Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Postaje li Google zla korporacija iz filmova?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitimeuto tra 06, 2010 8:55 pm

Postaje li Google zla korporacija iz filmova?

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Ff30hj
Google sada zna kako vi gledate njega

Googleov je neslužbeni moto 'don't be evil', ali pitanje je možete li vjerovati korporaciji koja zarađuje milijarde dolara stavljajući pred vaš nos oglase za proizvode i usluge za koje je sigurna da će vas interesirati, jer je već saznala sve o vama.

Google pohranjuje svaki mail koji ste ikada poslali, njihovi kompjutori znaju svaki pojam koji ste ikada tražili na internetu, pročitali su svaki članak koji ste vi pročitali i zapamtili su ga. Na kraju, na njihovim se kartama nalazi fotografija kuće u kojoj stanujete. E, da, upravo je potvrđeno, Google zapravo posjeduje internet. Vi na to pristajete, jer su vam sve njihove usluge besplatne. Kao i svaku korporaciju i Google zanima širenje kontrole i povećanje profita, tako da sada u Americi kontroliraju skoro 80% online oglašavanja.. U svoju obranu će reći kako sve to radi kako bi spriječili negativce i poveli čovječanstvo u pravom smjeru. Znači, nemamo što brinuti barem jedna korporacija brine o tome kako će nam biti u budućnosti. U ovom trenutku slobodno pustite alarm u svojoj glavi koji je ionako već istrošen od upotrebe neprestanom paranojom zbog mjesta na kojem živite. Moćne korporacije u budućnosti ste već mogli vidjeti na filmu, televiziji i u videoigrama, a Google već počinje sličiti na neke od njih.

Cyberdyne Systems
VIĐENA U: Terminator, Terminator 2: Sudnji dan, Terminator 3: Pobuna Mašina, Terminator: Spasenje, Terminator: The Sarah Connor Chronicles

ČIME SE BAVI:
Jedna mirna tvrtka za proizvodnju vrhunske tehnologije koja je zapošljavala pametne i vješte vizionare postala je instrument uništenja čovječanstva nakon što je iskoristila ostatke uništenog T-800 kako bi proizvela prvi mikročip s tehnologijom ispred svog vremena (očito, T-800 dolazi iz budućnosti, iako ga je proizveo Cyberdyne – ovo je poznati tzv. Terminatorov paradoks) za vojnu industriju. Gomilanje love i napredak u proizvodnji je doveo do stvaranja Skyneta, središnjeg obrambenog sustava koji je razvio svoju inteligenciju i jednostavno odlučio pobiti sve ljude nakon što su ga htjeli isključiti.

PA DOBRO, NIJE VALJDA GOOGLE TAKAV:
Još nije odlučio pobiti ili porobiti sve ljude (druga opcija, iskorištava ljudske resurse, viđena u Matrixu). No, nesumnjiva mu je ambicija kontrolirati sva računala na svijetu. Krajem godine bi se trebao pojaviti besplatni Google Chrome Operatin System za vaše računalo. Ponovo jedna njihova besplatna usluga, ali će sve vaše podatke stavljati na internet i njima na raspolaganje. Probajte tada formatirati svoj hard disk pa ćete znati odgovor na ovo pitanje.

Omni Consumer Products
VIĐENA U: RoboCop, RoboCop 2, Robocop 3, RoboCop, RoboCop: The Series, RoboCop: Alpha Commando, RoboCop: Prime Directives

ČIME SE BAVI:
Gospodarenjem svakog aspekta života u Detroitu kojeg želi preimenovati u Delta City. Proizvode sve, od hrane do naoružanja, i jako žele da ljudi to kupe. Kontroliraju svaki segment društva, uključujući i medije, te vlast. Njihovi su najnoviji proizvodi policajci roboti do kojih se jedan odmetne i pomrsi račune jednom od njenih šefova koji je želio previše kontrole u svoje ruke, a nije mu bio niti dosta legalnog biznisa, nego je želio kontrolu nad trgovinom drogom, prostitucijom i kockom.

PA DOBRO, NIJE VALJDA GOOGLE TAKAV:
Najavio je ulazak na britansko tržište nekretnina. S obzirom kako firma trenutno vrijedi 175 milijardi dolara, te zarađuje 12 milijuna dolara dnevno, vjerojatno žele prvo kupiti Buckinghamsku palaču. Kraljici će besplatno dati da tamo živi, ali će iznajmljivati fasadu zgrade za reklame.

Weylnad-Yutani Corp
VIĐENA U: Alien, Aliens, Alien 3, Alien: Resurrection

ČIME SE BAVI:
Ima slogan 'Building Better Worlds', iza čije se altruističke poruke krije korporacija toliko zla da ju se u filmovima većinom naziva samo 'Korporacija'. Iskorištava jadnu radničku klasu kako bi proizvela neviđen profit. Toliko je bolesna da će poslati ljude na planetu naseljenu ksenomorfima kako bi osigurala par primjeraka za proučavanje i izradu biološkog oružja, iako je potpuno jasno kako se nitko od posade neće vratiti, osim androida koji se ponekad predstavlja kao čovjek.

PA DOBRO, NIJE VALJDA GOOGLE TAKAV:
Unatoč svom inzistiranju kako su oni u Googleu good guys i sloganu 'Don't Be Evil', uletjeli su na kinesko tržište sa cenzuriranom verzijom svog pretraživača i time se direktno stavili u službu jednog od najzadrtijih političkih sustava na svijetu. Tko može garantirati da kineske vlasti nemaju na raspolaganju sve informacije koje Google skuplja o svojim korisnicima i na osnovu njih ne proganjaju svoje građane?

Tyrell Corporation
VIĐENA U: Blade Runner

ČIME SE BAVI:
Igranjem Boga, zapravo. Dr. Eldon Tyrell si je uzeo za pravo proizvesti umjetni oblik života s ograničenim trajanjem, koji izgleda kao čovjek, govori kao čovjek, ali mu je superioran snagom, izdržljivošću i još nekim sitnicama. Dok mase žive u siromaštvu, Tyrell živi u izolaciji na vrhu nebodera od nekoliko stotina katova i mlati neviđenu lovu. Sve dok mu jedna od njegovih kreacija ne zabije oči u duplje.

PA DOBRO, NIJE VALJDA GOOGLE TAKAV:
Iako se Googleov operativni sustav za mobitele zove Android, daleko smo još od toga da Google ili bilo tko drugi proizvede funkcionalnog androida. Dobro, o ovome stvarno svi mi zajedno nemamo dovoljno saznanja, pa ajmo držati fige da je stvarno tako. Ali dojam da Google živi negdje iznad nas i želi gospodariti našim životima i dalje ostaje. A činjenica je da mlati neviđenu lovu. Tu je Google Earth čiji pogled odozgo sa svim onim detaljima uvlači strah u kosti. Osim toga Google je kupio YouTube, a kako ne sumnjamo da će uskoro i televizori dolaziti s ugrađenim YouTube preglednikom, nekako smo uvjereni da ovdje netko ne samo da želi gledati nas, nego želi gledati ono što mi gledamo. Je, Google se igra Boga.

Energy Corporation
VIĐENA U: Rollerball

ČIME SE BAVI:
Verzija filma iz 1975. je antikorporacijski pamflet. U središtu je priče najveća zvijezda krvavog sporta zvanog rollerball, Jonathan E. U pozadini svakog tima u natjecanju je neka velika korporacija, a sponzor Jonathanovog tima je Energy Corporation. Do tok trenutka u budućnosti (2018. godina) korporacije su zamijenile vlade država. Kako se sada one brinu u svemu, tako se brinu o ljudskom znanju. U jednom trenutku seizgubi cijelo znanje iz 13. stoljeća, spremljeno u server koji izgleda kao spremnik s vodom. Ustvari, to i je spremnik s vodom.

PA DOBRO, NIJE VALJDA GOOGLE TAKAV:
U planu mu je pohraniti sve knjige na svijetu u digitalnom obliku i staviti ih besplatno na internet. U trenutku kada to učine, jer nitko ne može sumnjati kako kompanija koja je porazila Microsoft može učiniti sve što poželi, vlade će početi razmišljati kako nema potrebe za nacionalnim sustavom pohrane znanja poput knjižnica i arhiva, kada Google to radi za sve. Na kraju krajeva, 13. stoljeće u Hrvatskoj i nije bilo nešto zanimljivo. Samo neki ratovi u kojima su Hrvati sudjelovali na svim stranama, jedno šest križarskih ratova, a tijekom jednog su križari spalili i Zadar na račun Venecije.

Umbrella Corp.
VIĐENA U: Resident Evil, Resident Evil: Apokalipsa, Resident Evil: Istrebljenje, Resident Evil: Degeneration, svim videoigrama Resident Evil serijala

ČIME SE BAVI:
To je najobičnija farmaceutska kompanija čiji znanstvenici razvijaju biotehnologiju koja ih je svrstala među vodeće u proizvodnji hrane, lijekova, kozmetike... To je šala, ovo je samo paravan, Umbrela je vojna industrija specijalizirana za proizvodnju bio-oružja. Toliko su uspješni da je njihov T-virus, koji je slučajno procurio pretvorio sve stanovnike Racoon Cityja u zombije i čudovišta. Kombinacija toga i lošeg pr-a je dovela kompaniju na koljena.

PA DOBRO, NIJE VALJDA GOOGLE TAKAV:
Prošlu godinu su Google i američka vlada postali jako bliski. Podržavali su Baracka Obamu prije nego li je postao predsjednik i svi dečki iz vrha kompanije su s njim postali frendovi. Nekoliko bivših zaposlenika Googlea je sada našlo posao u vladi. Obama se isto predstavlja kao good guy, poput googleovaca, to mu toliko dobro ide da je unatoč tome što vodi dva rata dobio Nobelovu nagradu za mir. Ameirčka je vlada najveći naručitelj oružja na svijetu. itko ne kaže da Google proizvodi oružje, ali ako ga proizvodi, a mi to ne znamo, sada će zaraditi brdo love.
-
http://www.net.hr/webcafe/page/2010/04/02/0531006.html

Vezano:
http://www.businessweek.com/technology/content/jun2007/tc20070622_338015.htm

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Re: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitimeuto tra 06, 2010 11:37 pm

Ubjedljivo nema sta....Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_scratch

Sad bi trebali da prestanemo da koristimo net ili naravno da se priklonimo
Microsoft-u i njegovom MSN-u i Bingo-u....kao jedinoj mogucoj alternativi...Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Kopfschuettel

Ovo je samo jedan od primjera vodjenja prljavog i pokvarenog rata interesa
velikih korporacija na koje se pale mnogi laici...Postaje li Google zla korporacija iz filmova? 961139
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Re: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitimesri tra 07, 2010 9:41 am

ne sviđa mi se google nikako i ta njegova dominacija na netu.
šokirala sam se kad sam vidila da se za registraciju na gmail traži broj telefona. to nisu prije radili.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Re: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitimesri tra 07, 2010 7:27 pm

Meni je fakat žao zbog ovoga. Mislim nije da se za te stvari nije znalo ranije, ali nisam bio uvjeren da spremaju doslovno svaki upit, svaku gmail poruku i sve ostalo što su u mogućnosti dobiti od korisnika. Nije stvar sad samo u ovoj vijesti. Malo sam i čitao što ljudi misle o svemu tome, a ostao sam paf kad sam vidio da i sam Google priznaje da je to doista tako. No kako oni tvrde, ti podaci neće biti iskorišteni za ništa drugo osim za lakši rad samog korisnika i pomoć u hvatanju kriminalaca.

Malo se sad ponovno navikavam na Operu dok se ne pojavi IE9, Bing je super tražilica, ali nije za usporedbu sa Googleovom. No to je možda samo zbog toga jer Google na neki način već zna što tražimo pa predlaže vjerojatnije rezultate.

Anyways, back to basics, back to Microsoft :P

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Re: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitimečet tra 08, 2010 11:54 pm

[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Re: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitimened svi 23, 2010 1:16 pm

floridana je napisao/la:
ne sviđa mi se google nikako i ta njegova dominacija na netu.
šokirala sam se kad sam vidila da se za registraciju na gmail traži broj telefona. to nisu prije radili.
Dominiraju zbog svoje kvalitete, prvi pratitelj Bing je užasno loš, neažuran.
Ako krše neke zakone ili previše zadiru u nečiju privatnost, neka se sakupi kritična masa koja će ih tužiti.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Re: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitimečet svi 27, 2010 10:10 pm

Ma ja sam se mjesec dana koristio Microsoftovim web servisima i imam samo kritike. Zapravo ima jedna stvar koja mi se sviđa. Fora su mi slike na Bingu koje se svakodnevno mijenjaju :)

Išao sam čitati ove Googleove uvjete korištenja ili kako se to već zove i ispada da sve podatke koje od nas uzimaju, uzimaju transparentno. Tu se misli na osobne podatke koje mi priložimo prilikom registracije ili što već. no osim toga, spremaju se podaci o pretragama i korištenju ostalih Googleovih usluga. Tvrede da se ti podaci ne koriste za ništa drugo osim za pružanje kvalitetnijih rezultata kod pretraživanja.

Mislim da je to istina. Ako npr. upišete u Google neku ključnu riječ, naći će ono što smo tražili. Ako isto upišete u Bing tražilicu, traženi rezultat će ponekad biti par stranica dalje...

Zato, Microsoft nek se drži Windowsa a internet nek ostavi Googleu.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Re: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitimepet svi 28, 2010 12:24 am

Zanimljivo i je da se ne može koristit starija verzija MSNa od MSN 9 (ta je mislim zadnja).

Pokušavao sam 8 instalirat, no nije nikak htjelo pokrenut jer sam morao "update" programa napravit, odnosno, skinut 9-ku.

I di je sad tu sloboda?

Btw, može se koristit onaj prahistorijski msn, al ne snalazim se tam -.-'
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Re: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitimepet svi 28, 2010 1:30 pm

Zašto bi htio koristiti stari MSN kad imaš novi WLM?
Ne bi mogao primati slike ni smajliće ni ništa osim slova :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Empty
PostajNaslov: Re: Postaje li Google zla korporacija iz filmova?   Postaje li Google zla korporacija iz filmova? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Postaje li Google zla korporacija iz filmova?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» AV preporuke i kritike
» Google pod istragom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: