Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Koliko djece imate ili biste željeli imati?

Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Empty
PostajNaslov: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimečet kol 26, 2010 4:24 pm

U vise navrata se po raznim temama znala provuci tema o tome koliki je natalitet u odnosu na mortalitet u nasoj drzavi, koliko se danas prosjecno djece ima, zasto je to tako, da li je bolje imati ili nemati djecu i td. Evo jedna teme gdje bi mogli kazati koliko bi upravo vi zeljeli imati djece. Ako imate djecu koliko ih imate i da li bi voljeli da ih imate vise ili manje? Da li smatrate da bi svi ljudi morali imati djecu i mislite li da ako netko nema djecu onda niti njegovo postojanje na ovoj planeti nema smisla ni koristi?

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimečet kol 26, 2010 4:46 pm

Nemam još djecu, ali rado bih imao dvoje ili troje. :)

To će ipak najviše ovisiti o materijalnim mogućnostima. Za jedno dijete već i sad imam mogućnosti, a za više od toga će ipak trebati mi plaća malo porasti u budućnosti.
Mislim da ne bi svi morali imati djecu, a također smatram i da ne bi svi trebali imati djece, tj. da ima onih kojima bi bilo bolje da je nemaju.
Ako netko nema dijete to onda ne znači da mu je život isprazan i besmislen. Dapače, ja sam uvjeren da svatko može naći smisao u svemu što radi, a da će mnogim poslovnim ljudima dijete jednostavno biti preveliki gubitak vremena pa se neće niti na to odlučiti (tako neki na to gledaju). Ima pak ljudi koji posvećuju čitav život znanosti ili su humanitarci pa putuju po svijetu. Takvima je jako teško naći vremena za dijete, budući da djeca trebaju puno pažnje.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimečet kol 26, 2010 5:02 pm

Danas dosta ljudi ne zeli imati djecu jer zele karijeru ili neku komociju. Ako su zbilja svjesni da im je posao i karijera (ili sto god vec bilo) prioritet onda je svakako bolje da nemaju djecu jer imati dijete, a ne posvetiti mu se je katastrofa za dijete. Ima ljudi koji rade po citav dan da bi uopce prezivjeli ali mi se cini da njihova djeca to drugacije shvacaju i dozivljavaju (makar kad malo porastu da mogu razumjet) te se s time drugacije nose nego djeca karijerista koji imaju i previse novca i sredstava pa svejedno biraju posao ispred djeteta. Mislim da je to ocajno frustrirajuce za dijete i da takva djeca propadaju. U jednu ruku je tome dokaz i masa djece bogatih ljudi, a koja su redom narkomani ili nesto nije bas "cisto" s njima. Nazalost.

Sto se mene tice...ja nemam djecu. Sa pravom osobom bih ih svakako voljela imati. A koliko? E to je vec teze. Prvo sto ja vec imam neke godine tako da ne mogu niti imati na primjer petero djece. Ali mozda bih mogla imati jedno, dvoje ili cak troje. Mozda. Ali ovisi jos i o drugim parametrima poput materijalnih mogucnosti za tako nesto.

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 6:56 pm

Ima li smisla život bez djece, pitanje je na koji odgovor može dati samo pojedinac, a ne društvo.
Nažalost, čini mi da mnogi navedeno ne podrazumijevaju, već se upuštaju u davanje lekcija drugim ljudima što bi ili ne bi trebali činiti,
kad bi trebali imati potomstvo, samo zato jer se to od njih očekuje. kava

Osobno, ne znam da li bi moj život, ukoliko bi imala djecu jednog dana imao potpuni smisao ili obrnuto, jer mislim da za to još nije vrijeme.
Za nekoga, primjerice nezadovoljavajuća poslovna karijera ili po njegovom/njenom mišljenju nedovoljna mjesečna primanja mogu
polučiti nezadovoljstvo i osjećaj da njihov život nema dovoljni smisao. Slično je u nekom drugom primjeru, npr. žene koja se osjeća nepotpunom ako npr. do 25-te godine nije izrodila dvoje djece i nema supruga.
Dakle, pitanje imati ili ne imati djecu, gledano iz konteksta unutarnjeg "ispunjenja" je sasvim individualno. muha

Ono što je bitno, a istodobno se zanemaruje (po mom mišljenju), odnosi se na razloge zašto mnogi ljudi odlučuju imati djecu.
Smatram da materijalni uvjeti i određena dob partnera nisu dovoljan razlog, ako izostaje ona emocionalna komponenta i unutarnja želja osobe da ima dijete.
Mnogi se odlučuju imati dijete samo zato jer to okolina očekuje, nekima je dijete sredstvo kojim će zadržati partnera, što smatram egoističnim.
Dakle, moje je gledište da odluka za stvaranje potomstva treba biti promišljena. Mnogi govore "dijete TEBI/VAMA daje neki dublji smisao postojanja i podstrek za budućnost."

Ono što se pitam, gdje se u svim tim pitanjima nalazi samo dijete? misli Nedvojbeno je da u svakom čovjeku prevladava jedna egoistična crta,
međutim, mislim da bi osobe koje planiraju roditeljstvo prvenstveno trebale imati želju biti dobri roditelji tom djetetu, a tek posredno sami kroz roditeljstvo pronaći ispunjenje.

Vjerujem da svaka žena, u nekom periodu života poželi biti majkom ili barem razmišlja o tome.
Na njoj je da odluči, jer smisao života nije satkan u istim vrijednostima za sve ljude. miga

Ja sam jedinica, kao i moji roditelji. Iz svog iskustva, mislim da biti jedinac baš i nije najpoželjnija stvar.
Dakle, ukoliko bi željela u budućnosti djecu, idealno bi bilo dvoje i to negdje u srednjim tridesetim :P, kada neki uvjeti budu ispunjeni.
Ne mora se uopće raditi o karijeri, ali partneri bi trebali prvenstveno izgrađeni kao stabilne osobe (emocionalno, materijalno...), da bi uopće bili sposobni uložiti veliki angažman u podizanje djeteta, koje ono dakako zaslužuje.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 10:55 pm

I ja mislim da svatko ta ovo pitanje mora sam odgovoriti. Ali opet možemo dati svoje mišljenje o tome :) Tako ja mislim da većina ljudi želi imati djecu, onaj manji broj njih koji ne žele, ne žele i to je njihova odluka. Nažalost ima i onih koji imaju djecu, ali ih ne zaslužuju, niti se prema njima ponašaju kako bi se trebali ponašati roditelji. To je veći problem od onih kojih ne žele djecu.

Ja bi volio imati barem dvoje, možda i troje djece jednog dana. Naravno sa pravom i dobrom osobom tako da im možemo pružiti sve što im je potrebno, a i veći dio onoga što žele :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:27 pm

@Athena...odlican post ides

@Chak...da, to i ja tvrdim...veci su problem ovi koji imaju djecu, a nisu adekvatni roditelji nego oni drugi.

Stanica
agorafobija

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 23
Registration date : 24.08.2010

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimepet ruj 03, 2010 2:23 pm

Ja osobno nemam i ne želim imati djecu.Uglavnom sam neshvaćena po tom pitanju,ponekad i šikanirana,ali ne pada mi na pamet imati djecu zato jer to okolina od mene očekuje.
Postoje i drugi načini da budem koristan član zajednice.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimepet ruj 03, 2010 2:51 pm

No, pa to je u redu. Neces imat djecu jer susjedi smatraju da bi trebala...osim ako oni ne misle preuzeti na sebe odgoj, uzdrzavanje i sve ostalo :P

Da li bi mogla napisati zasto si odlucila tako?

Stanica
agorafobija

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimepet ruj 03, 2010 3:13 pm

Mislim da su zdravi obiteljski odnosi najbitniji da bi se čovjek razvio u dobru i korisnu osobu.
Kod mene to nije slučaj.Potječem iz obitelji koja ne može nikom služiti za primjer i samim tim mislim da bih dijete u samom početku zakinula za neke stvari koje su i meni nedostajale u odrastanju,pa i danas.
Znam da možda idealiziram cijelu stvar,znam da ne postoji savršena obitelj,ali isto tako ne osjećam potrebu pod svaku cijenu postati roditelj.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimepet ruj 03, 2010 3:22 pm

Aha, kuzim.

Doduse mislim da tvoje dijete ne bi bilo uskraceno jer si ti ocito svjesna situacije. Ovo ne pisem kao neki nagovor za promjenu misljenja nego cisto ako ikada sama promjenis misljenje vjerujem da imas potnencijal da budes bolji roditelj od mnogih koji stancaju djecu bez razmisljanja.

zivili

Stanica
agorafobija

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimepet ruj 03, 2010 3:32 pm

Pa hvala ti na lijepim riječima.. sunceko
Ja to zapravo samo da ne pokvarim liniju :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimepet ruj 03, 2010 3:33 pm

Nema na cemu :)

Da, da...zapravo radi linije ti to rofl2

PraGlodavac
whitelady

Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Registration date : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimepon lis 18, 2010 10:40 am

imam djecu njih četvero i to mi je više nego dovoljno a za više ne bi imala ni mogučnosti. ništa im ne fali ,od pažnje ,pomoći i materijalnih stvari dobiju sve što im treba i nikad nije bilo nikakvih problema jer o svemu pričamo nema tabu tema među nama jer sam ih naučila da šta god ih muči bolje da se obrate meni ili mužu-ocu nego da pitaju nekog van kuće.svi su školarci i istina da baš nije bajno u današnje vrijeme imati djecu ,al kad sam se odlućila imati ih ,gledam da ih odgojim i da im omogučim da imaju sve potrebno što im treba u životu ,od obrazovanja,zdravlja,ljubavi,i materijalnih sretstava da kad jednog dana postanu ljudi i krenu svojim putem imaju nešto od ćega poćeti život i da budu spremni na sve što ih ćeka . da nebi krenuli od nule i nićega kao što sam ja,jer mi život baš i nije bio bajan u djetinjstvu ,pa ne želim da i moji tako pamte svoje djetinjstvo. trudim se koliko mogu...
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara

Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Registration date : 09.11.2010

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 5:24 pm

Ja bih voljela imati dvoje. Ako budu blizanci odjednom, jos bolje :)
Dvoje djece bih voljela imati iz razloga sto imam neku fobiju da ljubav ne bih mogla dijeliti na tri ili cetri jednaka dijela... No ne mislim da one zene koje imaju 4-ero,6-ero,ili 18-ero djece ne mogu voljeti svoju djecu.I svaka im cast. Ja jednostavno imam tu fobiju...
Ne smatram da bi svi ljudi trebali imati djecu,...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 5:45 pm

Zanimljiva fobija :D A sto da prvi put rodis jedno dijete, a drugi put blizance? lol ;)

Riba
hawara

Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Registration date : 09.11.2010

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 5:52 pm

Znas,toga me strah :) A ne znam sto cu onda. Mozda kao i sve zene koje imaju troje djece :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 5:57 pm

Mozda se na ljubav ne bi trebalo gledati na nesto sto se dijeli. Ljubav se radja. Raste. Ona se ne djeli. Sto imas vise toga za voljeti imas i vise ljubavi ;)

Majmun
Collector604

Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Registration date : 19.02.2010

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 10:53 pm

Nemam djece niti bi zelio imati.

Zasto?

Zato jer ne mozemo svi biti advokati,pa tako nemoze ni svi biti odgajatelji,doduse roditelj moze biti i dijete od 13 godina.

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:17 pm

Mozda ces za 10 godina htjeti imati djecu.

Majmun
Collector604

Male
Taurus Snake

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:21 pm

Sta bi bilo kad bi bilo 8)
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa

Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Registration date : 22.07.2010

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:22 pm

djeca su mi nešto savršeno, mali svijet koji je prezanimljiv,i voljela bih imati djecu, ali ne još, moram misliti i na njihovu budućnost, a da sad o tome počnem razmišljat ne znam koliko bi im mogla pružiti... a moj povremeni posao je čuvanje malenih dječaka, koje ja usput malo i preodgajam roll tako da sam još više sigurna u svoju odluku... e onda dolazi najteži dio, s kime da ja imam djecu? s obzirom na okolnosti, nigdje nikog ni na vidiku, mislim da će mi taj tehnički dio stvarati najviše poteškoća... ali tješim se da još sam premlada i da ima vremena... cerek
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604

Male
Taurus Snake

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:27 pm

Joj Ina kad bi ti mogla mene preodgojiti bar malkice...Ima li sanse,sta ti vako mislis kao odgajateljica djecaka dance
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa

Female
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:36 pm

a nisam baš sigurna da bi upalilo, kritični period je davno prošao, nije baš da bih imala stimulacijsku okolinu za preodgajanje. mislim da imaš dovoljno godina da kreneš sa samoodgajanjem, sarajlija moj, to ti je najpametniji put...
;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:37 pm

@Collector...prije bih rekla sto ce biti...

@Ina...imas tek 24 godine. Prava osoba ce se pojaviti :)

Pračovjek
InaNNaa

Female
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:38 pm

thanx alpha, nadam se.. :)
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Koliko djece imate ili biste željeli imati?    Koliko djece imate ili biste željeli imati?  Icon_minitime

[Vrh] Go down

Koliko djece imate ili biste željeli imati?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next