Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?

Go down 
+10
Athena
primitive101
Blizzard
Sedežničar
Archangel
wanderer
MoW
Legionar
Chakotay
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Autor/icaPoruka
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 12:19 am

primitive101 je napisao/la:
Ne, ja sam jedan obican gospodin klosar....

I mislis da je to tacno sto si rekao?

Točno, ne znam... stvar gledanja... ali mene zanima da li ti primitive101, radiš nešto praktično.
Mislim da bi bilo bolje da razmijenimo praktična iskustva nego da se zamaramo teorijama.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 12:22 am

Primitive, ali ti pišeš kao da si apsolutno u pravu po pitanju stvari koje pišeš. Tako ispada. Sada te pitam jesi li?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 12:26 am

@ Wand...Pa nije ovo tema o prakticnim savjetima....

@legi....naravno da nisam u pravu...A iskreno ono sam napisao wandu jer ustvari nigdje nisam vidio neko njegovo objasnjenje ega i uma,ali ustvari cak ni zbog toga vec zbog toga sto mi nije jasno na osnovu cega misli da sam ja pobrkao ego i um,kad sam oba pokusao obbjasniti na mnogo cinjenica?

I koliko toga vidim dosta se vas slozi oko mog misljenja,ali ponavljam to nije moje misljenje vec misljenje samo po sebi...Ako mi zaista neko pokaze rupu ja cu je prihvatiti...
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 12:39 am

Citat :
@ Wand...Pa nije ovo tema o prakticnim savjetima....
@ primitive, praxa, a ne savjet...
A da smo debelo van teme od kad si se ti uključio u temu, to stoji... miga
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 12:54 am

primitive101 je napisao/la:
Dakle moja filozofija je da mozes raditi sta hoces pod uslovom da drugog ne povrjedis
Ovisi što smatraš pod drugim, ako smo svi povezani i svi činimo jedno, onda između tebe i drugog nema razlike, pa ako nešto činiš što tebi šteti onda kršiš taj uvjet. Naravno mi sve možemo, ali nije da sve koristi, a ako ne koristi nama, ne koristi niti drugima, jednako ako ne koristi drugima ne koristi niti nama. Svi smo povezani.

primitive101 je napisao/la:
Dakle,po meni je laz da prosvjetljeni covjek radi samo dobro...
Ako misliš da je takav čovjek iznad dobra i zla zato što uvijek bira dobro i zato što doista zna zašto je nešto loše i to ne odabire onda se slažem s tobom.

primitive101 je napisao/la:
Ne, ja sam jedan obican gospodin klosar....
Zašto to misliš, ja mislim da nisi klošar, ja mislim da si ti osoba koja nastoji preživjeti u ovom ponekad teškom svijetu što je moguće bolje :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 4:45 am

wanderer je napisao/la:
Citat :
@ Wand...Pa nije ovo tema o prakticnim savjetima....
@ primitive, praxa, a ne savjet...
A da smo debelo van teme od kad si se ti uključio u temu, to stoji... miga


ovo vec ne shvatam,i necu se ni truditi....
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 4:47 am

@ Chak....Da slazem se da smo svi povezani i da cineci tebi zlo cinim i sebi...


Da,to mislim pod prosvjetljenim da je on shvatio sustinu dobra i zla i da ima izbor...

A sto se klosara tice ja sam sebe zamisljam kao gospodina klosara...kao oksimoron,dvije suprotne stvari spojene....haha i to mi je vrh ... hug
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 4:51 am

wanderer je napisao/la:
Citat :
@ Wand...Pa nije ovo tema o prakticnim savjetima....
@ primitive, praxa, a ne savjet...
A da smo debelo van teme od kad si se ti uključio u temu, to stoji... miga


Brate moj ja sam tebi vec sa mojim postom dje govorim o tome kako kad podjem u drugi grad provedem noc tako sto obilazim hramove,parkove,zivotinje i beskucnike i popricam sa njima i dam im sendvic da jedu vec objasnio sustinu OVE TEME....Dok nidje ne vidim tvoju praksu u cilju postizanja KOLEKTIVNE DUHOVNE SVJESTI....



Ili si sljep,ili sebe lazes,ili si lud,ili glup,ili namjerno bockas,ili ti je to trip ili jednostavno nemas obzira....
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 4:52 am

Ili je bio sarkazam a onda je moja greska....
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 11:54 am

primitive101 je napisao/la:
@ Chak....Da slazem se da smo svi povezani i da cineci tebi zlo cinim i sebi...


Da,to mislim pod prosvjetljenim da je on shvatio sustinu dobra i zla i da ima izbor...

A sto se klosara tice ja sam sebe zamisljam kao gospodina klosara...kao oksimoron,dvije suprotne stvari spojene....haha i to mi je vrh ... hug
A ti si ustvari nešto između, iako imaš dojam da si i jedno i drugo u isto vrijeme ;)

Što se tiče dobra i zla, onaj tko je doista slobodan će uvijek činiti dobro, istinska sloboda znači da uvijek izabireš dobro, ne zato što to moraš, nego zato što je to tvoj izbor. Ovaj koncept je malo teže sa prihvatiti, jer se čini kao da nemamo slobodu, ali izabiranjem dobar ustvari potvrđujemo svoju slobodu :)


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto stu 30, 2010 5:16 pm

@ ne izmedju,nego vise oba u iusto vrjeme,ako to moze da se spoji,,,Ma nebitno,,skroz opusten lik...


Meni je ovaj primjer sto sam ja naveo da nekad provedem noc po gradu,hranmovima,crkvama,parkovima itd ljep primjer djelovanja na visoj kolektivnoj svjesti...Ali ja nista ne promjenim dam nekom beskucniku da jede sendvic o deura...

Ali zamisli kad bi svako ko ima viska vrjednosti novca i slicno to radio...Zamisli rokfeler i bil gejts kad bi se tako ponasali....Oni bi svaku vece mogli kupiti kucu za sto ljudi,i pritom im otvorit poslovni prostor da se bave necim...I eto posla,kuce,itd....I tako za sve...I onda bi se desilo nakon duze prakse nesto slicno kao ponuda i potraznja...Izjednacili bi se svi manjci i visci kod ljudi...

Mislim da bi to prvo trebalo da se uradi u pogledu kolektvine svjesti,da se izjednace vrjednosti koje ljudi posjeduju...
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimepon vel 07, 2011 10:28 pm

ako se svi razvijamo na dobro(sto je) onda valjda i podizemo kolektivnu svijest...
pa nemoramo se valjda dogovarati oko toga XD

nie to kava u 12 popodne da se treba znati tko ce se pojaviti...
ti se razvijas
ja se razvijam
on se ravija
ona se razvija...

srest cemo se negdje definitino :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 7:46 pm

Srescemo se ako bog da :P
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 10:18 pm

bog? mi smo bogovi
trebamo sebi to dopustiti
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimesri vel 09, 2011 2:14 pm

Mi smo spojeni sa beskonacnom bozjom energijom,nekakvom energijom iz dodatnih dimenzija ili etera po meni,neka visa energetski neisrpna najvisa svjest...A sad zavisi od nas koliki cemo procenat te energije izmusti...
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimečet vel 10, 2011 12:00 am

cekai ako smo spojeni onda ona "je" u nama zar ne?ali treba je probuditi,osvjestiti?

dali je onda to ono sto je covjeku tesko?
mi odredjujemo,biramo,trazimo...znaci trebamo znati sto biramo i trazimo zar ne?
moramo prestati traziti ono sto trazimo po zemaljskom pravu i traziti ono duhovno...
materijalno naspram duhovnog...nemoram ni rec koje od to dvoe ce prie pobjediti kod covjeka...ali kod duse to se zna...ali svi smo duse...zasto onda toliko forsiraju ja sam covjek?

moramo uciti...a to moramo htjeti,znati....

joooj e meni u glavi su sasvim desete recenice koje ovo puno bolje objasnjavaju...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimečet vel 10, 2011 12:38 am

Nismo mi samo spojeni sa tom beskonačnom i božjom energijom tj. kreacijom, mi jesmo uronjenu u nju. Ovaj naš svijet nije izdvojen iz toga, on je u tome, samo što mi možemo vidjeti tj. opažati samo malen dio onoga što postoji, a mislimo da "vidimo" sve. Naravno pitanje je svjesnosti. Što smo svjesniji toga to su nam stvari jasnije i jednostavnije :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimečet vel 10, 2011 12:58 am

Nije stvar traziti duhovno,nego zivjeti zivot duhovno,a to znaci u skladu sa istinom.I hrist i buda i svaki prosvjetljen covjek su i dalje radili,mozda kopali kanale ili cjepali drva,ali su to radili iz skroz drugacije perspektive.Ne kao lazne individue,pod maskom i egom,nego je bog zivio u svome najcistijem obliku.Ja koliko sam mogao zakljuciti i jos vaznije iskusiti nema nikakve istine u tome da postoje ljudi kao individue sa imenom i porezimenom.

Svako zivo bice je zivo jer bog zivi taj zivot.Ne neka pojedinacna dusa,jer ne postoji nesto kao pojedinacna dusa.Taj neki svjedok u nama,svjest,cista prosvjetljena svjest,nije uopste nasa,niti smo to mi.To bog gleda pokrete tjela,govor,misli,osjecaje,emocije,hodanje,rukovanje i cjeli univerzum.Kako u stvarnosti tako i u snu...Kad isus kaze "Ja sam istina" to njegove misli,razum(iako je on dosegao stanje ne-razuma ili kosmickog tjela)
pokusavaju da rjecima objasne tog svjedoka,tu svjest u njegovom tjelu.A ta svjest nije Isus,ta svjest je bog...Tu svjest imamo svi mi,jer svi smo jedno.Ali ona nije nasa,niti smo to mi.Mi kao pojedinci ne postojimo,to je varka,iluzija ali tako je....

Prvo sa razumom pokusavate objasniti boga negdje tamo,pa kad se prosvjetlite i shvatite da VI niste razum sa tim istim razumom(koji nije vise vas,niti ste VI taj razum) pokusavate objasniti to nesto sto posmatra taj razum i odvojeno je od njega...Reci cete : Ta svjest,to sam ja!,ali sama ta recenica potice od uma,a ta svjest je odvojena od uma! Pa kako onda to objasniti?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimečet vel 10, 2011 1:02 am

primitive101 je napisao/la:
Nije stvar traziti duhovno,nego zivjeti zivot duhovno,a to znaci u skladu sa istinom....
E ovo si super rekao, bravo ides

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitimečet vel 10, 2011 1:05 am

Izadje i nesto dobro iz mene :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 12 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?
[Vrh] 
Stranica 12 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 Similar topics
-
» Kauzalna razina-ravan-nivo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: