Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Indijanski etički kodeks

Go down 
+12
Madonna
Novus ordo seclorum
Rafael89
Kahali
riki45
Svjetloisjena
Alpha
skin
Athena
Legionar
Chakotay
flory
16 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimepet srp 16, 2010 8:43 pm

Odgojena sam u kršćanskoj obitelji i od djetinjstva slušam o 10 zapovijedi. Oduvijek sam smatrala kako postoji mnogo rupa u njima te kako je mnogo bitnih stvari izostavljeno.
Nedavno sam naišla na ovaj indijanski etički kodeks. Sastoji se od 20 točaka, no za početak ću staviti samo prvih 10. Primjetit ćete kako neki izrazi nisu osuvremenjeni, ali su shvatljivi :) :

1. Ustani sa Suncem i pomoli se. Moli se sam. Moli često. Veliki Duh će slušati, samo ako ti govoriš.
2. Budi tolerantan prema onima koji su se izgubili na putu. Neznanje, ljutnja, ljubomora i pohlepa izlaze iz izgubljenih duša. Moli se za njih da pronađu vodstvo.
3. Traži sebe, kroz sebe. Ne dozvoli drugima da upravljaju tvojim putem. To je tvoj put i samo tvoj - drugi mogu ići s tobom, ali nitko ne može ići umjesto tebe.
4. Ophodi se prema gostima u kući s puno obazrivosti. Posluži ih sa najboljom hranom, daj im najbolji ležaj, odnosi se prema njima s poštovanjem i čestitošću.
5. Ne uzimaj što nije tvoje, bilo od neke osobe, zajednice, divljine ili nečije kulture. Nije zasluženo i dato. Nije tvoje.
6. Poštuj sve što postoji na Zemlji, bilo ljude bilo biljke.
7. Poštuj tuđa mišljenja, želje i riječi. Nikada ne prekidaj nečiji govor, prigovaraj ili grubo oponašaj mimikom izrečeno. Dozvoli svakoj osobi pravo na osobno izražavanje.
8. Nikada ne govori loše o drugima. Negativna energija koju time odašilješ u univerzum vratit će ti se višestruko.
9. Svi ljudi čine pogreške. Sve pogreške mogu biti oproštene.
10. Negativne misli uzrokuju bolesti uma, tijela i duha. Vježbaj optimizam.

Smatram kako bi bilo mnogo bolje da se ljudi od malena odgajaju uz ovakve smjernice.. Što vi mislite?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimepet srp 16, 2010 11:45 pm

Jako lijepe porukice. Veliki Duh će slušati... super izraz na Boga, sviđa mi se :)

2. Budi tolerantan prema onima koji su se izgubili na putu. Neznanje, ljutnja, ljubomora i pohlepa izlaze iz izgubljenih duša. Moli se za njih da pronađu vodstvo.

Ovo je super poruka, ali meni se je jako teško držati. U pravilu sam ljut na takve ljude, ali bi u stvari trebao biti tolerantan jer su izgubljeni.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimesub srp 17, 2010 2:53 pm

Chakotay, i meni je ta zapela za oko ;)

5. Ne uzimaj što nije tvoje, bilo od neke osobe, zajednice, divljine ili nečije kulture. Nije zasluženo i dato. Nije tvoje.

Ova mi se sviđa jer pokazuje njihovu svijest o postojanju drugih kultura i njihovom međusobnom poštivanju i toleranciji.

Ma mislim, odlične su sve. Zadnje tri pokazuju o razvijenosti mišljenja i znanja tog/tih naroda/plemena.
Naravno, treba naglasiti da su sve skupine imale neke svoje inačice religije, a ova pravila bi bila, koliko vidim, ona općenita.

Flory, odlična tema, imaš li link za to? :)

Budući da su dosegnuli takvu toleranciju i sklop razmišljanja koja je, barem u teoriji, jednako dobra, možda i bolja od etičkog kodeksa koji postoji danas (u teoriji), pokazuje njihovu kulturnu jednakost nama. No oni nisu razvijali svu tu nepotrebnu tehnologiju. Živjeli su u prirodi, u skladu s prirodom i po pravilima prirode. I pridržavati se tih pravila, ako ih se pridržava od rođenja, sigurno nije bilo teško.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimepon srp 19, 2010 11:35 pm

Legionar je napisao/la:
Živjeli su u prirodi, u skladu s prirodom i po pravilima prirode. I pridržavati se tih pravila, ako ih se pridržava od rođenja, sigurno nije bilo teško.
I ja vjerujem da im nije bilo teško, kad se navikneš na takav život onda je lako jer on donosi jako puno prednosti u odnosu na naš način života. Nažalost mi to jednostavno ne možemo uvidjeti :(

8. Nikada ne govori loše o drugima. Negativna energija koju time odašilješ u univerzum vratit će ti se višestruko.

Ovo je isto jedno od pravila na kojem bi morao poraditi iako bi mi se više sviđala pozitivna varijanta: Govori dobro o drugima. Pozitivna energija koju time odašilješ u univerzum vratit će ti se višestruko :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimepon srp 26, 2010 11:27 pm

Obzirom nam nema male flory, ja ću postati preostalih 10 točaka indijanskog etičkog kodeksa:

11. Priroda nije naša, ona je dio nas. Ona je dio naše svjetovne obitelji.
12. Djeca su sjeme budućnosti. Sadi ljubav u njihova srca i zalijevaj ih sa mudrošću i učenjima života. Dok rastu, daj im mjesto da rastu.
13. Izbjegavaj ranjavanje srca drugih. Otrov te boli će se vratiti tebi.
14. Budi iskren u sva vremena. Iskrenost je ispit nasljeđa i dosljednosti unutar ovog univerzuma.
15. Drži sebe u ravnoteži. Svoje umno Ja, Duhovno Ja, Emocionalno Ja, i Tjelesno Ja. Sva trebaju biti jednako snažna, čista i zdrava. Jačaj tijelo da ojača um. Rasti bogato u duhovnosti, da izlječiš emocionalne rane.
16. Donosi svjesne odluke, kao što ću i kakav biti, kako ću djelovati i nositi se sa svojim djelima. Budi odgovoran za svoja djela.
17. Poštuj privatnost i osobni prostor drugoga. Ne diraj tuđe vlasništvo, pogotovo ne diraj svete i duhovne relikvije. To je zabranjeno.
18. Budi prvenstveno iskren prema sebi. Ne možeš biti pažljiv i pomoći drugima, ako nisi pažljiv prema sebi i ne pomažeš prvo sebi.
19. Poštuj tuđa vjerska opredjeljenja. Ne sili druge da vjeruju u tvoje.
20. Dijeli svoju dobru sreću. Dijeli i sudjeluj u davanju milostinje
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimepon srp 26, 2010 11:31 pm

11. Priroda nije naša, ona je dio nas. Ona je dio naše svjetovne obitelji.

Mudri i pametni su bili ti Indijanci, baš mi ih je žao. Amerikanci nisu ništa naučili uništavajući Indijance :(
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimepon srp 26, 2010 11:41 pm

Istina. Mislim da bi nam svima bilo puno bolje kad bismo se držali indijanskog etičkog kodeksa.
Posebno su me se dojmile točke 2., 6., 7. i 15. :)

15. Drži sebe u ravnoteži. Svoje umno Ja, Duhovno Ja, Emocionalno Ja, i Tjelesno Ja. Sva trebaju biti jednako snažna, čista i zdrava. Jačaj tijelo da ojača um. Rasti bogato u duhovnosti, da izlječiš emocionalne rane.

Tu dolazi do izražaja balans, kojem danas teži jako puno ljudi. 15. točka je iznimno bitna, a s druge strane izuzetno individualna i teška, jer zahtijeva puno rada na sebi.
Mislim da je upravo ona nužni uvjet da bismo uopće mogli ostvariti veliki broj točaka koje propagira kodeks.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimeuto srp 27, 2010 12:33 am

Slažem se 15 tica tako jednostavno zvuči, a tako ju je teško postići.

A što se tiče 7. točke mislim da si ti Athena oličenje te točke ;)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimeuto srp 27, 2010 9:16 pm

Trudim se oko 7. točke i općenito je cijenim i prepoznajem kod drugih ljudi. :)
Ona kod mene kotira na vrlo visokom mjestu, ali prioritetne "točke" su dosta povezane sa odgojem pojedinca od malih nogu
(danas sam ponovno osvijestila tu činjenicu misli), u kombinaciji sa ljestvicom vlastitog etičkog kodeksa koju kasnije sami kreiramo.
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet lis 14, 2010 7:05 pm

neznam gdje bih ovo stavio al kad smo vec kod indijanac moze li itko rec tocan naziv ovog ukrasa i nesto o njemu?
https://2img.net/r/ihimizer/i/razzix.jpg/
hvala
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet lis 14, 2010 8:52 pm

Mislim da su 10 zapovijedi vrlo opsezne i iscrpne ali da se ljudi ne zamisljaju dovoljno nad njima te zato djeluju nekako suhoparno. Pogotovo ako u citavu kombinaciju ubacimo dvije zapovijedi ljubavi kao i sedam smrtnih grijeha. Time je prakticki obuhvaceno sve.

Sto se tice indijanskih zakona oni su jako lijepi i definirani za ono doba i kulturu. Sve su lijepe, a meni se najvise svidjaju one gdje se istice molitva, tolerancija, postovanje i optimizam tj. eliminiranje negativnih misli. To sto se tice prvih 10. U drugih 10 definitivno ona o prirodi, zatim ove gdje se opet istice postovanje, a najvise od svih 15. koja govori o Umnom Ja, Duhovnom Ja, Emocionalnom Ja, i Tjelesnom Ja jer se to poklapa sa razgranicavanjem razlicitih "ega" koje cesto spominjem.



@Skin...pera najcesce oznacavaju hrabrost, ponos, slobodu...
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet lis 14, 2010 9:26 pm

da,vidim da su pera ali ovako propletena /uvezana,(i stavljena oko ruke,obicno budu na glavi,ima li to kakve veze?)imaju li neki naziv kao i hvatači snova i sl..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet lis 14, 2010 10:50 pm

Koliko znam ne. Ona se obicno tetoviraju bas tako kao da su vezana.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimepet lis 15, 2010 12:16 am

Alpha je napisao/la:
Mislim da su 10 zapovijedi vrlo opsezne i iscrpne ali da se ljudi ne zamisljaju dovoljno nad njima te zato djeluju nekako suhoparno. Pogotovo ako u citavu kombinaciju ubacimo dvije zapovijedi ljubavi kao i sedam smrtnih grijeha. Time je prakticki obuhvaceno sve.


Tako nekako. ides

Mislim da svaka religija, zapravo svaka civilizacija ima svoj kodeks koji obuhvaća ono što je ljudima najvažnije u životu, a to su odnos prema samome sebi, odnos prema drugima i odnos prema Bogu. Mislim da im je prioritet obrnut, no čini se da mi i na ovom području nužno moramo poći od sebe kako bismo napredovali, zato sam ih okrenula :)
[Vrh] Go down
riki45
Višestanični organizam



Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 30
Age : 79
Location : tuzla
Registration date : 17.11.2010

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimesri stu 17, 2010 6:24 pm

Zemlja nam je mati

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Abraham Linkoln (1809-1865) ponudio je 1854.god. da država kupi veliki dio indijanske zemlje, a indijanskom narodu je obećan rezervat.
Na tu ponudu je dobio odgovor od poglavice plemena Sietla.
Ovo pismo se ubraja među najljepše i najdublje misli koje su ikada izrečene o čovjekovoj okolini. Pismo se šalje svim zemljama svijeta povodom Svjetskog dana čovjekove okoline 5. juna, a šalje ga UNEP - Program Ujedinjenih nacija za čovjekovu okolinu.

Skracena verzija pisma glasi:


"Kada Veliki poglavica iz Vašingtona šalje svoj glas da želi kupiti našu zemlju - previše od nas traži...

Kako se može prodati i kupiti nebo i toplina zemlje? Tako nešto nam je strano. Mi nismo vlasnici svježine vazduha i bistrine vode... Svaki je djelić ove zemlje svet mom narodu. Svaka blistava borova iglica, svako zrno pijeska na rječnom sprudu, svaka iglica u tami šume sveti su u mislima i u životu mog naroda...
Dio smo zemlje i ona je dio nas. Mirisave trave su nam sestre. Jelen, pastuv, veliki orao - braća su nam! Stjenoviti vrhovi, sočni pašnjaci, toplo povijeno tijelo ponijevo i čovjek, sve to pripada istoj porodici.
Ova blistava voda što teče brzacima i rijekama nije samo voda, već i krv naših predaka. Ako vam prodamo zemlju, moraćete znati da je sveta, morate reći svojoj djeci da je sveta. Da svaki obraz u bistrom jezeru kazuje događaje i uspomene iz života mog naroda. Žubor vode - glas je oca moga. Rijeke su naša braća, utoljuju nam žed. Rijeke nose male kanue. Hrane nam djecu. Prodamo li vam ovu zemlju, morate se sjetiti i učiti svoju djecu da su rijeke naša a i vaša braća. Zato rijekama morate pružiti dobrotu, kakvu biste bratu pružili.
Znamo da nas bijeli čovjek ne razumije. Njemu je jedan dio zemlje isti kao i bilo koji drugi... Prema majci - zemlji i prema bratu - nebu odnosi se kao prema stvarima što se mogu kupiti, opljačkati, prodati poput stoke ili sjajnog nakita. Njegova će pohlepa uništiti zemlju i sobom ostaviti pustoš.
Ne znam! Naš se način života razlikuje od vašeg. Od pogleda na vaše gradove crvenog čovjeka zabole oči... U gradovima bijelog čovjeka nema mirnog kutka. Nema mjesta na kojem bi se čulo otvaranje lišća u proljeće ili drhtaj krila mušice.
Možda, zato što sam divlji, jednostavno ne shvatam. Ruka mi vrijeđa uši. Šta vrijedi život, ako čovjek ne može čuti krik kozoroga ili noćnu prepirku žaba u bari? Ja sam crveni čovjek i ne razumijem mnogo...
Indijanac voli meki zvuk vjetra, kada se poigrava sa površinom močvara. I miris povjetarca osvježen podnevnom kišom ili borovinom.
Najveće blago crvenog čovjeka je vazduh. Bijeli čovjek kao da ne opaža vazduh koji udiše. Poput nekog ko je dugo na samrti, imun je na smrad. Prodamo li vam zemlju, morate se sjetiti da nam je vazduh dragocjen. Da vazduh dijeli svoj duh sa svim životom koji održava.
Vjetar, što je mom djedu dao prvi dah, prihvatiće njegov poslednji izdah. Ako vam prodamo zemlju, morate je čuvati kao svetinju. Kao mjesto na kojem će i bijeli čovjek moći da udahne vjetar zaslađen mirisom poljskog cvijeća.
Razmotrićemo vašu ponudu da kupite zemlju. Odlučimo li da pristanemo, zahtijevaćemo da ispunite ovaj uslov: bijeli čovjek moraće da se ponaša prema životinjama ovoga kraja kao prema svojoj braći...
Šta je čovjek bez životinja? Kada bi životinja nestalo, čovjek bi umro od velike usamljenosti duha. Što god zadesi životinje, ubrzo snađe čovjeka. Sve je u svijetu povezano.
Moraćete učiti svoju djecu da im je pod nogama pepeo naših djedova. Da biste poštovali zemlju, reci ćete im da je zemlja bogata životom naših predaka. Moraćete učiti svoju djecu, isto kao što mi učimo našu, da nam je zemlja mati. Što snađe zemlju, snađe i njenu djecu. Pljuje li čovjek na zemlju, pljuje na sebe samoga.

Zemlja ne pripada čovjeku. Čovjek pripada zemlji!"

[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet srp 25, 2013 12:55 am

Da, ovo pismo je ingeniozno i čisti 'work of art',
olicenje iskrenosti,
beskonačne i 'fine latentnosti/ potencijala',
neograničene motivacije i svježine ovog "starog mladića";
Inače zna se i napisano je u jednom opsežnom almanahu koji je bio jedna od doktorskih publikacija jednog poznatog antropologa da je poglavica točno znao što će se desiti nakon ovoga, to jest kakva reakcija će uslijediti unatoč njegovom odgovoru, a to je i čitljivo medju redovima tog pisma.
Ovo pismo takodjer je uvršteno kao uvod u sve Bill Moyerove intervje sa najvećim znalcem i akademikom komapartvne mitologije, etnobotaničarem, piscem i istraživačem Jospehom Campbellom po kojem se danas zove jedan od zadnjih oaza (institut) otvorenog i nesputanog proučavanja ove nepojmljivo duboke teme
Postoje ti apsolutno prekrasni, posthumno izdani, intervjui koji su kao svojevrsni pečat Campbellovog rada (zovu se "the masks of god", "the hero with a thousand faces", "the power of myth" itd.) i ako netko slučajno ima kolekciju baš tih intervjua doma na dvd-u ili zna gdje mogu skinuti MOLIM vas da mi kažete jer ih tražim već zadnjih 5 mjeseci i trebaju mi za rad (spreman sam platiti ako treba).
Najžalosnije je što sam ih imao i gledao svake godine barem dva put' i jednostavno nestali.
Ako ih je netko gledao dajte neki feedback. Mow ti bi uživao u tome zasigurno.
Ma svatko tko ima makar malo "duha" u sebi bi bio ili promjenjen ili motiviran nakon njih.


Citat :
Sto se tice indijanskih zakona oni su jako lijepi i definirani za ono doba i kulturu

a šta misliš da za ovo doba nisu ?
Ja mislim da su oni i ljepši i definiraniji od većine (ako ne i svih) današnjih zakonika, ustava, dijelova zakona, amandmana i bezbrojnih pridodanih paragrafa i fusnota koji linkaju na tisuće dodatnih stranica pravno-birokratskih prenemaganja.
Ili misliš da postoje neke aktualnije/bolje sa kojim si usporedila ove Indijanske (nisam ciničan, ozbiljno pitam) ?

Citat :
Mislim da su 10 zapovijedi vrlo opsezne i iscrpne ali da se ljudi ne zamisljaju dovoljno nad njima te zato djeluju nekako suhoparno. Pogotovo ako u citavu kombinaciju ubacimo dvije zapovijedi ljubavi kao i sedam smrtnih grijeha. Time je prakticki obuhvaceno sve.


Biblijske zapovijedi (i smrtni grijesi) su u svojoj suštini i karakteru potpuno drugačije i ako sa jedne strane stavimo ove Indijanske, a sa druge promatramo Biblijske vrlo brzo ćemo uvidjeti nekoliko očitih stvari:
kako je na jednoj strani vidljiv savjet pun razumijevanja koji je konkretiziran, aktualan do dansa i primjenjiv do današnjeg dana, dok ćeš sa druge strane vidjeti Zapovijed koju moraš slušati ako ne želiš gadno najebati.
U indijanskom "priručniku" najviše što uopće liči na neku vrstu "upozorenja" je u principu objašnjanje da ono što siješ to ćeš i žnjati (točka 8, točka 13 i možda još neka u kontextu);
dok sa druge strane imaš klasični Blackmail (ucjenu), tipa "samo probaj gledat trebu od buraza i jebat ću ti mater nakon što umreš... gorit' ćeš vječno mamicu ti...".

E sad ti izaberi, stavi se u hipotetsku situaciju i biraj :

dali bi radije htjela odrastati potpuno uvjerena u prijetnje vječnog mučenja i radi toga postati "dobra osoba" u okvirima tako propisanih zakona i dogmi ili bi htjela odrastati sa savjetima tvog plemena koje je vremenom razumilo unutarnju i vanjsku prirodu i mehanizme i nije ti svoja Znanja prenosilo prijetnjama smrću i mučenjem, već razumnim objašnjenjima i savjetima ?
[Vrh] Go down
Rafael89
Stanica



Male
Pisces Broj postova : 13
Age : 2012
Registration date : 11.12.2012

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet srp 25, 2013 1:18 am

http://www.nova-akropola.hr/Clanci/Razno/Detail.aspx?Sifra=1794

Kahali evo nešta sam pronašao intervju jest, ali ne znam da li to tražiš..

A već nekoliko mjeseci su mi u mislima indijanske poslovice i baš me nešto tjera da ih čitam jer me inspiriraju, podižu na neki način, djeluju kao stimulans na jednom suptilnom nivou naravno, uz sve probleme kad se ovako nešta pročita baš podigne razinu energije, bar je kod mene tako, i recimo iako živim i odgojen sam u katoličkoj obitelji 10 zapovijedi to nikad nije izazvalo u meni...jel ste se vi ikada zapitali koliko su zapravo indijanci bili duhovno napredniji od svih današnjih masovnoh religija, to je zapanjujuće s obzirom da većina puka indijance smatra divljacima....a mi smo ti koji ne da smo divljaci danas nego kao da nismo ljudi...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet srp 25, 2013 1:25 am

[quote]
Rafael89 je napisao/la:
http://www.nova-akropola.hr/Clanci/Razno/Detail.aspx?Sifra=1794

Kahali evo nešta sam pronašao intervju jest, ali ne znam da li to tražiš..

eh, da to je intervju koji je preveden i transcribed u text. Meni treba živi intervju sa njegovim glasom, video.. želim iskoristiti nekoliko njegovih odgovora kao sound u predstavi kužiš.
Anyway, hjvala ti što si se potrudio.
[Vrh] Go down
Rafael89
Stanica



Male
Pisces Broj postova : 13
Age : 2012
Registration date : 11.12.2012

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet srp 25, 2013 1:48 am

http://thepiratebay.sx/torrent/7479965/Joseph_Campbell_and_the_Power_of_Myth_(PBS_1988_Bill_Moyers)_x26

Dokumentarna serija Moć mita u kojoj novinar Bill Moyers razgovara s Josephom Campbellom. ( možda bi ovo moglo nekako koristiti)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet srp 25, 2013 2:26 am

to te ja pitam Rafaele sine ... nisam se ni sjetio pogledat' na Pirate bay-u
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet srp 25, 2013 5:33 am

Rafael89 je napisao/la:
http://thepiratebay.sx/torrent/7479965/Joseph_Campbell_and_the_Power_of_Myth_(PBS_1988_Bill_Moyers)_x26

Dokumentarna serija Moć mita u kojoj novinar Bill Moyers razgovara s Josephom Campbellom. ( možda bi ovo moglo nekako koristiti)

Upravo mi se završio download ... to je osam filmova iz serijala "power of the Myth"... Apsolutno sam oduševljen što sam uspio nać' ovo opet.
Skinuli su te filmiće (intervjue) sa svih stranica na internetu na kojima je bio jer izgleda sve što valja i što je točno ne valja za Internet.
Hvala ti Rafo sokole još jednom.

Svima toplo preporučam .. ovo bi trebalo biti dio osnovnog obrazovnog programa u hrvatskoj, a ne lažna povijest, lažna znanost, krive informacije kojima ispiraju glave klincima.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet srp 25, 2013 12:06 pm

Baš sad gledam opis pojedinih epizoda i vidim da se obrađuje dosta tema. Počeo sam s downloadom.
Kažeš Kahali da je sve ovo istina što autor govori?
[Vrh] Go down
Rafael89
Stanica



Male
Pisces Broj postova : 13
Age : 2012
Registration date : 11.12.2012

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet srp 25, 2013 12:57 pm

ma ništa drago mi je da sam pomogao i također posrkao i ja noćas serijal...lol! , google je ipak na našoj strani, ako imamo strpljenja za malo pretrage... nego kahali ovo rafo---sokole je očito neka koincidencija ili ne znam što, jer dosta često koristim i kao nick ime sokol ahhaha...
[Vrh] Go down
Rafael89
Stanica



Male
Pisces Broj postova : 13
Age : 2012
Registration date : 11.12.2012

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimečet srp 25, 2013 1:36 pm

http://titlovi.com/titlovi/joseph-campbell-and-the-power-of-myth-73111/

evo i titlovi na hrvatskom za one koji malo slabije koriste engleski...miga
[Vrh] Go down
Rafael89
Stanica



Male
Pisces Broj postova : 13
Age : 2012
Registration date : 11.12.2012

Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitimepon srp 29, 2013 6:31 pm

pogledah pola serijala i mislim da bi trebalo otvoriti posebnu temu o mitovima i Josephu Cambellu, a kahali mislim da se tvoje teme posebno čitaju i da bi otvaranje nove teme od tvoje strane imalo puno više značenja nego da netko od nas otvara...lol! 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Indijanski etički kodeks Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Indijanski etički kodeks
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Indijanski horoskop

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: