Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Fildelfijski pokus

Go down 
+21
josip21
kety6
Jaykof
mare
Orbit
Galileo Galilei
Karl Marx
Tutankhamon
Blizzard
Akhkharu
silver
sanja
Hybrid
Luksor
Milab
zvezda
malena
indigocakra
Alpha
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesub sij 12, 2008 6:50 pm

Negdje koncem 30. godina, Institut za napredne znanosti u Princetonu je pokrenuo projekt koji se bavio i prakticnim pitanjima - kako brodove uciniti nevidljivima. Na tom projektu su radili vodeci americki fizicari Nikola Tesla, Thomas Towesend, John von Neumann i David Hilbert

Albert Einstein koji je drzao katetru na Sveucilistu Princenton, u to vrijeme jos nije bio ukljucen u projekt. Medutim svi su se projekti oslanjali na Einsteinove fizikalne teorije!

Sve do 1940 istrazivacke grupe su se oslanjale na matematicke proracune i manje eksperimente. Pocetkom 1940. uspjelo ime je u sklopu jednoga pokusa izazvati nestanak jednoga predmeta. U rujnu iste godine to isto im je uspjelo i sa jednim brodom ali bez posade.

Tada Mornarica angazira Einsteina kao savjetnika, medutim kada je vidio da je Mornarici u interesu nesto posve drugo nego pobjeda nad Hitlerom odbio je daljnju suradnju i upozorio da je primjena njegove jedinstvene teorije polja velika opasnost za sve osoblje koje sudjeluje u projektu.

Tada vodstvo programa preuzima Nikola Tesla.
U unutrasnjost brodova su instalirani el.vodovi velike navojnice i generatori. Medutim u posljednjem trenutku Teslu je obuzela jaka sumnja da ce se sile negativno odraziti na posadu broda. Zbog toga je trazio da se eksperiment odgodi ali mu je zapovjedeno da izvede eksperiment bez obzira na posljedice. Tesla nije to mogao prihvatiti i jednostavno je naredio demontazu generatora.

Eksperiment se poslje nastavio bez Tesle i doslo je do toga do cega je doslo.

Citat :
Mi letimo nevjerovatnom brzinom beskrajnim prostorima svemira. Sve oko nas se okrece. Sve je u pokretu. Sve je energija.
Mora postojati nacin direktnog pristupa toj energiji. Bude li covjecanstvo uspjelo to ostvariti, krenut ce naprjed koracima dugim sedam milja.

Nikol Tesla, 1895.godine
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimepet lip 27, 2008 3:15 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Najveću pozornost izaziva Philadelphijski eksperiment izveden 1943. Tesla je projekt nazvao "Duga" i namjera je bila da se primjenom niskofrekventnog magnetnog polja ratni brod učini nevidljivim za radare. Brod je zaista postao nevidljiv, ali na iznenađenje sviju postao je nevidljiv i ljudskom oku. Objašnjenje je bilo da je nestao u tzv. vremenskom tunelu. Kad su isključili generatore magnetskog polja, brod se pojavio. Shvativši da će u eksperimentu iskoristiti ljude kao zamorce, Tesla se povukao s eksperimenta. Kruže priče da je čak sabotirao dijelove projekta te da ga je automobil udario (u vrlo čudnim okolnostima!) baš zbog toga.

Oporavio se, ali ipak ga nekoliko mjeseci nakon te nesreće pronalaze mrtvog u njegovoj hotelskoj sobi. Službeno izvješće kao razlog smrti navodi trombozu, ali mnogi na osnovu niza nelogičnosti i čudnih događaja prije smrti iznose sumnju kako je Tesla zapravo ubijen. Čak se u jednom od dokumenata FBI-a spekulira o točnom datumu smrti: 7. ili 8. siječnja.

Sve su ove, pomalo misteriozne, kontroverzne stvari učinile da se mašta mnogih Teslinih obožavatelja razigra do bajkovito mitskih razmjera. Postoje tvrdnje o njegovoj besmrtnosti, o sljedbenicima koji šalju ono što je činilo njegovo biće, njegovu dušu - njegov bitak - u svemir. Sa strahopoštovanjem govori se o vanzemaljskom podrijetlu Tesle …

Ali ipak ja najviše cijenim njegovu izjavu da voli majku srpkinju i zemlju Hrvatsku.
No...nemojte se previše loviti na ovu moju izjavu.
Mene ipak više zanima Filadelfijski eksperiment.
kao prvo otac mu je bio srbin,pravoslavni pop a majka mu je bila hrvatica al on nikad na to nije tako gledao i rekao je da se ponosi srpskim podrijetlom i hrvatskom domovinom
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimepet lip 27, 2008 8:38 pm

Karl Marx je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
Najveću pozornost izaziva Philadelphijski eksperiment izveden 1943. Tesla je projekt nazvao "Duga" i namjera je bila da se primjenom niskofrekventnog magnetnog polja ratni brod učini nevidljivim za radare. Brod je zaista postao nevidljiv, ali na iznenađenje sviju postao je nevidljiv i ljudskom oku. Objašnjenje je bilo da je nestao u tzv. vremenskom tunelu. Kad su isključili generatore magnetskog polja, brod se pojavio. Shvativši da će u eksperimentu iskoristiti ljude kao zamorce, Tesla se povukao s eksperimenta. Kruže priče da je čak sabotirao dijelove projekta te da ga je automobil udario (u vrlo čudnim okolnostima!) baš zbog toga.

Oporavio se, ali ipak ga nekoliko mjeseci nakon te nesreće pronalaze mrtvog u njegovoj hotelskoj sobi. Službeno izvješće kao razlog smrti navodi trombozu, ali mnogi na osnovu niza nelogičnosti i čudnih događaja prije smrti iznose sumnju kako je Tesla zapravo ubijen. Čak se u jednom od dokumenata FBI-a spekulira o točnom datumu smrti: 7. ili 8. siječnja.

Sve su ove, pomalo misteriozne, kontroverzne stvari učinile da se mašta mnogih Teslinih obožavatelja razigra do bajkovito mitskih razmjera. Postoje tvrdnje o njegovoj besmrtnosti, o sljedbenicima koji šalju ono što je činilo njegovo biće, njegovu dušu - njegov bitak - u svemir. Sa strahopoštovanjem govori se o vanzemaljskom podrijetlu Tesle …

Ali ipak ja najviše cijenim njegovu izjavu da voli majku srpkinju i zemlju Hrvatsku.
No...nemojte se previše loviti na ovu moju izjavu.
Mene ipak više zanima Filadelfijski eksperiment.
kao prvo otac mu je bio srbin,pravoslavni pop a majka mu je bila hrvatica al on nikad na to nije tako gledao i rekao je da se ponosi srpskim podrijetlom i hrvatskom domovinom

i kakve to sad veze ima sa ovom temom?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesub lip 28, 2008 1:01 am

Nikakve zubi

Al nije nam prvi put da odofftopicarimo zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesub lip 28, 2008 9:28 am

Pa čovjek je samo ispravio netočan navod. :)
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesub lip 28, 2008 12:13 pm

hvala svjetlo, samo sam ispravio netočan navod a ti aleksandar ako nemaš točne izvore nemoj ni pisat ono o čemu nemaš pojma
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesub lip 28, 2008 12:18 pm

Karl Marx je napisao/la:
hvala svjetlo, samo sam ispravio netočan navod a ti aleksandar ako nemaš točne izvore nemoj ni pisat ono o čemu nemaš pojma

Pa čovjek ponekad u žurbi umjesto poznate izreke (a ova spada u poznate) napiše nešto slično. Svima nam se to događalo i događa se, ne treba zbog toga suditi :)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesub lip 28, 2008 3:56 pm

Karl Marx je napisao/la:
hvala svjetlo, samo sam ispravio netočan navod a ti aleksandar ako nemaš točne izvore nemoj ni pisat ono o čemu nemaš pojma

Samo ću reći shock
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesub lip 28, 2008 6:00 pm

Malo je nepristojno reci nekome da "nema pojma", cak i da je to istina, a jasno je da nije... nono
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimened lip 29, 2008 1:06 pm

i ja bih se složio. marx, mislim da je malo pretjerano reći da nema pojma, pogotovo od tebe, jer je alexandar napisao poprilično velik, opširan i nadasve zanimljiv post na OVU temu, koji govori o njegovoj upućenosti, a ti si mu spočitnuo nešto što s temom uopće nema ni veze i takoreći je nebitno za ovu raspravu :)
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimened lip 29, 2008 3:03 pm

napisao post koji je skinuo negdje..super a ako tolko zna o tesli trebo bi znat di je rođen da je to srpsko selo ali da mu je majka bila hrvatica i da nije nikad zanjekao niti jednu ni drugu stranu
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimened lip 29, 2008 3:34 pm

Karl Marx je napisao/la:
napisao post koji je skinuo negdje..super a ako tolko zna o tesli trebo bi znat di je rođen da je to srpsko selo ali da mu je majka bila hrvatica i da nije nikad zanjekao niti jednu ni drugu stranu

Ovo nema veze s temom kao štop je netko i napisao. Ovo je offtopic, malo prije sam vidjela vrijeđanje, ja ne bih na tvom mjestu ako se želiš ovdje s nama družiti.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimened lip 29, 2008 10:24 pm

Pazi ovako,
ako pises nesto o dogadjaju koji se zbio u proslosti (kao sto je ovde slucaj), tesko da mozes da "smislis" sta se desilo, dakle moras imati nekakve izvore informacija koje ces ispovezivati u pricu ili sliku o tome sta se desilo. Do tih izvora informacija ljudi dolaze na najrazlicitije nacine i sami nacini cesto su nebitni. Ja, recimo, nikada ne navodim izvore svojih informacija i smatram da je to ok. Ne nalazim za neophodno da se pozovem na ovoga ili onoga "eminentnog strucnjaka", pa mi tako ne smeta ni ako je tekst prenet odnekud. Mislim da je mnogo vaznije prosiriti neke informacije, a izvori su bitni samo u smislu kredibiliteta...

A poreklo ili etnicka pripadnost roditelja Nikole Tesle NEMA NIKAKVE VEZE sa pricom o filadelfijskom eksperimentu!

*
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimepon lip 30, 2008 1:10 pm

zvezda je napisao/la:
...

A poreklo ili etnicka pripadnost roditelja Nikole Tesle NEMA NIKAKVE VEZE sa pricom o filadelfijskom eksperimentu!

*
U pravu si, pa ne vidim ni zašto je uopće to napisano na početku.
[Vrh] Go down
Orbit
Stanica



Male
Virgo Dragon
Broj postova : 10
Age : 35
Registration date : 30.06.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimepon lip 30, 2008 10:06 pm

pa zasto je onda covjek uopće pisao o njegovom porijeklu u svojoj temi tako da budite tiho svi
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimeuto srp 01, 2008 12:31 am

Orbit je napisao/la:
pa zasto je onda covjek uopće pisao o njegovom porijeklu u svojoj temi tako da budite tiho svi

Slušaj Marx, Engels, Lenjin, Tito ili svi vi skupa.
Pročitajte pravila foruma, a tek onda počnite postat.
Pozdrav.
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesub stu 29, 2008 6:17 pm

isuse sta se ovdje desilo.....
ok,majka htvatica,ok-otac srbin,ok-roden je u srpsok zaselku.....pa kakve to ima veze sa njegovim zakljuccima i dostignucima????
dosta svade, :x
ja bi jos pametnih postova jer me zanimaju.... study
i posto vec pisem-nesto cu pitati-dali se mozda sad nedavno(u vrijeme rata nekog ili tako nesto)primjenio taj pokus....teorija...sto li je vec?
jer sam se malkice zbunila.... scratch
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesub stu 29, 2008 9:29 pm

Aj kad smo malo u offtopiku ...

Jel zna tko zašto koristimo izmjeničnu struju??

...

Zato jer je Edison izmislio istosmjernu :P

(valjda nisam zeznuo vic OPET)
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimened stu 30, 2008 12:31 am

haha
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesri pro 03, 2008 11:11 am

alpha bila si postala neke linkove i rado bih htijela skinuti te knjige ali linkovi mi ne rade cry

Imali neko nekakvih saznanja da li su se vrsili poslje toga jos kakvi pokusi?
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesri pro 03, 2008 3:04 pm

to sam i ja pitala ali nitko nije odgovorio.....
cry
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesri pro 03, 2008 4:15 pm

kety6 je napisao/la:
alpha bila si postala neke linkove i rado bih htijela skinuti te knjige ali linkovi mi ne rade cry
Imali neko nekakvih saznanja da li su se vrsili poslje toga jos kakvi pokusi?

Hmm...da...mislim da ima ta fora ako ne dolazi do downlaodanja filea duze vremena onda ga ubiju...ili bas ima neki vremenski rok...vise ne znam...
Ali reci sto si htjela pa cu opet uploadat ako ih jos imam (naime izgubila sam dosta podataka pa tako i e-bookova nedavno)...

Sto se tice ovog drugog pitanja...ne znam da li su radjeni daljni pokusi...ako je to bilo pitano i ranije, a bez odgovora, onda predpostavljam da ni drugi ne znaju...
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimesri pro 03, 2008 11:05 pm

Alpha je napisao/la:
A nemam vise taj link od kud sam skinula pa sam digla file na Rapidshare...
Evo, nadam se da funkcionira...mislim link...

http://rapidshare.com/files/70457042/teslino_tajno___oruzije_.rar



Bila bih jako,jako ,jako zahvalna ako jos uvijek imas ovu knjigu ,stvarno bih je zeljela procitati,to je prvi link koji si dala.moli

Potrazit cu dali ima kakvih zanimljivosti i novosti na ovu temu pa ako nadem budem postala.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimened pro 07, 2008 1:18 am

OK, pokusat cu pronaci pa linknuti ponovo :)
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitimened pro 07, 2008 2:42 am

hvala puno :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Fildelfijski pokus - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fildelfijski pokus   Fildelfijski pokus - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Fildelfijski pokus
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: