Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mozak naših predaka je bio 20 posto veći

Go down 
+3
Fantom
MoW
Alpha
7 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimepon oľu 15, 2010 2:39 pm

Francuski znanstvenici su replikom lubanje stare 28.000 godina došli do zaključka da se ljudski mozak smanjuje. Ističu kako je mozak danas za 20 posto manji nego što je bio mozak prahistorijskih ljudi. Ovaj pronalazak ne sugerira da su naši preci bili inteligentniji. Postoji nekoliko teorija zbog čega se ljudski mozak smanjio. Prva je da su tada bile neohodne veće glave kako bi preživjeli nedaće s kojima su se susretali, a druga da je ljudska glava bila veća zbog hrane koju su ljudi konzumirali. (Izvor)

Ovo je kao neka kvantiteta vs. kvaliteta kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimepon oľu 15, 2010 3:26 pm

Možda će biti neki ostatak od križanja kromanjonaca s neandertalcima, koji su imali još veću glavu, više zubi i uglavnom veći stas. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimepon oľu 15, 2010 3:37 pm

Pa naravno da je bio veci.
Nekad su i racunari bili ogromni sa lampama a danas mali sa cipovima.
Devolucija na djelu. Mi smo "degenerici". Darwin je lagao. Mozak naših predaka je bio 20 posto veći 888361
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimepon oľu 15, 2010 4:16 pm

ako si ti ja nisam cerek
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimepon oľu 15, 2010 4:20 pm

floridana je napisao/la:
ako si ti ja nisam cerek

Naravno da ti nisi oko moje...Mozak naših predaka je bio 20 posto veći 683828

Pod "MI" sam mislio na muskarce a ne na vas zenske,savrsena bica...Mozak naših predaka je bio 20 posto veći 64658
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:02 pm

lolcina

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Pyro
Višestanični organizam



Male
Virgo Goat
Broj postova : 42
Age : 32
Registration date : 28.10.2009

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimepon oľu 15, 2010 10:19 pm

ova se teorija bazira na cinjenici da se smanjuje lubanja i iz toga proizlazi cinjenica da je mozak manji, ali kod mozga nije bitna toliko velicina koliko njegova povrsina. koliko sam ja upucen oni nisu nasli tog kromanjonca zaledenog i stime dobili njegov ocuvan mozak pa da ga usporede s nasim nego rekonstruirali lubanju i vidjeli da je veca i stoga ima veci mozak ali tu se nista ne spominje o povrsini mozga, stoga nebi rekao da se moze ikako pricati deevoluciji ili kao gore navedeno da smo gluplji nego sto smo prije bili
inace da jos dodam opce poznata cinjenica jest da su sapiensi imali manji volumen lubanje (1300-1500) nego neandertalci koji su imali do 1650 cm3, a oni su izumrli navodno radi toga sto su sapiensi bili inteligentniji i uspijeli ih istrijebiti (genocid je po nekim teorijama, ne tvrdim da je tako samo kazem da je moguce)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimepon oľu 15, 2010 10:36 pm

Da, možda su samo homo sapiensi bili bolje prilagođeni za preživljavanje u ekstremnim uvjetima koji su nastupili u periodu od prije 40000-12000 godina. Tada smo imali dosta leda, kometskih udara i općenito prilično nepovoljne klime koja je zahtjevala dosta inteligencije da se čovjek spasi.

Osim same površine mozga, bitna je i snaga sinapsi među neuronima. Inteligentniji ljudi imaju bolje povezanu neuronsku mrežu kao i bolju povezanost polutki mozga.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimepon oľu 15, 2010 11:47 pm

Možda se nama mozak tj. glava smanjuje zbog aerodinamike. Ipak mi živimo puno brže od naših predaka, a za takav brz život nam je potrebno aerodinamično tijelo, pa i glava tj. mozak whee
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 2:16 am

ali su im slabij obradjivali podatke
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Empty
PostajNaslov: Re: Mozak naših predaka je bio 20 posto veći   Mozak naših predaka je bio 20 posto veći Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mozak naših predaka je bio 20 posto veći
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: