Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dan više ne traje 24 h?

Go down 
+12
Alpha
TiaMa'at
userNejm
konoko1
Berny_Sinara
Jaykof
biga
Legionar
Skulptura
Armin od Irima
Remke
Žulijana
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Žulijana
Stanica



Female
Libra Horse
Broj postova : 24
Age : 33
Registration date : 24.05.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimepon svi 24, 2010 7:35 pm

Da li vam se čini da vam vrijeme prolazi sve brže i brže, i da danas ne uspjevate završiti sve obaveze koje ste nekoć mogli za isto vremensko razdoblje?
Podavno sam gledala nešto o tome kako dan ne traje više 24 h koliko je nekad traja nego tek 16 h. Znači tih nekadašnjih 24 stane u 16 scratch
Tu pojavu je utvrdila neka američka vojna jedinica (nisam baš sigurna), no utvrdili su je nešto kao prema broju otkucaja srca. Objasnili su da je to posljedica brojnih lklimatskih promjena na zemlji, učestalih potresa i slično zbog kojih je Zemlja ubrzala svoje kretanje, tako da nam vrije brže prolazi.

Iskreno, nisam baš to tad ni obratila pažnju na sve to pa tako ni shvatila, zato mi je teško sad prezentirati i malo pobliže objasniti. Zanima me da li vi znate nešto o tome i kakva su vaša razmišljanja?? confused
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimepon svi 24, 2010 9:07 pm

Dan je prije trajo 28 sati ili vise neznam, znam da je vise trajo, ali se za godinu dana valjda za par cekundi ili desetinki smanjuju dani
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimepon svi 24, 2010 9:15 pm

Tih 16 sati što su ih "doživjeli" vojnici su zapravo subjektivno doživljavanje trajanja, pošto ljudski mozak i svijest još nisu na toj razini da shvaćaju odnos prostora i vremena u potpunosti.

S druge strane, dan ni ne traje 24 sata nego otprilike 23 sata i 56 minuta, a nekad i malo više od 24 sata pa se kroz godinu to sve kompenzira.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimepon svi 24, 2010 9:21 pm

varas se u to da se neshvaca odnos izmedju prostora i vremena, ljudski je mozak potpuno u stanju shvacati, ali ljudi nisu, covjek "ako to stvarno zeli" moze tocno znati kolko je sati proslo od nekog razdoblja, tocnije mozak, ljudi o mozgu znaju jako malo (ko sto sam vec negdje naveo) ali zna se da za svaku misao, svaku racunicu, svako tvoje sjecanje postoji neuron, mozak ima na milijune neurona i u njima je pohranjena sva memorija i to se nije predugo znalo, nesto tako vazno tko zna kolko ce jos vremena proc dok covjek nauci koristi svoj mozak, 100% svog mozga, a kad to bude mislim da cemo se svi iznenadit
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimepon svi 24, 2010 10:06 pm

korištenje 100% svoga mozga znači upravljati čak i jezgrama kranijalnih živaca - malo ti je to previše, vjeruj mi...

a vrijeme je izmišljena jedinica koju je čovjek izmislio kako bi se lakše snalazio...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimepon svi 24, 2010 10:13 pm

vrijeme je puno vise, vecina ljudi to neshvaca ali vrijeme ti je cetvrta dimenzija, inace imaju u stvarnosti 4 dimenzije, duljina, sirina, visina i vrijeme, jedinica vremena koju je covjek izmislio je sat, sekunda, minuta itd. a shvacanje vremena nebi znacilo znati koliko je sati...

inace kontrolirati 100% mozga je moguce, ako se covjek nauci moze znati sve sto mozak zna, a ni sam mozak nije svemocan, ima i on svoje granice
[Vrh] Go down
Žulijana
Stanica



Female
Libra Horse
Broj postova : 24
Age : 33
Registration date : 24.05.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimepon svi 24, 2010 11:40 pm

Prvo, 16 sati koje sam u uvodnom dijelu spomenula, nisu subjektivna shvatanja nego se radi o stvarnoj brojki, rađeno je istraživanje gdje su uzeta u obzir znanja iz medicine i drugih nauka, kojima mi vrlo vjerovatno nemamo ni pristup...no nebitno, ono što pokušavam reći jeste da je brojka izračunata a ne data tek onako na osnovu nečijeg subjektivnog mišljenja da li je nešto duže i kraće.

Da se osvrnem na ovo da je kontroliranje mozga 100%, odnosno kompletno, moguće. Uredu jeste, ali zar postoji ili je postojala takva osoba? Meni poznato nije. To je razina koju ljudi još uvijek nisu uspjeli dokučiti. Koliko ja znam, dokazano je da koristimo tek 6-10 % mozga, a ono šta možemo sa preostalih 90 % još uvijek nije utvrđeno .
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimeuto svi 25, 2010 12:08 am

Ne vjerujem u ovo da dan traje 16 sati ili možda nisam dobro shvatio o čemu se radi.
Znači, prije određenog vremena je dan trajao 24 sata, a sad traje 16? Gdje je preostalih 8 sati?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimeuto svi 25, 2010 12:10 am

Negdje sam naišao na f.hr-u da je netko spominjao te otkucaje srca koji su se ubrzali, povećali na globalnoj razini, no samo to. Svakako bih volio pronaći nešto konkretnije o tome.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimeuto svi 25, 2010 12:34 am

cool... zanimljivo. stvarno, ako bilo koga pitate uvijek će vam reći da sad vrijeme brže juri nego je prije išlo. možda je to subjektivno, al stvarno bi bilo zanimljivo vidjet neke dokaze za tvrdnju iz prvog posta. žulijana, čini mi se da si nova na forumu, pa dobro došla.
dali imaš ikakav link gdje se opširnije piše o ovome??
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimeuto svi 25, 2010 12:40 am

Žulijana je napisao/la:
Prvo, 16 sati koje sam u uvodnom dijelu spomenula, nisu subjektivna shvatanja nego se radi o stvarnoj brojki, rađeno je istraživanje gdje su uzeta u obzir znanja iz medicine i drugih nauka, kojima mi vrlo vjerovatno nemamo ni pristup...no nebitno, ono što pokušavam reći jeste da je brojka izračunata a ne data tek onako na osnovu nečijeg subjektivnog mišljenja da li je nešto duže i kraće.

Da se osvrnem na ovo da je kontroliranje mozga 100%, odnosno kompletno, moguće. Uredu jeste, ali zar postoji ili je postojala takva osoba? Meni poznato nije. To je razina koju ljudi još uvijek nisu uspjeli dokučiti. Koliko ja znam, dokazano je da koristimo tek 6-10 % mozga, a ono šta možemo sa preostalih 90 % još uvijek nije utvrđeno .

ok, da je to doista bilo 16 sati, onda bi to značilo da su se oni kretali brzinom svjetlosti, ili čak i brže - zaključak?

i ne, nije moguće kompletno kontroliranje vlastitog mozga, ali je moguće na neki način upravljati mozgom (ne vlastitim) do nevjerojatnih razina...


Remke je napisao/la:
vrijeme je puno vise, vecina ljudi to neshvaca ali vrijeme ti je cetvrta dimenzija, inace imaju u stvarnosti 4 dimenzije, duljina, sirina, visina i vrijeme, jedinica vremena koju je covjek izmislio je sat, sekunda, minuta itd. a shvacanje vremena nebi znacilo znati koliko je sati...

inace kontrolirati 100% mozga je moguce, ako se covjek nauci moze znati sve sto mozak zna, a ni sam mozak nije svemocan, ima i on svoje granice

nekom drugom prodaj tu foru s četvrtom dimenzijom ili dimenzijama uopće osim ako se baviš teorijom struna ili nečim sličnim pa da sa sigurnošću možeš ulaziti u raspravu o tome, jer sam poprilično siguran da, kao ni ja, nemaš pojma o tome. :D
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimeuto svi 25, 2010 12:31 pm

Ja sam pak negdje čitao ... il je dokumentarac bio na telki nezz sad.
Uglavnom, ptice, koje imaju veći broj otkucaja srca od nas, navodno svijet doživljavaju sporije nego mi. Samo ne znam kak su to odredili :/
[Vrh] Go down
Žulijana
Stanica



Female
Libra Horse
Broj postova : 24
Age : 33
Registration date : 24.05.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimeuto svi 25, 2010 3:01 pm

Armin od Irima je napisao/la:

ok, da je to doista bilo 16 sati, onda bi to značilo da su se oni kretali brzinom svjetlosti, ili čak i brže - zaključak?

Oprosti ali ne kontam ti ovo da su se morali kretati brzinom svjetlosti?? confused
[Vrh] Go down
Žulijana
Stanica



Female
Libra Horse
Broj postova : 24
Age : 33
Registration date : 24.05.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimeuto svi 25, 2010 3:10 pm

biga je napisao/la:
cool... zanimljivo. stvarno, ako bilo koga pitate uvijek će vam reći da sad vrijeme brže juri nego je prije išlo. možda je to subjektivno, al stvarno bi bilo zanimljivo vidjet neke dokaze za tvrdnju iz prvog posta. žulijana, čini mi se da si nova na forumu, pa dobro došla.
dali imaš ikakav link gdje se opširnije piše o ovome??

Da nova sam, hvala ti roll
Meni je tema takođe jako zanimljiva i već dugo mi se vrzma po mislim, voljela bih znati nešto više o tome. No nisam uspjela pronaći nikakve dodatne iformacije, i ne, nemam nikakav link... i ovo iznad pisala sam po sjećanju, zaista nemam ništa zubi
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimeuto svi 25, 2010 3:36 pm

Žulijana je napisao/la:
Armin od Irima je napisao/la:

ok, da je to doista bilo 16 sati, onda bi to značilo da su se oni kretali brzinom svjetlosti, ili čak i brže - zaključak?

Oprosti ali ne kontam ti ovo da su se morali kretati brzinom svjetlosti?? confused
ako misliš da bi se zemlja onda morala vrtit oko osi brzinom svjetlosti, nisi u pravu... da bi se zemlja počela vrtit takom brzinom morala bi ubrzati oko 170(možda malo više) puta u odnosu na sadašnju brzinu, a onda bi dan trajao po mom izračunu oko 8 minuta(možda i nisam u pravu, nek netko kome ovo bolje ide izračuna)... a mi bi pomrli od vrtoglavice... hehehe...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimesri svi 26, 2010 1:25 pm

Žulijana je napisao/la:
Armin od Irima je napisao/la:

ok, da je to doista bilo 16 sati, onda bi to značilo da su se oni kretali brzinom svjetlosti, ili čak i brže - zaključak?

Oprosti ali ne kontam ti ovo da su se morali kretati brzinom svjetlosti?? confused

Evo o čemu se radi - prema specijalnoj teoriji relativnosti (nisam joj ja dao takvo ime, nego naš dragi prijatelj Albert Einstein), što se brže krećemo to će naše vrijeme trajati dulje u odnosu na promatrača. Dakle, da su se kretali nekom nevjerojatnom brzinom, tada je njima moglo proći 16 sati, dok bi nama prošlo 24.
[Vrh] Go down
Žulijana
Stanica



Female
Libra Horse
Broj postova : 24
Age : 33
Registration date : 24.05.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimesri svi 26, 2010 7:11 pm

Armin od Irima je napisao/la:
Evo o čemu se radi - prema specijalnoj teoriji relativnosti (nisam joj ja dao takvo ime, nego naš dragi prijatelj Albert Einstein), što se brže krećemo to će naše vrijeme trajati dulje u odnosu na promatrača. Dakle, da su se kretali nekom nevjerojatnom brzinom, tada je njima moglo proći 16 sati, dok bi nama prošlo 24.

Da, ali nije riječ o tome da je njima vrijeme prolazilo brže ili nešto slično. Nego su matematički izračunali tu vremensku razliku danas i nekada (prema već spomenutim otkucajima srca) .
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimesri svi 26, 2010 9:21 pm

ajmo uzeti broj otkucaja srca maratonaca... -.-
[Vrh] Go down
Žulijana
Stanica



Female
Libra Horse
Broj postova : 24
Age : 33
Registration date : 24.05.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimesri svi 26, 2010 9:57 pm

Armin od Irima je napisao/la:
ajmo uzeti broj otkucaja srca maratonaca... -.-
Možemo, ali gleda se većina ce-4zubo
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimečet svi 27, 2010 1:01 am

pa, ovo je istraživanje napravljeno na uzorku neke grupe vojnika u akciji, ako sam dobro shvatio, pa onda mislim da bi 5000 trkača (od kojih gotovo polovica završi utrku) bili sasvim dobar uzorak...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimečet lip 03, 2010 11:26 pm

kako bilo meni prolazi jednom sporo za poluditi drugi put prozuji ovisi sto radim hehe ak je ekipa na poslu super dan mi projuri ko munja ako ne onda mi vrijeme sporo prolazi
[Vrh] Go down
konoko1
Riba
konoko1


Male
Virgo Dog
Broj postova : 102
Age : 41
Location : SL.BROD
Registration date : 24.01.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimepet lip 04, 2010 6:19 pm

Armin od Irima je napisao/la:
pa, ovo je istraživanje napravljeno na uzorku neke grupe vojnika u akciji, ako sam dobro shvatio, pa onda mislim da bi 5000 trkača (od kojih gotovo polovica završi utrku) bili sasvim dobar uzorak...

ja bih bio puno bolji primjer posto moje srce ne spava,kaze mi zena da po noci radi sasvim normalno kao i preko dana nekad toliko jako i brzo kuca da ona ne moze zaspati,a kad sam isao na snimanje srca za sistematski kaze doktorica da su rezultati jako neobicni ali zdrav sam kaze???
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimeuto srp 06, 2010 6:41 pm

Ja sam isto to čitao, ali s time da se radilo o otkucajima srca, već o Zemljinim tzv. otkucajima srca, tj. Schummanovoj rezonanci. Vojska ju je uzimala kao pouzdanu u iznosu oko ~7, da bi se u proteklih par desetljeća (20-30 godina) iznos povećao na oko ~12. (ovo govorim po sjećanju, pa postoji mogućnost da nije 100% točno kako sam pročitao).

Zato kažu da prijašnja dužina 24 sata odgovara današnjoj od 16.

Uglavnom, povećanje se počelo primjećivati nakon ~1987. tj. kraja 5. svijeta Maja...

A sad smo u apokalipsi, tj. između 5. i 6. svijeta... (po Majanskoj terminologiji i kalendaru)
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba
TiaMa'at


Female
Capricorn Goat
Broj postova : 121
Age : 44
Location : The Temple of the Crescent Moon
Registration date : 15.04.2010

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimesri srp 07, 2010 9:19 am

Ehm...
Ako su došlji do zaključka da dan traje 16 h na bazi rezultata kontrolne skupine, s kojom su ju kontrolnom skupinom usporedili?

Mislim, trebaš imati podatak A (dan traje 24 h) s kojim usporediti podatak B (dan traje 16 h). Tko i kada je bio ta skupina/podatak A?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitimesri srp 07, 2010 12:33 pm

Svi ste nešto čitali ili slušali o tome a nitko mi nije odgovorio gdje je
preostalih 8 sati i zašto... kako... mah.

Kaj nebi trebali onda sinkronizirati satove jer bi u suprotnom ponoć
bila u 3 ujutro a ne u 12 tj 0:00?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dan više ne traje 24 h? Empty
PostajNaslov: Re: Dan više ne traje 24 h?   Dan više ne traje 24 h? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dan više ne traje 24 h?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: