Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitimened svi 30, 2010 1:07 pm

Kraljevska nizozemska udruga liječnika (KNMG) založila se za prestanak obrezivanja dječaka, priopćivši da je takav zahvat medicinski nepotreban i da krši prava djeteta.

KNMG, organizacija stara 160 godina koja okuplja 46 000 nizozemskih liječnika, smatra da se tim zahvatom krši "tjelesni integritet", pišu mediji.

Većina obrezivanja u Nizozemskoj vrši se iz vjerskih razloga, bez ikakve medicinske potrebe, priopćila je organizacija.

KNMG smatra da postoje dobri razlozi za zabranu obrezivanja, ali strahuje da će to rezultirati jednakim brojem zahvata u ilegali, pa stoga poziva liječnike i vjerske skupine na dijalog o tom pitanju.

Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) iz 2007. godine, oko 30 posto muškaraca u svijetu obrezano je.( F)

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Obrezivanje_250_170

Koje sve glupost ljudi rade iz vjerskih razloga....Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Kopfschuettel

IZVOR
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Re: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitimened svi 30, 2010 7:17 pm

Zanimljivo je da će neki od tih «velikih vjernika» odbiti liječenje jer smatraju da će se Bog pobrinuti za zdravlje i da je sve onako kako treba biti, a kad se dijete rodi onda ga obrezuju??? Hm jel se to dijete rodilo sa nekom greškom, možda to nije prirodno ili je pak Bog pogriješio nekako kod tek rođenog djeteta.

Tako da se slažem sa Nizozemcima, ako ne postoji neki od medicinskih razloga za taj zahvat onda je to kršenje prava djeteta i to bi trebalo zabraniti da roditelji rade svojoj tek rođenoj djeci.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Re: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitimened svi 30, 2010 10:42 pm

Moj jedan dobar jaran kaze:

Jbg...
mene niko nista nije pitao.
Ja sam mislio da je on uvijek bio takav.
Kako sam se ja sokirao
kad sam saznao o cemu se radi...Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 982158


P.S. Ja svoju rolku ne dam vala ni za sta na svijetu...Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 257951

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Pulover-rolka-top-shop-vel-38-lagani-slika-1261989

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 982158 Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 982158 Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 982158
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Re: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitimened svi 30, 2010 11:05 pm

ma valja rolka zlata, zimi nije hladno po vratu... :P
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Re: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitimeuto lip 01, 2010 2:21 pm

Nigdje nije naveeno iz kojeg razloga bi se obrezivanje trebalo zabraniti obrezivanje. Obrezivanje je, ako ne zdravstveno korisno (što su pokušali utvrditi američki znanstvenici i došli do rezultata upitne točnosti), onda barem higijenski korisno, jer je nakupljanje smegme daleko manje, a i svih ostalih gluposti. Ono što je mana obrezivanja jest veća izloženost vanjskome svijetu, ali koja je ionako spriječena nošenjem odjeće.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Re: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitimeuto lip 01, 2010 4:39 pm

Navedeno je iz kojeg razloga:
Krsi se "tjelesni integritet"...

A da!
Higijenske razloge, kao opravdanje za ono sto neko cini, treba eliminirati.
Zasto?
Zato sto se upotrebljavaju samo za jedan akt, jednu stvar.
To sto cete ga obrezati ne znaci da vam nece biti prljav i smrdljiv ukoliko ga ne perete.
Sto bi zene trebale ciniti da im bude cista bez pranja?
Odrezati labia, klitoris i njegov prepucij?
Trebalo bi brijati glavu da kosa ne bi bila prljava?
(vjerojatno je tako kad vec muskarci briju bradu; izuzmimo neke ortodoksne Zidove, muslimane...)
Bi li trebalo cupati nokte da ne bi bilo "crnog ispod noktiju"?
Ko povadi zube ne mora ih prati jer ih nema? Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 793385
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Re: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitimeuto lip 01, 2010 5:29 pm

Nisam govorio o higijeni radi intimnih druženja, nego higijeni radi zdravstvenih razloga. Ponekad i kratko zadržavanje nečega (bakterija, gljivica i ostalih sranja koja mogu doći do toga mjesta) mogu uzrokovati probleme, ali to je sve mogućnost.
Molim te, ne zaključuj tako prenaglo, jer pretpostavljam da i sam znaš na što sam ciljao pa nije nužno raditi sprdnju od toga svega.


Kako, uostalom, nekome možemo zabraniti obrezivanje kad ono nije zdravstveno pogubno ni na koji način. S druge strane, to o čemu oni pričaju je religijsko obrezivanje koje se vrši već tisućama godina i nitko nije nastrado od toga. A kršenje tjelesnoga integriteta baš i nema s obzirom da se ne gubi nikakva funkcija (osim kod ženskog obrezivanja, odnosno deklitorizacije, gdje se gubi mogućnost dostizanja orgazma podraživanjem klitorisa).
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Re: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitimeuto lip 01, 2010 7:47 pm

A velis da se obrezuju vec tisucama godina...Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 524555

Bas me interesuje cime su se obrezivali u kameno doba....Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 888361


Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Adam%20adem%20Eva%20hava%20islam

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 64658 Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 64658 Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka 64658
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Re: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitimeuto lip 01, 2010 8:15 pm

Židovi su vršili obrezivanje radi inicijacije u religijske krugove, odnosno nitko nije mogao postati Židov u vjerskom smislu ako nije bio obrezan prije toga. Koliko je meni poznato, ta religija je stara gotovo 4 tisuće godina, stoga mislim da si mogu dati pravo i reći kako se obrezivanje vrši tisućama godina. A da ne govorim o tome kako je većina židovskih običaja preuzeta od drugih, što bi reklo da je obrezivanje vjerojatno daleko starija pojava nego židovstvo...

Čime su se obrezivali u kameno doba? Ako se i jesu tada obrezivali, potraži kako u nekim afričkim plemenima skidaju komad lubanje a da pritom osoba ostane živa...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Empty
PostajNaslov: Re: Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka   Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nizozemski lijecnici za zabranu obrezivanja djecaka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: