Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sinkronicitet - vježba

Go down 
+12
floridana
Skulptura
Gea
daughter_of_Sun
Flamezar
biga
Chakotay
Alpha
Svjetloisjena
Fantom
Legionar
ANTEA65
16 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:59 pm

SoulNet je proširenje poznate intuitivne vježbe koja se provodi u paru. Jedna osoba postavlja pitanje a da ne otkriva sadržaj tog pitanja. Druga osoba odgovara samo na osnovi intuicije. Ta je vježba vrlo ugodna i često se provodi na seminarima i radionicama kojima je cilj razvoj intuicije. SoulNet se zasniva na istom, ali znatno proširenom načelu.
U SoulNetu sudjeluje veća skupina ljudi. Svaki sudionik ima pravo zatražiti odgovor na svoje neizrečeno pitanje. Istodobno, svaki sudionik ima obavezu odgovarati na takva pitanja drugih sudionika.
Kad netko postavi zahtjev za odgovor SoulNetu, kompjuterski program metodom slučajnog izbora (sinkronicitet!) odabire osobu koja će na zahtjev odgovoriti.

Opis SoulNeta
Prvo načelo se u SoulNetu aktivira tako što sudionik koji odgovara na pitanje NE ZNA njegov sadržaj. Dakle ona ili on odgovaraju na slijepo, odnosno na osnovu čiste intuicije. Takav pristup može izgledati neobično, ali je neophodan da bi se uklonio takozvani “intelektualni cenzor” - onaj dio nas koji želi racionalizirati, sistematizirati i spoznavati stvarnost na empirički način.
Dakle, ako želite odgovoriti na pitanje postavljeno iz SoulNeta, onda jednostavno iznesite ono što vam je na umu: misli, slike, osjećaje… bilo što se pojavi u tom trenutku. Takav odgovor se može napisati vrlo jednostavno, bez bilo kakve pripreme, ali se može ući u takozvano “intuitivno stanje”. U tom smislu su korisne prakse određenih tehnika opuštanja, meditacije ili posebnih intuitivnih tehnika.
Sve to je već poznato onima koji su sudjelovali na seminarima na kojima se vježba intuicija. U SoulNetu je novost oživljavanje polja globalne intuicije putem povezivanja velikog broja ljudi u intuitivnu mrežu. Ako bi taj broj porastao do kritične mase, SoulNet bi mogao pokrenuti globalno buđenje intuitivnog znanja.
Tome pridonosi drugo načelo SoulNeta - ono koje koristi sinkronicitet. Što zapravo znači da u “svemiru postoji unutarnji red čija je svrha održavanje stalnog rasta i evolucije”? To znači da, ako se negdje pojavio neki problem, na nekom drugom mjestu mora postojati rješenje za njega! Sinkronicitet je praktično očitovanje tog načela i to u obliku slučajnosti, znakova, slutnji i drugih pojava koje pripremljena osoba lako uočava. Biranje osobe koja će odgovarati na pitanje putem generatora sinkronicteta (u ovom slučaju to je kompjutorski program) predstavlja jednostavan ali djelotvoran način uporabe načela “unutarnjeg reda”.
Sudjelovanje u SoulNetu vrlo je zabavno, ali i korisno. Ako imate neki problem, neku dvojbu ili odluku koju morate donijeti, pošaljite zahtjev SoulNetu. Ubrzo ćete dobiti neki odgovor. Nećete znati od koga je odgovor stigao - znat ćete samo da se radi o osobi poput vas s kojom ste, u tom trenutku, vrlo povezani. Poruka koju ćete dobiti može sadržavati obične riječi, možda opis nečega što se toj osobi dogodilo toga dana. Ali, zapanjujuće je kako uvijek postoji neka poveznica, neki savjet ili rečenica… nešto što će vas uputiti na rješenja vašeg problema. Svatko tko doživi takvu komunikaciju osjeća da se dogodilo nešto iznimno duboko i smisleno.

Izvor: www.soulnetweb.com



Mogli bi imi na našemo forumu imati nešto slično gdje bi članovi koji bi davali odgovore na postavljena pitanja bili u stvari svi članovi foruma. Samo bismo morali osmisliti program koji bi na osnovu prijave pitanja korisnika birao korisnika koji će dati odgovor. Ima li zainteresiranih za ovakav pokušaj i može li se to uopće u okviru foruma. Mislim da bi bilo zabavno Sinkronicitet - vježba 158397
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 4:08 pm

Jedan zainteresirani :)
Možemo to probati uživo, na nekom meetingu miga Odmah idem vidjeti ovaj SoulNet :D

P.S. Jedna stvar, računalni izbor nikada nije slučajan.
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 10:27 pm

@Legi... pa ako smo mi dva jedini zainteresirani, onda ćeš ti odgovarat na moja pitanja, a ja na tvoja Sinkronicitet - vježba 973175 Fino kad imaš pitanje, jednostavno tražiš odgovor, pa što ispade!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 10:37 pm

Imam pitanje. Zapisao sam ga u Wordu. Piši mi na PM, ako želiš, pa tako, što ispadne ispadne :D
Sada ću 15-ak minuta misliti na to pitanje :)
Imaš li ti kakvo pitanje? :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 10:56 pm

ANTEA65 je napisao/la:
@Legi... pa ako smo mi dva jedini zainteresirani, onda ćeš ti odgovarat na moja pitanja, a ja na tvoja Sinkronicitet - vježba 973175 Fino kad imaš pitanje, jednostavno tražiš odgovor, pa što ispade!


Pa ako smo "mi dva" jedini...........Sinkronicitet - vježba 64487 Sinkronicitet - vježba 64487 Sinkronicitet - vježba 64487
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:04 pm

Fantome, čudi me da te do sada nitko nikada nije ovo pitao. Zašto si ti takav napaljenko i toliko asocijativan na sex ako si bio s mnogo žena? Nije li ta opsjednutost, jer tako mi se to čini, trebala proći, ne znam... najkasnije u kasnim 20-ima?
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:04 pm

@Fantom... što se ti tamo ceriš, ko je tebe šta pito, ba?? Oš da ti dođem tamo? Sinkronicitet - vježba 501405
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:05 pm

Pa zar se fantom ne smije neuobičajenom izrazu? misli
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:06 pm

Izraz je sasvim normalan. Antea i ja smo jedini zainteresirani... dakle?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:08 pm

Nije sasvim normalan, osim u krajevima koji su geografski blizu Sloveniji, a Fantom nije iz njih koliko znam roll
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:11 pm

suspect
Ja sam iz Zagreba, to je blizu Slovenije. Meni je normalan. Ne znam... nije potrebna dvojina za korištenje izraza ''mi dva'', možda je bolje reći ''nas dvoje'', no dobro, fulala je rod. Ček, jel se tome možda Fantom smijao? Jer je fulala rod?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:13 pm

Stavio je i navodnike. study

Znam da si iz Zagreba. I ja sam iz Zagreba, a znam i odakle dolazi izraz koji s hrvatskim književnim jezikom nema veze. Govorim slovenski samo koju godinu manje nego hrvatski.
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:14 pm

@Legi... kažu da zanimanje za sex i te stvari počinje opadat u 42 godini ali samo pod uvijetom da se osoba u tom smislu normalno razvijala tj. imala normalan seksualni život i upražnjavala ga. Tada bi te aktivnosti počele opadati i ustupilo bi se mjesto nekim drugim npr. duhovnost i ta spika, pa onda autići, naljepnice, albumići i ono koje već u kakvoj fazi Sinkronicitet - vježba 295661 Ali ako tome nije tako onda kuku i pomagaj...

E, odgovorit ću ti na pitanje, ali sad više nisam u stanju idem ćorit, pa sutra negdje, nemoj nikome reć! Sinkronicitet - vježba 973175
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:16 pm

@S&S, oprosti onda na mojoj brzopletosti :)

Sada sam ja ispao malo perverzan jer sam mislio da se Fantom smije nečemu drugome conf1 oops
No dobro, Fantome, ti si isto kriv tome, jer da je netko drugi tako reagirao, možda ne bih njegov post shvatio u drugom kontekstu. cerek
Pitanje i dalje stoji :D

Vratimo se na temu. Antea, dogovoreno. Kad ćeš imati vremena miga
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimesri tra 28, 2010 11:26 pm

Da Legi "mi dva" se dobro razumijemo....Sinkronicitet - vježba 982158
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 12:09 am

Legionar je napisao/la:
Fantome, čudi me da te do sada nitko nikada nije ovo pitao. Zašto si ti takav napaljenko i toliko asocijativan na sex ako si bio s mnogo žena? Nije li ta opsjednutost, jer tako mi se to čini, trebala proći, ne znam... najkasnije u kasnim 20-ima?
zubi ...vec ga je netko pitao...relativno nedavno...valjda ti je promaklo...pogodi tko je to bio zubi 5
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 12:19 am

Ajmo provjeriti jesam li vidovit - ti? :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 12:19 am

O da 5
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 9:15 am

Zanimljivo, kako je vas lako izbacit iz teme zbog nekog tamo izraza, a možda sam se i ja samo šalila upotrijebivši ga, o tome nitko nije razmišljao Sinkronicitet - vježba Icon_scratch

@Legi... e da se, pazi sad, mi dva nešto dogovorimo.
Nekako mi se čini da taj naš sinkronicitet neće baš uspjeti, nije fora kad smo samo 'dva'. Jer sad ja znam da odgovaram tebi i ti da odgovaraš meni, na temelju dosadašnjeg postanja već imamo izgrađena neka mišljenja i stavove jedan o drugome pa bi to bio loš sinkronicitet. Mora nas u igri biti više tako da nikad ne znaš kome odgovaraš, jednostavno samo odgovaraš, iako možemo pokušati. Sinkronicitet - vježba 158397
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 10:05 am

Evo, ukljucite i mene. Samo ne znam tocno kako da to slozimo. Kako da uopce znam da je pitanje postavljeno misli
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 10:55 am

Baš razmišljam kako da to uredimo. Trebali bi imat neku bazu gdje bi kliknuli da smo postavili pitanje i onda bi iz te baze netko trebao biti obaviješten da napiše odgovor. Kad bi nas, dakle bilo puno mogli bi jednostavno uzet jednog dobrovoljca kojem bi na PM slali obavijest da imamo pitanje i on bi onda na neki način odabrao (to bi još razradili) i obavijestio osobu koja će odgovoriti na pitanje. Ovako možemo jednostavno kad imamo pitanje samo zatražiti odgovor jedni od drugih pa onda sami procijenimo koliko se to uklapa u našu situaciju. Sinkronicitet - vježba 158397
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 11:51 am

Čitajući ove gornje postove želim samo pojasniti jednu stvar: ja umem da govorim na sve moguće načine, meni bolan svejedno, važno je samo da ti razumiš mene i ja tebe, a jesan li to napisala vako il onako who cares. Kaj to ni hercig?

Dugo vremena sam živjela na moru, sad živim u kontinentu i mogu reći da ni na jednom mjestu nismo upotrebljavali književni izraz za množinu kad su u pitanju oba spola (dvoje) već smo koristili kraći put (dva) Sinkronicitet - vježba 295661 Prema tome kad se želimo izražavati neslužbeno onda dozvoljavamo upotrebu takvih izraza, a forum je za mene mjesto na kojem se osjećam, što ono se kaže, kao da sam doma, pa se tako i ponašam, u suprotnom što će mi takav forum gdje moram pazit na svaku sitnicu, toga nam je svima pun kufer. Sinkronicitet - vježba 788583
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 4:52 pm

ANTEA65 je napisao/la:
Nekako mi se čini da taj naš sinkronicitet neće baš uspjeti, nije fora kad smo samo 'dva'. Jer sad ja znam da odgovaram tebi i ti da odgovaraš meni, na temelju dosadašnjeg postanja već imamo izgrađena neka mišljenja i stavove jedan o drugome pa bi to bio loš sinkronicitet.
Baš sam te htio upozoriti na to :D
Slažem se s tobom. Možemo probati 'nas dva (tj., 'tri', budući da se i Alpha pribilježila :))' samo radi provjere, ako imaš vremena i volje pa da vidimo imamo li te stereotipe što bi netko nekoga mogao pitati, odnosno ja tebe. :)
Možemo otvoriti zasebnu temu s ovim eksperimentom jer neki forumaši možda ne čitaju sve teme. Može? :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 5:13 pm

@Antea...e, jos fali da krenemo pilit po pravopisu...ostale bi dvije i pol osobe ne formu...ma, zanemari ionako je to offtopic koji treba pobrisati roll

@Legi...ja i dalje ne znam kako cemo znati da je netko od nas postavio pitanje :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitimečet tra 29, 2010 5:17 pm

Nekom pouzdanom, kao npr. Fantomu, bismo mogli slati PM-ove, a sada... kako izabrati. Imam ideju. Jedna pikula :D simbolizira jednog Forumaša, i onda po pojednostavljenom principu lutrijskog kola koja prva pikula ispadne, taj odgovara na pitanje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sinkronicitet - vježba Empty
PostajNaslov: Re: Sinkronicitet - vježba   Sinkronicitet - vježba Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sinkronicitet - vježba
[Vrh] 
Stranica 1 / 11.Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Sinkronicitet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: