Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vas stav o crkvi kao instituciji?

Go down 
+23
zvezda
Alpha
Absynthia
Milab
silver
Srky
userNejm
Yado
sanja
Aleksandar Veliki
Daenerys
gogx
babi
bluu
Svjetloisjena
Hybrid
bitch_ri
zvonchica
zmija
Rain
vladimir
malena
Cvrcak
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimesri pro 12, 2007 3:57 pm

čovječanstvo evoluira - kao i sve... :cheers:
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimečet pro 13, 2007 12:46 am

Niko ne kaze da ne evoluira ali pitanje je da li je to uvijek prema boljem.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimečet pro 13, 2007 1:01 am

Sve mi se čini da bismo trebali otvoriti topic o evoluciji. Ili možda o devoluciji. Postoje naime teorije da je čovječanstvo DEVOLUIRALO u posljednjim tisućljećima, dakle nazadovalo psihički, fizički, emocionalno, duhovno... Možemo razgovarati o svim aspektima evolucije i devolucije, dakle materijalne, psihičke itd, pa o istoj pojavi kod pojedinca - bez obzira vjerovali mi u reinkarnaciju ili samo ovaj jedan slučajno uidijeljeni boravak ovdje. Činjenica je da je to sve izvrstan materijal za raspravu, ali uistinu ne spada na ovu temu, iako ima neke veze. Idem sad otvoriti jedan chat topic na tu temu jer je očito da tema vuče na chat, no nadam se da ćemo biti u stanju otvoriti i jedan vrlo ozbiljni topic te vrste, možemo se dogovoriti :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimečet pro 13, 2007 11:26 am

hmm...mislim da nemam pojoma o tome, tj. dovoljno znanja a niti informiranosti o toj temi.

nisam ni jedno znanstveno istraživačko djelo pročitala na tu temu da bih se uopće usudila upustiti u raspravu u detalje...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimečet pro 13, 2007 4:06 pm

Prvo, mislim da covecanstvo u razvoju ide SVOJIM PUTEM. Negativan, pozitivan - to su SAMO nasi subjektivni stavovi i atributi koje mu dodeljujemo - to je prirodno i tako kako je - prilagodimo se...

@Aleksander
Nazalost, imala sam dodira sa menagmentom i marketingom, srecom ne previse... ali znam kako stvari funkcionisu... Da, crkva koristi metode zastrasivanja i to mi je bas grozno! Ali isto tako je cinjenica i da velika vecina ljudi nema dovoljno izgradjen svoj sistem vrednosti da bi joj pretnje bile nepotrebne... To se uci za rad sa decom, mislim da se zove razvijanje autonomnog morala - prelaz od straha od kazne do toga da si sam sebi merilo svih stvari - ovo drugo bi ujedno moglo biti i lep cilj za svakoga od nas... :)
*
[Vrh] Go down
Normalnofob II
Prašina
Normalnofob II


Male
Virgo Rat
Broj postova : 7
Age : 39
Location : Nemam pojma, negdje oko Zagreba
Registration date : 06.01.2008

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimepon sij 07, 2008 1:30 am

Cvrcak je napisao/la:
Naravno svima je poznata prica o instituciji koja se zove crkva.U njoj vernici obavljaju raznorazne obrede,za koje misle da ce ih pribliziti bogu.Kako uverenje.
Sta vi mislite o crkvi? setite se kako su u srednjem veku zene,devojke i devojcice ubijanje,spaljivane,vesane,nabijane na kolac samo zato jer su imale mladez na bradi,koji je za te popove znacilo vesticarstvo.
Setite se kako je crkva pribirala novac za svoje svestenike,dok je narod gladovao(mislim toga i danas ima)
Setite se kako crkva skriva svoje svestenike pedofile koji zlostavljaju mladu decu.
Setite se samo kako svestenici danas voze mercedese,jer je bog tako trazio...

Mozda post nema nikakvog smisla,al ajde.Zelim da vidim sta vi mislite o crkvi?Da li vam je ona potrebna da biste bili blizi bogu?



Moj stav o crkvi kao instituciji: licemjerna i dvolična
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimepon sij 07, 2008 3:02 am

Normalnofob II je napisao/la:

Moj stav o crkvi kao instituciji: licemjerna i dvolična

Tako je.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimepon sij 07, 2008 3:37 am

...i mnogo, mnogo gore... :( *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimepon sij 07, 2008 11:31 am

i mnogo, mnogo drugo..... :P :P
[Vrh] Go down
BUBI
Višestanični organizam
BUBI


Female
Cancer Dragon
Broj postova : 59
Age : 59
Registration date : 22.11.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitimepet vel 05, 2010 3:07 pm

Moje razumevanje crkve se ne nalazi u instituciji.
Ja sam zagovornik toga da se CRKVA nalazi u SRCU svakog od nas.Koliko se prema svom telu ophodimo kao prema Bozijem delu ,toliko ce nam srce biti crkva.Svetiliste u kom cemo raditi na poboljsanju sebe.
Ljudi su zloupotrebili instituciju crkve,tako da ona danas nema sustinsku vrednost.Njena se vrednost zasniva na tradicionalizmu i ocuvanju kulturne bastine.A to opet spada u materijalne a ne duhovne vrednosti.I sam Bog i odnos s njim tu vise nema nekog znamenitog posla.Jedino se ocuvao nas unutarnji osecaj da pri ulasku u hram meditativno jace uspostavljamo koncentraciju za ev. opstenje sa Svevisnjim u sebi.A,to bi se trebalo desavati svuda i uvek.
Sto se tice religioznih spisa,ona su takodje neka vrsta "podsetnika".Ali se proces obozavanja treba desavati duboko u bicu,ma gde i u kojoj se situaciji nalazilo.
Popovi raznih vrsta i religija su prica za sebe.Mnogi su tu a bolje da nisu,a neki su tu i trebalo bi vise da su prisutni za nas.
Meni crkva niti odredjena religija nisu potrebne da bi volela i postovala Boga.
U toj sustini se religije i propovedanja ne razlikuju,sve govore o univerzalnim principima.Boga mogu videti u ma kojoj bogomolji.Ali mi one nisu nuzno potrebne,jer vec imam licni i izgradjen odnos sa Bogom.I potpunu svest o tome gde mi je mesto u odnosu na Njega i u odnosu na svet koji me okruzuje...

Celnici crkava zloupotrebljavaju najtananiju strukturu ljudskih bica i to jeste pakao,to cini ovu planetu paklenom.
Izlaz lezi u svakom od nas ponaosob...bez bilo koje institucije.
Eventualno porodica kao institucija jos ima sanse da poradi ozbiljnije na tome...Ostale su u propasti. lol
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vas stav o crkvi kao instituciji?
[Vrh] 
Stranica 8 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Duh u crkvi
» Dozvao demona da u crkvi ubija vjernike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: