Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Epidemija debljine

Go down 
+13
Jagor
utisana
biga
Michael Wittmann
Fantom
Alpha
Chakotay
ANTEA65
flory
Armin od Irima
floridana
Cinderella
MoW
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimečet tra 01, 2010 11:52 pm

flory je napisao/la:
Alpha, samo poremećaj u glavi zubi
Dobro je, lakse mi je kad znam diagnozu zubi

hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 12:09 am

MoW je napisao/la:

Koliko je stara, da li je imala zdravstvenih tegoba, što voli jesti zdravoga?

Ne mogu samo tako banut s jelovnikom, tko zna što dijete želi jesti? Epidemija debljine - Page 2 158397

IMa 8 g, i trebala bi skinut oko 5 kg, iz zdravstvenih razloga, jer ima Turnerov sindrom i ne smije bit debela, a Turnerice naginju debljini! Dijete ko dijete voli samo meso i slatko, kao što sam rekla, prolazi pasta i patate ilitiga krumpiri, a voće i povrće za nju ne postoji. Ali ne možeš od toga samo radit jelovnik, treba joj uvest nešto voĆe i povrća!
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 12:18 am

Ok, Flory, ako je tako onda nije još panika, sad si prava manekenka, skupa s Alphom Epidemija debljine - Page 2 64487
Sorry, cure malo se zezam, za utjehu ja imam 167 i 55-56 kila i strašno sam si debela Epidemija debljine - Page 2 982158 Rado bi otresla još2-3 kile ali volim papat sve i svašta.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 10:52 am

Ok, Antea, pokušat ću, ali tu se krećem po eksperimentalnom području na kojem uspjeh nije zagarantiran.

Doručak: Jedna šnita kruha sa sirom, mladi luk ili par rotkvica, jedno jaje i šalica mlijeka.

Užina: jedna jabuka ili naranča - ako može biti miksana s malo vode, tim bolje

Ručak: meso ili riba po izboru, riža ili krumpir, salata, multivitaminski napitak

Užina: sušeni orašasti plodovi i sjemenke

Večera: bilo koja hladna večera, ubaciti barem malo nekog sirovog povrća, čaša voćnog soka.

Alternativa voću i povrću tijekom više obroka je da se umjesto neke užine napravi smoothie miks voća i povrća zajedno. Za to preporučam sljedeće kombinacije:

Lišće peršina, celera, mrkve ili rotkvice (dobro oprano, najbolje organskog podrijetla), naranča ili jabuka, malo limunovog soka, pola žlice meda

Krastavac, naranča, limunov sok, med po želji.

Lišće peršina, kruška ili bobičasto voće.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 11:40 am

Super, MoW, hvala ti puno, to je idealna dijeta za mene, njoj to ne bi mogla podvaliti. Kažem podvaliti, jer znaš kakva su djeca, čim vidi nešto zeleno ili tragove voća i povrća - kida na lijevo Epidemija debljine - Page 2 295661 Otprilike tako sam nekako i ja smislila , ti mi ga dođeš kao neki orjentir da nisam zastranila pošto, vidim, zaista imamo slični sklop u glavi što se prehrane tiče.
Po onom što si napisao doručak prolazi bez luka ili rotkvica, naravno, onda užina može ići s jabukom, bananom, možda jagode, maline, kupine, šljive - kad ih bude, ručak prolazi, pa čak i popodnevna užina s orašastim plodovima, a večera onda nije problem. Hvala ti još jednom. S tim da ona nije na tako drastičnoj dijeti da ne bi uopće smjela slatko, samo ga mora drastično smanjiti, tako recimo za jednu užinu može pojesti komad nečeg slatkog, a za večeru recimo ponekad nekakave muslije. Epidemija debljine - Page 2 158397
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 11:54 am

Pripazi samo da ono što jede slatko nije ujedno i masno - kao što su kupovni kolači i većina kupovnih keksa. Neka posebno pazi na transmasti!

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 12:19 pm

@Antea...kad sam bila klinka isto tako sam izbjegavala sve sto je zeleno...u biti kad sam skuzila da je to nesto sto moram jesti od tog casa je postalo nesto sto necu jesti pa makar mi bilo i fino...ipak, kako je moj djed imao svoje povrce, obozavala sam "raditi" oko toga (to znaci visit u blatu dok djed radi)...i drugacije mi je bilo kada bih vidjela citav proces od uzgoja do obrade...
Ne znam, mozda bi ju mogla "nagovoriti" pristupivsi joj na taj nacin...ono tipa da se od toga napravi mala zabava...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 12:29 pm

@MoW...teško je s klincima - kupovne stvari su najbolje - kaj ti to ne znaš?? Epidemija debljine - Page 2 973175 Naravno, morat ću na neki način tu uvesti reda, čekam da joj klikeri prorade, svi klinci kad u školi počnu učit što je zdravo a što ne odma to počnu doma primjenjivat pa uglavnom mnogi roditelji imaju problema zbog zdrave prehrane njihove djece. Ja to jedva čekam!

@Alpha... to sa zabavom kod nje ide jedino ako su u pitanju šniceli i čokolada, a ne sa zelenjavom i voćem. Djeca jako dobro znaju što je nima zabavno, pogotovo ova današnja - što hoće to prolazi, što neće - možeš se jarit! Epidemija debljine - Page 2 66776
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 12:56 pm

Meni je vjerojatno trebao pubertet da shvatim da mi treba "zelenjava". Čak mi je sva ta hrana postala daleko ukusnija (zrelost sustava za okus/ukus? ^^).

Kako god bilo, sad jedem sve što mi se nađe u tanjuru...


Što se tiče debljine, imam problema s time otkako znam za sebe i nikad nisam to išao konkretno rješavati. Još mi sve to otežava činjenica da imam endomorfni tip tijela (široka ramena, široki bokovi, brzo dobijem mišićno, ali i masno tkivo, a oboje teško gubim). Imam podosta mišićne mase, ali i dosta masnoga tkiva. Jedino mi je rješenje 5-6 MALIH obroka na dan, zdrava hrana (relativan pojam) i tjelovježba.

Debljina je problem kojem bi se trebalo više davati pažnje, ne samo tako da se netko mora samostalno podučavati, nego bi se to trebalo uvesti i u škole (osnove i srednje). Recimo, u japanskim školama nastava ne može početi bez tjelovježbe iz čistog razloga što im je jasno kako se osoba mora razvijati, ne samo umno, nego i fizički. Istina, ta tjelovježba je više razgibavanje, ali i to je daleko više od klasičnog dolaska u školu u stilu dobačene vreće žita u školsku klupu...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 1:05 pm

@Antea...hm, da...kuzim... Kod mene je palila i verzija koju odrasli nisu uopce primjenjivali (steta)...ali da jesu dobili bi puuuno bolje rezultate. Naime, obicno se ljudi prema djeci ponasaju bas tako - kao prema djeci. Mene je to uglavnom nerviralo. Ono, kad ti netko nesto kaze bez uopce pomisli da ti objasni i obrazlozi...nego kao, to je tako. A ja kao dijete moram to prihvatit. E, sad, nekako predpostavljam da ti s njom imas ipak drugaciji odnos od toga "to je tako" ali mozda bi se trebalo cesce provoditi neki ozbiljni razgovori...i usput joj dati teglu, sjeme i nek si posadi rajcicu :D Sad kad sam ovo napisala mi se cini da je ta metoda vec iskusana...osim ovog dijela sa teglom i rajcicom :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 1:34 pm

stari ljudi kazu stani sa jelom kad ti je najsladje.
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 3:39 pm

@Armin... "zrelost sustava za okus", baš tako nekako, samo što je šteta dok im to ne dozreli pojedu masu gluposti kojih se onda treba odvikavat, ugoje se u međuvremenu i ponekima ni ne pada na pamet da nešto više miijenjaju. Sjećam se dok sam bila klinka gurali su mi tu salatu 'jedi kćeri, to ti je zdravo', a meni bila muka od tog kiseliša, onda su se stvari promijenile i sad bi 'ubila' za salatu Epidemija debljine - Page 2 158397 Što ćeš, dozrelio sustav!
A i ona druga ti nije loša, kada bi sva djeca u školama prije nastave odradila jedan Tai chi ili Chi kung, gdje bi nam kraj bio????

@Alpha...Znam, hvatam se ponekad kako ju tretiram kao dijete i onda se uglavnom svađamo, kad okrenem ploču i obraćam joj se kao sebi ravnoj onda je super, ali samo za kratko jer onda odma pokušava dobit i stvari koje su isključivo za odrasle. Tako tu treba imati savršeni balans da kad pružiš prst ne ostaneš odma i bez ruke. To ti je politika.
I osim toga život je takav,čupav i dlakav, nisam ja s njom cijeli dan pa da mi razglabamo laganini, sadimo rajčice i to. Ja imam svoje dnevne obaveze, ona svoje i vidimo se efektivno sat vremena na dan u kojih onda moram s njom riješit sve tekuće probleme i poigrat se malo, i domaći napisat i što već. Zahtjevno, isn't it?

@Michael... to što kažu stari ljudi je točno, jer ti je onda želudac pun 2/3, a to je optimalno. Po tome ispada da su svi stari ljudi, osim što su bili stari, savršeno poznavali vede. Epidemija debljine - Page 2 295661
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 4:36 pm

nisam danas nešto dobre volje, pa sorry ako koga naživciram pitanjima...
Antea, (tako mi se mala rodica zove, preslatko biće) kako bi taj Taj chi ili Chi kung mogao kod ishrane pomoć?? ustvari ne znam baš te istočnjačke trikove i vještine tako da neznam ni šta su ova dva spomenuta...

a što se debljine tiče uvijek sam imao problema s time, ustvari sa nedostatkom iste... ja sam vam čovjek koji se nikako nemože udebljat... čak sam probao sa jednostavnim šopanjem, tj trpanjem u sebe... svaki dan 3 mjeseca sam jeo po 5 puta obilno na dan i opet nisam nimalo dobio na kilaži... možda je do toga što sam puno aktivan, puno se krećem i radim..

tako da vjerujem da ljudi koji imaju problema sa debljinom u velikoj većini slučajeva mogu tjelovježbom il nekom većom fizičkom aktivnosti to dovest u normalu... a sve one (kao moje ukućane) koji se prežderavaju i kasnje kukaju da su debeli bi jednostavno namlatio zbog gluposti koju rade...
može se sve jest, i čokolada i meso i šta ja znam šta sve ne a da se pritom ne udeblja, al ne, ljudi su jednostavno preljeni da pomaknu guzicu i urade makar 30 trbušnjaka da nedobiju kulju, 15-ak sklekova da im se koža ispod ruka ne omlitavi i odhodaju ako već nemogu trčat makar kilometar... i gotovo...

ps. oni koji zbog nekih poremećaja su debeli, normalno ovo nije za njih namjenjeno, al opet ima mnogo ovih što sam ih nabrojao koji jednostavno kažu imam poremećaj u prehrani i gotovo, a ustvari je samo još jedna ljenčina kojoj je ljeno na dan pješke preć 100 metara...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 8:25 pm

@Antea...da...znam...ono za rajcice je vise bilo receno u sali...a ovo drugo je tocno kako kazes... zivili

@Biga...pa ne bas u ishrani ali za tjelo bi itekako koristilo :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 8:32 pm

ok, bio sam malo lijen, sad sam vidio na internetu Tai Chi... znao sam i prije šta je to, samo nisam mogao povezat sa imenom ako me kontate... sorry... :)
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 11:31 pm

@biga.. eto Alpha ti objasnila, ja se baš naperila sad ću ja njega prosvijetlit... Epidemija debljine - Page 2 973175
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimepet tra 02, 2010 11:54 pm

Ja se svoje debljine pomalo rješavam - vježbam 3 puta tjedno po 2 sata, nekoliko obroka na dan, a uglavnom izbjegavam preko 300 kcal za večeru (da da, i kalorije se broje :D )...
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimesub tra 03, 2010 12:33 am

Odlično Armine kada ti pređe u naviku da vježbaš svaki dan (1 dan pauze u tjednu) to će biti ono pravo! ...i večera ne poslije 6, odnosno ne poslije zalaska sunca, ali sad smo sat pomaknuli pa ti ta ne vrijedi, radije se drži onoga ne poslije 6.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimesub tra 03, 2010 12:37 am

ma radio sam ja i tako da sam svaki dan osim nedjelje bio u teretani i neprestano radio preko 2 sata (nisam forsirao velike mase), ali nisam imao učinka (osim što sam dobio mišićnu masu). Mislim da sam najveći problem imao s prehranom...

Kada ne bih jeo poslije 18, vrlo bih nezdravo tretirao svoje tijelo - više od 12 sati bez hrane je vrlo nezdravo...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimesub tra 03, 2010 1:15 am

Za skidanje mase je definitivno potrebno prilagoditi prehranu. Slazem se s Anteom za ovo da se ne jede nakon 18h. Ali mozes piti...doduse vodu, a ne sokove ili tako nesto...

Ipak, ako ti je problem to izdrzati i ako si gladan onda bolje pojesti lagani obrok. MoW bi ti tu najbolje znao reci sto i kako :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimesub tra 03, 2010 1:24 am

problem je što ne mogu baš birati što ću jesti pošto nas je petero u stanu, a dobni raspon je od 9 do 53 godine... -.-


Budem ja to kraja ljeta već nekako riješio, a barem 10 kg ide dolje, to je sigurno - ako ne od tjelovježbe, onda od učenja... XD
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimesub tra 03, 2010 1:32 am

A ti kupi zalihu mrkve i sakrij ispod kreveta :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimesub tra 03, 2010 1:36 am

pa da obolim od hipervitaminoze... XD

najsmješniji su mi ljudi koji se jedva i poluinformiraju i onda završe s hipervitaminozom i/ili hipermineralozom, a samo zato što su čuli da zdravo jesti mrkvu i špinat (pa gadno pretjeraju)...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimesub tra 03, 2010 1:42 am

E, pa nismo rekli da cemo pretjerivat! :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitimesub tra 03, 2010 1:46 am

E TO!

UPRAVO TO!


NEMA PRETJERIVANJA! Sve ostalo će doći na svoje mjesto...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Epidemija debljine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Epidemija debljine
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: