Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Indijanski etički kodeks

Go down 
+12
Madonna
Novus ordo seclorum
Rafael89
Kahali
riki45
Svjetloisjena
Alpha
skin
Athena
Legionar
Chakotay
flory
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimeuto srp 30, 2013 10:58 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Baš sad gledam opis pojedinih epizoda i vidim da se obrađuje dosta tema. Počeo sam s downloadom.
Kažeš Kahali da je sve ovo istina što autor govori?

Naravno da je Istina, ali on nije Konspirolog Novus, on je komparativni mitolog, pisac, antropolog i etnobotaničar i arheolog čak dijelomice i genijalac naravno ..:)
.. pogledaj pa ćeš vidjeti zašto smo ja i Rafo sokol oduševljeni .. kao i svi ostali ljudi sa nekim (kakvim takvim) senziblitetom za ovakve stvari...

Citat :
pogledah pola serijala i mislim da bi trebalo otvoriti posebnu temu o mitovima i Josephu Cambellu, a kahali mislim da se tvoje teme posebno čitaju i da bi otvaranje nove teme od tvoje strane imalo puno više značenja nego da netko od nas otvara...lol!


Hoću hoću, otvorit ću temu.. evo već mjesecima se spremam otvoriti jednu temu "kung fu i duhovi" ili nešto u tom smislu imena, ali vidjet' ćeš, bit će to prilično bogata i otvorena tema za razne vrste ljudi i branši i imati će više veze sa vještinom bilo koje vrste i majstorstvima općenito nego sa borilačkim vještinama (jer Kung fu upravo to i znači Majstor nečega), ali bit će i vezano i uz prepreka i današnju tehnokratizaciju društva i uz prave šanse zapojavljivanjem specifičnih eteričnih prepreka (pa čak i entiteta), ali ću pisati isključivo o ljudima sa kojima sam ili bio ili o dogadjajima kojima sam svjeočio ili sam uzrokovao,

Što se tiče tog da se "moje teme posebno čitaju" nisam siguran, imam nekoliko ljudi koji su mi pisali privatno i rekli mi slične stavri ali mislim da to nije ogroman broj ljudi koji čitajui toliko texta, znam da imam nešto "fanova" ali ne mislim da ih je baš puno.
Hvala što ti pratiš "rafo sokole" .. :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesri srp 31, 2013 11:21 am

Pogledao sam jučer sve epizode i zbilja mi se svidio način na koji autor objašnjava različite mitove, a pogotovo su mi se svidjele one priče i kako ih se interpretira.
[Vrh] Go down
Rafael89
Stanica



Male
Pisces Broj postova : 13
Age : 2012
Registration date : 11.12.2012

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimepon ruj 02, 2013 1:16 am

podrijetlo ovog kodeksa tj autor da li je poznat, konkretno osoba ili indijansko pleme..???
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimepet svi 08, 2015 11:24 am

flory je napisao/la:
Odgojena sam u kršćanskoj obitelji i od djetinjstva slušam o 10 zapovijedi. Oduvijek sam smatrala kako postoji mnogo rupa u njima te kako je mnogo bitnih stvari izostavljeno.
Nedavno sam naišla na ovaj indijanski etički kodeks. Sastoji se od 20 točaka, no za početak ću staviti samo prvih 10. Primjetit ćete kako neki izrazi nisu osuvremenjeni, ali su shvatljivi :) :

1. Ustani sa Suncem i pomoli se. Moli se sam. Moli često. Veliki Duh će slušati, samo ako ti govoriš.
2. Budi tolerantan prema onima koji su se izgubili na putu. Neznanje, ljutnja, ljubomora i pohlepa izlaze iz izgubljenih duša. Moli se za njih da pronađu vodstvo.
3. Traži sebe, kroz sebe. Ne dozvoli drugima da upravljaju tvojim putem. To je tvoj put i samo tvoj - drugi mogu ići s tobom, ali nitko ne može ići umjesto tebe.
4. Ophodi se prema gostima u kući s puno obazrivosti. Posluži ih sa najboljom hranom, daj im najbolji ležaj, odnosi se prema njima s poštovanjem i čestitošću.
5. Ne uzimaj što nije tvoje, bilo od neke osobe, zajednice, divljine ili nečije kulture. Nije zasluženo i dato. Nije tvoje.
6. Poštuj sve što postoji na Zemlji, bilo ljude bilo biljke.
7. Poštuj tuđa mišljenja, želje i riječi. Nikada ne prekidaj nečiji govor, prigovaraj ili grubo oponašaj mimikom izrečeno. Dozvoli svakoj osobi pravo na osobno izražavanje.
8. Nikada ne govori loše o drugima. Negativna energija koju time odašilješ u univerzum vratit će ti se višestruko.
9. Svi ljudi čine pogreške. Sve pogreške mogu biti oproštene.
10. Negativne misli uzrokuju bolesti uma, tijela i duha. Vježbaj optimizam.

Smatram kako bi bilo mnogo bolje da se ljudi od malena odgajaju uz ovakve smjernice.. Što vi mislite?
zbilja interesantno...svaka cast,ekumenizma nikad dosta...@ ides
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesri oľu 02, 2016 11:39 pm

Indijanci su narod koji su imali urođen jak biološki temelj moralnog i etičkog ponašanja. Sramim se što sam bijelac. Ali sam ponosan jer razmišljam kao Indijanac.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 08, 2016 12:55 am

Tako treba :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 08, 2016 4:23 pm

grga@bizArt je napisao/la:
Indijanci su narod koji su imali urođen jak biološki temelj moralnog i etičkog ponašanja. Sramim se što sam bijelac. Ali sam ponosan jer razmišljam kao Indijanac.

Nije mi poznato da su Indijanci gajili prijezir prema sebi zato sto su Indijanci. Cini mi se da patis od tipicno bjelackog sindroma zvanog "white guilt". Cini mi se da ako sudis o sebi na temelju svoje boje koze da i o drugim ljudima sudis po istom arsinu. Cini mi se da si rasist i da kao takvom za tebe nema mjesta u meritokratskom okruzenju. Ni na ovom forumu. Ili mozda grijesim?

rasist = onaj koji vjeruje da svi pripadnici neke rase posjeduju osobine, sposobnosti i kvalitete specificne toj rasi, narocito s ciljem da se ista izdvoji kao inferiorna ili superiorna drugoj rasi ili rasama (Oxfordski rijecnik)

[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 08, 2016 8:44 pm

Nisi u pravu.
Zvuci tako jer sam se hebiga tako izrazio, neznam se izrazavati!
Mislil sam pod bijelce jer je ipak njih najvise uzelo zlo i najvise pakosti i loseg krece od bijele rase.
Ja sam indijanac. A ne rasist. Ne mrzim ni pripadnike bijele rase samo se zelim maknuti od gadova koji nemaju dušu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesri oľu 09, 2016 1:05 am

grga@bizArt je napisao/la:
Mislil sam pod bijelce jer je ipak njih najvise uzelo zlo i najvise pakosti i loseg krece od bijele rase.

Pretpostavljam da si koristio jednake kriterijume prilikom procjene zla i pakosti ostalih rasa? I na koji nacin si to izmjerio uopste? Kako se mjeri zlo i pakost?

I na sta konkretno mislis, kakvo zlo i kakva pakost?

Citat :
Ja sam indijanac. A ne rasist.


Mislis da jedno iskljucuje drugo? Da Indijanci ne mogu biti rasisti?

I jos nesto - ne, nisi. Ili si lagao da si bijelac (u tom slucaju sram te bilo sto si lagao, ali cestitke na tome sti si dobro savladao srpsko-hrvatski) ili lazes da si Indijanac (a ako nisi svjesno lagao, onda patis od deluzija). Koji god da je slucaj, obadvije izjave ne mogu biti tacne jer jedna iskljucuje drugu.

Citat :
Ne mrzim ni pripadnike bijele rase samo se zelim maknuti od gadova koji nemaju dušu.

A pripadnici bijele rase nemaju dusu? Jer da se zelis maknuti od necijih dijela, onda bi se maknuo od konkretnih stvari a ne od citave rase, jer jednom kad to ucinis, time pokazujes da ne mozes odvojiti djela od rase, sto opet znaci da djela pripisujes rasi, sto opet znaci da si rasist.

Moram priznati da sam lagano zaintrigiran. "White Guilt" fenomen je obicno ogranicen na bijelce u zapadnim zemljama poput Amerike, VB, Kanade i sl. A nagadjam da nisi porijeklom iz nijedne od tih zemalja, jel tako?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesri oľu 09, 2016 2:08 pm

arch ti ga baš "tjeraš mak na konac". btw, indoši 100% nisu bili skloni tjeranju maka na konac niti su svi mogli dokučiti svoj kodeks, a neki pak bijelci/žutci/crnci možeju.
kaj se kodeksa tiče očito je, radi se o zborniku temeljnih načela civilizacije sjevernoameričkih indijanaca pisanih jezikom osvajača sa naivnom vjerom u zdrav razum i ljudski moral pohlepnih i beskrupuloznih osvajaća (bijelih žutih i crnih).
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesri oľu 09, 2016 3:48 pm

[quote="Archangel"]
grga@bizArt je napisao/la:
Mislil sam pod bijelce jer je ipak njih najvise uzelo zlo i najvise pakosti i loseg krece od bijele rase.

Pretpostavljam da si koristio jednake kriterijume prilikom procjene zla i pakosti ostalih rasa? I na koji nacin si to izmjerio uopste? Kako se mjeri zlo i pakost?


Na prvu ovako rekao bi po dijelima kroz povijest, ratovima i sl. Ne pokusavam izazvati odgovore duze od romana, samo mi ovo pada na pamet kao odgovor na tvoje pitanje.... onako opusteno kava 5
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesri oľu 09, 2016 10:25 pm

Eto vidi se ko su ljudi koji shvacaju kaj sam htel rec!!
Nakon ove psihoanalize "strucnjaka" i verbalnog napada i moci intelekta s visoka! Sve si mislim da mu zena nije dala! Ali nek si hrani ego
Ali mislim da i medu indijancima ima rasista i onih koji ne razumiju i ne zive Indijanski eticki kodeks!
A eto ja sam naucio da nemozes ljude promjeniti i dokazat im nesto vec je bolje maknut se od njih. Bijezim od samoprozvanog archangela.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimečet oľu 10, 2016 6:38 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Na prvu ovako rekao bi po dijelima kroz povijest, ratovima i sl.

Kojim ratovima? Kakvim ratovima? Zar mislis da su bijelci jedina rasa koja je ikad ratovala? Ili da Indijanci nisu ratovali? Tomahawk nije oruzje za lov, znas? A skalpovi se ne beru sa drveca ujesen zajedno sa kruskama.

Indijanci su bili itekako ratoborni. Ratove su vodili iz osvete, osvajanja imovine i zena drugih plemena - u tome su posve isti kao i svaki drugi Homo Sapiens na ovoj planeti. Kakav god "kodeks" imali, djela su uvijek bitnija od rijeci...

http://www.encyclopedia.com/doc/1G2-2536600187.html

giga@bizArt je napisao/la:
Nakon ove psihoanalize "strucnjaka" i verbalnog napada i moci intelekta s visoka! Sve si mislim da mu zena nije dala! Ali nek si hrani ego
Ali mislim da i medu indijancima ima rasista i onih koji ne razumiju i ne zive Indijanski eticki kodeks!
A eto ja sam naucio da nemozes ljude promjeniti i dokazat im nesto vec je bolje maknut se od njih. Bijezim od samoprozvanog archangela.

Samo "bijezi"! Nadji sebi neko sigurno mjesto gdje ce ti ljudi povladjivati i tapsati te po ledjima. Ocigledno ti to prija vise od istine.

Mada je obicno bolje, prije nego pocnes mastati o tome da mijenjas druge ljude, da zagledas u sebe i da prokljuvis ima li mozda nesto sto trebas na sebi promijeniti. I prije nego sto pocnes drugim ljudima dokazivati stvari da imas istinu i tacne informacije na svojoj strani umjesto da izigravas mucenika i "neshvacenog pjesnika" koji je eto "ispred svog vremena" kad ti neko skrene pozornost na greske u razmisljanju.

Ali ti samo bjezi. Daleko ti kuca. Meni sigurno neces naskoditi. Samo sebi. Pussy!
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimečet oľu 10, 2016 8:47 pm

Archangel je napisao/la:

Kojim ratovima? Kakvim ratovima?
Bilo ih je, ratovi.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimečet oľu 10, 2016 9:07 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Archangel je napisao/la:

Kojim ratovima? Kakvim ratovima?
Bilo ih je, ratovi.

Way to prove a non-point, smartass! Znam da ih je bilo, samo kazem da ih je uvijek bilo svuda i svagdje gdje je bilo ljudi. roll
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2016 10:54 am

Nisu indijanci tvoj dom opustosili i poubijali tvoju porodicu archangelu. Nisi se ti napil vruće vode u životu. Ne kažem da ima i među indijanerima bitanga, tata i probisvjetova.
Hvala ti kaj si mi raspro oci!
Napravi nekaj u svom životu korisno za sebe i druge a ne da trošiš svoj talent na kritiziranje tuđih komentara i dokazivaš svoj intelekt na pogrešan način. Gori si od mene.
Ali ipak ti hvala.  8)
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2016 1:01 pm

kod tih etičko-kozmogonijskih postavki života i svijeta "irokeškog gensa" (tako engels naziva sjevernoameričke indijance) jedna surova činjenica bode oči: zahvaljujući baš takovom idealiziranom stavu (o prirodi i svijetu i ljudskoj poziciji unutar cijele priče) i nemodernoj tehnologiji alata (i oružje je alat!) kolonizatori su nabili jadne indoše u roku piksa. kolonizator je dolazio iz svijeta gdi je filozofija u to vrijeme rađala socijalnom introspekcijom tipa "homo homini lupus est", pa to da uopće indijanci danas (jedva ali ipak) postoje kao narodi - posljedica je djelovanja kakvog-takvog zakržljalog kategoričkog imperativa i religiznog respekta spram božje kreacije u duši kolonizatora. glupo ali istinito!
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2016 4:36 pm

grga@bizArt je napisao/la:
Nisu indijanci tvoj dom opustosili i poubijali tvoju porodicu archangelu. Nisi se ti napil vruće vode u životu. Ne kažem da ima i među indijanerima bitanga, tata i probisvjetova.
Hvala ti kaj si mi raspro oci!
Napravi nekaj u svom životu korisno za sebe i druge a ne da trošiš svoj talent na kritiziranje tuđih komentara i dokazivaš svoj intelekt na pogrešan način. Gori si od mene.
Ali ipak ti hvala.  8)

Ja se jasno sjecam da si rekao da "bijezis" od mene. Pa sto nisi pobjegao? Budi jednom covjek pa stani iza svojih rijeci!

***

Boze svasta! roll Ovakve stvari ocekujem od Amera ali nikad mi ne bi palo na pamet naci ovakvog jednog na suprotnom kraju svijeta. Sta je dovraga ljudima uslo u glavu da su se ispunili morem samoprijezira i krivnje za nesto sto cak nisu ni ucinili? Kao da su si nekako utuvili u glavu da su rodjeni krivi zbog najglupljih mogucih razloga - boje koze i nacionalnosti. Ko Adam i Eva i istocni grijeh. Nekako su se uspjeli uvjeriti da biti bijel znaci biti odgovoran za djela citave svoje rase, i da je bijela rasa neka posebna rasa koja samo ide tamo vamo i radi zlocine... Jesu li ti ljudi ikada uzeli u ruke knjigu iz Istorije? Znaju li uopste da su se ratovi, pljackanja, progoni, masovna silovanja, genocid, sve-sve sto se moze zamisliti dogadjali svuda gdje je covjek krocio, i da to nema veze ni sa rasom ni sa nacionalnoscu? Ne, ocigledno da ne znaju. I ne zele znati.

Ne zele ni cuti da je trgovina robljem pocela sa Africkim plemenima koji su prodavali svoje neprijatelje trgovcima iz Novog Svijeta, da ih ovi nisu vatali lasom u dzungli ko goveda.
Ne zele cuti za konstantna ratovanja na Dalekom Istoku u svim zemljama (a gdje je rat, tu je i ratni zlocin) ne zele cuti za Mongole, Hune, Avare koji su pokrenuli najvecu seobu bijele rase u Istoriji?
Ne zele cuti za pljackaske pohode medju divljim Indijancima, pokolje starih i nemocnih, skalpiranja, mrcvarenja, kradje zena, konja i svega od vrijednosti iz najrazlicitijih razloga od osvete preko pohlepe do potrebe. Ne. To su sve izuzeci, to je sve ok. Pa kad je tako, onda nazvati nekog Indijanca "velikim ratnikom" bi bila uvreda, zar ne? On bi se uvrijedio i pobjegao u svoj vigvam placuci?

Ono sto te izgubljene duse dupke pune nezasluzene krivnje ne shvataju i ne smiju da shvate (jer bi ih to unistilo) je da je njihov samoprojezir i neopravdana krivnje u stvari formacija reakcije, magla kojom si mazu oci da se zastite od stvarnih osjecaja - osjecaja premocnosti i posebnosti svoje rase. A kako to nazivamo?
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimepet oľu 11, 2016 6:51 pm

Aman čovjeće. Stvarno ti žene nije dala!! Iako sumnjam da ju imaš jer nevjerujem da bi ko pametan mogo da živi sa tobom. Pa svoje frustracije iskaljavaš na izgubljenima poput mene. I na demagogijama svega što piše na ovom forumu Ja sam tu da preispitujem sebe i us pomoć tebe mi to ide.
Ja ipak stojim sa svojim mišljenjem. Da stvarno nije bilo u redu od bijele rase (europljana) smeća što su oteli zemlju indijancima.
Indijanski etički kodeks je nešto najbolje što je neki narod sprovodio kao temelj religije vjere ili kako god da se izrazim. Siguran sam da ćeš i to demantirati.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesub oľu 12, 2016 12:48 am

grga@bizArt je napisao/la:
Aman čovjeće. Stvarno ti žene nije dala!! Iako sumnjam da ju imaš jer nevjerujem da bi ko pametan mogo da živi sa tobom.

Ovime si prekrsio sljedece tacke:
2.
6.
7.
8.
10.
13.
Ako me matematika ne vara, to je otprilike trecina tih tvojih velicanstvenih pravila koje rijecima dizes u zvijezde, a ovamo kad treba to djelima slijediti - odjednom amnezija. Dobrim ljudima ne trebaju kodeksi. Dobri ljudi imaju savjest. Kodeksi su stvoreni za one kojima savjest steka, ali i to je zaludu,jer ih stalno krse. I krsice ih do smrti, jer ne mogu protiv svoje prirode. Zato se i zove "priroda".

grga@bizArt je napisao/la:
Ja ipak stojim sa svojim mišljenjem. Da stvarno nije bilo u redu od bijele rase (europljana) smeća što su oteli zemlju indijancima.

A je li bilo u redu od Semitske i Negroidne rase sto su, jos prije toga, oteli zemlju Evropljanima od Bosfora do Beca i od Moldavije do Peloponeza? Zasto places na tudjem grobju a tvoje prozdire korov? Zar nemas bas nimalo obraza?

[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesub oľu 12, 2016 2:30 pm

Archangel je napisao/la:


Ne zele ni cuti da je trgovina robljem pocela sa Africkim plemenima koji su prodavali svoje neprijatelje trgovcima iz Novog Svijeta, da ih ovi nisu vatali lasom u dzungli ko goveda.
Pocela je davno prije, u Staroj Grckoj i Rimu, i jos davno prije toga.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesub oľu 12, 2016 3:44 pm

Ajme meni koji sam ja ..... Morat ću ozbiljno poraditi na sebi!!! Puno smeća je u mojoj podsvijesti. Potrebno mi je čišćenje. I razvijanje intelekta!

Dobro, prestanimo sad diskutirati o tome otvorit ću temu grga@izgubljeni pa možemo tamo nastaviti.

2. Budi tolerantan prema onima koji su se izgubili na putu. Neznanje, ljutnja, ljubomora i pohlepa izlaze iz izgubljenih duša. Moli se za njih da pronađu vodstvo. 
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimesub oľu 12, 2016 8:48 pm

[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimened oľu 13, 2016 10:26 am

grga@izgubljeni
Misliš. Moja savjest je itekako krcata opipljivim barikadama. Tu i tamo se bacim u besvijest i vršim samopromatranje! Krčim put! Zna biti slamajuće.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitimened oľu 13, 2016 3:36 pm

web dust je napisao/la:
čitucni male od tam https://bozjarobovskavrsta.wordpress.com
Neznam sta da kazem a jos vise sta da mislim. Brijem da uvidam banalne greske te price. Ljepo su se dosjetili nacina da dokazu svoje postojanje i nastanak civilizacije i uspjeli ocuvati istinitost i sljedbenost u iducim civilizacijama. A sta su i drugo imali onda. Vodene topove koji u svemiru micu komete. Je a kaj se nisu setili lasera uz tak naprednu tehnologiju. Znas da voda kad nije pod atmosferskim tlakom od oko 1bar počne kipiti i ispari. Metafore simboli i lazni autoriteti sit sam toga ocu akcije
[Vrh] Go down
Sponsored content





Indijanski etički kodeks - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Indijanski etički kodeks   Indijanski etički kodeks - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Indijanski etički kodeks
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Indijanski horoskop

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: