Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Granice

Go down 
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Granice Empty
PostajNaslov: Granice   Granice Icon_minitimepon lip 14, 2010 12:42 pm

Sto kazete na ovu reklamu?

Meni je odlicna ali Muslimah Media Watch, internetski forum za muslimanke, porucuje:

"Poruka reklame zapravo ne drži vodu. Iako se čini da se ona odnosi na osobnu seksualnost i seksipil, jasno je da postoji velika doza muškog poimanja žene kao seksualnog bića, a svi znamo da to zapravo znači da muškarci u većini slučajeva žene gledaju tek kao seksualni objekt, a ne osobu"

OK, slazem se da neke granice postoje ali nikako ne smatram da je ova reklama presla ikoju granicu kojom bi zenu prikazivala kao "komad mesa".
Mozda sam zlocesta kada pomislim da takve negativne komentare kakve su dali pisu ruzne i frustrirane zene :P Mislim, pa zena i jeste seksualno bice, a ako one smatraju da moraju hodati u vreci da bi sprijecile muskarce da ih dozive na taj nacin je pomalo uvrnuto. Jel misle da time pomazu muskom rodu? Kao ne dovode ih u napast pa je to za njih dobro? Jesu oni zdravi u mozak? Imam dojam da ti ljudi smatraju da ako netko siluje zenu je zapravo nevin jer ga je ona provocirala time sto nije bila obucena u vrecu od glave do pete. Zbilja je sramota sto time isticu svoju vjeru, a zapravo ju time omalovazavaju jer u Kur'anu je kazano kako je najvazniji rat sa samim sobom. Pa, ako zele samosvjesne zene koje nisu "komad mesa" nek se bore za to, a ne da bjeze od toga skrivajuci se. Ako su muskarci takve face nek nauce kontrolirat medjunozje, a ne da to rade na nacin da pokusaju niti ne doci u napast i to sakrivsi zenu ispred vlastitih ociju.

Da se razumjemo, ne volim izbore za miss i tome slicno. To mi je totalna debilana. Gledat one curice kako se jadne polugole presetavaju i misle da su nesto conf1 Ali i ova druga krajnost je isto too much :P

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Granice Empty
PostajNaslov: Re: Granice   Granice Icon_minitimepon lip 14, 2010 11:53 pm

Reklama, kao i obično potencira seksualnost, radilo se o donjem rublju ili kuhinji.
Općenito, meni jako idu na živce reklame koje imaju seksualne konotacije čak kad se radi o perilici suđa ili hladnjaku. roll
Preisforsirano za moj ukus.

Pretpostavljam da se u dotičnoj reklami reklamira donje rublje. scratch
Ako je tako, reklama je na mjestu, iako ja ne bih potencirala u istoj ikakva religiozna opredjeljenja, bilo da se radi o muslimanima ili nekim trećima.

Svjesna sam da bi neke mogla uvrijediti, a u dotičnom slučaju izravno je usmjerena prema pripadnicima jedne vjere čime se odašilje jedna poruka.
Rekla bi da se namjerno aludira na njihov konzervatizam i vjerojatno je to izazvalo pobune pripadnika dotične vjere.
Štoviše, čak i ženskih pripadnica.
Sasvim je nebitno je li njihov osjećaj "uvrijeđenosti" na mjestu.
Nisam sigurna da bi izdvajanje/aluzije na nedostatke neke vjere, koje dakako kao takve percipiramo u emancipiranom društvu, trebalo biti sredstvo kako privući kupce donjeg rublja. suspect

Ipak, izazovno donje rublje ipak nije namijenjeno baš svim ženama i sve žene ipak ne žele biti seksi. miga
Aludiram najviše na pripadnice crkvenih redova, koje su se dobrovoljno odriču svoje seksualnosti i nemaju je potrebe naglašavati seksi donjim rubljem. Vjerojatno su reklame sa časnama postale pretipične pa sad industrija traži neke druge. cerek

Cilj je ipak postignut. Reklama je zapažena, pomalo šokira i upečatljiva je od samog starta. Gdje bi došla televizija kad ne bi bila provokativna.
Mislim da ne treba previše ozbiljno shvaćati svijet zabave niti reklame. Nadam se da će se proizvod bolje prodavati. zubi

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

Granice Empty
PostajNaslov: Re: Granice   Granice Icon_minitimeuto lip 15, 2010 12:39 am

Ne kužim reklamu, uopće se ne vidi što oni reklamiraju, žensko rublje, šminku, burku…ili možda neki xxx film. A što se tiče same reklame, pa ništa posebno već smo vidjeli takvih reklama puno. Lijepa je ova cura u reklami, ali ok nije prva reklama sa tom tematikom.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Granice Empty
PostajNaslov: Re: Granice   Granice Icon_minitimeuto lip 15, 2010 10:07 am

Da, reklama je za rublje, a ovo na akterici uopce nije neko provokativno vec sasvim pristojno obicno rublje. Nije da su ju obukli u kozni korzet ili nesto.

Inace, ima radikalnih pripadnika svega svuda al sto da radimo? Vjerske karikature i sale na tu temu su vjecne. Iskreno, mislim da netko tko je tako veliki vjernik prije svega bi, valjda, trebao imati toleranciju i razumijevanje (pa tako i za ove zalutale poput mene koji se ne sablazne na ovakvu reklamu :P ), a ne osudu i produbljivanje mrznje.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Granice Empty
PostajNaslov: Re: Granice   Granice Icon_minitimeuto lip 15, 2010 2:21 pm

U biti da. Rublje je pristojno, izuzev haltera koji baš nisu nužni dodatak i užaruju atmosferu. :D
U prvi mah sam mislila da se radi o reklami za maskaru.

Logično da će pripadnici dotične vjere osuđivati "nemoralnu" reklamu zubi , jer će se osjetiti pogođenima izdvajanjem pripadnica svoje vjere u istoj. Upravo iz razloga što su konzervativni.
Tako da komentar muslimanki koje negoduju jer se prikazuje "žena" kao seksualni objekt baš i nije potpun. scratch
Naravno, bode ih to jer se prikazuje žena u burki (muslimanka) kao osoba koja stremi da bude seksualno poželjna.
Reklama eventualno može pomoći prodaji rublja, ali nikako neće biti sredstvo kojim će se poboljšati prava žena niti će prosvijetliti ortodoksne pripadnike da shvate kako žena ne bi trebala biti pokrivena. Mnogi od njih su odrastali u takvoj vjeri i poštuju tradiciju, čak se mnoge žene iste ne žele odreći, tako da nije samo riječ o muškarcima.
Puno muslimanki tvrde da imaju veća prava pod okriljem svoje vjere, nego one druge žene koje se ne skrivaju pod burkom, iako je to nama vjerojatno neshvatljivo. Ipak, ovo nije tema u kojoj bi trebalo o tome raspravljati. :P

Uglavnom, reklama je staro-nova fora svijeta zabave i marketinga.
Samo se nadam da ovakva bezazlena reklama neće nepotrebno raspiriti strasti i još veći jaz animoziteta pripadnika različitih vjera. kava

Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

Granice Empty
PostajNaslov: Re: Granice   Granice Icon_minitimesri lip 16, 2010 11:16 pm

Moguće možda suptilno naglašavanje da danas žene mogu biti žene kakve su u razvijenijim državama i svejedno se držati svog kulturnog nasljeđa?

iako je vjerojatno u pitanju samo šok-reklama

a osuđivanje.. ah.. svakojakvih nas ima.. krščanstvo osuđuje Avatar, a ovi ženu koja želi biti lijepa po standardima zapada ispod burke..

Granice Empty
PostajNaslov: Re: Granice   Granice Icon_minitime

[Vrh] Go down

Granice
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.