Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čajevi

Go down 
+10
lera
whitelady
Nefertiti
ukiss
Gea
MoW
flory
Athena
Cinderella
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Čajevi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi   Čajevi - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 25, 2014 2:31 pm

Đumbir se inače dosta koristi u alternativnoj medicini i među alternativcima općenito je dosta popularan. Prema ayurvedskoj medicini, đumbir djeluje kao jaki pitta stimulans u smislu ljutog okusa te bi ga osobe koje su inače prevladavajuće pitta konstitucije (kao recimo ja zubi) trebale izbjegavati ili ga uzimati tek u vrlo malim količinama.
Više kapha tipovi (ili kapha-vata podtip) nemaju problem s ljutom hranom pa im đumbir ne škodi, već upravo suprotno, pomaže.
S druge strane, u novijoj hindu tradiciji, đumbir se smatra sattvičkom hranom (dakle hranom koja promovira duhovni život) pa ga stoga osobe koje su na duhovnom putu mogu koristiti. To je inače u suprotnosti s klasičnom tradicijom koja je tvrdila da su svi začini odnosno stimulansi najmanje rađas tipa (potiču strast i akciju).

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Čajevi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi   Čajevi - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 25, 2014 5:05 pm

offtopic: da li je tko probao "ginger ale" (pivo od đumbira)?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Čajevi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi   Čajevi - Page 2 Icon_minitimečet oľu 27, 2014 12:35 pm

Nisam jer ne volim ni đumbir ni pivo pa ne vidim kako bi kombinacija pomogla. :D

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Čajevi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi   Čajevi - Page 2 Icon_minitimeuto lip 10, 2014 2:51 pm

Ne pijem pivo al đumbir mi je ok tako da čaj od đumbira ides

Bijeli čaj mi je dobar ali ne smije biti u vodi dulje od minute inače mi je gorak al trenutno mi je najblji čaj od majčine dušice :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Čajevi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi   Čajevi - Page 2 Icon_minitimepon kol 04, 2014 7:35 pm

čaj od mente najbolji  muha 
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Čajevi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi   Čajevi - Page 2 Icon_minitimepet lis 03, 2014 10:27 am

Odnedavno pijem svakodnevno čaj Zdravac:
http://www.kucacajamakarska.com/ljekovito-bilje/zdravac/

Čaj je izvrsnog okusa, dobro djeluje na opće zdravlje i općenito mi paše. Iako ga se može piti do 3 šalice dnevno, ja obično popijem jednu šalicu. Preporučam za općenito balansiranje organizma i podizanje razine energije.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Čajevi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi   Čajevi - Page 2 Icon_minitimesub lis 11, 2014 11:55 pm

MoW je napisao/la:
Odnedavno pijem svakodnevno čaj Zdravac:
http://www.kucacajamakarska.com/ljekovito-bilje/zdravac/


Naziv mi je nepoznat, ali me zainteresirao radi svojstva i zato ću probati zdravac.

Na netu ne nalazim puno informacija o njemu nezna, iako je biljka navodno poznata od davnina i stavljala se u vodu kojom se potom umivalo, čime se htjelo pridonijeti dobrom zdravlju.

"Čaj od cvjetova, listova i stabljika biljke pozitivno djeluje na rad bubrega, podstiče imunitet, umanjuje simptome iscrpljenosti. Pošto ima antiseptičko djelovanje preporučuje se za ispiranje usne šupljine. Zatim, čaj od zdravca ublažava nesanicu, umanjuje simptome anksioznosti, PMS-a i menopauze.

PRIPREMA ČAJA: Čaj od zdravca priprema se tako što se jedna ravna žličica osušene biljke prelije sa 2,5 dl ključale vode. Nakon 20-tak minuta se procijedi i pije po jedna šalica čaja dnevno. Najbolje ujutro, na prazan želudac."


IZVOR
http://www.priroda-leci-sve.com/zdravac.htm

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Čajevi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi   Čajevi - Page 2 Icon_minitimened lis 12, 2014 12:33 pm

Vrlo je ugodan i dobar za dulju uporabu. Uživaj! :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čajevi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čajevi   Čajevi - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čajevi
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: