Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?

Go down 
+10
Athena
primitive101
Blizzard
Sedežničar
Archangel
wanderer
MoW
Legionar
Chakotay
Alpha
14 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 2:05 pm

Kako i prilici tematici ovog PDF-a pa i citavog Foruma jako puno se pise o Dusama. Pitamo se kako to sve funkcionira. Da li je broj Dusa ogranicen. Da li se i kako stvaraju/radjaju nove Duse. Koliko uopce jedna Dusa potrosi zivota prije nego krene dalje. Da li je nasa kolektivna misija dovesti postojanje na Zemlji na jedan visi nivo (samo)razvojem nasih Dusa ili cemo samo koristiti Zemlju kao poligon za ucenje sve dok bude iskoristiva. Koja je nasa prava svrha ovdje?

Znamo da se broj ljudi na Zemlji povecava. Ako sva ljudska bica imaju Dusu to bi onda znacilo ili da je broj Dusa fixan pa se u ljude inkarniraju Duse koje su prije boravile negdje drugdje ili se radjaju nove Duse.

Ako predpostavimo da je nasa svrha na Zemlji postici odredjeni kolektivni razvoj svijesti te time pridonijeti napretku energije citavog Planeta i svemu na njemu te ako predpostavimo da se Duse radjaju ali se inkarniraju i one koje su prije bile na drugim Planetama onda se postavlja pitanje da li je kolektivni napredak uopce moguc.

Potrebno je predpostaviti neki prosjecni broj zivota kroz koji ce proci neka dusa prije nego prestane s inkarnacijom. Ne znam koliko bi to bilo. Mozemo prodiskutirati pa pokusati doci do nekog broja. Meni se cini da je od samog pocetka pa do danas zapravo jako mali broj dusa uspio zavrsiti s lekcijama ovdje.
Drugi faktor koji nam je vazan jeste porast populacije od pocetka homo sapiensa do danas. Recimo da nas je na pocetku, kada je homo sapiens postao prikladno bice za inkarnaciju, bilo oko 300 jedinki. Do danas se taj broj itekako multiplicirao. Neke su Duse zavrsile svoju inkarnaciju ali covjek se puno brze razmnozava nego sto Duse uspjevaju finalizirati svoje postojanje na Planetu.
Medjutim, svakako se javlja jedan odredjeni broj tzv. starih dusa. Stara dusa nije ona koja je prosla vise zivota vec ona koja je uspjesno savladala lekcije. Te duse su pri kraju svojih inkarnacija ovdje i one pomazu mladjim dusama da uce. Ali u odnosu na mlade duse i ove stare su u debelom deficitu.
Dakle, populacija se povecava, starih dusa je sve manje, a mladih sve vise...je li uopce moguce postici kriticnu masu pa da broj dusa koje su se uspjele razviti do neke razine premasi ove druge?

Cesto se spominje 2012. kao prijelomna godina za taj kozmicki "klik" koji ce nas lansirati na iduci duhovni level. Medjutim, niti jedan datum nije sam po sebi magican da ce to sam od napravit. Mi smo ti koji moramo dovesti do spomenutog "klik-a". Kako? S kojim Dusama? S kojom kriticnom masom?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 2:48 pm

Alpha je napisao/la:
Da li je nasa kolektivna misija dovesti postojanje na Zemlji na jedan visi nivo (samo)razvojem nasih Dusa ili cemo samo koristiti Zemlju kao poligon za ucenje sve dok bude iskoristiva. Koja je nasa prava svrha ovdje?
Mislim da je naš cilj ipak nešto više od učenja, to bi bilo življenje i kroz življenje stjecanje iskustva. Kojeg iskustva? Kojeg god želimo, mi smo ti koji određujemo smisao svog života. Naravno jedan dio je i u učenju i kroz to ćemo sigurno nešto naučiti što možemo primijeniti kasnije.

Mislim da se kod prelaska na viši nivo ne događa klik, to je više polagan, evolucijski proces, nema klikova ili skokova.

Ono što mene najviše brine kad gledam naše društvo (u najširem smislu te riječi), je da li mi uopće napredujemo ili nazadujemo, nekako mi se čini da mi u duhovnom smislu nazadujemo. Razvijamo tehnologiju koja nam pomaže obavljati mnoge poslove, olakšava nam život u puno segmenata, pa samim time imamo više vremena nego naši preci koji se nisu mogli koristiti tim pogodnostima. A kako mi koristimo to vrijeme? Da li ga koristimo za osobni napredak i razvoj društva ili ga pak trošimo na razne gluposti kao što je gledanje TV programa, odlazak u kladionice i sl.

Većina nas sebe niti ne smatra duhovnim bićima, samo tjelesnim pa se onda sukladno tome i brinu samo za tjelesne potrebe i tjelesne užitke.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 3:19 pm

Ucenje se odvija kroz zivot i podrazumijeva stjecanje iskustva. Onda tako usvajamo nove spoznaje, primjenjujemo ih i napredujemo. To je kao neka generalna ideja, jelte.

Ne mislim da svatko od nas odredjuje smisao svog zivota. Ne za zbilja. Mislim da taj izbor generalno nije na nama. Mi, eventualno, mozemo odabrati nas smisao dok traje ova uloga u trenutnoj predstavi ali to je sve.
Ipak, mi kao dio vece cjeline imamo zadatak i kolektivni smisao zivljenja, napredovanja i svega ostaloga.

Evolucija je nesto sto se polako odvija u nekom vremenu t medjutim svako toliko dogodi se skok i upravo taj skok najcesce bude od najveceg znacaja za daljnji razvoj. Sto uzrokuje evolucijske skokove nemam pojma ali mislim da skokove u nekim nasim razvojima uzrokuje dovoljno velika osvjestenost. Onda kliknemo dalje.

Ne znam bas da li je digitalizacija unazadila duhovni razvoj. Mislim da ce upravo tehnologija biti presudna da pronese neke informacije u kratkom vremenu u gotovo sve kutove svijeta.

Sto se tice tjelesnog vs. duhovnog...mislim da se vecina ljudi smatra duhovnim bicima ali ne njeguju dovoljno (ili uopce taj svoj dio). Isto tako mislim da tjelesno dosta preteze ljude ali sve dojde na svoje. Recimo, kada smo bili u pubertetu najvise nas je "pucao" upravo taj tjelesni segment. Recimo kada si tada vidio playboy zecicu u novinama pao bi u trans, a sada si vise na nekoj razini "sise ko sise, vidio si jedne vidio si sve"... Ili cure. U srednjoj skoli jedino misle izgledaju li dovoljno kao ta zecica. Kasnije im je to, u najmanju ruku, priglupo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 4:17 pm

Da ja se nadam da će nam digitalizacija i općenito tehnologija pomoći u duhovnom napretku, tako bi to trebalo biti, jer nam ona omogućuje bolje povezivanje, nove spoznaje, lakše istraživanje... no kao da to sada nije tako, kao da previše zloupotrebljavamo tu tehnologiju. Ona nas oslobađa fizičkog rada, a mi kao da to ne koristimo dovoljno.

Dobro da si spomenula razdoblje puberteta i odrastanje, možda mi moramo proći ovu fazu gdje smo opčinjeni tjelesnim i sebe doživljavamo kao tjelesna bića, sljedeća faza je da ćemo sebe doživljavati kao racionalna bića (pa ćemo možda biti kao vulkanci, teški logičari :), tko zna koja je sljedeća faza, možda naglasak na emocionalnom biću, pa ćemo se više baviti umjetnošću.

Ono što mene muči je kad pogledam unatrag recimo tisuću ili dvije tisuće godina, ne vidim nikakav napredak kod čovječanstva u duhovnom smislu. Možda se varam, možda je napredak prisutan, ali kad ja ne doživljavam tako. Možda je ovo naše današnje ponašanje još super kad se usporedi sa ponašanjem ljudi u prošlosti.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 4:36 pm

Chakotay, možda znamo, a možda ne znamo kada govorimo o ponašanju ljudi u prošlim vremenima, ali ja ipak mislim da postoji napredak. Barem napredak po nekakvim socijalnim definicijama, npr. izjednačavanje ljudskih prava koja su barem službeno zagarantirana.

Evolucija i razvoj dolazi polagano i sporo, kako Chakotay kaže, i giba se sporim tokom sve do jedne kritične točke kada dolazi do naglog skoka, kako Alpha spominje. No to nije nagli skok jednog pojedinca. Pojedinac se i dalje giba jednako polagano ili malo brže nego prije, ali se sada svi pojedinci gibaju u istom smjeru pa je promjena očitija, vidljiva, i tu dolazi do skoka!
Analogno gibanju elektrona u metalu. Kada nema nikakvog napona svi elektroni se gibaju brzo, no svaki nasumično, u nekom svom smjeru, i nema struje. No kada se napon uključi elektroni na kritičnom naponu (najmanjem potrebnom) zadržavaju istu brzinu, ali svi se gibaju u istom smjeru i tu dolazi do struje.

Dakle, sve duše, ili Duše, trebaju djelovati zajednički. Mislim da je to najvažnija lekcija koju ovdje trebamo naučiti. Zadržati svoj karakter, svoj naum, ne biti prevrtljiv i ne mijenjati mišljenje prema onome što misle drugi ljudi, držati svoje kontakte i čvrsto ustrajati u svome cilju. Nije problem ljudima udružiti je, problem je što su nestalni, i kada s jednim čovjekom sklopiš dogovor idućeg trena on će već biti u nekim novim vodama i tako nema nekog globalnog pomaka, ujedinjavanja.
A eto, tome bi mogla tehnologija pomoći. Ona nosi i svoju negativnu stranu - nedostatak filtriranja informacija.

Jedno pitanje. Mislite li vi da ova tema ima nešto zajedničko s temom Doba nove inteligencije?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 4:47 pm

@Chak...skoro pa od kako znam za sebe zanima me smrt. Jos od djetinjstva sam trazila gdje mogu vise procitati o tome sto se desava nakon smrti. Knjige dr. Moodya kao i jedna knjiga iz Bosniceve kolekcije su bile skoro pa sve sto se po tom pitanju moglo naci. Naime, u to prahistorijsko doba nije svaka susa imala net ko sada. I tako je konkretno ova ovdje susa ostala uskracena za informacije. Sve ovisi sto koga zanima. Evo, danas smo mi ovdje. Pisemo to sto pisemo i mozda neki novi klinci nesto pametno i korisno iscupaju iz toga. Dakle, za mene je tehnologija kao i sve. Kao i noz, vatra, nuklearna energija...ovisi kako ju se koristi.

@Legi...super primjeri ides

Kontam da kada su ljudi na slicnom nivou onda ih zanimaju slicne stvari, razmisljaju na slican nacin i tome slicno. Dakle svaka ptica svome jatu leti. Ako ja razmisljam kako razmisljam, a slicno razmisljate i vi...onda...valjda ce nas biti jos...

@Legi...mislim da ima neke veze ali ne, necemo spajati teme i bas mi se ne daaaa objasnjavati zasto ne :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 4:52 pm

Ne, nikako ih ne spajati!
Ali vidi usporedbu te dvije teme. Zapravo ste za isto, ali imate drugačije tokove razmišljanja. No kada netko čuje tvoju fiozofiju, mogao bi diskreditirati drugu, i obrnuto. Uzalud se poništavaju potencijali. Na to sam upozoravao na onoj temi kada sam rekao da bi se svi ti "pokreti" trebali ujediniti, ili barem povezati, korelirati.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 5:13 pm

Zasto se ponistavaju potencijali? Pa svatko ima svoj put.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 5:18 pm

Baš zbog onog primjera! Sve dok svatko ima svoj put bez vizije o nekom većem, zajedničkom putu, prelaska na kolektivno viši duhovni nivo neće biti. Baš zato što je on kolektivan. Uključuje kolektiv. Zato i prelazak na kolektivno viši nivo, bio on duhovni, gospodarski ili moralni, mora biti kolektivan, u suradnji s drugim ljudima jer mi nismo elektroni koje će netko prispojiti na napon, mi se sami moramo njega napraviti.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 7:27 pm

Ne Legi. Nije tako. Da je tako onda bi morali istrijebiti sve religije osim jedne. Smatram da pripadnik skoro bilo koje religije (iskljucujem one neke sto se klanjaju djavolu, zrtvuju djevice ili tako nesto :P ) moze kroz tu svoju vjeru doci do zeljenog nivoa. I tako svi idemo i idemo i idemo i u jednom trenu smo na tom nekom nivou. A taj nivo ti nije ko politicka stranka pa da imas clansku iskaznicu, da je svima ispran mozak i da nitko nema kicmu. Ne, to je samo stanje prociscene svijesti gdje se i dalje zadrzava covjekova osobnost.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 8:53 pm

Nisi shvatila što sam htio reći.
Zamisli da si onaj tamo čovjek koji ne misli previše svojom glavom, koji nema konkretnih ciljeva pred sobom i zna da nešto nije u redu, ali baš ništa ne poduzima i nastavlja kako je i dalje. Ona većina utopljenih u masi.
E, i npr. da netko takav čuje filozofiju na onoj temi vjerojatno bi se složio. Više seljaka treba raditi, više radnika treba u tvornice, više ugostitelja u turizam (i dalje ne bi ništa konkretno shvatio dok ne bi vidio da je više ljudi u tome). I onda njegova rutina krene dalje. Ode idući dan na posao, ima nekih problema, dođe doma kući i tako dalje. Za to vrijeme ovaj prvi pokret nešto radi, okuplja, i sprema članove, drži ljude na Stand by-u, uključujući i njega.
I sada taj isti čovjek dođe do ove tvoje teorije. Ajmo reći da je ili kršćanin ili ateist ili baš ne razmišlja uopće o vjeri. Koji su mogući scenariji njegove reakcije kada pročita ovaj tvoj uvodni post na ovom Forumu? Možda će razmisliti, shvatiti da tu ima puno posla za napraviti i odmahnuti glavom. No nakon nekog vremena će ga to ipak kopkati pa će nešto sitno, malo po malo istraživati. U najboljem slučaju. No većinom će ili pomisliti koje smo mi ludare i da je onaj s teme Doba nove inteligencije pobrao te teorije odavde, ali da je to malo preformulirao i lijepo zapakirao i sve ovo staviti pod nekakav njegov iluzorni koš New Age smeće. U drugoj najčešćoj varijanti mu neće ništa biti jasno i usporedit će ova dva pristupa te zaključiti da ono što je istina iz vaša dva toka razmišljanja je da treba gospodarski unaprijediti Hrvatsku, a i tvoja i ona filozofija će njemu biti ništa drugo nego još jedan pokret nekih tamo aktivista. To je ljudski sklop!

Mi možemo raspravljati tu o ovoj temi, ovo je dosta zatvoren Forum i ovdje je mala zajednica koja već je u ovakvim i sličnim temama, ali i dalje, ovo je Forum koji čitaju i drugi ljudi. I neki će poruku uvodnih postova shvatiti ovako kako sam opisao. 80% će ih shvatiti tako. To je ono što sam htio reći. Nismo više važni "mi" koji jesmo u tim pokretima. Ne radi se o tome da samo "mi" dosegnemo taj nivo, nego da povučemo i druge ljude.
U Hrvatskoj je službeno oko 90% kršćana. Od toga onih pravih je, koliko sam čuo 17%, i to su oni koje je ta religija povukla na način na koji si ti opisala. Ali to se ne bi dogodilo da je ovdje 33% kršćana, 33% muslimana, 20% židova, 10% budista i ostatak. U zemljama postoje većinske religije koje povlače ljude u svoje redove. I sada, ne možeš reći da bi tih 17% spomenutih kršćana u Hrvatskoj bilo i da je 30 i 50 i 100% formalnih kršćana. Ne bi. Ne bi bilo jer kršćanstvo ne bi bilo predstavljeno kao većinska ideja. Mnogi se razočaraju u njoj, ali neki u njoj nađu put.
E, sada, ma ima i ekstremnih uvjeta gdje se dvije ili tri međusobne religije kolju i bore za prevlast pa je tu pripadnost jednoj od tih religija izraženija jer ti o tome ovisi život, ali... kao što spomenuh, to su ekstremne situacije.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimesri ruj 01, 2010 9:45 pm

Zašto treba pretpostaviti da se duše inkarniraju samo na Zemlji? Istinabog, u većini knjiga koje sam pročitao o toj tematici ispada da je većina duša svoje živote proživjela samo na Zemlji, ili su na drugim planetima bili i prije toga pa to nije niti važno. Mi zapravo ne razumijemo inkarnacijske procese i procese učenja. Mi ne znamo je li svaka ljudska duša prije bila u životinjskom tijelu ili je li iskusila život i izvan Zemlje. Kako onda možemo dati iole dobar odgovor na to je li broj duša stalan?
Ako gledamo samo ljudski rod, i samo reinkarnacije na Zemlji, sadašnji živući broj ljudi je uveeeelike manji od ukupnog broja ljudi koji su živjeli na Zemlji do sada. Mislim da j neka okvirna procjena govorila o oko 100 milijardi ljudi tijekom povijesti. Čak i da je 50 milijardi, to je i opet puno. :)

Tako da je vrlo lako moguće da je prosječna osoba danas proživjela pet-deset života na Zemlji, kao čovjek i da je ukupan broj duša koje su posjetile ovaj planet kao ljudi oko 20 milijardi. Ako uzmemo u obzir i da se duše sele s planeta na planet i iz višeg u niži oblik života i obratno, tada se može reći da nismo u nekoj opasnosti da "ostanemo bez duša".

Ja bih rekao da je danas starih duša više nego prije. Mislim da je omjer starih i novih duša ostao podjednak, pa samim time broj starih duša raste. Dakako, u apsolutnom iznosu sve je veći broj duša s malim brojem života na Zemlji koje su proveli kao ljudi.
Nama ne treba neka kritična masa da bi nešto promijenili. Mislim da je to zabluda. Ljudi su danas prividno bolji jer se drže zakona. U stvarnosti, omjer starih i novih duša držim da je ostao nepromijenjen.

Trebamo razumijeti da su očito u početku, nastajanjem homo sapiensa, duše dobile priliku iskušati novo tijelo. To su bili pioniri koji su vjerojatno željeli iskušati nešto novo. Htjeli su iskušati fizičko tijelo vrlo visokih umnih sposobnosti u odnosu na ostalo što živi na Zemlji. Mnoge je to fizičko začaralo i zarobilo i ostali su tu. Moguće je da i neki od tih prvih još uvijek nisu savladali ono što su trebali. Kapacitet razvoja duše je složena tema, a fizičko je teško za razumijeti i savladati do kraja. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 1:07 am

@Legi...Kada je ucenik spreman, ucitelj ce se pojaviti. Osoba iz mase koja zaluta ovamo i procita nesto povrsno, niti ne razmisli, a nije ga ni briga ocito nije spreman. Meni ko meni nije cilj povlaciti druge ljude jer to nije na meni. Isus je rekao: "Tko ima usi, neka cuje".
Recimo, kada si ti dosao na forum mi smo ostvarili komunikaciju. Ta komunikacija je u pocetku bila dosta grbava. No, meni nije bilo na kraj pameti tebe vrbovat na moje teorije, ispirat mozak ili tome slicno. Kao sto sam ti bila svojedobno kazala nije bilo vrijeme za neke stvari tada. Isto tako sam ti kazala da ce vrijeme doci. Ti si bio (i ostao zubi ) dosta nestrpljiv ali mislim da se pokazalo da sam bila u pravu. Vrijeme je doslo. Kuzis? Tako ce i tom tipu doci vrijeme ali je pitanje hoce li to biti kroz godinu, deset ili u iducem zivotu. Na silu ne ide. Znam ja tebe. Ti bi sad i odmah. Ali sad vec dobro znas da tako ne ide. Zelje i mogucnosti se ne poklapaju bas uvijek ;)

Sto se tice religija. Ja sam odrasla u obitelji koja je u principu ateisticka. Mogla sam birati vjeru sto se mojih ticalo. No, zivimo u zemlji gdje je katolicizam dominantan pa sam se, jasno, pozabavila bas tom religijom. Cituckala sam malo i o nekim drugim. A na kraju ga dojde svejedno. Nece tebe niti jedna religija napravit covjekom nego to jedino mozes ti sam. Ako i kada si spreman.


@MoW...znaci, ti kazes da je ukupan broj dusa na Zemlji do sada ipak veci od broja zivucih ljudi. Naime, masu ljudi tvrdi da nas sad ima vise nego koliko nas je sve skupa ikad bilo. To znaci da bi broj dusa ipak mogao biti fixan ali onda bi to ipak valjda rezultiralo vecim brojem starih dusa. I sam kazes da ti se cini da su omjeri tu negdje. Isti. Znaci da od nekud dolaze mlade duse.
A zasto se mi sjecamo bas zivota na Zemlji...pa...mislim da je to kao fantomska bol. Recimo da si dozivio da te nesto jako boli. Cak i kada bol prestane ti ces ju i dalje osjecati i cak se moci kasnije prisjetiti i ponovno dozivit taj osjecaj (bar neko vrijeme). Ali kada bih ti ja kazala da pokusas tu istu bol locirati na drugo mjesto na tijelu to ne bi mogao. Jedino bi ju osjecao bas tamo gdje je i nastala. Tako i nasa sjecanja na prosle zivote. Mi smo u tijelu. To tijelo ima svoju energiju koja je jedno sa nama (dusom) i kada taj neraskidiv spoj ides regresirati on ce se najlakse i najprije sjetiti onoga sto mu je najslicnije. Dakle drugog zivota u tijelu koje je nosilo isti obrazac energije kao ovo sada. Medjutim ima ljudi koji se sjecaju zivota i na drugim planetama. To su mozda ljudi koji su slabije vezani uz energiju tijela. Mozda je i neki drugi razlog. Ne znam. Ali eto...ja se sjecam zivota koji nije bio na ovom planetu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:00 am

Moram priznati da vas nisam baš razumio, ali da probam rezimirati. Alpha ti misliš da svatko od nas ima svoj put osobnog razvoja i da svatko bira kada i na koji način će to ostvariti, pa kad se dosta ljudi odluči na to, onda svi zajedno prelazimo na viši nivo.

Legi očito drugačije razmišlja i misli da bi svi zajedno trebali ići istim putem, jer ako svatko od nas ide svojim putem, onda ćemo se raspršiti i ništa od našeg zajedničkog cilja postizanja višeg naprednijeg stanja.

MoW pak smatra da su ljudi danas samo prividno bolji jer se drže zakona, tj. boje se kazne ako se ne ponašaju onako kako je to određeno zakonima.
@MoW ali mi, ljudi smo donijeli te zakone i svi smo se složili da je takvo ponašanje dobro i da bi bilo dobro da se svi toga držimo. Možda se neki toga drže samo radi prijetnje kaznama, ali većina valjda to radi zato što je tako ispravno i zato što time može očekivati od drugih da se tako ponašaju.

@Alpha i Legi da li je moguće da ste vas dvoje na istom tragu, da li je moguće ostvariti isti cilj, ali na više različitih načina, pa kad Alpha kaže da svatko izabire svoj put, onda ta osoba želi tim putem stići do nekog cilja. A što je cilj? Cilj je više stanje svijesti, bolje i kvalitetnije korištenje svojih potencijala, da više budemo ono što doista jesmo, a ne sjena toga, što smo sada. Mislim da svi želimo i da to možemo postići na više načina. Zato ne treba ukidati sve religije osim jedne, jer je baza svih religija ista ili vrlo slična. Samo je pitanje da li su ljudi toga svjesni ili pak samo poslušno bez razmišljanja slijede vjerske vođe.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:07 am

@Alpha Da, ukupan broj duša koje su dosad posjetile Zemlju je puno veći od broja sada živućih ljudi. Računamo s time da su neke duše došle na Zemlju tek kasnije, a da su mnoge već i otišle dalje. Dakle, dolaze nove duše, a starije odlaze. To je prirodni tijek. Doduše, postoje neka mišljenja da je odlazak starijih duša zaštopan zbog nekih problema s energijom Zemlje, da se ne možemo samo tako odlučiti na odlazak čak ni ako završimo s našim učenjem ovdje. No to su samo spekulacije.
Masu ljudi su u krivu jer nisu zavrtili malo brojke koliko je ljudi dosad već živilo. Nas danas ima puno, no u odnosu na broj ljudi koji je IKAD živio na Zemlji ima nas otprilike 10 puta manje.
Možda ovi ljudi koji se sjećaju života na drugim planetama imaju jednostavno bolje pamćenje? Možda im nije sve izbrisano "pod tušem". A možda su to starije duše koje se mogu toga sjetiti. Možda su i mlađe duše bile i na drugim mjestima, ali im nije dano to da se toga sjete. Možda trebaju napredovati prvo. Da dobiju svjetloplavi pojas. zubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:10 am

@Chak Ajde sad zamisli da nestane državnog vrha i financijskog sustava. Bi li se ti zakoni održali ili bi vladao zakon ulice? Mi smo se odlučili da nešto valja metodom pokušaja i pogrešaka kroz povijest i nešto smo naučili. Međutim, u slučaju neke katastrofe, tj. nagle promjene, ljudi bi se spašavali. Neki bi pomagali i drugome, no većina bi brinula samo i isključivo za svoje preživljavanje, čak i ako bi to značilo da će drugome to štetiti. Nisam siguran koliko bi bili bolji od ljudi prije. Možda tek malčice bolji, jer bi imali sjećanje na to kako stvari mogu funkcionirati. Je li to dovoljno da kažemo da smo na višem duhovnom nivou? Mislim da nije.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:10 am

@Chak...da, ja smatram da svatko ima svoj nacin, put, lekcije koje ce ga/ju dovesti do trenutka iduceg "klika". Ti putevi su razliciti jer su ljudi razliciti.

Sukladno tome jasno je da smatram kako smo svi mi ovdje (ti, Legi, MoW, ja i td.) na putu prema istom cilju ali uz razlicite nacine. Dakle, ne znam kako to mislis da smo "nas dvoje na istom tragu". Sto to tocno znaci? Ja nisam na tragu nece sto bi znacilo kolektivnu religiju ili tako nesto. Mislim, doduse, da nije ni Legi samo to jos ne zna zubi Sudeci po njegovim dosadanjim postovima ispada da smo na pravom putu tek kad smo na istom putu i to, po mogucnosti, onom koji on smatra ispravnim zubi

Doduse, ima istine u tome sto Legi kaze. Ali smo mi debelo daleko od toga. Dakle, teoretski ce se nasi putevi u jednom momentu poceti jako priblizavati kako budemo napredovali. Ali i dalje ce svatko imati svoj nacin.

To je barem moje msljenje.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:37 am

@Alpha na istom tragu ste zato što vam je cilj isti, a to nam je važno, sam put je ustvari nevažan, bitno je da kroz njega ostvarimo cilj. E sad to što smo različiti i što imamo različita mišljenja kako to ostvari to je druga stvar.

Ma nije ni Legi za kolektivnu religiju čijim članovima samo slijede svoje vođe i on to zna, pametan je on dečko :)

@MoW i ja sam se isto u gornjim postovima pitao, da li smo mi doista napredovali. Onda je Legi naveo primjer sa zakonima u kojem bi se dalo zaključiti da smo kao društvo ipak napredovali, stvorili smo neku zajednicu koja je malo bolja od onih u prošlosti. Ako ništa drugo omogućava nam pristojniji život. E sad to što mi zloupotrebljavamo ta svoja prava na štetu drugih, a i na svoju štetu, to bi nam dalo za pravo da kažemo da neki pripadnici baš i nisu nešto napredovali.

Tako da ja ne znam što bi zaključio, u nekim segmentima smo postigli napredak, a u nekim nam treba još jako, jako puno rada.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 11:50 am

suspect ...no, pa zato i ne kuzim tvoje pitanje jer smo vec ustanovili da smo mi tu sa istim ciljem kao i to da su putevi razliciti. Zato sam mislila da imas neku drugu poantu na umu pa da ju ne vidim :P

Znam da nije Legi za kolektivnu religiju (bar se nadam zubi ) ali malo karikiram da se istakne poanta ;)

To sa zakonima je pipavo. Moze biti da je Legi u pravu i da su zakoni proizvod duhovnog napretka, empatije i tako toga. A moze biti i da su zakoni samo nesto sto je masa prisilila vrhovnu vlast da postavi iz prostog razloga sto je mase uvijek vise nego onih koji cine vlast pa su zapravo svi stitili svoje dupe :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 4:12 pm

Alpha, nemoj tako karikirati jer ovo quotano uopće nema veze s onim što sam rekao!
Alpha je napisao/la:
Sudeci po njegovim dosadanjim postovima ispada da smo na pravom putu tek kad smo na istom putu i to, po mogucnosti, onom koji on smatra ispravnim zubi
Pogotovo ne dio s kolektivnom religijom. Dobili bi isto što imamo i sada, nikakve promjene, osim što ne bi bilo bogatstva raznolikosti kultura.
Nisam ja govorio što bi trebalo biti s religijama nego što je danas. I nisam rekao da to tako treba biti niti se slažem s time da je to tako, ja sam analizirao dosadašnje procese ljudskog razmišljanja i uklapanja u društvene i religijske sustave. Ono što si spomenula s kršćanstvom, e, upravo to sam opisao, baš to, znala si da je kršćanstvo dominantna religija na ovim krajevima pa si ga išla ispitivati i baš zato što si ti takva si se kroz nju dijelom i razvila. To je poanta govora s onih 17%.

Ovako. MoW spominje da bi u kriznim situacijama reagirali drugačije i da time pokazujemo da smo na nižem duhovnom stupnju, neki kažu da ljudi u kriznim situacijama pokazuju svoje "pravo Ja". E, pa, kao što Alpha napominje te energije, u tim slučajevima energija tijela je puno izraženija i jača i ona preuzima dominaciju. Nije da ljudi sada glume, nego uspijevaju kontrolirati tu energiju (barem po pitanju divljačkog ponašanja), dok bi krizne situacije bile težak test koji dosta ljudi ne bi prošlo.
No napredovali smo toliko da smo se uspjeli kontrolirati do te mjere da nismo takvi u svakodnevnom životu i to smo si čak dobrovoljno nametnuli kroz pravno uređenje.

Ja nisam spominjao da bi svi sve trebali shvatiti i napraviti odmah i sad i da bi svi trebali imati jednak put. Trebali bismo imati jedan smjer. A to bismo mogli ostvariti dogovorom.
Mislim, ako je tako kako Alpha kaže, da svatko čeka svoje vrijeme onda prelaska na viši kolektivni duhovni nivo neće biti uskoro, a sigurno ne 2012. Uopće se ne nadam tome da će ga i biti.
Također, uopće nisam za vrbovanje ljudi, ispiranje mozgova te nametanje svoga ili svome sličnog puta njihovom itd. roll , ali sam za poticanje ljudi da uopće traže svoj put, jer ljudi to ne rade, ljudi niti nemaju put. Samo se kreću kao čestice u Brownovom gibanju, ko muhe bez glave.
A stalnim upozoravanjem ljudi, stavljanjem buba u uši govoreći i ponašajući se kao da uopće nemaš pojma da ovo društvo ima nekakvih predrasuda i ograničenja možemo potaknuti ljude da krenu, da se počnu gibati bilo kako, i siguran sam da ćemo se svi gibati otprilike u istom smjeru, i da će nam se, baš kako je Alpha rekla, putevi uskoro početi približavati. To je i bliže i dalje onome što je Alpha rekla. Dalje po tome što je Alpha pretpostavila da se ljudi uopće gibaju po nekom putu, a bliže po tome što, kad jednom počnu, taj trenutak će doći prije nego što ona sada misli.
Zato mislim da uopće nema smisla govoriti o iluzornim putevima koje ljudi imaju u ovom ili idućih deset života jer ih nemaju, a ono što ja tražim i očekujem da tražim opravdano od ljudi odmah i sad je da se počnu gibat svojim putevima i da koriste svoj je*eno velik potencijal!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 4:23 pm

Legi, prije nego iti procitam ovaj post samo da kazem - nabavi smisao za humor -.-

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 4:27 pm

Ajmo rec da sam procitala. Je*ala te Alpha -.- Ponavljam. Nabavi smisao za humor. Ili je i tebi PMS danas, a u tom slucaju ti je oprosteno :P

Rekla sam da ti nisi za kolektivnu religiju kao i da smatram da stoji da se putevi u jednom trenu prilicno priblize pa na koncu mozda i spoje (ali smo jos jako daleko od toga, cini mi se)...ali neeee...on se ulovi onog dijela gdje ja zezam -.-

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 4:43 pm

Ja se ne volim zezati kada pričam o ovako ozbiljnim temama. Dovoljno je složeno i bez razlučivanja ozbiljnog i neozbiljnog.
OK, za prvi odlomak posta vrijedi da trebam nabaviti smisao za humor. Ali ostatak je odgovor na druge postove drugih forumaša koji su ozbiljno napisani, i dio tvojih postova koji su ozbiljno napisani.
Dakle, nisam ulovio samo jedan dio gdje se zezaš pa da mi cijeli post sada pada u vodu!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 5:00 pm

Blablabla...da si mi sad tu povukla bih te za nos cerek

Legi...daj se opusti malo ;) U pravu si, nije neka fora okrenut na salu kad smo ozbiljni ali ja sam to malo provlacila kroz ozbiljna razmisljanja bas zato da se razbije ta ozbiljnost :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitimečet ruj 02, 2010 5:03 pm

I bila bi dobila kaznu što bi me povukla za nos jer je sav slinav i balav :P :P

Gle, ti si svaki mjesec u PMS-u i ovo što si sada napisala u šali, u PMS-u bi napisala za ozbiljno. Možda sam i ja tako napravio da shvatiš da je teško znati što kada zapravo misliš.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?
[Vrh] 
Stranica 1 / 12.Go to page : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Kauzalna razina-ravan-nivo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: