Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Eutanazija

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Registration date : 15.08.2009

Eutanazija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimened srp 18, 2010 1:09 am

Pa ja nisam ni rekao "ucmekaj tog parazita, pa nek se poslije zali bogu"! Kazem da ni covjek na umoru, takoreci, nema pravo da bude nonsalantno nehajan za patnje onih koje naziva svojim najmilijima. Danas - sutra moze se, ne dao bog, neko od nas naci u slicnoj situaciji da bira bijedno egzistiranje ili eutanaziju. Svrha svega toga bi bila da se malo pozabavimo raznim pitanjima koja bi nam tada mogla pasti na dusu. Opet da se referiram na princip trijaze: odredjivanje prioriteta - cijom zrtvom mozemo kupiti najvise zivota? Je li pravo da covjek lezi bez nade (realne) u oporavak na aparatima koji zive umjesto njega, dok mu djeca gladuju zato sto i zadnji cvancik ide na njegovo produzavanje agonije?

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimepon srp 19, 2010 11:56 pm

Ok onda sam pogrešno shvatio tvoj post iznad. Da s time se slažem, osoba na umoru također može biti sebična, ali što možeš u slučaju mi ništa ne možemo, nego održavati ju na životu ako ona to želi. Nema većeg prava od prava na život, ma koliko taj život slab i bijedan bio.

Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 10:10 am

Ovo pitanje se moze pojednostaviti do kraja: KO TU IMA PRIORITET, ZIVUCI ILI UMIRUCI?

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 11:54 pm

Nije nužno da je pitanje postavljeno na taj način ili ili tj. tko ima prednost. Moguće je ispuniti želju i umirućem da poživi još koje vrijeme, a i živima. Je da će to biti teže živima, ali tko je rekao da je život lagan :)

Majmun
dr.chaos0

Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Registration date : 26.11.2009

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimesri srp 21, 2010 12:56 am

Eutanazija se smije po meni dopustiti samo ljudima koji to osobno zatraze kao sta je ovo primjer http://www.24sata.hr/news/dr-smrt-nudi-pomoc-pri-samoubojstvu-za-8000-/77927/
i to je po meni u redu ali nekoga eutanizirai bez njegovoga znanje niti u kojem slucaju...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimesri srp 21, 2010 4:23 pm

Chakotay je napisao/la:
Nije nužno da je pitanje postavljeno na taj način ili ili tj. tko ima prednost. Moguće je ispuniti želju i umirućem da poživi još koje vrijeme, a i živima. Je da će to biti teže živima, ali tko je rekao da je život lagan :)

Većina odluka sa kojima se u životu susrećemo kreće se u "ili-ili" dijapazonu. Neke odluke će biti teške, neke lakše - ali ni jedne ni druge ne možemo izbjeći, samo odgoditi. A kad ih odgađamo, nekad počemo sanjati o tome da ćemo možda biti pošteđeni da ih donesemo, da će možda neko drugi preuzeti taj teret na sebe a nas da će to zaobići. To ako si i desi jednom, neće dvaput. Ne mora se uopšte ni vršiti eutanazija, samo oprati ruke kao Pilat... Kažem, nadam se da ni ja ni ti ni ovaj ni onaj nikad nećemo doći u takvu situaciju da moramo određivati prioritete ko će živjeti a ko umrijeti, naročito ako se u oba slučaja radi o osobama koje nam znače sve u životu, ali moramo se mentalno pripremiti na taj "Sofijin izbor", jer život nikoga ne mazi dovijeka, i ako ne u ovom primjeru, onda u nekom drugom - pred nas će se postaviti pitanje života i smrti, a ako tad odbijemo da djelujemo ispravno i pravovremeno, možemo izgubiti daleko više. Negdje sam čuo jednu izreku: "Bolje dobro rješenje danas nego savršeno sutra." Samo što ovdje nema dobrog rješenja, imaju samo loše i gore... 8)

Višestanični organizam

Male
Leo Broj postova : 31
Registration date : 16.01.2012

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimesri sij 18, 2012 2:54 pm

Ako cu do kraja da budem iskren onda mogu reci,da ako bih trebao da glasam da li sam za eutanaziju ili protiv nje,glasao bih za.Medjutim ako bi licno trebao da u nekom slucaju sam izvrsim eutanaziju to (u to sam siguran 100%) ne bih mogao uciniti.
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Registration date : 09.10.2012

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimened sij 20, 2013 2:28 pm

[quote="Fantom"]Vegetiranje je stadium u kojem osoba nije nicega svjesna.
]

svijest nema veze sa fizickim tijelom
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Registration date : 09.10.2012

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimened sij 20, 2013 2:39 pm

koliko je etički ubit životinju koja pati ili pustit čovjeka da živi koji pati... na kraju krajeva priroda je vec odavno sve odlucila i u divljini sve savrseno funkcionira... nego mi ljudi seremo i iz nekih sebičnih razloga odlucujemo protiv prirode...zbog svega toga jesmo ovdje gdje jesmo i živimo u konfuziji...ruzno je tako potegnut poveznicu, ali ja razbijene i pokvarene stvari bacam, jednako kao što to radi priroda...ja sam za
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimened sij 27, 2013 10:05 pm

Ja sam za eutanaziju. Ako je čovjek smrtno bolestan i ako pati te želi to sve okončati mislim da bi bilo u redu da se tako nešto omogući.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitimened sij 27, 2013 11:31 pm

Kao što rekoh, smatram da bi se eutanazija trebala legalizirati, iako je treba primjenjivati sa oprezom.

Ukoliko zdrav/fizički sposoban pojedinac može sam odlučiti hoće li si sam oduzeti život (nitko ga ne može spriječiti u tome niti kontrolirati), tada niti nemoćnija osoba ne bi trebala biti zakinuta za slobodu biranja- vlastiti život ili vlastita smrt.

PostajNaslov: Re: Eutanazija   Eutanazija - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Eutanazija
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2