Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tradicionalno vještičarstvo

Go down 
+4
zvezda
Casper
Annabel Lee
MaTT
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 12:25 pm

Samo me nemoj začarati :P

No sad si potakla još jedno pitanje, a to je pitanje Boga, misliš da oni nisu savršeni, ako je tako tada ti Boga doživljavaš kao neko biće ili još bolje kao neki entitet, ako je tako da li je on stvoren od nekoga i ako je od koga?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 2:19 pm

Kaj nisam već napisala ili tu ili negdje drugdje odgovor na to pitanje? Možda sam luda. :)

Znaš li kako su stari Grci i Rimljani doživljavali svoje Bogove? Sa vrlinama i manama isto kao što ih imaju i ljudi. Stvar je u tome što mi jadni bijedni nerazvijeni ljudi to shvaćamo kao vrline i mane, no one to ustvari nisu. Ne postoje dobre karakteristike ljudi i Bogova niti loše, takav sud je subjektivan jer ono što ja smatram pozitivnim netko drugi možda smatra negativnim, nitko nije dokazao da su naši stavovi ispravni kad se radi o gradaciji dobrog ili lošeg. Mislim da je to na nekoj višoj razini samo opet stvar uzroka i posljedice.

Želim reći da smatram da krivo mislimo da su Bogovi dobri ili loši, doživljavamo ih na krivi način, jer energija nije dobra ili loša, ona je jednostavno energija. A od koga je stvorena i je li uopće stvorena ili postoji vječno ( a vječno odnosno beskonačno je pojam kojeg naš mozak ne može pojmiti), e to ne znam, no jednog dana, tko zna, možda otkrijem i dobijem Nobela za fiziku, sve je moguće :D
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 2:55 pm

Moguće da si i napisala, ali ja nisam vidio :)

Moj dojam je da Boga uopće ne možemo opisati, on čini sve što postoji i ne postoji ništa što on nije. Zato ne mogu reći niti da je muško niti žensko jer On/Ona je sve to istodobno ;) Jednako tako ne bi mogao reći da neku osobinu ima, a drugu nema. No slažem se s tobom da mi na ovoj našoj razini ne možemo baš najbolje razlikovati dobro i loše. Na božjoj razini nešto ili postoji ili ne postoji, nema dobrog ili lošeg.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Icon_minitimesri pro 29, 2010 2:05 am

Ja sam za samoobranu ali tanka je granica između samoobrane i osvete.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Tradicionalno vještičarstvo   Tradicionalno vještičarstvo - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tradicionalno vještičarstvo
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: