Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Vegetarijanstvo

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
flory
Majmun
flory

Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Registration date : 06.01.2010

Vegetarijanstvo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 8:12 pm

@Armin, hvala :)

flory prelazi na vegetarijansku prehranu ^^

Gledala sam po vegetarijanskim stranicama i tamo argumentiraju do besvjesti zašto je upravo njihov način prehrane ispravan. Najviše me čudilo što neki (stručnjaci) tvrde da nama osim majčinog mlijeka, kasnije u životu nije potrebno piti mlijeko drugih životinja. Zatim neki drugi stručnjak tvrdi kako je za zdravlje potrebno svaki dan popit čašu mlijeka.

Na kraju ispadne da što god pojedem ili popijem, nije zdravo xD
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Registration date : 23.01.2010

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 8:20 pm

Na kraju ti ispadne da je jedino dobro u potpunosti raznolika prehrana zdrava.
Prijeći na vegetarijanstvo bi bilo u redu onda kad ti se hormoni smire, a to znači 2-3 godine nakon što ti pubertet prođe.
[Vrh] Go down
AVeT_
banned
AVeT_

Male
Virgo Horse
Broj postova : 35
Registration date : 15.12.2010

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimesub pro 18, 2010 7:10 pm

Rusenje pravila hranidbenog lanca. Covjek je svejed i to svejed-glavna karika hranidbenog lanca. Covjek sam-dakle jedem sve biljke i zivotinje uz iznimku toksicno opredjeljenih i zivotinje covjek osim u iznimnim situacijama kao sto su ekstremna nestasica drugog izvora hrane (pravo mora i sl.)
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez

Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Registration date : 30.12.2010

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet pro 31, 2010 10:06 pm

Citat :
Legi, nije razmaženo prestat jesti meso ako mi se počelo gaditi.

Flory,ma da ? zubi
I ja sam sa 17 prestala jest meso i gadi mi se zauvek,nije to hir.
Dok jednom shvatiš kako je to kad dio tkiva leša staviš u vodu pa od toga napraviš juhu...ma fuuuuj pale
I ja sam se pitala kaj je zdravo kaj ne,al briga me!
Jedem kaj mi se jede,a crknjetine neću pa da su i zdrave.
Gledam na duhovno zdravlje,ne tjelesno.
Mlečne proizvode isto jedem,jedino mi se jaja gade,al jela sam ih u paketu u tjestenini il kolačima...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimened sij 02, 2011 8:21 pm

@Ephez Jedeš li ribe ili si čista laktovegetarijanka? :)

Dinosaur
Ephez

Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Registration date : 30.12.2010

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimened sij 02, 2011 8:26 pm

Ne jedem ribe .
Ništa što ima oči
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimened sij 02, 2011 8:48 pm

OK, cijenim tvoj izbor. :)

PraGlodavac
whitelady

Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Registration date : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 1:13 pm

ne kužim se baš u to vegetarijanstvo . kad ima raznih vrsta :vegani,vegetarijanci,laktovegetarijanci...

no mesu sam rekla zbogom iz jednog razloga gađenje, a drugo vidite naše zube ,oni su ravni i nisu svi šiljati kao u životinja mesojeda - al ljudi ipak jedu meso !
koje životinje nisu mesojedi i imaju zube slične ljudskim: sve one koje su biljojedi,zato jer njihovi i naši zubi nisu predodređeni za konzumaciju mesa već bilja.

ja sam iz svoje prehrane izbacila samo meso al nisam sir ,mlijeko,jaja ... pa nek mi netko kaže kako se to zove u koju to skupinu pripada!?

http://www.cpsbl.org/zdravlje/textovi/ishrana/ishtana_i_sistem_za_varenje.htm
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 2:04 pm

Vegani ne jedu ništa što je životinjskog porijekla.
Znači ne jedu sir, jaja, majonezu, mlijeko... od voća jedu samo
one plodove koji su sami pali na pod, nikad ih ne uberu sa grane i sl.

Vegan nisi sigurno, za ostalo ne znam scratch
Mislim da si vegetarijanac :P

Majmun
flory

Female
Pisces Rooster

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 2:31 pm

Skulptura je napisao/la:
vegani.. od voća jedu samo
one plodove koji su sami pali na pod, nikad ih ne uberu sa grane i sl.

To nije točno conf1

Zadnja promjena: flory; pet sij 07, 2011 2:39 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 2:34 pm

Hmm..
Kako misliš, što točno nije točno, da vegani to ne rade ili da nitko to ne radi?
Nisam čitao nikakve literature ali imam u Osijeku prijateljicu koja je vegan
i ponaša se na taj način.
Mislio sam da zna kako to ide scratch

Majmun
flory

Female
Pisces Rooster

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 2:37 pm

editirala sam si slucajno prosli post doh

Skulp, kažem da ne rade to svi vegani. Ne mora se netko tako hraniti da bi bio vegan.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 2:40 pm

Aha, želiš reći da to ne stoji u definiciji nego je izbor :)
Ali ovo sa životinjama je točno ili? Da ne jedu ništa što je životinjskog
porijekla...

Majmun
flory

Female
Pisces Rooster

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 2:43 pm

Da, ne jedu ništa životinjskog porijekla. Neki čak ni med shock

Nedavno sam saznala da mi je mama vegan, ali zbog zdrastvenih razloga.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:00 pm

@Whitelady U tom slučaju, ti si lakto-ovo-vegetarijanka, što je jedna česta (ako ne i najčešća) skupina u vegetarijanstvu. :)

@flory i Skulptura Skulptura je onime s voćem opisao frutarijance, posebnu podskupinu vegana koji ne jedu ništa drugo osim zrelih plodova. To u pravilu uključuje voće i orašaste plodove. Neki frutarijanci jedu i povrće, ali uglavnom ne jedu žitarice ni njihove proizvode.
Klasični vegani jedu sve što nije životinjskog podrijetla.

PraGlodavac
Green

Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Registration date : 26.12.2010

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 9:31 pm

Bila sam vegetarijanka 3 godine, pala sam na čevapima :D
Htjedoh samo reći da sam u te tri godine čula priča i priča i doktora i doktora. Jedni se kunu da su njihove studije točne i kako je vegetarijanstvo zdravo i kako svi trebaju biti vegetarijanci, drugi se kunu naravno u suprotno. U te tri godine ja nisam imala nikavih zdravstvenih problema, dapače, bila sam zdravija nego sada i vegetarijanstvo bih preporučila svakome jer iz mojeg osobnog iskustva, zdravije je. Naglasak je na ovo "mojeg"

No, u te tri godine upoznala sam na stotine vegetarijanaca i žao mi je što to moram reći 90% su luđaci i fanatici. Ovih 10% preostalih ljudi su predivne osobe i žao mi je što nisam imala prilike upoznati više takvih. Moja okolina protiv mojeg vegetarijanstva ništa nije imala protiv, svi su se trudili kada bih negdje došla nešto mi pripremiti, nitko me nije maltretirao, ispitivao niti zezao, dapače, mnogi su na internetu tražili posebne i fora recepte kako bi razveselili. Vegetarijanci su sa druge strane osuđivali što jedem ribu nazivajuči me licemjerkom, vrijeđali su, predbacivali mi što odem u restorane normalne hrane gdje se jede meso i jedem salate i sireve jer na taj način takvi restorani na meni zarađuju, grdili me što živim sa svejedima, u biti, baš grozno iskustvo. Primjetila sam i da su svi takvi fanatici blijedi, bolesni i živćani na cijeli svijet.

Bez obzira na moje loše iskustvo sa ljudima, sigurna sam da se radi tek o slučajnosti jer ne volim generalizirati, koncentriram se na normalne ljude, a ne na nenormalne, vegetarijanstvo bih definitivno svakome preporučila. Klopa je prefina.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 9:57 pm

whitelady je napisao/la:

koje životinje nisu mesojedi i imaju zube slične ljudskim: sve one koje su biljojedi,zato jer njihovi i naši zubi nisu predodređeni za konzumaciju mesa već bilja.
svinja ima zube slične čovjeku, pa je svejed, neki majmuni isto(dobro oni imaju malo veće očnjake, al ipak).
čovjek je po defaultu svežder. znači jede i biljke i životinje. normalno da je svačiji osobni izbor šta će jesti. ali ja 'biljoždere' doživljavam kao ljude koji malo rade fizičke poslove. jer ako ćeš jesti salatu, trebao bi pojesti 3kila da možeš kopati 3 sata, dok je meso za energiju neusporedivo bolje.

ovo što je Green govorila. većina vegeterijanaca su fanatici i tako i onih što ona kaže 10% je nepravedno došlo na zao glas...
jbg, takav je život.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimesub sij 08, 2011 1:49 am

biga je napisao/la:
whitelady je napisao/la:

svinja ima zube slične čovjeku, pa je svejed, neki majmuni isto(dobro oni imaju malo veće očnjake, al ipak).
čovjek je po defaultu svežder. znači jede i biljke i životinje. normalno da je svačiji osobni izbor šta će jesti. ali ja 'biljoždere' doživljavam kao ljude koji malo rade fizičke poslove. jer ako ćeš jesti salatu, trebao bi pojesti 3kila da možeš kopati 3 sata, dok je meso za energiju neusporedivo bolje.

ovo što je Green govorila. većina vegeterijanaca su fanatici i tako i onih što ona kaže 10% je nepravedno došlo na zao glas...
jbg, takav je život.

Šta drugo reći nego:

amen

Nije lako biti vegetarijanac i kvalitetno se hraniti. Malo ljudi to može, ali oni koji to mogu (fiziološki i psihički) su u velikoj prednosti pred ostalima, jer su smirenog uma, dobroćudni i dragi. Svakome bih preporučio da proba vegetarijanstvo i uvjeri se sam za sebe koliko mu to odgovara.

PraGlodavac
whitelady

Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Registration date : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimened sij 09, 2011 11:49 am

@Green naravno da si dobro govorila ima i takvih ljudi,no nisam baš tako zadrta :D ja samo ne jedem meso sve dr. da a niti bih izričito išla u vege. restorane već jedem gdje stignem al bez mesa . ni ribu ne jedem al sir i sl.da .

ma svak zna svoje . pa stoga svako nek jede što voli :D
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas

Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Registration date : 27.02.2011

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepon vel 28, 2011 4:45 pm

Ja ne jedem meso vec 5 godina....ali mlecne prozivode i jaja jedem...jorut i kajgana su moja svakodnevnica...

e sad,nisam ja prestala jesti meso zbog samih zivotinja...vise je to bilo ,ako cemo iskreno, jer ne volim meso i jer je kaloricno...

[Vrh] Go down
AnchyAmonRa
Višestanični organizam
AnchyAmonRa

Female
Scorpio Dog
Broj postova : 32
Registration date : 19.12.2011

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimepon pro 19, 2011 9:30 pm

pozz svima

poštujem svačiji ukus i svejeda i vegana i vegetarijanaca :)

ni ja nevolim jesti meso nešto posebno al opet pojedem piletinu i zalomi se teletina :) pogotovo ako je pašticada ...ajme

al naprimjer kad sam išla u London, prijavila sam se ko vegan i jela sam samo povrče i voće 7 dana..i udebiljala sam se 5ipo kg!!!!

:)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeuto pro 20, 2011 6:09 pm

Previše hrane je teško probaviti. Vegetarijanci moraju stalno nešto jesti da bi održali kakvu-takvu težinu. Ako pak pretjeraju sa šećerima (kao ti tada), onda dobe kile. Ničega previše nije dobro. :)

Majmun
Akasha

Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Registration date : 09.11.2011

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimeuto pro 20, 2011 10:08 pm

Ja sam neki kvazi vegetarijanac. Ne jedem nikakvo meso ali jedem ribu, mliječne proizvode i jaja (mislim da ima neki naziv za mene :D). Meni meso smrdi, i to jako. Zatvaram se u sobu dok se sprema i zračim kuću makar bilo - 30 vani. Isto ne volim one koji stalno kvocaju 'joj jadne životinje, koljete ih bla bla'. Znam da mi isto pojela ja neku kokoš ili kravu (nije bitno) ili ne, svejedno će završit nekome u frižideru i kasnije u trbuhu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimesri pro 21, 2011 10:33 am

Ima naziv: pikto-ovo-lakto-vegetarijanka. :D
Uglavnom, to je vjerojatno najlakše održivi oblik "vegetarijanstva" i mnogi poznati vegetarijanci su ili takvi ili još bez ribe. Međutim, nije svejedno jedemo li meso ili ne. Ako nećemo mi, jedna usta manje za hraniti i potencijalno, jedna krava manje za zaklati u par godina ili jedna kokoš u mjesec dana. To je jednostavno zakon tržišta - manja potražnja dovodi do manje ponude tijekom vremena. :)

PraGlodavac
Mama

Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Registration date : 05.11.2009

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitimesri pro 21, 2011 10:56 am

Poštujem svačiji odabir prehrane. No, poznajem nekoliko vegetarijanaca koji meni (i mojima) često nabijaju na nos to kaj jedemo meso. Mi smo ubojice, nisi produhovljen ako jedeš meso i bla, bla. A ja im velim - a vi ste kao produhovljeniji, a prozivate ljude ubojicama samo zato jer jedu meso (što je ionako u prirodi čovjeka ).
I Indijanci (čiju kulturu i način razmišljanja iznimno poštujem) su ubijali životinje, ali samo za jelo i krzno i zahvalili su toj životinji.
Ono kaj mi nije humano i u redu je uzgajanje životinja samo radi bogatih guzica koje se hoće šepuriti u krznu ili mučenje životinja radi testiranja kozmetike.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next