Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ženskaroši

Go down 
+6
Alpha
Fantom
Maria Elena
Armin od Irima
Chakotay
floridana
10 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimened oľu 28, 2010 10:50 am

Šta je to što nekim muškarcima ne dozvoljava da se smire pored jedne žene? Zbog čega ih neodoljivo privlači neizvesnost novog početka i zašto sa prvim znacima ozbiljne veze beže bez traga? Da li je u pitanju nesigurnost, strah od “poraza” i ljubavnog razočaranja ili je to stvar vaspitanja, genetike, hormona?
-Ženskaroši, ili “moderni Don Žuani”, kako ih psiholozi zovu, su muškarci kojima je jedini cilj da sa što više žena ima flert, avanturu, seksualnu vezu i koji iza sebe ostavljaju mnoga slomljena srca i razočaranje. Po pravilu, oni su zgodni, uvek sređeni, lepih manira, šarmantni i zavodljivi. Ili, barem ostavljaju takav utisak.
Ali, ono što je svima njima svojstveno, tvrde psiholozi, je nesigurnost u sebe i izražena sposobnost manipulacije lažnom slatkorečivošću. Ukoliko malo pažljivije pogleda, svaka žena može prepoznati ženskaroša, kažu stručnjaci, i na taj način sebe poštedeti mnogih neprijatnih situacija.
ON ume lepo da govori i lako stvara atmosferu u kojoj se žena oseća kao najprivlačnije biće na svetu. Umilan je, slatkorečiv, nežan i uzbudljiv. Ali, ženskarošima seksualno osvajanje služi samo da bi se bolje osećali u sopstvenoj koži, tvrde psiholozi. Manjak pažnje, nedostatak iskrene ljubavi, nizak nivo samopouzdanja samo su neki od razloga zbog kojeg muškarci postaju ženskaroši. Oni imaju “crtu” koja im olakšava osvajanje, kao i vrlo detaljnu strategiju za “lov”. Ženskaroši svoje “žrtve” uglavnom pronalaze među neiskusnim ženama koje ne znaju da pogledaju “ispod površine”.
Osnovna karakteristika ovog “tipa” muškarca je sklonost ka manipulaciji. ON je znatiželjan, pažljiv, ume da učini da se žena oseća posebno, on je zavodnik zavisan o osećaju moći koji se javlja dok lovi svoj “plen”. Ti trenuci njemu su najveći izazov. ON jako dobro poznaje ženska osećanja i zbog toga će vam se ponekada činiti da vam je najbolji prijatelj. Na primer, ženskaroš će, tvrde psiholozi, uvek pokazati izuzetno saosećanje za ženske privatne ili poslovne probleme. Navešće ženu da mu se poveri, otvori i kaže svoje najintimnije tajne. Tek kada se žena opusti, počne prijatno
da se oseća u njegovom društvu, on kreće u napad i – nestaje čim dobije ono što želi.
Većina psihologa smatra da ženskaroši osvajaju jer im taj osećaj briše nedostatak samopoštovanja. Međutim, to je kratkog daha i zbog toga uvek odlaze dalje, tražeći nova uzbuđenja. Psiholozi navode da su dosadašnja istraživanja dokazala da su takvi muškarci najčešće imali loš odnos sa očevima u ranom detinjstvu, ili ga uopšte nisu imali. Vezama pokušavaju da nadoknade određene propuste tokom detinjstva koji podrazumevaju neprihvatanje, nedostatak pažnje, ugrađen osećaj niže vrednosti, pa ponekad i zlostavljanje. Oni su, u stvari, izgubljeni dečaci koje neko nije voleo dovoljno kada je trebalo. Osećaj odbačenosti kod ovakvih muškaraca najčešće je dominantno osećanje, koje vremenom postaje sve dublje i jače. I upravo ta odbačenost znači da su emocionalno mnogo propatili. Ali, njihova bol uvek se ponovo vraća i čini ih nesposobnim za stabilan odnos. Nisu u stanju da rade na vezi, da postignut odnos očuvaju i posvete se samo jednoj ženi. Za njih je jedna noć sasvim dovoljna i onda ciklus počinje iznova.
Takođe, takav muškarac je često svestan da donosi bol, ali mu se čini da će na taj način olakšati sopstveni.
“Neki od njih pate od ozbiljnih poremećaja ličnosti i imaju problema sa društvenim odnosima i prilagođavanjem”, tvrdi Robert Her, autor knjige “Bez savesti”. On kaže kako ženskaroši ili “nove Kazanove” moraju da manipulišu i varaju jer je to jedini način da dobiju ono što žele. Drugim rečima, plaše se da su nedostojni prave i iskrene ljubavi. “Čak i ako ponekad osećaju grižu savesti zbog svojih postupaka, znaju jako dobro da ignorišu te osećaje. Međutim, najčešće uopšte ne poseduju savest. To treba da bude najjači argument ženama koje se 'leče' od takvih veza. Oni su često promiskuitetni, ne poštuju moralne norme, ali su vrlo tajnoviti kada ih upitate za ljubavni život”, tvrdi autor knjige.
Ali, kako im odoleti? Psiholozi tvrde da žene moraju da shvate da su oni majstori manipulacije, pa uprkos slatkim rečima treba da ostanu pri svojim stavovima i odlukama. Bez obzira na sve. To znači da ženskaroša ne treba previše slušati, jer je njegov glas moćan kao zvuci “panove frule”, tvrde stručnjaci. Žene koje žele zdrav partnerski odnos moraju da prepoznaju ovakve muškarce i da ih se klone. Iako zvuči jednostavno, to je i najteži deo posla, jer je njima praktično nemoguće odoleti.

ŽENSKI DON ŽUAN

I neke žene odgovaraju ovakvom profilu ponašanja, ali se to u najvećem broju slučajeva objašnjava, posmatra i zove potpuno drugačije, tvrde psiholozi. Nema preterane razlike kada su polovi u pitanju, jer i dame koje ne mogu da ostvare stalnu vezu pate od sličnih problema kao i “ženskaroši”. Jedina razlika je u tome što su žene emotivnije i senzualnije, pa se češće dešava da ovaj problem prevaziđu i pronađu sreću pored jednog čoveka. Ali, u oba slučaja psihoterapija je neophodna, jer se problemi iz detinjstva i teškoće u građenju kvalitetnih odnosa mogu prevazići samo uz stručnupomoć, trvde psiholozi.

izvor

jeste li se susretali sa ovakvim osobama i šta mislite odgovara li im ovaj psihološki profil?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimened oľu 28, 2010 1:14 pm

Svi se mi ustvari želimo osjećati dobro, sretno i biti u emocionalnoj stabilnosti, tako da sam siguran da i ti ljudi traže isto to. Zašto se ne mogu «smiriti» kad osvoje osobu suprotnog spola? Hm to je dobro pitanje, možda zato što od druge osobe očekuju previše. Ipak sreću i zadovoljstvo možemo pronaći u sebi, a ako to ne učinimo onda ju ne možemo pronaći niti u drugoj osobi bez obzira koliko lijepa i dobra ta osoba bila.

Ne piše koliko je takvih ljudi u ukupnoj populaciji, da li je njihov broj mali nekih 2 ili 3 posto ili je puno veći.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimened oľu 28, 2010 10:20 pm

Prema ovome svemu, sve mi se nekako čini da sam i ja ženskaroš... ^^
[Vrh] Go down
Maria Elena
Riba
Maria Elena


Female
Virgo Goat
Broj postova : 108
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 24.06.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimepon lip 28, 2010 8:43 pm

sram te bilo :D
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimeuto lip 29, 2010 9:49 am

hahahahahaha...

ja sam svoju lekciju naučio... ;)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimeuto lip 29, 2010 10:55 am

pa teško je reći da je netko ženskaroš sa svojih 20 godina. mislim da je u toj dobi normalno tražiti odgovarajuću osobu i čak imati nekakav strah od vezivanja. pogotovo ako imamo neki važniji cilj koji smo sebi postavili. ako se takvo ponašanje nastavi i u kasnijoj dobi onda bi se osoba mogla nazvati ženskarošom. .
razlog takvom ponašanju najviše leži u nesamopoštovanju. u njegovim ( ili njenim) očima sve ono čemu se divio kod osobe koju je osvajao pada u vodu onog trena kad ona iskaže emocije prema njemu, jer razmišlja "ako netko može voliti osobu poput mene sigurno ni sama ništa ne vrijedi."


[Vrh] Go down
Maria Elena
Riba
Maria Elena


Female
Virgo Goat
Broj postova : 108
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 24.06.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimeuto lip 29, 2010 11:30 am

mislim da itekako može sa20 bit ženskaroš jer razmišlja što više to bolje...i nije mu bitno s kim će spavat i koga će povrijedit...i okreće se za svakom drugom...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimeuto lip 29, 2010 11:48 am

@Maria Elena: "okreće se za svakom drugom" iskreno se nadam da si ovo rekla u metafori...

@floridana: ne mora netko s 20 biti ženskaroš, ali definitivno može pokazivati sve "simptome" istoga. slažem se da je takvo ponašanje uglavnom temeljeno na manjku samopoštovanja. da ne mislim tako, ne bih ni izjavio još na početku da mi se čini da sam i ja ženskaroš. ;)
[Vrh] Go down
Maria Elena
Riba
Maria Elena


Female
Virgo Goat
Broj postova : 108
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 24.06.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimeuto lip 29, 2010 12:37 pm

ali armin ti si dobar!!! :D
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimeuto lip 29, 2010 1:36 pm

jesam... :)
kao što sam rekao, naučio sam jednom da ne možeš sjediti na toliko stolica odjednom, nego je najsigurnije sjesti na jednu, a na drugu se prebaciti kad ova više ne valja... :D
[Vrh] Go down
Maria Elena
Riba
Maria Elena


Female
Virgo Goat
Broj postova : 108
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 24.06.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimeuto lip 29, 2010 1:37 pm

jaooo.... XD
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 9:35 am

evo još znakova po kojima se može lako prepoznati ženskaroša...

On zna kako se ponašati u ženskom društvu, šarmantan je i teško mu je odoljeti, jednom riječju - zavodnik! Možda se na prvu čini kao muškarac iz snova, međutim, ispod površine se krije nešto sasvim drugo.
Zavodnik ili ženskaroš zna kako treba sa ženama i dobit će od njih ono što želi. Zna što treba reći i napraviti kako bi se žena osjećala posebnom, međutim, njegovi motivi možda vam se neće svidjeti.

Razlika između ženskaroša i dobrice je u tome što prvi želi osvojiti ženu kako bi dobio seks, a drugi želi osvojiti žensko srce, a pitanje je kako iz raspoznati. Donosimo nekoliko karakteristika ženskaroša:

● Ima reputaciju ženskaroša
Ako netko za dotičnog muškarca tvrdi da je ženskaroš, to ne bi trebalo ignorirati - gdje ima dima, ima i vatre. Nema potrebe misliti kako ga baš vi možete promijeniti - nemojte to ni pokušavati jer nećete uspjeti.

● Na Facebooku ima više poruka od žena, nego prijatelja
Facebook može puno otkriti, obratite pažnju na poruke. Ako nailazite na brojne poruke drugih žena, to bi mogao biti znak kako je vaš frajer svačiji frajer.

● Pretjeruje s komplimentima
Muškarac koji će vas na prvom spoju zasuti brojnim komplimentima na račun vašeg izgleda očito je vješt s takvim objavama i očito ih često izgovara i ostalim ženama.

● Redovito je u kontaktu i s drugim ženama
Nemojte ignorirati ako često šalje SMS-ove drugim ženama, to neće prestati i njegove "prijateljice" vjerojatno su i više od toga.

● Brka vas s drugima
Događa mu se da vas zove tuđim imenom ili vam dodjeljuje crte osobnosti druge osobe? Dobro treba razmisliti i odvagnite je li zaboravan i nezainteresiran ili vas ima nekoliko u isto vrijeme.

izvor

[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 11:50 am

Nisam znao da se muškarci dijele na ženskaroše i dobrice... XD


@floridana - ovo je jedna od najvećih hrpa gluposti koje sam dosad imao priliku pročitati, a da su vezane za "muškarci - sve tajne". Naprosto mi je nevjerojatno da Iskon-ovci pišu takve gluposti.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 12:51 pm

A sta ako zena naleti na muskarca koji u principu nije zenskaros, nego prolazi kroz fazu sazrijevanja i mijenjajnja zena, sto je za mladjeg muskarca normalno...???Ženskaroši 888361

I samo da kazem i to da se mi muskarci divimo Kazanovi ili Raspucinu...Ženskaroši 277456
Koji muskarac kaze da to nije tacno,laze...Ženskaroši 793385
Izmedju pedera,papucara i zenskarosa,ja bih izabrao ovo zadnje...Ženskaroši 657146
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 2:34 pm

Super Fantom. Nadam se da cete ti i taj tvoj biti sretni. Ja takvog ne bih ni stapom takla kava
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 2:37 pm

Alpha je napisao/la:
Super Fantom. Nadam se da cete ti i taj tvoj biti sretni. Ja takvog ne bih ni stapom takla kava

No sikiriki Alpha,dok je sisatih glupaca,bice i karanja...Ženskaroši 64658

EDIT: A cemu ili bolje reci za koga je cuvas...???Ženskaroši 888361
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 3:03 pm

Znaci ti bi zenskarosa koji je sisat i glup? Di ces to naci :brine se: ... :P
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 10:17 pm

Armin od Irima je napisao/la:
Nisam znao da se muškarci dijele na ženskaroše i dobrice... XD


@floridana - ovo je jedna od najvećih hrpa gluposti koje sam dosad imao priliku pročitati, a da su vezane za "muškarci - sve tajne". Naprosto mi je nevjerojatno da Iskon-ovci pišu takve gluposti.
pa ako uzmemo ovo kao neke simptome onda i nisu gluposti. ako želimo otkriti pravu istinu sigurno ćemo provesti daljnja istraživanja. dakle, može biti a i ne mora....ali hmmmm nemojmo se previše zavaravati... nemože se netko tek tako zajebati pa te nazvati drugim imenom.
izgleda da se u zadnje vrime pojavila nova vrsta- net galebovi. mene je baš prije nekoliko dana zaskočio jedan na fejsu....te srce, te privlačna, te divna. iz čista mira. i pogledam ja njegov profil kad on 14 prijatelja i sve žene, a avatar neki mačo, a nije on sigurno. ka fura se na sport. nakon par dana 30 prijatelj-ica. šta pomisliti o njemu?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 10:23 pm

A sta pise na tvom profilu Flo...???

22 godine,studentkinja,volim duge setnje,pazljive osobe i
sve ono sto vole mladi...Ženskaroši 64658

I ova slika na profilu...Ženskaroši 982158

Ženskaroši Helene02
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 10:26 pm

@floridana: Ta "nova vrsta" je samo novi oblik internet stalkera koji su prije 15-ak godina harali po chat sobama, a sad su prešli na Facebook ili bilo koju drugu internet zajednicu.

I dalje držim da su oni primjeri najobičnije predrasude.


@Fantom: LOL lol!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 10:58 pm

@flo kak te može zaskočit na fejsu? Svatko sam može odabrati prihvaća li nekoga za prijatelja ili ne. Ja čim osobu ne poznam ne prihvatim za prijatelja i to je to. :)
A propos ženskaroša, mislim da je onaj opis iz početnog članka prilično u redu. Više-manje se slažem.
Međutim, neki muškarci imaju više ženskih nego muških prijatelja jednostavno zato što više inkliniraju ženskom načinu razmišljanja.
To ih ne čini niti ženskarošima, ali niti pederima. Jednostavno lakše nalaze jezik sa suprotnim spolom. Takve bi također trebalo razlikovati od ženskaroša, a to nije uvijek očigledno. Zato se vjerojatno treba koristiti onaj kriterij s puno SMS poruka proganateljica.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 11:51 pm

@Flo...mislim da su ti sto uljecu prek neta, a pogotovo ako skrivaju svoju pravu fotku, zapravo totalni luzeri koji inace ne mogu nabavit curu gica

@MoW...jo, MoW sto ga i ti koji put skompliciras. Vjeruj mi, takvih o kojima ti pricas je toliko malo da je to prosto zanemarivo :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 11:55 pm

A jel, Alpha? Ajde dobro, ja sam onda zanemariv. cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimesub srp 03, 2010 11:56 pm

A jel MoW, oces rec da ti imas profil sa samim zenama na njemu? raspa
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitimened srp 04, 2010 12:03 am

Hmm... sad sam brojao. Imam malo više muškaraca nego žena. A zašto mi se onda čini da stalno uglavnom sa ženama komuniciram? Muškarci očito nisu online često. :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ženskaroši Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ženskaroši
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: