvari. I samo me jedno zabrinjava neznam kolko su stvari koe vidimo na internetu istinite al negdje pise trebas bit kao ( satanist) da otvoris chakre, da li je to istina?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimesub lis 03, 2009 11:41 pm

Spojila... :) *
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimened lis 04, 2009 12:20 am

skinuo sam neku knjigu "tajna snaga coveka" gde se spominje cakra... prekopiracu tekst ako vas interesuje...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitimened lis 04, 2009 12:25 am

Prekopiraj, svakako! :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čakre - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čakre   Čakre - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čakre
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: