Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?

Go down 
+18
snake
Deti
MoW
MisteryManiac
Legionar
Sedežničar
Skulptura
calypso
wanderer
biga
Fantom
gloria_g
George Gordon Lord Byron
Chakotay
hromi
Athena
Alpha
K. Heinrich M.
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Nevini ili krivi?
Nevini
Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_vote_lcap37%Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_vote_rcap
 37% [ 7 ]
Krivi
Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_vote_lcap42%Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_vote_rcap
 42% [ 8 ]
Ne znam/Ne Zanima Me
Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_vote_lcap21%Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_vote_rcap
 21% [ 4 ]
Ukupno glasova : 19
 

Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 2:58 pm

Molim vas da se držite teme. Ovdje se ne priča o tome tko je radio što.
Bio je rat i svi su radili svašta...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 3:30 pm

hromi je napisao/la:
Eto vi paravojne skupine svrstavate u Hrvatsku Vojnu Brigadu shock .
Prepucavanja nece biti zato sto nisam ni za jedne ni za druge , sto se tice teme , general je tu najjmanje kriv....Sigurno nece generali ici po selima i pljackati , paliti , silovati i klati , ali ako ocete u evropu treba vam janje !
Taj rat se jos uvek vodi , dok god se medju ljudima prevrcu iste teme !
O teritoriji necu ni pocinjati , to se treba sagledati istorija ...
sory, moja greška 7.Gardiska brigada Pume... a gle, svi su sranja radili... slažem se s tobom to o generalima...
ah ta hebena europa... vidiš, ja sam u Hercegovini, tako da nas puno hrvata ne simpatizira, al mislim da je bolje da hrvatska ne ulazi u EU... ni BiH jednog dana... jer mi smo ipak balkanci i poznamo se ma gdje otišli i nama ne odgovaraju neki zakoni koje ima europa... jednostavno nisu dio naše kulture...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2011 11:20 pm

Sutra će uslijediti presude Gotovini, Čermaku i Markaču.
Mnogi predviđaju različite scenarije, kolaju neke informacije iz raznih izvora o konačnim presudama, pitanje je što će od toga obistiniti.
Ja već otprije predviđam neki scenarij, ali nekako se ne želim o tome izjašnjavati dan prije presude niti biti zloguki ili dobar prorok.

Čitajući komentare na nekim drugim forumima ili portalima, mnogi očekuju oslobađajuću presudu ili kratkotrajne kazne zatvora.
Preostaje nam samo da vidimo, iako sumnjam u pravednost haškog tribunala, posebno u slučaju Gotovina.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2011 11:37 pm

Ja ne sumnjam u pravednost tog suda, nekako mi se čini da su ti suci nepristrani i da ne bi osudili osobu koja nije baš ništa kriva. E sad pitanje je kako će oni procijeniti situaciju, jer doista su počinjeni zločini, sam Gotovina je o tome govorio u onom prilogu gdje kritizira još hrpu zapovjednika u Kninu odmah nakon što je Knin oslobođen. Da li će suci te zločine prišiti generalima kao zapovjednicima ili će ih ipak osloboditi uz obrazloženje da oni nisu mogli utjecati na te događaje, a i da nakon toga nisu mogli pronaći ili osuditi one koji su to počinili. Realno od generala se niti ne očekuje da traga za počiniteljima nekog zločina, ali opet može se očekivati da naredi da se to istraži. Da li je Gotovina to učinio, iz onog priloga se može vidjeti da je on jako ljut radi tih događaja i da kritizira sve one koji su to činili. Što je učinio nakon toga, ne znam. No činjenica ostaje da nitko u Hrvatskoj te zločine nije istražio i da krivci nikada nisu privedeni pravdi. Iako danas svi žale generale koji će možda nevini u zatvor, no nitko ne govori o žrtvama. Ako generali nisu zaslužili da budu u zatvori, nisu niti ti žrtve zaslužile da im se čini ono što im se činilo.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2011 11:51 pm

Da malo pojasnimo sta je to komandna odgovornost:

Pojam komandna odgovornost odavno je poznat u medjunarodnom pravu. Postoji jos od vremena haskih kodifikacija medjunarodnog ratnog prava, 1899. i 1907, i zatim 1954, da bi bio reafirmisan i dopunjen zenevskim kodifikacijama, 1949. i 1977. godine. Tu je komandna odgovornost opisana u sirem i uzem smislu. Ali, u oba smisla, komandna odgovornost se sastoji u tome da svaki vojni starjesina mora osigurati postivanje humanitarnog prava u sferi svog komandovanja. Odgovornost za ispunjenje te obaveze ide do samog drzavnog vrha. U miru, to je odgovornost da se sistematski i neprekidno - u vojsci, skolama i narodu - siri znanje o pravilima medjunarodnog humanitarnog prava, a u ratu, da se to pravo primjenjuje. U miru, ta odgovornost se vezuje za politicki ugled zemlje, jer su se drzave obavezale da ce poznavanje medjunarodnog humanitarnog prava siriti i, narocito, da ce njihove oruzane snage to poznavanje provjeravati na manevrima, razlicitim vojnim vjezbama, i sl. A u ratu, odgovornost je ne samo politicka, vec i individualna krivicnopravna odgovornost. Vojni komandant, i onaj najviseg ranga, kada i ne izvrsi neposredno ratni zlocin, moze biti krivicno odgovoran za taj zlocin zbog toga sto nije sprijecio zlocine koje su izvrsili pripadnici njegove vojske ili paravojnih odreda koji su pod njegovom kontrolom. Dakle, takva odgovornost nadredjenog za zlocine koje su pocinili njegovi podredjeni, propisana je u medjunarodnom pravu i na taj nacin je potvrdjena njena zakonitost i nacelo nullum crimen sine lege.

[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:27 am

Neke informacije kažu da Gotovine uopće nije bilo u vrijeme kad su zločini počinjeni te da je bio negdje na moru. E sad...vidjet ćemo.
Mislim da se iz nekih stvari dosad moglo vidjeti da je haški tribunal pod političkim utjecajem raznih zemalja i trenutnih interesa. U mnoge druge sudove EU imam dosta veliko povjerenje.
Samo, žalosno ako će netko morati preuzeti odgovornost za sve grijehe pokojnog predsjednika i nekih ostalih, direktno suodgovornih, jer to europska zajednica očekuje.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 9:50 am

A cuj...biti ce u stilu da su spremni dati zivot za domovinu. I eto, dali ga. Samo sto su jos sluzbeno zivi.

U svakom slucaju saznat cemo danas.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 11:19 am

Athena je napisao/la:
Samo, žalosno ako će netko morati preuzeti odgovornost za sve grijehe pokojnog predsjednika i nekih ostalih, direktno suodgovornih, jer to europska zajednica očekuje.
Ne moraju, ali su tako odlučili, naime nitko njima nije rekao kako da se brane, mogli su iznijeti sve što znaju i sve što su vidjeli. Ok tada bi optužili neke ljude, neki od njih su već pokojni, a neki su još uvijek živi, ali to je tako ako si general moraš donositi teške odluke i prihvatiti posljedice.

Ako su nevini onda mi ih je žao već i radi same činjenice što su morali toliko dugo biti u pritvoru i što im se sudilo, ali opet žao mi je također i žrtava koje ipak imaju pravo da se istina sazna i da krivci budu kažnjeni.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 11:26 am

Ne vjerujem da su baš svi oni nevini, međutim neki od njih će dobiti (možda) astronomske kazne, iako to realno ne zaslužuju, a samo zato da preuzmu teret odgovornosti počinjene na hrvatskoj strani.

Tako da s jedne strane imamo potencijalno velike kazne radi "propuštanja" i sl., a ljudi koji su direktno odgovorni ili ne odgovaraju ili dobivaju mizerne kazne.
Vidjet ćemo. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:49 pm

A čuj rekao sam da ako su nevini, mi to ne znamo, ono što znamo je da se nitko od njih nije ogradio od zločina i onih za koje se zna da su počinili zločin, a oni su znali ili su barem mogli pretpostaviti tko je što činio.

Jednako tako država baš i nije surađivala i nije dala dokumente koje bi možda pomogli obrani. Naravno to je zato što bi tako možda i neke aktualne političare osumnjičili.

Sve u svemu što god se danas desilo još uvijek će ostati jako puno neodgovorenih pitanja

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:52 pm

Ante Gotovina je osudjen na 24 godine zatvora... no
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:53 pm

Ivan Cermak-oslobodjen... ides
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:55 pm

Za Gotovinu sam pretpostavila da će dobiti 27 godina. Ne znam baš da je toliko zaslužio.
Markač 18 godina, a ne 15. confused

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:55 pm

Mladen Markac-je osudjen na 18 godina zatvora... scratch
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 12:57 pm

I sto sad? Jel i dalje jedva cekamo u EU?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 1:03 pm

Idemo dalje, zna se ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 1:06 pm

Na monitor.hr pise "Krivima su proglašeni i pokojni predjsednik Franjo Tuđman, pokojni ministar obrane Gojko Šušak i general Červenko."

@Chak...ja ne bih dalje. Ja bih stala. Ukopala se ko magarac i ko i jebe.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 1:18 pm

Ma treba samo i dalje za HDZ glasati i kud oni tud i mi i niti slučajno ne dići glavu iz pijeska i početi razmišljati malo svojom glavom i početi se ponašati fer i pošteno. A gdje ćemo tada završiti, zna se ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 1:21 pm

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 1-crna-ovca

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 1:32 pm

Alpha je napisao/la:
I sto sad? Jel i dalje jedva cekamo u EU?
nije fer... ja sam mislio postaviti ovo pitanje.
sad ćete viditi kako se na presudi skupljaju predizborni bodovi... ovo im je ispalo kao mekinje pred gladnu krmad.
nadam se da će bar netko pokušat osloboditi ove ljude kao što su uradili sa Blaškićem, al sumljam.

europa je dopustila srebrenicu, europa je dala miloševiću fore da zauzme hrvatsku, europa je kasnje dopustila oluju i ocjenila je kao dobru akciju i sad kriv Gotovina???

čovjek je iz strane zemlje došao da brani svoj dom. iako je imao vojno iskustvo, nije se klao za mjesto generala, nego je počeo kao običan vojnik. ranjen u nogu, svi smo vidili reagiranje na pljačke i ubojstva na onom sastanku... i opet kriv??

on je kriv što je neki benevrek ubijao civile? pa nađite tog što je ubijao i otkinite mu m*da....

žao mi je svih ljudi što su poginuli u ratu, al rat su izazvala dvojica glavonja uz potporu europe...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 1:37 pm

Alpha je napisao/la:
I sto sad? Jel i dalje jedva cekamo u EU?

Ona,EU je vec tu,samo je pitanje koju cemo ulogu igrati,Slovenci su Austrijski konjusari a koja je privilegija za nas izabrana...??? confused
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 2:14 pm

Ne, ovo je prepatološko (prekrajanje povijesti). Ništa sudsko vijeće nije čulo što je obrana bila rekla na završnim riječima (pogotovo ne ono da je Gotovina posebno izdavao INTERNE naredbe da se spriječe zločini), sve su prepisali od tužiteljstva. I oštro se ne slažem da je ovo sve zato što Hrvatska prethodno nije procesuirala zločine. Itekako jest, u doba Tuđmana (do 99') preko t-i-s-u-ć-u osuđujućih presuda. A one laži lansirane u medijima o 22000 kuća i 600 civila su i svjedoci tužiteljstva u postupki pobili. Ali, izgleda da to sve (uz činjenicu da su ljudi evakuirali PRIJE granatiranja Knina za koju i sam Mile Mrkšić kaže da NIJE bila neselektivna već vrlo precizno usmjerena na vojne ciljeve) (sasvim sigurno iz jednog 'višeg' razloga) kao da nije ni bitno... (a za Krajinu Orie praktički drži kao da je druga država)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 2:27 pm

@Biga...gle, da se ti i ja u necem slozimo i prije nego iz prve zivili Slazem se s tvojim postom.

@Sedeznicar...dakle, ne slazes se sa presudom. Ni ja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 2:47 pm

Sedežničar je napisao/la:
Ne, ovo je prepatološko (prekrajanje povijesti).
S ovime se ne slažem jer povijest ne pišu suci niti se ona uči iz sudskih presuda. I ta presuda i rad tog suda je također podliježe ocjeni povjesničara. Sad mi pada na pamet presuda Stepincu kojeg su osudili za stvari koje nisu imale nikakve veze sa stvarnošću, no danas svi znaju kakav je to bio sud i kakva je to bila presuda. I ta presuda nije nimalo utjecala na povijest i povijesne udžbenike. U stvari dodatno naglašava zločinačku narav tadašnje vlasti.

Jednako tako je i ovaj haški sud politički iz jednostavnog razloga što je primjerice Šljivančaninu i ostalima dao minorne kazne za potpuno uništenje Vukovara, a tamo su počinjeni puno teži zločini nego što se to stavlja na teret Gotovini.

Zašto je Gotovina dobio ovako tešku kaznu je potpuno nejasno, da li su i ovdje neki politički razlozi pa se preko njega kažnjava našu vladu što nije surađivala sa sudom ili su neki drugi razlozi, mi za sada ne znamo, ali vjerujem da će nam jednog dana postati poznato.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2011 3:13 pm

Alpha je napisao/la:
@Biga...gle, da se ti i ja u necem slozimo i prije nego iz prve zivili Slazem se s tvojim postom.
zivili cuga


_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?   Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hrvatski generali - žrtvena janjad ili zločinci?
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Drugi svetski rat (njegova tehnologija, generali, vojnici..)
» Hrvatski kreatori
» Prvi hrvatski predsjednik
» Hrvatski zrakoplovi ne smiju u SAD
» Uskoro i hrvatski satelit u svemiru?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: