Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Praznovjerja

Go down 
+18
Zona
primitive101
Blizzard
MoW
biga
Alpha
MACICA
hromi
InaNNaa
Legionar
Cinderella
Smokva7
Archangel
Annabel Lee
wanderer
Chakotay
ThE_IMMORTAL
Gea
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 6:37 pm

I misliš da je to radi ravnoteže noći i dana?
Ne znam, ja takvo što kod sebe nisam primijetio, a mislim da se tvoje može objasniti psihološkim efektom.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 21, 2010 6:48 pm

valjda može.. ali tako to ide kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimesri ruj 22, 2010 12:38 am

Los znak je kad vozis ulicom u jednom smjeru i sjetis se da si na pocetku ulice vidio znak zabrane smjera. Tvog.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimesri ruj 22, 2010 10:14 am

:D U tom slučaju praznovjerje bi bilo da misliš da ćeš se izvući do kraja ulice. :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimesri ruj 22, 2010 5:01 pm

Chakotay je napisao/la:
Praznovjerje? Nekako mi taj pojam nikada nije bio potpuno jasan. Što znači praznovjerje, vjerovati u nešto što ne postoji, ali ako netko vjeruje onda to za njega postoji, bez obzira na mišljenje drugih.

Praznovjerje je vjerovanje u nešto što nema veze s vezom iliti nema nikakvog smisla. To je u bazi subjektivan sud naspram nečijeg vjerovanja, samim time i religija može spadati u domenu praznovjerja, u biti dijelim mišljenje da je religija uopće započela oblikom praznovjerja.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 2:02 am

Zanimljiva tema.Mislim da je svaki covjek prepun praznovjerja,ali ne u smislu zvizdanja,crne macke,broja 13,nego u smislu da ogroman broj radnji koje uradi u toku dana,koliko god male i beznacajne bile su ustvar nekakv vid nerazumnog,praznovjernog ponasanja zbog nekakvog chudnog straha koji nastaje u nekoj situaciji.Pa bih htio da svako kaze neke od takvih primjera da ustvari vidimo koje mi radnje radimo ili kakve nam to praznovjerne misli panu na pamet u nekoj situaciji,i zasto ih uopste radimo??? Evo ja da pocnem sa mnom:

1.Bacim sitne novcice na ulicu radi srece(ponekad)
2.Dam novac prosjacima ili ne dam a ustvari ne znam jesu li prevaranti,ili mala slatka djeca koja prose a ne znam oce li te pare uzet one ili neko njima nadredjeni
3.chuvam masu starih stvari kuci za koje mislim da ce mi trebati austvari potpuno zaboravim na njih
4.Vracam se iz grada kuci i zaobilazim nepoznate ulice i naselja jer pomislim na sekund da ce mi se nesto lose desit
5.Zasto se dosta ljudi uzasava da pomazi ili uhvati bezopasne zmije(tj gustere kao sto je blavor)
6.Primjetio sam da dosta zena izbjegava kontakt sa psima na ulici zbog nekakvog straha,a meni nije nista ljepse nego pomaziti sve te lutalice,jer sve su sretne kad ih mazish
.
.
.
.
.
.
To bi bilo zasad to ne mogu se sjetit vishe gica
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 3:20 pm

Ja obožavam guštere, a niti zmije mi nisu strane.
No dobro... moje bivše praznovjere za koje mi je jako dugo trebalo da ga se riješim:
-osjećaj krivog postupka jer se nisam pomolio kraj križa i slične stvari
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 4:10 pm

E bravo Legionar i meni isto to.Mislim nisam privrzen nijednoj crkvi,vjerujem u boga na svoj nacin,mislim da su ti rituali totalno izmishljeni zbog ljudi,a uvati me strah ako se npr ne preksrstim.JBG to je bice ostalo nedje u podsvjesti da se morash prekrstit i to te proganja.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 4:13 pm

Totalno! conf1 Ali eto, ima već neko vrijeme od kada se tako ne osjećam :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 4:16 pm

Ma i Frojd je tvrdio da je strah u osnovi totalno nepotreban,jer ako imash razum znash shto ti je cinit.A strah nekako djeluje po svojim cudnim pravilima.AKo uopste ima pravila. affraid
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 4:28 pm

@Primitive i Legi...sve stoji osim ovog sa gusterima i zmijama te ono sa psima. Prvo ne vidim kakve veze ima to jel netko voli dirat reptile sa praznovjerjem. Mislim da ih se ljudi boje, a ne da su praznovjerni. Sto se pasa tice ista stvar. Ne znam zasto se netko boji pasa ali svatko ima svoje razloge. Isto tako ne bih rekla da zene vise od muskaraca zaziru diranju pasa lutalica. U biti mi se cini obratno (barem iz mog iskustva). Zena ce prije pokazati emocije prema psu i pomaziti ga nego muskarac.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 4:36 pm

Nekako sam samo preskočio to u glavi. Slažem se.
Jedino ako primitive nije mislio na prazovjerja nego predrasude o tome kako su psi bljak i fuj, pa ispadne da ipak nisu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 4:41 pm

@ Alpha Volish smajlice hehe Banja.
@ Legionar mislim da sam na drugoj strani stavio post gdje sam objasnio da ne pricam o praznovjerima,tipa crna macka i to.Nego o nekakvim neracionalnim radnjam,banalnima,koje svakodnevno radimo.Pa sam ja nabrojo neke,i pito vas isto.

confused
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 4:53 pm

ako idem ili vozim se do određenog mjesta, nastojat ću da se ne vraćam istim putem ako mi, naravno nije duze ili kompliciranije tim drugim putem.

Ne volim prepričavati snove, niti znati njihovo značenje, a navodno ne vjerujem u tumačenje snova.

ne mogu se trenutno sjetiti ničeg više, možda kasnije... :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 4:53 pm

Oce nas,
koji jesi na nebesima,
sveti se ime Tvoje,
dodji kraljevstvo Tvoje,
budi volja Tvoja kako na nebu tako i na zemlji.
Kruh nas svagdanji daj nam danas
i otpusti nam duge nase,
kako i mi otpustamo duznicima nasim,
i ne uvedi nas u napast,
nego izbavi nas od zla,
Amen.

E ovo se zove praznovjere... ides

IZVOR-Biblija zubo
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 4:56 pm

@ Zona :P Pa kao idesh na posao ili u skolu? svaki drugi dan drugim putem?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:06 pm

@ Fantom.Zasto mislish da je to praznovjerje ? To je tekst,molitva,pjesma sama po sebi.Ali ako je neko praktikuje to bi onda moglo bit praznovjerje. amen
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:14 pm

primitive101 je napisao/la:
@ Fantom.Zasto mislish da je to praznovjerje ? To je tekst,molitva,pjesma sama po sebi.Ali ako je neko praktikuje to bi onda moglo bit praznovjerje. amen

Mislim zato da bih bio u vecini na ovom forumu... rofl2

Salim se,da se razumijemo i ja sam vjernik ali volim da se salim na svoj a pogotovo na tudji racun... cerek
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:18 pm

primitive101 je napisao/la:
@ Zona :P Pa kao idesh na posao ili u skolu? svaki drugi dan drugim putem?

imam "sreću" da ovdje gdje živim, i kad idem na svoje svakodnevne rute, mogu otići jednim putem, a vratiti se drugim bez da izgubim imalo vremena. otprilike kao da napravim jedan veliki krug.

ali, naravno, to mi nije svugdje i uvijek izvodljivo, u takvim slučajevima idem i vraćam se istim putem, i nisam nikad povezala to sa nečim lošim.
ipak, ako imam opciju sa vraćanjem drugim putem, odabrat ću je. ali, ovdje i govorimo o banalnim, praznovjernim, učestalim , bez neke određene logike- postupcima...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:24 pm

@ Zona :P Pa pazi banalno znaci da ne utice na tvoje ponasanje puno.A po ovome shto ti pishesh ovo dosta utiche na tebe.I ja sam imao slicne tripove,javi se neki nerealna strah pa podjem drugim putem.Ali ako si toga svjesna zasto dopustash to? Mislim chega se bojish? Ako nije preintimno da te pitam. :P
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:36 pm

ama, nije to tako strašno kao što se čini, dakle prelazim istu udaljenost za isto vrijeme, jedini problem je sto sam svjesna da je to glupost bez koje isto mogu, ali je svejedno ne prekidam.

mozda si ti mene pogrešno shvatio. ne trazim ja svaki dan nove puteve za otići ili doći. imam samo dva puta-jednim odlazim drugim dolazim.

nemam pojma čega se bojim, ili da li se uopće bojim, samo se nekako bolje osjećam ako to tako uradim, isto kao sto se ti mozda bolje osjećaš ako baciš sitne novčiće..gdje ono...po cesti
zubi
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:49 pm

A bogami slabo ih bacam u zadnje vrjeme hehe....E pa dobro dva puta,moze proc :P

npr ljevim idesh,a desnim se vracash.A moze li biti da sutradan podjesh desnim a vratish se ljevim?????Shta ako ti ja dodjem i ne dam ti da se vratish tim drugim putem heheheh
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:54 pm

e, dobar si... rofl2

dakle, jes, lijevim idem a desnim se vraćam ili obratno, znači svejedno je hoću li lijevim ili desnim otići bitno je da se vratim onim drugim. a kad bi se ti našao u vidu nekakve prepreke na putu, hm..pa zgazila bih te, jer, to je jače od mene whee

šalim se, ne bih ništa, ako ne mogu jednim putem mogu drugim, ako ne mogu ni drugim ni bilo kojim, pa, uvijek mogu čekati da se raščisti... zubi
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 6:09 pm

E sinoc sam se ja totalno usro od straha zbog praznovjerja. affraid Gledo na you tube neke satanisticke pjesme,i taman video pocinje i pishe GOD-Lucifer neshto,i tad nestaje struja!!!!!!Mrkli mrak,a meni slova god lucifer ispred ociju.hahaha totalna bolest.Lego da spavam a srce mi lupa i mislim jebote jeli ovo neko od njih dvojice napravio da mi nesto kaze?????Znaci takva je situacija bila,da dzabe ja ne vjerujem u to kad sam se prepo ko lud. affraid affraid affraid
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 6:16 pm

rofl2

to ti je opomena, ne petljati oko sotone nono

pitanje je kako se možemo bojati nečega u što ne vjerujemo?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Praznovjerja - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praznovjerja   Praznovjerja - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Praznovjerja
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: