Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Iskrenost u obitelji

Go down 
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

Iskrenost u obitelji Empty
PostajNaslov: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimečet srp 08, 2010 7:45 pm

Koliko ste iskreni prema partneru , roditeljima ili braći i sestrama?
U biti znima me za roditelje.
Kao sam počela izlaziti doživjela sam mnogo priča, a i situacija neiskrenosti.
Evo zadnji izlet koji sam napravila bilo je putovanje na Brač.
Ispalo je da sam ja jedina rekla istinu kamo i na što idem.
Najbolja prijateljica od 25 godina je izjavila da ide kod mene na vikendicu,
dok maloljetnica koja je išla s nama je izjavila da ide u Jastrebarsko. roll
Koliko vjerujete svom djetetu? Koliko "muljate" ostalima?
Ja sam samo iz srama rekla da idem prespavati kod prijateljice , a u biti sam otišla k dečku Iskrenost u obitelji 0450
Doduše ja ne volim lagati pa sam na kraju ipak rekla istinu gdje sam bila Iskrenost u obitelji 295661
što je najbolje ovakvi iskreni odnosi stvaraju povjerenje
Tako kad ja kažem da negdje idem.. imam njihov blagoslov pod uvjetom da im pošaljem sms da sam dobro
a i ponekad se lakše izvučem iz svega zbog reputacije da govorim istinu Iskrenost u obitelji 41656

Majmun
Armin od Irima

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Registration date : 23.01.2010

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimečet srp 08, 2010 8:02 pm

Lagao sam nekoliko puta roditeljima i jako sam se grizao. Jednom ili dva puta su i doznali da sam lagao i to je nije dobro prošlo, ali su bili blagi prema meni. Ono što je gore od toga jest to što mi nitko nije morao nabijati osjećaj krivnje, jer sam ga dovoljno razvio i onda kad sam slagao.

Što se tiče drugih, trudim se sve svoje doživljaje prepričati što je doslovnije moguće, bez ikakvih dodatnih začina...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimečet srp 08, 2010 10:56 pm

Ja isto jako, jako rijetko lažem, u stvari skužio sam ne trebam, puno je lakše reći istinu pa što bude i tada imam mogućnost da to odmah popravim ili pak da reagiram na reakcije drugih. Onako kad lažeš, stvari se kad tad otkriju, ali tada možda više nema mogućnosti ispravka ili pak se to otkrije u najgorem trenutku.

Jednostavno je puno bolje govoriti istinu koliko god ta fraza otrcano zvučala :)

Pračovjek
biga

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimečet srp 08, 2010 11:24 pm

puno je lakše reći istinu, slažem se. laž samo povlači drugu laž, sa drugom pokrivaš prvu, pa onda trebaš povuć treću da pokriješ drugu i na kraju više ne zbaš jesi li pošo ili došo...

roditeljima sam samo lagao o ocjenama jer sam se sam sebi zarekao da im nikad istinu o tome neću govorit. nit im govorim dobre, ni loše. mrzim školu i smatram da su ocjene kao suđenje na svjetskom prvenstvu...

al volim istinu. onom tko meni istinu govori, govorim i ja njemu. tko me laže, nikad neću bit iskren prema toj osobi...

Govori istinu makar svijet propao...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimepet lis 29, 2010 2:39 am

Mislim da mene moji roditelji poznaju, jer dosta boravimo skupa. kava
Uglavnom, sa mamom mogu voditi neke iskrene razgovore o trenutnim situacijama u kojima se nalazim ili pitanjima koje me muče, dok sa ocem to nikad nisam činila.
Razlog tome je što on očekuje konkretne rezultate, spreman je pružiti financijsku pomoć, ali za ostale stvari baš nema sluha niti interesa.
Smatra da je takva uloga dovoljna i to je tako.

Što se tiče same iskrenosti, nastojim biti u globalu iskrena prema svojoj obitelji i bližnjima.
Jednostavno se ne osjećam dobro kad lažem, osobito ako je laž ozbiljnija.
Ipak, postoje stvari o kojima govorim i one koje držim za sebe, bilo da su intimnije, delikatnije prirode ili nešto treće.
Ja sam prilično "diskretna" osoba pa nemam potrebu sve dijeliti, čak i ako oko sebe imam dobre prijatelje, roditelje, rođake koji mi se povjeravaju.
Smatram da neke stvari pripadaju samo meni i ne želim o njima pričati niti se ikome povjeravati, čak i ako imam podršku roditelja, razumijevanje, veću dozu liberalnosti...

Tako ispada da oko nekih stvari nisam iskrena, jer prešućujući ih ili koristeći neke male laži da ih se "zamagli" također stvaram atmosferu obiteljske neiskrenosti.
Ipak, u mojoj obitelji (i mnogim drugim) se prešućivanje nekih "malih tajni" tolerira prešutno ili javno, pod izlikom da odluku o eventualnom
(ne)povjeravanju bira svaki pojedinac.
Ipak, sve je stvar procjene pa neiskrenost oko manjih sitnica nema teških posljedica niti drastičnije reakcije okoline, dok bi one veće laži uzele vrlo velik danak, prvenstveno meni samoj.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimepet lis 29, 2010 11:34 am

Hm, ali te male sitne laži, ako ih je puno, mogu dovesti do velikih nesporazuma i osjećaja prevarenosti. Nema bezazlene laži iako se to ne čini uvijek tako.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimepet lis 29, 2010 12:08 pm

Recimo da gledam što je bitno za funkcioniranje obiteljske zajednice. :)
Ukoliko zaključim da bi atmosfera bila uzdrmana ili bi joj prijetio veliki disbalans, moralo bi se raditi o nekoj većoj stvari i oko tih stvari ne bih lagala/prešućivala.

Ipak, smatram da procjene "malih" laži i njihove opravdanosti te definicije "velikih i manje bitnih stvari" ovise o individualnoj obitelji.
Primjerice, ja ne pitam puno, a mene pitaju za stvari koje su im bitne.:P
Da tu zakažem, ne bi bilo dobro, odnos povjerenja bi bio narušen.

S druge strane, netko će reći da ne bih trebala lagati i služiti se malim lažima, ako za to nema razloga, ukoliko imam podršku i razumijevanje svojih bližnjih, kao što i jest slučaj.
Primjerice, znam neke svoje prijatelje koji su prešli srednje 20-te godine i još uvijek lažu roditeljima oko nekih banalnih stvari kamo idu, sa kim i sl., ali isključivo iz razloga jer neki roditelji loše i neadekvatno reagiraju na to, usprkos činjenici da su im djeca odrasla. roll
S druge strane, neki drugi roditelji će burno reagirati na neke druge stvari.

Kod mene ne mora biti razloga za "male laži", ali svejedno mislim da postoje neke stvari oko kojih ću sama procijeniti hoću li biti iskrena i sa kim.

Puno ovisi i o osobnosti pojedinca.
Ima roditelja i majki koje će biti jako otvorena prema svojim kćerima i djece koja će se imati potrebu oko svega povjeravati roditeljima u pubertetu i kasnije. Isto tako, puno dobrih očeva i majki zaslužuje povjerenje, ali neće sva djeca imati potrebu s njima pričati o svemu niti oko svega biti u potpunosti iskrena. miga

PraGlodavac
kika13

Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Registration date : 03.08.2011

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimesri ruj 28, 2011 1:14 am

Jednom sam lagala i otkrili su me. Nije dobro prošlo (zabrane izlaska, mobitel, net i slično). Ali naučila sam tada svoju lekciju kao niti jednu drugu. Više ne lažem...bar ne pretjerano.
Ako i lažem, to su one tzv "bijele laži". Inače sa mamom imam jako dobru komunikaciju i 99% stvari joj iskreno kažem. I to super funkcionira. Ne volim lagati i uvijek se sva upetljam u izmišljotine; lako me prokužiti.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca

Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Registration date : 17.08.2011

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimesri ruj 28, 2011 1:21 am

Iam sugavu manu da neznam lagat.. jos mucim muku sa onim sitnim u svrhu izbjegavanja usranih poslova i sl. Ako tko daje instrukcije --> pm
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra

Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Registration date : 09.06.2011

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimečet ruj 29, 2011 12:51 am

Eh, ne bih volila da me dijete sutra laže, jer bi to možda značilo da nismo uspostavili dobar odnos, da nema povjerenja u mene, da se boji mene ili moje reakcije, ili misli da ga neću razumjeti ili ne daj Bože zaštititi...

Ja jako rijetko lažem... a to učinim da bih zaštitila drugu osobu...npr. roditeljima ne kažem da sam bolesna, ili da mi se nešto loše dogodilo. Ne mogu mi pomoći jer su daleko, i sa tim informacijama bi se samo nepotrebno sekirali itd. To vam je samo jedan primjer, čisto da bi shvatili na što se odnosi laž iz zaštite... Ali mi se događaju te sitne laže, tipa, kada me preznatiželjna susida ispituje - A di ćeš mala...a što ćeš mala... di, kako, kuda, kome, čemu?... Haha, iako mi malo fali da joj rečem - A što te briga, gledaj svoja posla.

U partnerskim i prijateljskim odnosima sam totalno iskrena. Jednostavno ne bih mogla mirno spavati, niti normalno funkcionirati da nije tako ...

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimečet ruj 29, 2011 10:48 am

^^ Susida nema svojeg posla pa gleda tuđa. Tako to obično biva sa starijim susjedima posvuda. :)

U principu ne lažem nikome u obitelji. Možda je moj najveći nedostatak što čak i previše toga kažem otvoreno i ne držim stvari za sebe...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimečet ruj 29, 2011 11:17 am

Zatajivanje informacija tehnicki nije laganje, a s druge strane moze biti...

Kod laganja valja imati konjsko pamcenje i vrlo je naporan sport. Zato ga ne volim prakticirat. Uglavnom cu nesto smuljat ili presutit u situacijama kakve je opisala Lyra.

@Orca...pokusaj zatajit kljucne informacije umjesto laganja. U cem je zapravo tvoj problem...jel ti se vidi na faci da lazes pa zato ne mozes lagat ili nemas maste?

PraGlodavac
Mama

Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Registration date : 05.11.2009

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitimepet lis 14, 2011 12:40 pm

Moj "problem" je da grunem istinu, kako god da ona zvučala :P . Nastojim u nekim situacijama delikatno ju objaviti ljudima, ali ljudi većinom ne žele čuti istinu. No, meni je važno da sam iskrena jer bar znaju na čemu su s menom. Isto sam iskrena prema svojim klincima i mužu, ali nastojim biti iskrena i prema sebi. Volim kad su obitelj i ljudi iskreni prema meni, jer mi je uvijek bolje čuti kaj sam zeznula, nego da izgleda da je sve ok, pa onda sa strane čujem drugačije.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Iskrenost u obitelji   Iskrenost u obitelji Icon_minitime

[Vrh] Go down

Iskrenost u obitelji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.