Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Ljepota prošlosti

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 11:43 am

Kada se prica o zivotu svi se slazu kako treba zivjeti u trenutku, kako je sadasnjost sve sto imamo. Ipak, to je najcesce samo teorija. Vecina ljudi zapravo ne zivi u trenutku koliko god to neobicno zvucalo. Dok postojimo u ovom casu mi razmisljamo kako postici nesto sto ce nam omoguciti da nam bude bolje u buducnosti. Ne razmisljamo toliko kako smo sretni i zadovoljni u ovom trenu sada vec o onom sto ce biti. Medjutim, cak kada to i postignemo vec imamo neki drugi cilj koji ce omoguciti da bude jos bolje i opet ne uzivamo u trenutku (ili to uzivanje jako kratko traje). To je, valjda, ljudska priroda.
Postoje i oni koji zive u proslosti. Stari ljudi su navise zastupljeni u ovoj kategoriji. Ali danas je ona prilicno ucestala i kod mladje populacije. Radi o sjecanju na neka stara, bolja vremena. Isto tako se javlja i kod ljudi koji su pretrpjeli neki gubitak s kojim se tesko mire ili ljudi pogodjeni PTSP-om. U svemu tome su i situacije za koje znate da, dok ste ih prozivljavali, nisu bile ugodno iskustvo ali ih kasnije promatrate kao pozitivnu uspomenu. Nevjerojatna igra uma, moglo bi se reci. U svakom slucaju ta 'igra' otezava mogucnost da se osoba oslobodi proslosti.
U kojem trenutku vi zivite? Da li ste se nasi u ulozi u kojoj ste na mahove 'zatoceni' u proslosti i kako ste se 'izvukli' iz toga?

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 12:16 pm

To se i meni vrlo često događa, pamtim samo dobre i lijepe stvari, pa kad razmišljam o događajima iz prošlosti onda su mi oni super. Ali kad malo bolje razmislim kako sam u nekim situacijama osjećao i kad se prisjetim svih stvari, nije baš tako lijepo bilo. Izgleda da mi zaboravljamo one ružne stvari iz prošlih događaja, pa su nam oni bolji i ljepši nego što ustvari jesu.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 1:48 pm

Upravo na to mislim. Ali sto kada to lose utjece na sadasnjost nedopustajuci nam da se oslobodimo proslosti, a time se indirektno utjece i na neku buducnost...? conf1

Majmun
flory

Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Registration date : 06.01.2010

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 1:49 pm

Joj, jako se volim prisjećati prošlosti. To mi je valjda najgora navika uopće.
Kada se prisjećam lijepih događaja i vremena, ne uljepšavam prošle situacije, nego mi je žao što baš tada u prošlosti nisam znala dovoljno cijeniti što sam tada imala. Teka sada, kada to više nemam oko sebe, shvaćam koliko mi je lijepo i lako znalo biti,a da nisam toga ni bila svjesna.
I sad se tu javlja problem, jer razmišljam kako u prošlosti nisam znala cijeniti "sadašnji" trenutak, umjesto da se vratim u pravu sadašnjost i uživam u onome što imam.
Mislim da nije loše (u određenoj mjeri) živjeti sada misleći na dobrobit budućnosti. Da ne gledamo na dugosežnije posljedice, mogli bismo kasnije stvarno patiti. no
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 2:15 pm

Da, to je taj problem...i taj drugi isto...

Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 2:17 pm

o budućnosti ne mislim puno ali se uvijek nekako nadam da će mi neke moje želje biti ostvarene. e prošlost....vraćam se često u prošlost i sjetim se dobrih trenutaka ali ne u smislu kako mi je onda bilo bolje, niti se želim vratiti u bilo koji period. u biti imam neki poremećaj zvan General poslije bitke. uvijek mislim da sam nešto mogla drugačije napraviti i da bi to sigurno bilo bolje. vraćam se po svoje greške u stvari. ponekad, ovisno o situaciji, to zaista zna biti zamorno, kao da se ne mogu pomiriti da je nešto ispalo tako kako je.
a sadašnjost...kad pomislim na sadašnjost, kad se baš ufuram u trenutak onda vidim sa osjetilim samo materijalno oko sebe. najbolje je doživljavam kad zatvorim oči i kao da zaronim u dušu i osjećam osjećaje. uglavnom živim ja bi je nazvala paralelnu sadašnjost, tj. u svom umu. ja sam u mislima.
u stvari za mene ostati u sadašnjosti, imati potpuni doživljaj nje, iziskiva napor. zašto je to tako teško? to bi tribalo biti prirodno stanje a nije. jesu li nas naopako nasadili i šta su nam učinili kad ne možemo živiti u sadašnjosti, bar ja? u biti znam otprilike odgovor. dica su sritna jer ne znaju ni za budućnost ni za prošlost. dokle god ne znaju za to ona žive u sadašnjosti i doživljavaju je u potpunosti. ošla ja laganini na drugu temu zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 2:43 pm

Sindrom General poslije bitke. Odlican naziv. Patimo od istog jer me bas to ponukalo da napisem ovu temu. Moj problem je sto se ne mogu otkacit razno razne griznje savjesti o tome kako sam mozda mogla ovo ili ono bolje. Jos k tome imam ove momente o kojima pise Chak gdje zaboravljam onaj ruzni dio iako je negative bilo u dominaciji kod nekog odredjenog dogadjaja ali svejedno kao da to preskocim i vidim samo one djelove koji su dobri pa cak i one gdje je bilo negative na izvoz gledam kroz drugu prizmu. Kao da te negativno nabijene trenutke operiram od negativnih emocija, a kad se to napravi onda ih gledas kao pozitivne sto sve skupa utjece na drugacije poglede na stvari iako ti pogledi bas i nisu realni.

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 3:02 pm

Nastojim živjeti u sadašnjosti tako da se prisjećam prošlosti i gledam prema budućnosti. Pogreške iz prošlosti me inspiriraju u tome da nastojim biti što bolji i po mogućnosti ne ponavljam te iste pogreške. Naginjem prema budućnosti jer znam okvirno što želim postići, te kako to postići.

Kvalitetno živjeti u sadašnjosti za mene znači promišljeno gledati prema prošlosti i prema budućnosti.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 3:08 pm

Joj da taj osjećaj ...da sam samo ovo napravio drugačije sve bi bilo super... :) Razmišljao sam zašto je tome tako i izgleda da mi dobro poznajemo prošlost ona je fiksna i točno znamo što se moglo desiti da smo učini nešto malo drugačije. No sa sadašnjosti je drugačije, sadašnjost ne poznajemo dovoljno dobro, tj. ne poznajemo sve aspekte i ona ovisi o mnogim drugim ljudima i stvarima, tako da nam je puno teže reći što moramo učiniti pa čak ako to i učinimo ne mora biti da ćemo uspjeti. Iako je to naravno pogrešno jer upravo prošlost ne možemo promijeniti već samo sadašnjost tj. budućnost kroz sadašnjost.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 3:14 pm

Ovo jos htjedoh komentirat...

floridana je napisao/la:
...

a sadašnjost...kad pomislim na sadašnjost, kad se baš ufuram u trenutak onda vidim sa osjetilim samo materijalno oko sebe. najbolje je doživljavam kad zatvorim oči i kao da zaronim u dušu i osjećam osjećaje. uglavnom živim ja bi je nazvala paralelnu sadašnjost, tj. u svom umu. ja sam u mislima.
u stvari za mene ostati u sadašnjosti, imati potpuni doživljaj nje, iziskiva napor. zašto je to tako teško? to bi tribalo biti prirodno stanje a nije. jesu li nas naopako nasadili i šta su nam učinili kad ne možemo živiti u sadašnjosti, bar ja? u biti znam otprilike odgovor. dica su sritna jer ne znaju ni za budućnost ni za prošlost. dokle god ne znaju za to ona žive u sadašnjosti i doživljavaju je u potpunosti. ošla ja laganini na drugu temu zubi

Meni se cini da sam negdje kroz vise razrede osnovne i kroz srednju vise zivjela u buducnosti. Na faxu sam mozda najvise bila u tom tadasnjem realnom trenutku. A sada sam dosta opterecena prosloscu. Ipak, sva ta proslost, pogotovo djelovi koji podlijezu sindromu Generala poslje bitke su me osvjestili da na pravilniji nacin gledam tj. zivim u sadasnjosti (kada to uspijem, ofc). U biti kao da imam neku paralelnu stvarnost u kojoj jedna uci, primjenjuje i zivi u sadasnjosti, a druga je vise zarobljena. Problem je sto kada ta zarobljena krene turpijat svoje onda je tako glasna da je tesko cuti ista drugo.

Imas pravo, djeca kao da ne znaju za proslost i buducnost. Cini mi se da nas nitko krivo ne nasadi nego se sami nakrivimo u jednom trenutku. A koji je to trenutak i zasto...? conf1

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 3:28 pm

Normalno je da dok smo mladi, idemo u školu/faks, nemamo posao, nismo samostalni, naravno da ćemo gledati prema budućnosti. Kako idemo sve stariji, tako ćemo sve više gledati prema prošlosti.

Problem prošlosti je upravo ta fiksnost koju Chakotay spominje. Ona se ne može promijeniti, što je bilo, bilo je. Mi naravno iz budućnosti možemo gledati na prošlost i gledati kako je nešto moglo bolje, uvijek to možemo. Večeras idem na nogomet i imat ću još dodatnih pedesetak situacija oko kojih se mogu pitati ''zašto nisam krenuo na desnu stranu, zaustavio bi ga'', ''zašto nisam dodao sekudnu ranije, ne bi presjekao loptu'', ''zašto nisam pucao smirenije, imao sam vremena i ne bi promašio gol''... Uvijek se možemo pitati zašto nismo ovo, zašto ono, stalno gledati kako je nešto trebalo bolje. To ima smisla samo ako iz svega toga uvidimo pogrešku i vidimo kako smo trebali nešto učiniti, te to nastojimo primjeniti u budućnosti. Žaljenje smisla nema jer će prošlost ostati prošlost, a mi ćemo samo propuštati sadašnjost s time jer vrijeme nezaustavljivo teče. Da ne bismo zapeli u prošlosti, potrebna je određena doza samokontrole, jer ako nas išta drži u prošlosti, tada su to emocije.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 5:02 pm

Nastojim iz prošlosti izvući ono najljepše što je bilo i to iskoristiti da mi bude bolje u sadašnjosti. Rijetko kad gledam na prošlost kao na nešto tužno ili sjetno, iako se znam naravno prisjećati i lijepih i ružnih stvari koje su se dogodile.
Međutim, skužio sam da mi je najbolje ako iskoristim ono najbolje otprije da bih sad bio sretniji. Nema smisla puno zaglibiti u lošim stvarima, jer mi je onda i sadašnjost lošija. Čemu to?
Što se budućnosti tiče, nastojim ne previše planirati, jer nam se planiranje često obije o glavu. Imam neke poznanike koji već sve znaju gdje će biti godinu dana unaprijed. Meni se taj period svede na najviše mjesec-mjesec i pol. Shvatio sam da sam učinkovitiji ako si zadam u sadašnjosti realne ciljeve koje mogu obaviti u manjim koracima, nego ako si zadam nešto ogromno i glomazno pa onda ne znam odakle krenuti.
Većinu vremena ipak provodim u sadašnjosti, nastojeći se zabaviti i naučiti koliko mogu.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 5:07 pm

@Chak...nema veze sto sadasnjost ne poznajemo dovoljno...svejedno bi mogli uzivati. Mislim da cesto nismo cak niti svjesni trenutka i da smo previse u mislima.

@MoW...Mislim da je problem Generala nakon bitke u nekom emotivnom dijelu osobnosti. Da li je to (pre)osjetljivost? Ne znam.
A kako ti mozes tek tako odlucit da se, recimo, neces uzrujavat oko nekih stvari? Mislim, lako je odlucit ali tesko je to provesti...barem meni...

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 5:19 pm

Alpha je napisao/la:

@MoW...Mislim da je problem Generala nakon bitke u nekom emotivnom dijelu osobnosti. Da li je to (pre)osjetljivost? Ne znam.
A kako ti mozes tek tako odlucit da se, recimo, neces uzrujavat oko nekih stvari? Mislim, lako je odlucit ali tesko je to provesti...barem meni...

Mislim da se kod Generala nakon bitke radi upravo o preosjetljivosti i prekritičnosti. U manjoj dozi je koristan zato što onda za ubuduće naučiš kako se treba ponašati u sličnoj situaciji, ali u većoj dozi, kad stalno nešto vrtiš, postaje preopterećujuć.

Što se drugog pitanja, mogu odlučiti. Nije lako za provesti, ali ako sam svjestan da to ne mogu promijeniti i da je ispalo tako kako je, onda rađe dalje činim nešto da popravim eventualno nagomilanu lošu karmu nego da samo brinem o tome. Odluka o (ne)uzrujavanju je samo u nama.

Majmun
Cinderella

Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Registration date : 01.11.2009

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimesri srp 14, 2010 9:54 pm

Jednako mislim o prošlosti, sadašnjosti i budućnosti.
Ne volim baš misliti o prošlosti, jer iako je bilo dobrih trenutaka, bilo je i onih loših koje želim zaboraviti. Npr.kad smo ja i dečko prohodali, jednu večer mi je rekao kako njegova bivša cura ima najbolji struk. Iako je od toga prošlo 3 godine, ja to još nemogu zaboraviti Ljepota prošlosti  858383
Čak sam mu to nekoliko puta nabijala na nos. Zbog toga se ne volim prisjećati prošlosti...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimečet srp 15, 2010 10:11 am

@Omega i Cindi...mislim da treba imati malo vise uspomena i jos k tome ako su ozbiljnije neke... @Cindi...kuzim to sto pises o decku ali sto da si imala savrsenu vezu i sve idealno i onda jedan dan se posvadjate, on napravi neku glupost (recimo bude s nekom drugom) i dok se stvari smire doslo je do prilicno tesko premostivih momenata. Veza se prekida, a vi se vrtite u krug misleci "sto bi bilo kad bi bilo".

I onda je tu MoW u pravu...valjda ljudi koji su manje emotivni se manje i pitaju.

Mislim da u citavoj stvari veliku ulogu igra pitanje koliko volimo sebe. Naime, ljudi koji sebe vole na sebe i misle, sebi su prvi. Meni je uvijek netko drugi ili nesto drugo - prvo conf1

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimečet srp 15, 2010 11:29 am

@Alpha
Ne bih rekao da se manje emotivne manje pitaju. Samo se manje brinu. Stvar je samo u tome da oni ne dopuštaju da im ta pitanja utječu na sadašnjost i budućnost, jer razmišljaju racionalnije. Mislim da se tu radi u neku ruku o naprednijoj emocionalnoj inteligenciji, a ne o nedostatku emocija. Svi mi imamo emocije, samo ih drugačije ispoljavamo i kontroliramo.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimečet srp 15, 2010 12:24 pm

Da, to je vjerojatno tocno. Ja sam totalni debil sto se EQ tice :P

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimečet srp 15, 2010 1:23 pm

U tom slučaju, moramo te "poboljšati". zubi hug

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimepon srp 19, 2010 3:33 am

Treba razlučiti vuče li pojedinca prošlost zbog neke boli koja je nanesena pojedincu ili boli koje je on svojim (svjesnim ili nesmotrenim) ponašanjem nanio drugima ili se pak radi o nekoj drugoj, potencijalnoj sadašnjosti u kojoj je moglo bez tih povrijeđenih osjećaja.
Prošlost ostavlja tragove, no sjećamo li se mi stvarno i patimo li mi stvarno zbog boli koja nam je nekad nanesena (jer kako kažemo sjećanja na prošlost su iskrivljena, većinom poboljšana) ili smo upravo zaglibili u sadašnjosti koja nije onakva o kakvoj smo sanjali i kakvoj smo se nadali.
Iako odgovor može biti jednostavan, većinom ova druga mogućnost, tada bismo trebali raditi isto što smo radili u prošlosti, planirati novu budućnost. Očito je da to baš tako ne ide i sve se čini da su ljudi potrošni i da se mogu, kao gumica, savijati do određene granice kada naprosto puknu. Kako se opet popraviti?
Spomenuli ste kada ljudi postaju opterećeni vremenima. Ja se, iskreno, sjećam da sam kao manji bio puno opterećeniji ovim problemom nego danas. No rekao bih da prva opterećenja dolaze prvim osjećajem grižnje savjesti i prvim koracima u kojima mi snosimo odgovornost. Dokle god u svojim rukama nemamo odgovornost za ono što radimo nećemo niti osjećati problem vremena.
Radi li se o preosjetljivosti prema tuđim osjećajima opet je potrebno razlučiti je li ta preosjetljivost postojala i prije učinjene pogreške/boli. Ako nije, mislim da se tada više radi o slabosti osobe i nekom obliku depresije. Ako je postojala i prije trenutka u prošlosti u kojem smo "zapeli" tada mislim da je to svakako pitanje osobe. Onoliko koliko je osoba osjetljiva, toliko je trebala polako kračati u postupke koji je čine odgovornom. Početi graditi od temelja. Iz promatranja svijeta koje sam do sada vidio, mislim da jako puno mladih upravo pogriješi u tome što najednom prihvati odgovornost na sebe, bez prethodne pripreme. Tu naravno, važnu ulogu igra roditeljska/skrbnička ruka.
Ali što kada šteta već jest počinjena? Kako i treba li zatupiti svoje osjećaje? Mislim da ne treba ništa dirati s osjećajima. Mislim da osjetljivost igra samo ulogu u intenzitetu problema, ona samo utječe na brzinu i težinu rješavanja problema, no nikako nije ključni čimbenik.
Jel vrijeme liječi sve rane? Ili se neke samo prekrivaju? Jel se mi samo učimo hodati sa stalnim žuljanjem tih rana? Mislim da odgovor na ova pitanja poseže i mnoge individualne sitnice i da nema jednosmjeran odgovor.
Može se raditi o preuzimanju odgovornosti u slučaju počinjene greške, o prestanku poricanja u slučaju zarobljenosti u ljepoti prošlosti, može se raditi o početku praštanja (i drugima i sebi), može se raditi o početku voljenja sebe. O svim tim stvarima već imamo zasebne teme i o tome smo već mnogo puta raspravljali. Iskreno, malo mi je teško ograničiti se na samo pitanje grižnje savjesti.
Grižnja savjesti samo je posljedica mnogih, različitih uzroka. Ona sama po sebi ne govori niti daje išta, ona je samo reakcija na počinjeno. Buka može biti uzrokovana grmljavinom, a može i snažnim udarcem. O samom prestanku zvuka bez identificiranja izvora buke nema smisla govoriti.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimepon srp 19, 2010 1:09 pm

Legionar je napisao/la:

Prošlost ostavlja tragove, no sjećamo li se mi stvarno i patimo li mi stvarno zbog boli koja nam je nekad nanesena (jer kako kažemo sjećanja na prošlost su iskrivljena, većinom poboljšana) ili smo upravo zaglibili u sadašnjosti koja nije onakva o kakvoj smo sanjali i kakvoj smo se nadali.
I meni se čini Legi da se prisjećamo prošlosti iz razloga što nam sadašnjost nije onakva kakvu smo se nadali imati. U prošlosti smo se nadali da će nam sadašnjost biti dobra, blistava, da ćemo biti sretni.... ali što ako to nije tako. Onda niti ne možemo očekivati od sebe da živimo u toj sadašnjosti. Ono što možemo je prisjećati se prošlosti ili pak početi graditi budućnost i paziti da ne napravimo one pogreške koje smo već jednom napravili u prošlosti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimepon srp 19, 2010 2:21 pm

@Legi...puno teksta u jednom postu...jel bi mogo usmjerit se na jednu po jednu stvar jer ovako je tesko proturit konkluziju. :)

Recimo, ispada da kako god se okrene mi zivimo u nekom drugom vremenu od sadanjeg. Nisam sigurna da si to htio reci. Iako mislim da to jeste najcesce tako.

Slazem se da se odgovornost veze uz taj problem sa sjecanjima i proslosti i tako dalje. Ljudi koji nisu naucili nositi odgovornost se lakse rjesavaju tog problema sa duhovima proslosti.

Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimepon srp 19, 2010 3:55 pm

Zalim proslost, nadam se buducnosti, nezadovoljan sa sadasnoscu - to je moj zivot.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimepon srp 19, 2010 4:34 pm

@Alpha, ma da, puno previše toga sam htio napisati, a hti sam to što više skratiti i obuhvatiti samo ono o čemu se priča u ovoj temi. Ajde postavi dio koji te zanima da napišem. :)

Višestanični organizam
kjersti

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 85
Registration date : 19.09.2010

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitimepet lis 22, 2010 11:39 pm

u razdobljima kad sam nezadovoljna sadasnjoscu, na proslost gledam kao na neko divno vrijeme u koje bih se voljela vratiti.
tada se podsjetim da proslost pamtimo puno ljepsom nego sto ona uistinu jest i pokusam naci nesto sto me usrecuje u sadasnjosti, ma kako banalna ta stvar bila.
to mi pomaze da ne zapnem u vremenu :)
[Vrh] Go down
Sponsored content

Ljepota prošlosti  Empty
PostajNaslov: Re: Ljepota prošlosti    Ljepota prošlosti  Icon_minitime

[Vrh] Go down

Ljepota prošlosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next