Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Posljednji hrtvatski kralj???

Go down 
+10
**Vanyari
kravica
Srky
zvezda
Silmarilionn
bir
silver
vladimir
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimened pro 16, 2007 4:28 pm

Nisam ni ja nikada cula, ali zivim relativno blizu granice, pa kada je covek poceo da mi navodi primere... bila sam malo... zatecena. Nisu to samo ta oboljenja, ali nisam zapamtila detalje... To sam navela samo kao jednu od zanimljivih mogucnosti, zapravo sam htela istaci cudnu sudbinu ovih geografskih prostora i zapitati postoji li razlog sto ove svoje zivote, u ovo vreme, prozivljavamo bas ovde...? *
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimened pro 16, 2007 5:55 pm

Šta ti Balkan-Jugu opisuješ kao pakao?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimepon pro 17, 2007 6:11 pm

Pa, recimo, Cistiliste za naprednije duse... Uvek se nesto desava, pa je lakse i brze ocistiti karmu... ;) *
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimepon pro 17, 2007 6:52 pm

Nevjerovatno.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimepon pro 17, 2007 9:58 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Nevjerovatno.

A što? :)

Nešto si nam kratkih i jezgrovitih rečenica u posljednje vrijeme face

Možeš se i malo otkačiti, to je baš super lol cheer whee lol!
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2007 12:00 am

Ma nije baš. Sran.. je to što sam tek sad shvatio da sam zaglavio tu u jeb... Hrvatskoj i ne mogu van. Mrzim i našu prošlost i sadašnost i sve. Jer smo zbog nekog glupog svjetskog razloga ovako zaostali, siromašni i sve najgore što se materijalnog tiće.
Svako toliko odem do Italije i vidim da je tako blizu, a tako daleko, a zapravo nema zašto biti.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2007 1:08 am

Bila sam ljetos u Napulju i nije mi se činilo da im je puno bolje nego nama, onako u prosijeku.

Bit će bolje, vjeruj :)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2007 11:15 am

Bez brige puno im je bolje.
Imam i tamo familije.
[Vrh] Go down
kravica
Riba
kravica


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 131
Age : 36
Location : kravice
Registration date : 06.10.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2007 4:25 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Imam i tamo familije.
a di nemaš? lolcina
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimeuto pro 18, 2007 8:38 pm

kravica je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
Imam i tamo familije.
a di nemaš? lolcina
To bi bilo ono pitanje koje samo na sebe odgovara. 5
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesri pro 19, 2007 1:50 am

@Aleksander...
OTKACI SEEEE!!!... *
[Vrh] Go down
**Vanyari
Žaba
**Vanyari


Female
Libra Snake
Broj postova : 225
Age : 34
Registration date : 27.12.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesub vel 09, 2008 1:16 am

silver je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
A ja da je Zvonimir prokleo Hrvate da slijedećih 1500 godina neće imati svoga vladara nakon njega.

Citat :
I za dobrog kralja Zvonimira bijaše sva zemlja vesela jer bijaše puna svakoga dobra, a gradovi bijahu puni srebra i zlata. I veliko bogatstvo bijaše za kralja Zvonimira, kako u Primorju, tako i u Zagorju. Ali u to se vrijeme dogodi da car bizantski, s voljom Svetoga Oca pošalje pisma i poslanike moleći pomoć kralja Zvonimira kao draga brata i među kraljevima kršćanskim kralja poštovanoga. U prvom ga pismu prosiše neka sabere svu gospodu zemlje svoje i sve ljude od vrijednosti. Kada dobri i sveti kralj Zvonimir primi pisma od pape i cara, zapovjedi po cijelom kraljevstvu svome neka se vitezovi i baruni sakupe kod pet crkava na Kosovu polju. I kada dođe rečeni dan, Zvonimir im pročita molbu neka odluče da li će, zajedno s drugom gospodom kršćanskom, iz drugih zemalja u koje su poslana takva pisma, a s pomoću Božjom, poći osloboditi mjesta na kojima je sin Božji za ljubav našu i otkupljenje svijeta na križu muku trpio i krv prolio, gdje je predao duh Ocu i gdje je u grob bilo položeno preslavno tijelo njegovo. Ali čuvši to, "Bogom prokleti i nevjerni Hrvati" počeše vikati na svetoga kralja da on hoće njih odvesti iz domova njihovih, od žena i djece njihove te s carem otimati mjesta gdje je Krist propet i gdje je grob njegov. I nevjerni Hrvati krenu na dobroga kralja s bukom i oružjem, počeše sjeći tijelo svoga kralja i krv njegovu prolijevati. I kralj, ležeći u krvi, izranjen, u velikim bolovima, prokleo je hrvatski narod rekavši: "Dabogda više nikad ne imali kralja svoje krvi!!!"

Nikad, a ne 1500 godina..
Samo, stvar je u tome sto 1089., kad je Zvonimir umro, nije bilo nikakvih poziva u krizarske pohode, to je bilo tek kasnije, prvi poziv je uslijedio tek 1095.


Ovo je blago rečeno -sranje(oprostite na izrazu) ko zna jel Zvone kralj(u smislu legenda od čovika) to reka opće i ako je reka nije to mislija(kolko puta mi kažemo Dabogda ovo ono) a kamoli da se "prokletstvo"
ostvarilo.... roll
o lošoj karmi i ukleton tlu opće neću pricat kava
zivili
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesub vel 09, 2008 1:18 am

U svakom slučaju još se koprcamo.
[Vrh] Go down
**Vanyari
Žaba
**Vanyari


Female
Libra Snake
Broj postova : 225
Age : 34
Registration date : 27.12.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesub vel 09, 2008 1:30 am

e 5
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesub vel 09, 2008 1:31 am

gica
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimečet lip 19, 2008 8:52 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Jeben ti. Stvarno smo proklet narod. Brat na brata.

istina je da smo gadan narod, ali nismo baš tolika katastrofa, ima i gorih slučajeva u povijesti. ja sam se smrzo kad sam malo čitao islandsku povijest što su oni jedni drugima radili...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimepet lip 20, 2008 12:23 am

snark je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
Jeben ti. Stvarno smo proklet narod. Brat na brata.

istina je da smo gadan narod, ali nismo baš tolika katastrofa, ima i gorih slučajeva u povijesti. ja sam se smrzo kad sam malo čitao islandsku povijest što su oni jedni drugima radili...

Ja ti garantiram ukoliko nastavimo politiku koja se vodila u poslijednjih 10 godina od Hrvata će ostati samo spomen, kao na Liburne, Histre i Ilire. Zato ne budimo glupi i ne srljajmo kao guske u maglu.

Tko me shvatio, shvatio, tko nije za 5,6 godina će shvatiti, ali onda će biti kasno.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimepet lip 20, 2008 9:54 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
snark je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
Jeben ti. Stvarno smo proklet narod. Brat na brata.

istina je da smo gadan narod, ali nismo baš tolika katastrofa, ima i gorih slučajeva u povijesti. ja sam se smrzo kad sam malo čitao islandsku povijest što su oni jedni drugima radili...

Ja ti garantiram ukoliko nastavimo politiku koja se vodila u poslijednjih 10 godina od Hrvata će ostati samo spomen, kao na Liburne, Histre i Ilire. Zato ne budimo glupi i ne srljajmo kao guske u maglu.

Tko me shvatio, shvatio, tko nije za 5,6 godina će shvatiti, ali onda će biti kasno.
Na nasu zalost prosli izbori su pokazali da ljudi ne shvacaju cry evil :x
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesub lip 21, 2008 7:00 pm

dragi moji velikani tutankamone i aleksandre veliki potpuno se slažem s vama, ali moramo biti svjesni da nismo mi ti koji krojimo politiku. nas nitko ništa ne pita. a to što se društvo u kojem živimo zove demokratsko i to da bi mi svojim izlaskom na izbore mogli nešto promijeniti, na to se mogu samo nasmijati onako tužno i gorko. nitko nas ništa ne pita, draga braćo. bitni su brojevi, paragraf taj i taj i broj novaca koji imaš na računu.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesub lip 21, 2008 9:12 pm

E s takvim razmisljanjem normalno da smo ovdje di smo, a tako poput tebe razmislja jako mnogo ljudi i upravo iz tog razloga ne dolazi do promjena, kako ce doci kad na izbore izlaze samo penzioneri, a ti kad uhvate jednu stranku za koju ce glasat glasaju za nju makar ovima u programu pisalo ubit cemo vas sve.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesub lip 21, 2008 10:12 pm

Da ponovim.
Posljednji hrvatski kralj.
Molim lijepo, ovo zadnje možemo slobodno ako se slažete prebaciti u politiku. :)
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesub lip 21, 2008 10:37 pm

Moze, moze, ispricavam se ja se malo zanio.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimesub lip 21, 2008 10:38 pm

Na posljednjeg hrvatskog kralja ne znam sta da kazem, kako to da nije bilo nesto vise medijski popraceno, znam da toga nema u udzbenicima iz povijesti.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimened lip 22, 2008 8:24 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Da ponovim.
Posljednji hrvatski kralj.
Molim lijepo, ovo zadnje možemo slobodno ako se slažete prebaciti u politiku. :)

Pročitala sam temu od početka do kraja, osim nekoliko postova sve je pomalo ili jako offtopic. Zapravo se o toj prilično nepoznatoj (nama) ličnosti i nema puno za reći. Ja bih temu ipak ostavila ovdje ovakvu kakva je, a ako želiš, reci točno što da izdvojim i pod kojim naslovom da preselim.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitimened lip 22, 2008 10:32 am

SS
Sve 5. ides
[Vrh] Go down
Sponsored content





Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Posljednji hrtvatski kralj???   Posljednji hrtvatski kralj??? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Posljednji hrtvatski kralj???
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Posljednji ples
» Posljednji koncert na kojem ste bili...
» Umro kralj kebaba
» Bill Gates-KRALJ
» Elie Saab - modni kralj od Sabe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Povijest-
Forum(o)Bir: