Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što bi bilo kad bi bilo...

Go down 
+7
wanderer
biga
Chakotay
Athena
Armin od Irima
Gea
Alpha
11 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 5:21 pm

Da li se ponekad (ili cesto) pitate 'sto bi bilo da sam...'? Kako se nosite sa odlukama iz proslosti? Da li se grizete, preispitujete, okrivljujete ili se ne osvrcete? Kako vam ide 'otpustanje proslosti' i imate li neke metode za 'lakse prezivljavanje'?
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 6:03 pm

prije.. sada se držim one : ne isplati se plakati za prolivenim mlijekom.
nešto nisam učinila? pa što!
ima drugih prilika i uvijek postoji bolje, za sve uvijek postoji bolje.
tko zna koliko dugo će me držati ta faza cerek
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 6:31 pm

često razmišljam o tome što bi bilo kad bi bilo, ali na kraju shvatim da sam se pomirio s odlukama onog trena kad sam ih donio...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 6:38 pm

Često preispitujem i analiziram odluke iz prošlosti, koje su mi kakve god bile dragocjeno iskustvo za budućnost.
Ipak, nastojim da me navedeno ne koči u donošenju odluka u sadašnjosti.

Recimo da sam samokritična, možda čak i previše (tako kažu drugi) i jednostavno, ne volim da mi se događaju propusti.
Nisam tip koji će se slijediti onu "što na umu, to na drumu", već nastojim promisliti prije nego donesem neku odluku.
Guess what? Ponekad uz svu racionalnost i promišljanje može doći do pogreške.

Sjećam se da me jedan takav slučaj prilično neugodno iznenadio, svoju odluku sam ocijenila pogrešnom (nije bila brzopleta) i to "okrivljavanje" me dugo držalo. Na neki način, "pogreška" je kod mene prouzrokovala anksioznost, iako sam realno sve preuveličala.
Ipak, vrijeme sve liječi miga i nakon nekog vremena možemo realnije sagledati situaciju pa shvatimo da isto nismo mogli učiniti ranije, jer smo bili previše pod dojmom neke krive odluke.

Savjet bi bio da se pri donošenju odluka ipak konzultirate sa više vama bliskih osoba, jer "mi, sami" nismo uvijek najpametniji.
Isto tako, pogrešne odluke i jesu ovdje da nam nadalje budu poučna lekcija.
Jedno je sigurno, ako pogriješimo oko nečega jednom i to osjetimo na svojoj koži, barem više nećemo isto učiniti u budućnosti. zubi
Nadam se da je tako sa većinom.

Odluka koju ocijenimo "pogrešnom" dakako ne mora biti uobličena kao takva aktivnom radnjom, već i onom pasivnom.
Čovjek treba jednostavno prihvatiti da je kao biće nesavršen i da je ljudski griješiti, a isto nam je i potrebno za samorazvoj i stjecanje iskustva.
Najučinkovitiju metodu mora svatko stvoriti sam za sebe, a najbitnije je da ne budemo prestrogi sami prema sebi. To se ne postiže preko noći, nego na istom treba marljivo raditi. miga
Meni je primjerice puno pomogao razgovor sa bliskim osobama, nekom drugom će možda od pomoći biti neka druga metoda.

Uglavnom, mislim da svi trebamo nastojati da što manje griješimo pri donošenju odluka, u tome će nam dakako pomoći iskustvo (naše i tuđe), ali smatram da ne moramo baš svaki put ići "glavom kroz zid" i pogriješiti da bismo nešto naučili. :) Ipak, mišljenja sam da pojedinac treba uvijek zadržati dozu kritičnosti i objektivnosti u vezi svojih odluka i postupaka.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 10:48 pm

Eh Alpha čak i kad ne bi znao o čemu pričaš, znao bi o čemu pričaš ;)

Ja se vrlo često to pitam i nekako imam dojam da sam puno puta pogriješio i to u važnim odlukama u životu npr. izbor faksa pa time i zanimanja, u muško ženskim odnosima...

Puno puta se pitam što bi bilo da sam se odlučio studirati Fiziku, i da sam donio drugačiju odluku tada. Tko zna da li bi bio bolji fizičar nego što sam pravnik, ali opet mi zanimanje za prirodne znanosti daje «širinu» u mom poslu pa mogu neke probleme sagledati sa više kutova od svojih kolega, a s druge strane mogu se baviti stvarima koje tipični pravnici nikako ne podnose, pa čim je neki posao vezan uz brojke ili matematiku teško da ćeš vidjeti puno pravnika koji će to željeti raditi. I tako na taj način kompenziram taj promašaj, radim posao koji je blizak onome što sam možda trebao izabrati.

Što se tiče muško ženskih odnosa tu sam puno puta promašio, ali ne tako da bi sklopio brak sa pogrešnom osobom, ali i da sam to učio, a što bi mi preostalo nego razvod i novi pokušaj ;)

S druge strane promašaji mi daju sposobnost suosjećanja sa osobama koje su isto tako promašile i koje se trude to ispraviti, vjerojatno to suosjećanje nikada ne bih imao da sam sve od prve dobro pogodio.

Ali mi uvijek drugačije gledamo na prošlost nego na budućnost. Budućnost je nesigurna i nepoznata, prošlost nam je potpuno poznata, znamo što je bilo i to nam je potpuno sigurno i sad si lako možemo zamisliti kako bi nam bilo super da je nešto samo malo bilo drugačije. Za budućnost to ne možemo reći, moramo sve sami izgraditi, kao da krećemo ispočetka. Što u stvari nije tako, budućnost je jedina koju možemo promijeniti, prošlost nikako ne možemo, a budućnost će nam biti kao prošlost ako ne promijenimo ono što želimo promijeniti.

I da slažem se sa Athenom mi možemo pogriješiti ne čineći ništa. Kad bi barem toga bio potpuno svjestan.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 11:11 pm

imam svoje metode. jednostavno ne razmišljam o prošlosti i šta bi bilo kad bi bilo... a i kad počnem razmišljat, vadim se humorom. jednostavno se pokušavam oraspoložit jer sam (oprostite na izrazu) usro svoj život već u 7. razredu...
sad(danas) kad sam umoran od svega, ispita, svađe, pravdanja, vrućine itd itd, bih mnogo toga volio promijenut, al nemože...

i još jedan savijet vama mlađima: slušajte svoj razum uvijek!!! nek nitko mjesto vas ne donosi odluke, niti dajte ikome da vam se petlja u odluke!!!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 11:21 pm

Ma problem je u tome što mi ponekad ne možemo znati što je ispravno, razum nam ništa ne govori o tome što učiniti, tj. u dvojbi smo, a moramo nekako odlučiti, mislimo da je to ispravno, ali se pokaže da nije.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 11:25 pm

da, al ako sam odlučiš onda vrijedi ona sam pao sam se ubio... nikoga ne kriviš i znaš da si sam tako izabrao, i nekako je lakše se nosit onda sa pogrešnim odabirom(makar je tako meni)...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 11:28 pm

To je, ali i dalje je odluka pogrešna ili mi barem mislimo da je pogrešna i s time se moramo nositi dalje, ponekad možda i cijeli život.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimečet srp 08, 2010 11:33 pm

slažem se... jer nema nazad!
možda baš tim 'krivim' putem na kraju vidimo da i nije tako loš. što se prije pomirimo sa situacijom, dulje ćemo bit zadovoljni...

moje mišljenje je da je život borba i da u bilo kakvu situaciju da nas ubaci se treba prilagodit i nastavit iskorištavati to najbolje što znamo....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimepet srp 09, 2010 1:04 am

biga je napisao/la:
da, al ako sam odlučiš onda vrijedi ona sam pao sam se ubio... nikoga ne kriviš i znaš da si sam tako izabrao, i nekako je lakše se nosit onda sa pogrešnim odabirom(makar je tako meni)...

Da, ali opet ako osvijestiš da bi bilo bolje da si primjerice zatražio savjet još nekih drugih osoba (po onome, dvije glave su pametnije od jedne :D ) prilikom donošenja neke odluke, ta "vlastita" pogreška može itekako poljuljati vjeru pojedinca u samog sebe i njegove sposobnosti.
Vjerujem da je ponekad puno teže kad čovjek okrivljava sam sebe, od nekoga drugog. confused

Naravno, pritom mislim samo da je "drugo mišljenje" itekako poželjno (što često zaboravljamo ili ne činimo), ali konačnu odluku trebamo donijeti sami.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimepet srp 09, 2010 10:09 am

@Biga...u mom kraju se kaze 'tovar i covik su pametniji nego covik sam'. To je kazala i Athena. Ti si u 7. razredu imao 13 godina i ako si napravio nesto sto su ti roditelji savjetovali to je sigurno bilo ono sto su oni smatrali najboljim za tebe jer je vecina djece nedovoljno zrela da bi odlucivala za sebe. Naravno, svi se smatraju itekako zrelima i kompetentnima. Naravski i roditelji mogu pogrijesiti. Jos i kako :P
Mendjutim, za jedno misilim da grjesis. Kazes 'sam pao, sam se ubio' pa ce kao krivit samog sebe. E nece. To ces mozda ti jer si takva osoba i jer si ocito i sa 13 bio dosta zreo u nekim stvarima ali takvi su rijetki. Najveca vecina ljudi krivi roditelje. Krivi ih ako su ih gurali u nekom smjeru pa to nije ispalo sto su oni zamislili. Krivi ih ako su ih pustili da sami donose odluke pa je ispalo da su uglavnom izlazili i da na kraju nisu ni neku postenu skolu zavrsili pa su nezadovoljni i krive, naravno, roditelje. Poanta: ljudi nisu samokriticni.

Ipak, sve ono sto mi sada dozivljavamo greskom mozda je blagoslov i bas ono sto smo morali proci kako bi naucili ono sto smo iz toga naucili. Zato je vazno biti budan jer ako nismo naucili nista zivot ce nam opet serviratni nesto slicno, jos i gore. E, a lako je to reci ali je tesko kad se prozivljava.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimeuto srp 27, 2010 5:01 am

Pri rješavanju nekog važnog pitanja, bez obzira da li ga rješavamo sami ili uz nečiju pomoć uvijek postoji trenutak kada donosimo odluku.
Taj trenutak donošenja odluke ne možemo promijeniti dok mislimo o odluci koju smo donijeli.

Procjenjivati ga možemo i eventualno mijenjati tek kad postane prošlost. U sadašnjosti kad procjenjujemo neku odluku iz prošlosti dolazi do dodira spoznaje i volje.
Tad se iz dubine nas pojavi spoznavatelj i u dodiru spoznaje sjedini s nama.

Svaki put kad doživimo nešto što smo već iskusili i iskustvom naučili, dodirnemo suštinu i postanemo neovisni od mehaničnosti naučenog znanja i tada možemo osjetiti jednu posebnu energiju iz koje nastaje opažanje kao bljesak inteligencije. To je jedna sasvim nova spoznaja o nečem što je prošlo, jedan bljesak nečega što nije proizašlo iz pamćenja ili nečeg poznatog nam, već jedna sasvim nova razina razumijevanja.

I zato je prošlost potrebna da bi u sadašnjosti mogli i znali birati ono što trebamo. Jer prošlost nas je odredila i oblikovala. Ona je potrebna umu da bi organizirao svoje sadržaje
i da bi mogao funkcionirati. Jer vrijeme je svojstvo uma, a ne zbivanje. Zbivanje se uvijek događa u sadašnjosti. Bilo da osjećamo posljedice neke odluke iz prošlosti ili radimo nešto što ćemo osjetiti tek u budućnosti mi smo uvijek u nekom zbivanju u kojem se istovremeno prepliću prošlost i budućnost kao izvorišta započinjanja.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimeuto srp 27, 2010 3:48 pm

Koračati naprijed a gledati nazad - to je recept da se bubne glavom u prvu prepreku. :)

Neophodno je savladati svoju taštinu koja nas često muči namećući nam pitanja i misli da smo nešto mogli bolje uraditi, nešto drugo reći - pitanjem: "Dobro, i šta ja sad imam od toga što to SADA znam? Ako si tako pametna, što mi to nisi ranije rekla, lako je biti general poslije bitke!" I onda joj se nasmiješ "u lice"! lolcina Tako valja rješavati konflikte sa vlastitom taštinom, uopšte bilo koji problem da nađemo da nas muči bez razloga (što će reći onda kad je već kasno za djelovanje) ubija se SMIJEHOM!!!

vidiga rofl2

Smijeh je najbolji ubica. mudri
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimeuto srp 27, 2010 4:02 pm

Athena je napisao/la:
ali konačnu odluku trebamo donijeti sami.
da zato se kaže:saslušaj svakoga al radi po svom. tj kako se tebi čini da je ispravno...

Alpha je napisao/la:
@Biga...u mom kraju se kaze 'tovar i covik su pametniji nego covik sam'. To je kazala i Athena. Ti si u 7. razredu imao 13 godina i ako si napravio nesto sto su ti roditelji savjetovali to je sigurno bilo ono sto su oni smatrali najboljim za tebe jer je vecina djece nedovoljno zrela da bi odlucivala za sebe. Naravno, svi se smatraju itekako zrelima i kompetentnima. Naravski i roditelji mogu pogrijesiti. Jos i kako :P
Mendjutim, za jedno misilim da grjesis. Kazes 'sam pao, sam se ubio' pa ce kao krivit samog sebe. E nece. To ces mozda ti jer si takva osoba i jer si ocito i sa 13 bio dosta zreo u nekim stvarima ali takvi su rijetki. Najveca vecina ljudi krivi roditelje. Krivi ih ako su ih gurali u nekom smjeru pa to nije ispalo sto su oni zamislili. Krivi ih ako su ih pustili da sami donose odluke pa je ispalo da su uglavnom izlazili i da na kraju nisu ni neku postenu skolu zavrsili pa su nezadovoljni i krive, naravno, roditelje. Poanta: ljudi nisu samokriticni.

Ipak, sve ono sto mi sada dozivljavamo greskom mozda je blagoslov i bas ono sto smo morali proci kako bi naucili ono sto smo iz toga naucili. Zato je vazno biti budan jer ako nismo naucili nista zivot ce nam opet serviratni nesto slicno, jos i gore. E, a lako je to reci ali je tesko kad se prozivljava.

da, sve to stoji što si rekla.
a sad, postoje i oni što su i previše samokritični. ne znam šta je gore. stalno kriviti nekog drugog ili stlno kriviti sebe.

najbolje je iz početka sam odlučivati i tad ćeš priznao ti ili ne sam sebi bit kriv, ili faca. al i drugom slučaju gdje te netko 'natjera' na nešto si kad malo bolje pomisliš opet ti kriv. nitko te ne bi trebao moći(osim ako ti ne prijeti neznam čime) nagovoriti da radiš nešto što ne želiš. meni je osobno to dobro ispalo u neku ruku. sad znam 2 strana jezika veoma dobro govorit i idem na perspektivan faks. drugo je to što ja mrzim školu i smatram da 90% stvari koje tamo učim mi uopće ne treba.


glupo bi bilo sad razmišljat šta bi bilo da je bilo, jer život ide dalje i kad se previše osvrćemo nazad vrijeme projuri kraj nas. u tom vremenu smo mogli nešto dobro uraditi.

ja to ovako gledam. kao vožnju bicilom kroz blato. sve je dobro dok ideš zacrtanim putem(gdje nema blata) al kad te netko gurne u blato sve što trebaš je pedalat brže. ako se okreneš, smanjit ćeš brzinu i upast, a to nikako ne želiš. i nakon nekog napora ćeš ponovno izaći na normalan put koji možda i neće bit onaj koji si započeo, al možda će biti čak i bolji... :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimeuto srp 27, 2010 6:17 pm

wanderer je napisao/la:

Svaki put kad doživimo nešto što smo već iskusili i iskustvom naučili, dodirnemo suštinu i postanemo neovisni od mehaničnosti naučenog znanja i tada možemo osjetiti jednu posebnu energiju iz koje nastaje opažanje kao bljesak inteligencije. To je jedna sasvim nova spoznaja o nečem što je prošlo, jedan bljesak nečega što nije proizašlo iz pamćenja ili nečeg poznatog nam, već jedna sasvim nova razina razumijevanja.
Razumijevanje koje proizlazi iz iskustva koje smo sami proživjeli, ali ne samo da smo samo proživjeli to iskustvo, nego smo ga na neki način tim življenjem i stvorili.
wanderer je napisao/la:

I zato je prošlost potrebna da bi u sadašnjosti mogli i znali birati ono što trebamo. Jer prošlost nas je odredila i oblikovala. Ona je potrebna umu da bi organizirao svoje sadržaje
i da bi mogao funkcionirati.
Ono što je "žalosno" je da mi ponekad zaboravljamo prošlost i iskustva stečena i proživljena u prošlosti i tada kao da moramo ponovo proživjeti isto kako bi postali svjesni tih zaboravljenih stvari.

@Archangel slažem se s tobom da ne treba misliti o stvarima koje više ne možemo promijeniti, no postoje stvari koje možemo promijeniti, ali je to jako teško i jako zahtijevno. E sad kad smo donijeli odluku mogli smo i drugačije odlučiti, ali nismo i sad je pitanje da li ići to mijenjati i utrošiti jako puno vremena i energije ili pak prihvatiti odluku koju smo donijeli i živjeti s time. No opet ako se i odlučimo za aktivno djelovanje i uložimo tu energiju ne možemo znati da će sve ispasti onako kako mi očekujemo. Zato i je naslov teme što bi bilo kad bi bilo...
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimeuto srp 27, 2010 9:01 pm

dragi moji kako je jednostavno promijeniti prošlost u svojoj glavi.. a kladim se da se ponovno nađemo u istoj situaciji opet bi postupili isto.
nema smisla zamarati se tim sindromom "Što bi bilo kad bi bilo" jer nam to samo stvara lažne nade, iluzije koje pomažu da jače tresnemo od pod kad se vratimo u surovu realnost...
prošlost nam je izmakla iz ruku, posjedujemo samo ovaj trenutak i budimo pametni i iskoristimo ga na najbolji način da ne bi poslije u samoći i uz pivo (kao ja) razmišljali: ŠTO BI BILO KAD BI BILO
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimeuto srp 27, 2010 11:43 pm

Da, ali ako bi postupili isto da se ponovo nađemo u istoj situaciji, to znači da nismo ništa naučili i da ćemo se vrlo vjerojatno ponovo način u istoj ili možda težoj situaciji i ista odluka će nam donijeti još gore posljedice.

Tek kad postupimo drugačije tj. ispravnije (što god to za nas značilo) tek onda možemo reći da smo naučili i tada možemo krenuti dalje.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimesri srp 28, 2010 12:05 am

Ono sto mozemo uciniti je u takvoj situaciji postupiti DRUGACIJE, ako se ta situacija odluci ponovo postaviti pred nas, ali to ima veze s iskljucivo BUDUCIM situacijama, a prosle situacije se ne mogu mijenjati, osim zamisljati drugacije scenarije cisto radi zabave...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimesri srp 28, 2010 9:44 am

Da to dobro zvuči, ustvari to i je pravi način. Problem je što mi odluke donosimo po inerciji, kako smo navikli iako znamo da je to loše, ali teško je promijeniti način razmišljanja. Naravno može se, samo je potrebno prvo svjesnost da je nešto krivo, a nakon toga i puno volje i upornosti. Jedan od načina je da se pitamo što bi bilo da smo prošli puta drugačije odlučili i tada kroz prošle događaje koji su se već desili možemo vidjeti kud nas takva odluka vodi. I ako ne želimo ići tim putem, onda možemo nešto promijeniti.

Tada ustvari dolazimo do još većeg problema, znamo što ne smijemo napraviti, ali što da učinimo jer imamo puno drugih mogućnosti. Od toga neke mogu biti ponovo pogrešne. Naizgled smo ponovo na početku iako nismo, imamo jedno ili više iskustva iza sebe i time veću šansu da ćemo ispravno odlučiti :)
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimened vel 27, 2011 10:30 pm

Najslavnije pitanje bez sanse na odgovor :D


Mnogo sam muka mucila s ovim pitanjem i svim sto ono nosi....dok jedan dan...inspirisana ko zna kim i cim...onako,sarlantno ne rekoh, a zasto da ogrizamo u nepotrebne istine ...?

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimened vel 27, 2011 10:45 pm

Očito si shvatila na što treba, a na što ne gubiti energiju :P
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitimened vel 27, 2011 10:50 pm

Legionar je napisao/la:
Očito si shvatila na što treba, a na što ne gubiti energiju :P


shvatila sam na sto ne treba,al na sto treba ,jos uvek nisam ...:S
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što bi bilo kad bi bilo... Empty
PostajNaslov: Re: Što bi bilo kad bi bilo...   Što bi bilo kad bi bilo... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što bi bilo kad bi bilo...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sto bi bilo da je ...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: