Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Aura!

Go down 
+84
tinityrannical
BastSekhmet
Sang Real
Ymir
Slip
terx
ficoom666
Alma_Ashley
LJUBAV
orokusaki
Madonna
jovanrakic95
Rudi.
Einar
Buby30
Mama
Korplikan
Magic
primitive101
dualan
Novus ordo seclorum
Foto
adnan
Izida
Wsmack
mznida
ukiss
hromi
Fantom
marin
Nobodyxx
bros
Pohotni Jarac
Dantalion
Armin od Irima
flory
TWade
eni0
Dragony
Grinder
comewithme1717
MoW
Chakotay
schmizzl
skin
Athena
Rainmaker94
Tigon
tomi
morian
Aurora Borealis
Damian
Gea
Berny_Sinara
PEPE-Top Secret
betta13
kety6
veseli
Daenerys
Legionar
Ivan-ik
arhont
frostie
Jaykof
Cuppycake.Disaster
finga
Blizzard
danyf5
Merkurica
Tutankhamon
Sigmund Freud
Flamezar
fastforward
None
silver
Angel from shadow
ThE_IMMORTAL
gloria_g
Svjetloisjena
malena
Milab
Alpha
zvezda
indigocakra
88 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21 ... 27  Next
Autor/icaPoruka
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 2:52 pm

da, znam... kažem ti, bio bi alnilam... ali što je tu je!
drago mi je da sam šmizli pridodala vlastito značenje, ljudi upropaste puno slatkih riječi! :))

a i dobro je kad nešto odudara od nekoga... bude maaalo zanimljivije.. zar ne? 5

jedna od omeginih ličnosti je car noćnog neba! :)) study
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 9:25 pm

schmizzl je napisao/la:
istina je da...
biofotoni su u sklopu blagog elektromagnetnog zračenja kojim zrači svako živo biće, a upravo to zračenje nazivamo aurom!
svako se EM zračenje sastoji od gama zračenja, rengendskog zračenja, UV zračenja, vidljivog dijela (boja), IR zračenja, mikrovalova i radiovalova.
mi zračimo svime time.. :)

u početku se auru opisivalo kao blagu bijelo-zlatnu svjetlost, a danas kažemo da svakom aurom dominira jedna boja iz nama vidljivog dijela spektra.
to je vjerojatno točno, jer svaka boja ima drukčiju frekvenciju i valnu duljinu... znaš kako se kaže... "nismo na istoj valnoj duljini" :)

evo, malo sam i ja ispravljala.. :)

hvala za objašnjenje o sv trojstvu, pokušat ću!

a što se tiče rezultata testa, najbitnije je da si ti zadovoljan na način da se karakteristike tih boja poklapaju sa tvojom ličnošću.. ne mora to biti skroz.. bar djelomično! :)

Dakle, hmm... opet ću malo ispravljati, nemoj zamjeriti. Jednostavno me kao znanstveniku neke stvari bodu u oči. :)

Zračenja biofotona su preslaba da bi ih otkrili s bilo čime osim s fotomultiplikatorima. Iako ne mogu tvrditi da to nije aura, vrlo je malo vjerojatno da ljudsko oko ima sposobnost tolike fotomultiplikacije.

Nadalje, svako zračenje nije u čitavom EM spektru, nego je koncentrirano u određenom intervalu, užem ili širem, valnih duljina. Ljudi ne zrače osim u vidljivom, malo u ultraljubičastom te u infracrvenom području (toplina). Ne emitiramo mikrovalove, radiovalove niti rengenske zrake, a pogotovo ne gama zrake. Naravno, osim ako nismo progutali radionuklide. lolcina

Što se tiče rezultata testa, sad sam tek skužio da sam jučer kasno navečer zeznuo stvar u zbrajanju. :D
Dakle, najviše mi je ispalo za ljubičastu (31), potom za požrtvovni oker (27), pa za kristalnu (26). Najmanje za žutu (14) te crvenu i lavandu (18). :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 9:28 pm

Inače, predobro su me pogodili, dobra je ta autorica testa...

LJUBIČASTA BOJA
Uvod: Oni su vizionari budućeg sveta.
Fizička stvarnost: Ne zanimaju ih praktični detalji, nije ih briga kako nešto funkcionira - glavno da funkcionira.
Način razmišljanja: Oni su kritčki mislioci i posjeduju sposobnost uopćavanja, procjenjivanja i razrade kreativnih ideja.
Osjećaji:Oni su duboko osjećajni i puni strasti. Mogu djelovati hladno, rezervisano, prepotentno, ali time samo štite svoju najranjiviju stranu - osjećaje.
Društveni život: U međuljudskim odnosima skloni su sistanciranom, rezerviranom i pomalo hladnom držanju.

POŽRTVOVNI OKER
Uvod: Njegov smisao života je bratstvo među ljudima. Oni su živi primjer humanosti.
Fizička stvarnost:Oni svemu što je dio svakodnevnog života prilaze predani, ustrajni i vrlo odlučni i dat će sve od sebe da na vrijeme završe svoje obaveze.
Način razmišljanja: Oni su vrlo predani u razmišljanju. Uvijek provjeravaju jesu li negde pogrešili ili nešto ispustili.
Osjećaji: Oni su ljubazni i suosjećajni. Najnesebičniji su od svih boja spektra ličnosti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 9:48 pm

@Mow, možeš napisati na kojoj stranici mogu naći link za testiranje boje aure?
Čitam ove zadnje postove i ne mogu naći web stranicu.
Thx :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 9:50 pm

Svakako. Alpha je stavila test na 2. stranici ove teme, negdje pri vrhu. Očekuj da će ti trebati oko 20 minuta da ga riješiš minimalno, jer je prilično opširan. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 10:02 pm

samo daj MoW...
uvijek rado prihvaćam znanstveno mišljenje..

pa još ne postoji uređaj koji je 100% siguran u otkrivanju boja aure.. :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 10:51 pm

Riješila sam test. :)
Prema rezultatu, najviše mi je bodova ispalo za fizički oker (32), zatim za plavu(30), kristalnu (29).

Najmanje za narančastu (18), nešto malo više za grimiznu, žutu i crvenu (20).


FIZIČKI OKER
Uvod: Oni su samostalni, odgovorni i žele da sami upravljaju svojim životom. Imaju osjećaj i smisao za pojedinačno djelovanje.
Fizička stvarnost: Veoma su usmereni na sopstveno tijelo. Veoma su oprezni, promišljeni i nije spontan.
Način razmišljanja: Dobro se snalaze u svemu što je konkretno. Veoma su inteligentni, sve upijaju i detaljno analiziraju.
Osjećaji: Oni su vrlo zatvoreni ljudi. Osjećaje teško izražavaju riječima. U društvu su stidljivi i rezervisani.
Društveni život: Odgovaraju im bliska prijateljstva i veze sa samopouzdanim ljudima.

PLAVA BOJA
Uvod: Davanje je za njih način života. Oni su velikodušni i daju sve od sebe da nekom pomognu.
Fizička stvarnost: Za njih je fizička zbilja prljava, ružna i gruba.
Način razmišljanja: Imaju jako razvijenu intuiciju. Teško im je da ono što znaju pretvore u korisne informacije.
Osjećaji: Emocije su temelji na osnovu čega donose odluke i poduzimaju akcije.

Hm... mogu reći da nalazim dosta osobina sa fizičkim okerom, međutim čini mi se da je slijedeća boja po jačini na neki način u suprotnosti sa prvom. scratch
Još ću naći malo detaljnije opise pojedinih aura na netu, ovo je kopirano ukratko.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 11:11 pm

Zašto bi bilo u suprotnosti to što si usmjerena na fizičko i konkretno, ali nalaziš to prljavim i ružnim? Možda se samo radi o tome da si nezadovoljna s tim fizičkim pa bi to htjela mijenjati?
Uostalom, vjerojatno jesi velikodušna i intuitivna, pa bi taj dio plavog bio zapravo točan?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimepon stu 30, 2009 11:28 pm

Čitajući malo nešto opširnije o bojama ispada da fizički oker karakterizira osobe usmjerene na vlastito tijelo, na neki način usmjerenost na sebe.
S druge strane, plavu boju karakterizira usmjerenost na druge osobe, uz često zanemarivanje vlastitih potreba. scratch
Uz to fizički oker je više planski usmjeren, plava boja intuitivna.
Zato mislim da su te dvije boje u nekakvoj suprotnosti. confused

Iako, mislim da usprkos nalaženju dosta sličnosti sa fizičkim okerom, isto kod sebe nalazim neke elemente plave boje, usmjerenost na druge u vidu pomaganja, tolerancije.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 12:28 am

MoW je napisao/la:
Fizička stvarnost: Ne zanimaju ih praktični detalji, nije ih briga kako nešto funkcionira - glavno da funkcionira.
Zbog ovog stava ljudi koji se bave elektronethnikom ja ne volim elektrotehniku. Na ljetnu školu iz fizike su nam dofurali najboljeg elektrotehničara na području Balkana, nekog Slovenca. Pitao sam kako nešto funkcionira, totalno jednostavno, a on mi je odgovorio da ne zna!!! Ja sam ostao šokiran (nije da mu se nije dalo objašnjavat).
A sto se tice onog fotomultiplikatora, kolika je snaga zračenja koju može registrirati?
Evo, malo sam progooglao i vidio da prodaju kamere za snimanje aure. Ako nekog zanima... link

A tu je jedan opširniji test o bojama aure na engleskom. No kako mi se čini, i ovoj ženi je u ineresu zarada kava ...čudno evil

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 1:15 am

ma daj.. :)evil
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 2:30 am

negdje sam čula da se aure mjenjaju po osjećajima scratch Da tako prevladavaju odeređene boje u određenim djelovima našeg života kao i određenim djelovima dana...
Što mislite o toj mogućnosti? Ujutro ste jedna, popodne druga, tokom nastave treća i prije spavanja četvra
to ne isključuje da boje ne mogu biti iste u pojedenim djelovima dan
samo ne mogu nači tekst ili raspravu/joj u kojem sam to pročitala study

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 12:34 pm

uzevši u obzir činjenicu da mi emitiramo cijeli spektar vidljive svjetlosti, to što pitaš je lako moguće... study

makar je teško pola sata biti ljubičasta, pa žuta, pa crvena... :)
možda je jednostavnije vjerovati da nam je jedna boja dominantija od drugih, a i da ona sama može varirati tokom dana (ovisno o fizičkom i psihičkom stanju) po intenzitetu i nijansi te boje...

a i "sekundarna" bi boja aure mogla ovisno o situaciji prevladati primarnu (dominantniju) boju.. mudri :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 12:39 pm

Legionar je napisao/la:

A sto se tice onog fotomultiplikatora, kolika je snaga zračenja koju može registrirati?

Ovisi o tipu fotomultiplikatora. Recimo, za vidljivo područje mogu se koristiti bialkalni fotomultiplikatori. Najbolji su Sb-Rb-Cs i Sb-K-Cs.
Alternativno, može se raditi i s GaAsP (Cs) multiplikatorom. Oni mogu detektirati vrlo dobro pojedinačne fotone u vidljivom spektru. Naravno, uvjet je da prostorija bude potpuno zamračena da ne bi došlo do preopterećenja detektora.
Postoji tu puno detalja, detektabilni intenzitet naime ovisi kojoj se valnoj duljini točno radi. Ako te zanima detaljno o tome, evo ti jedan vrlo stručni pdf. Pogledaj posebno poglavlje 4.1. :)

http://sales.hamamatsu.com/assets/applications/ETD/pmt_handbook_complete.pdf

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 2:45 pm

@Gea...u principu je upravo tako... ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimesri pro 02, 2009 12:23 am

oi,imam par pitanja za postovane clanove;
1.kad se usredotocite na gledanje aure cujete li zujanje u usima,ako jeste znate li zbog cega se to dogada?isto tako mi zna i biti kod meditacije?
samo imam sad mali problem,od nedavno kad sam poceo gledati auru sebe/predmeta nonstop mi se upali ta zvonjava u usima cak i kad ne radim nista..danas u kaficu mi se sluh smanjio za otp.50% i zujanje se pojacalo,nije bas bilo ugodno?evo cak i sad ga cujem i to jako...
ikakvo objanjenje? :/

2.boja aure kod predmeta,sto koja znaci?neki dan sam gledao lancic koji sam dobio u jednoj crkvi imao je lijepu bljestavo bijelu auru .. :)

eto,ako itko moze pomoci bio bih jako zahvalan,pogotovo sto se tice prvog pitanja,unaprijed zahvaljujem : )
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimesri pro 02, 2009 1:56 am

Nekima se dogadja. Meni ne pa ne bih bas znala...

Sve zraci energijom pa tako sve ima i auru :) Tu bijelu je najlakse uociti kako na zivim bicima tako i na predmetima :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimesri pro 02, 2009 2:05 am

@skin, ako se radi o zujanju koje ometa da čuješ zvukove normalno tada imaš neki zdravstveni problem, možda neko oštećenje sluha.
Ja npr. imam problema s niskim tlakom tako da često čujem zujanje koje poprati vrtoglavica i potpuni nestanak vida. To mi se maloprije dogodilo.

A inače, ako si bio u pokretu i onda se smiriš i čuješ zujanje zapravo čuješ cirkulaciju krvi u ušima. :)
No vjerojatno nema veze s time što gledaš auru ili radiš nešto parapsihološko.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimesri pro 02, 2009 2:47 am

Legionar je napisao/la:
@skin, ako se radi o zujanju koje ometa da čuješ zvukove normalno tada imaš neki zdravstveni problem

Tinitus kava
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimesri pro 02, 2009 1:25 pm

ako ti zvoni u ušima non-stop...to nije tako dobro.. reci mi, jesi li ikad imao kakvu upalu uha?

mom starom već godinama zuji u ušima (od jedne upale).. i nikad ne prestaje.. zato nam u kući uvijek nešto radi, on spava sa upaljenim televizorom da ne čuje zujanje jer je iritantno!

odi doktoru na pregled.. :) brzo! ;)
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimesri pro 02, 2009 7:18 pm

Postoji sprava za ljecene toga, radi na principu upravo ovog sto si rekla o upaljenom televizoru. Pustaju se svakakvi sumovi na uho da se "ponisti" ono zujanje koje covjek cuje unutar uha. Kad se navikne na sum aparata, postupno se koristenje smanjuje da bi se osoba priviknula zujanje u glavi.
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimesri pro 02, 2009 8:10 pm

jel znaš možda kako se to zove, i gdje se može nabaviti?
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimesri pro 02, 2009 8:25 pm

Sry, ne znam
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimesri pro 02, 2009 11:59 pm

pa imao sam nekih problema prije nekoliko mjeseci no to sam rjesio jer do nedavno je sve bilo ok...no posjetit cu doktora u svakom slucaju,ekipa hvala! ;)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitimened pro 06, 2009 11:25 pm

skin je napisao/la:
oi,imam par pitanja za postovane clanove;
1.kad se usredotocite na gledanje aure cujete li zujanje u usima,ako jeste znate li zbog cega se to dogada?

Ne znam kakve su sve mogućnosti, ali zujanje u ušima može biti posljedica formiranja neke bolesti, moguće i raka.
[Vrh] Go down
Sponsored content





aura - Aura! - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 16 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Aura!
[Vrh] 
Stranica 16 / 27.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21 ... 27  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: