Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Istina o margarinu

Go down 
+3
MoW
floridana
josip21
7 posters
Autor/icaPoruka
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimečet oľu 25, 2010 3:31 pm

Margarin je izvorno stvoren radi debljanja purana. Kad je izazvao pomor purana, ljudi koji su uložili sav novac u istraživanja, željeli su vratiti uloženo. Tako su zbili glave kako bi smislili – što učiniti s tim proizvodom, kako bi vratili novac? Margarin je u to doba bio bijela tvar, ni najmanje nalik na hranu, pa su mu dodali žutu boju i počeli prodavati ljudima kao zamjenu za maslac. Kako vam se to sviđa? Smislili su još i dodatnu mudrost: dodali su margarinu različite okusne tvari.

ZNATE LI UOPĆE... Koja su razlike između margarina i maslaca?

Pročitajte do kraja ovaj tekst... Postaje vrlo zanimljivo!

I margarin i maslac imaju približno istu kalorijsku vrijednost.

Ali, konzumiranje margarina može povećati srčane bolesti kod žena za 53% u odnosu na konzumiranje maslaca, kako to navodi najnovije istraživanje Harvard Medicala.



O maslacu

Maslac je nešto bogatiji zasićenim masnoćama ( 8 grama ) u odnosu na margarin ( 5 grama ).

Jedenje maslaca povećava apsorpciju mnogih drugih hranjivih tvari iz drugih namirnica.

Maslac ima mnoge hranidbene prednosti, dok ih margarin ima svega nekoliko – a i to zahvaljujući tvarima koje su dodane u njega!

Maslac je mnogo ukusniji od margarina i može pojačati i poboljšati okus druge hrane.

Maslac je dio prehrane stoljećima, dok je margarin ušao u uporabu prije nepunih 100 godina.

A sad, o margarinu...

Vrlo mu je visok sadržaj masnih kiselina.

Utrostručuje pogibao od oboljenja srčanih žila.

Povećava ukupan kolesterol i LDL (loši kolesterol) te smanjuje HDL (dobar kolesterol).

Povećava peterostruko pogibao od raka.

Smanjuje kakvoću majčinoga mlijeka.

Smanjuje imunitet i imune reakcije organizma.

Smanjuje proizvodnju inzulina.

I sada ona najpogubnija činjenica... I TO JE OSOBITO ZANIMLJIVO!

Margarin je tek JEDNU MOLEKULU udaljen od toga da bude PLASTIKA... I ima 27 sastojaka kao i BOJE!



Već i ove činjenice dovoljne su za izbjegavanje margarina do konca života, kao i svega ostalog što je hidrogenizirano (što znači da je dodan vodik, mijenjajući time molekularnu strukturu dotične tvari...).

Poslužite se i sami pokusom:

Kupite kutiju margarina i ostavite je otvorenu u garaži ili na nekom sjenovitom mjestu. Nakon nekoliko dana, zamijetit ćete nekoliko pojedinosti:

* ni jedna muha, pa čak ni one dosadne sitne voćne mušice, ne će ni prići margarinu (to bi vam trebalo nešto reći...)

* margarin se ne će pokvariti ni promijeniti miris, a to zato jer nema hranidbene vrijednosti. I ništa ne će narasti na njemu: ni gljivice, ni plijesni... Čak ni oni sićušni mirkoorganizmi ne će na margarinu naći podlogu na kojoj bi se udomili. A zašto? Zato jer je margarin gotovo plastika. Biste li rastopili svoju plastičnu posudu i namazali je na svoju plošku kruha?



Pošaljite ovaj prilog svojim prijateljima i znancima (želite li ih poučiti...)

Jer, kineska poslovca kaže ovako:

Podijeli li netko s tobom nešto vrijedno, pa imaš od toga probitka, tvoja je moralna obveza podieliti to saznanje s drugima...



I dodajte mi maslac... MOLIM!
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimečet oľu 25, 2010 4:17 pm

prestala sam davno koristiti margarin.
sad se furam na maslac kava
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimečet oľu 25, 2010 5:29 pm

Ja sam već prije puno godina prestao s margarinom, čak i prije nego što sam znao koliko je štetan. Jednostavno sam primijetio da mi probava ne funkcionira kako treba (inače imam jako osjetljivu probavu).
Maslaca isto jedem tek povremeno, u domaćim kolačima, jer mi inače teško sjeda, premasan mi je. Ali da je bolji od margarina, to da. :)
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimečet oľu 25, 2010 7:05 pm

Kao dijete sam stalno jela margarin..al zadnjih 10 godina sigurno ne jedem nijedno ni drugo..jedino ako netko eventualno to upotrijebi kao sastajak u nečemu, pa nesvjesno pojedem, al brijem da je to zanemarivo.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimečet oľu 25, 2010 10:54 pm

Margarina, tj. očvrsnute (hidrogenizirane) biljne masti ima u praktički svim kupovnim keksima i kolačima. To uključuje i torte i sve što se prodaje u slastičarnicama s iznimkom onih slastičarnica koje eksplicitno deklariraju da ne koriste očvrsnute biljne masti osim maslaca.
Tako da, ako jedete kupovne kekse, kolače i ostale slastice, jedete i margarin. Zgodno, zar ne? :)
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimesub oľu 27, 2010 5:54 pm

^^ja to ne jedem :D kekse možda, ali jako rijetko :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimesub oľu 27, 2010 8:03 pm

Ti jedeš samo vinil. :D

Zezam se, to je samo pohvalno! :)
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimened svi 23, 2010 7:01 pm

Ne koristim margarin jer mi loše djeluje na želudac, jedino ga probavim ako je u kolačima (u umjerenoj količini).
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimesri svi 26, 2010 10:10 pm

Kratko vrijeme je mama bila kupovala margarin. Uvijek sam govorila da mi je kao da jedem plastiku. Maslac jedem povremeno i jako mi je ukusan.
Da li netko zna koji je sastav onih biljnih šlagova, tj. zamjene za slatko vrhnje za šlag?
Isto pišem da je na biljnoj bazi pa mislim da je nešto ala margarin.
I to izbjegavam!
A onaj gotovi šlag u boci... ona plastika... ono ne mogu smisliti.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimečet lis 21, 2010 7:46 pm

@ josip21. Extra post :P Trebali bi ovakvi postovi da budu.da se spomenu neke (chudne) cinjenice,koje malo ko zna a bitne su.Bilo da je rjec o hrani ili necem drugom.Bash cu nocas uzet komad margarina ostavit ga na terasu i vidjet ujutro ima li tragova muva..
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimesri lis 27, 2010 1:04 pm

I, jesu li ti došle muve? zubi
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitimepon stu 01, 2010 3:39 pm

Ma,nisam naso margarin.Kad provjerim dacu ti odghovor :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Istina o margarinu Empty
PostajNaslov: Re: Istina o margarinu   Istina o margarinu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Istina o margarinu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Istina
» Da li je istina?
» Istina o vakcinama
» Subjektivna istina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: