Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Znamenje

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamenje Empty
PostajNaslov: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 11:46 am

Imamo temu vezanu za ukazanja ali sto je sa ostalim 'znakovima'? Recimo, sto bi netko rekao na ovo:



Znamenje 036200717

Udarac groma i požar koji je potom izbio potpuno je uništio 19 metara visoku statuu Isusa Krista izgrađenu ispred evangeličke crkve u Monroeu, u američkoj državi Ohio.



Statua Kralja nad kraljevima, jedan od najprepoznatljivijih simbola jugozapadnog dijela te savezne države, smještena je odmah uz državnu cestu 75, tek nešto sjevernije od Cincinnatija.

Visoka 19 i široka 13 metara, skulptura prikazuje Isusa od torza naviše kako se izdiže iz vode, u stvari iz bazena za krštenja i uzdignutih ruku gleda u nebo. Napravljena je od plastike i fiberglasa na čeličnom okviru, što je i jedno što je od statue ostalo nakon požara.

Gradnja se financirala donacijama i koštala je pola milijuna dolara. (Izvor)



Primjecujemo li samo znamenje koje nam odgovara na nacin na koji nam odgovara (najcesce u skladu s nasim uvjerenjma/vjerom)? Sto kazati kada grom pogodi crkvu ili kip kao sto je u navedenom slucaju? Netko tko je neke druge vjere to bi prozvao znakom koji dokazuje da je katolicka vjera pogresna. Da li znamenje uopce postoji (bilo pozitivno, bilo negativno) ili to sve nasa masta?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 12:09 pm

Čovjek sve kroji kako mu paše tako i znakove. U biti tako je skroio čitav svoj unutrašnji svijet.
Lakše je vjerovati u postojanje čuda nego u njihovo nepostojanje.
U biti znakovi postoje da bi se hranila nada za nečim u nama, ne mora biti to proplakali Bogorodičin kip, može to biti jednostavno nešto kao recimo simbol zmaja i slično. Kada već imamo potrebu tražiti znakove to je znak naše vlastite nesigurnosti u našu vjeru i uvjerenje.. znači potrebna nam je nada.
Zašto ubijati nadu kad se takve situacije tipa gorečeg kipa Isusa mogu objasniti dokazanim znanstvenim činjenicama. ;)
Sve je to psihička igra sa samim sobom.

Meni je to zanimljivo što znakovi su svuda oko nas, ali uočavamo ih kad nam trebaju i tumačimo ih na nama naidealniji način. Moguće da samo privlačimo slične stvari, tj. uočavamo samo ono što nama ima neku vrijednost na nekoj psihičkoj razini.
Misim ja imam par znakova koji se uvijek vežu za osobe koje najviše volim i koje me mogu najviše povrijediti, to ne mora značiti da čim upoznam osobu s takvim znakom da ću automacki reči: Ti ćeš mi biti jako važan u životu.
Svaki znak je dobar ako hrani našu psihičku stabilnost samo moramo biti svjesni da je to samo naša precepcija gledanja.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 12:37 pm

Ali cuda, tj. ono sto znanstveno jos ne mozemo objasnit, postoje. Nisu bas samo plod nase maste. Ali da li imaju neko znacenje i koje? Recimo, niz neki kip se cijedi voda. Ljudi ce kazati da place. A mozda se samo radi o rijetkoj pojavi koju ne razumijemo ili o bilo cemu drugom sto zapravo nema nikave veze sa suzama i nasim tumacenjima.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 4:06 pm

Sve ima svoje značenje. Značenje je u umu promatrača i samo tamo. Nema objektivnog značenja. Ta objektivnost proizlazi jedino iz onoga što većina smatra točnim. Međutim, svatko ima pravo na svoju interpretaciju nekog događaja, a mnoge stvari su toliko nevjerojatne da se moraju kategorizirati pod čuda. Čuda se događaju.
To što je ovog kipa strefila munja ne mora nekome ništa značiti, a netko će se pokriti preko glave, jer misli da se Bog razljutio. Činjenica je ta da je kip spržen, iz ovog ili onog razloga. Kako ćemo to interpretirati ovisi o nama.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 4:14 pm

Mislim da je sprzen jer je imao zeljeznu kosntrukciju koja stremi u nebo, a vani dere oluja s munjama. U biti bi bilo cudo da ga nije strefilo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 9:59 pm

Dakle, pravo čudo je to što kip nije pogođen prije zubi

@MoW, onda bi znamenje onda bilo interpretacija događaja koji za nas trenutno nema ili smatramo da ne bi trebalo imati racionalno objašnjenje?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 10:28 pm

Ja djelim simbole na individualne i sveopće.
Individualni su one koje je Mow opisao - znači naše, osobno viđenje pojedinih znakova, čuda itd.
I opći tipa prikazivanja jednog te istog čuda više ljudi.. kao ukazanje Bogorodice.. kada je simbol toliko utkan u veču populaciju ljudi da postaje opći

A za čuda.. kako bi to moj profesor iz psihologije rekao: Ako želiš vidjeti čudo pogledaj se u ogledalo.. Majko mila pa ti si unikat. JEDINSTVEN! Nema istog čovjeka na ovom planetu. zubi

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 10:50 pm

Alpha je napisao/la:
Mislim da je sprzen jer je imao zeljeznu kosntrukciju koja stremi u nebo, a vani dere oluja s munjama. U biti bi bilo cudo da ga nije strefilo.

Znamenje 973175 Naravno, u pravu si. Ali ovdje ne govorimo nužno o ovakvom provociranju nebesa nego o znamenju per se. Ne? hug

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 10:53 pm

Legionar je napisao/la:
Dakle, pravo čudo je to što kip nije pogođen prije zubi

@MoW, onda bi znamenje onda bilo interpretacija događaja koji za nas trenutno nema ili smatramo da ne bi trebalo imati racionalno objašnjenje?

Vrlo dobro rečeno, Legi. To je događaj koji za nas nema racionalnog objašnjenja. Mi ne možemo znati ima li to uopće ikoje racionalno objašnjenje. Za nas ono to nema. I zato je znamenje. Ako više ljudi zaključi da nema racionalnog objašnjenja, onda se to znamenje može prozvati čudom.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 10:56 pm

Gea je napisao/la:
Ja djelim simbole na individualne i sveopće.
Individualni su one koje je Mow opisao - znači naše, osobno viđenje pojedinih znakova, čuda itd.
I opći tipa prikazivanja jednog te istog čuda više ljudi.. kao ukazanje Bogorodice.. kada je simbol toliko utkan u veču populaciju ljudi da postaje opći

A za čuda.. kako bi to moj profesor iz psihologije rekao: Ako želiš vidjeti čudo pogledaj se u ogledalo.. Majko mila pa ti si unikat. JEDINSTVEN! Nema istog čovjeka na ovom planetu. zubi

Jedno pitanje, Gea. Što je Bogorodica, šta ti misliš? Zašto je ona toliko utkana u populaciju? (hint: nema veze s kršćanstvom) cerek

Tvoj je profesor jako drag. I u pravu je. Većini je potrebno da im netko kaže da je jedinstven i poseban. Ima međutim slučajeva ljudi kojima je bolje reći da nije ništa posebniji od "babe Marice", jer je pretjerao u egoističnim istupima pa je zaboravio da je čovjek. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitimesri lip 16, 2010 11:08 pm

nisam ni mislila da ima veze s krščanstvom cerek
ovisi koje su asocijacije pojedinca.. meni je ona majka, nježnost, zaštita..simbol privrženost i prirodne ljubavi
Vjerojatno večina ima takav doživljaj tog lika Znamenje 888361

to za egoiste istina, njih u biti malo po malo treba spuštati na zemlju iako ja volim to brže spustiti, imam koliegu s tom jako izraženom karakterističnom crtom pa ponekad kad pretjera u mojoj blizini volim ga spustiti na zemljuZnamenje 66776

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Znamenje Empty
PostajNaslov: Re: Znamenje   Znamenje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Znamenje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: