Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Karma

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Karma Empty
PostajNaslov: Karma   Karma Icon_minitimepet ruj 24, 2010 9:44 pm

Vjerujete li u karmu? Što je ona za vas? Vjerujete li u neizbježno vraćanje karmičkog duga?

Ovo je definicija s Wikipedije.
Citat :
Karma (sanskrit: कर्म - djelo, čin) je, u indijskoj filozofiji, univerzalni zakon djela i posljedica. U užem smislu, karma je svako djelo koje pokreće krug uzroka i posljedice. Uvučenost u vječni tok zbivanja (samsara) se smatra izvorom patnje iz koje se traži oslobođenje (mukti).

Bit zakona karme je da svako biće snosi posljedice vlasitih djela.

U budističkom učenju o karmi se naročito ističe etičko načelo, u skladu sa ciljem kraja patnje.

Svakako se slažem da kako u prirodi tako u društvu postoji kauzalnost i da će nam se stvari koje nismo ili odbijamo naučiti stalno vraćati i donositi probleme u životu. No ne vjerujem u karmu jer ona tvrdi da mi moramo vratiti dug za loša djela koja smo počinili. Ako postoji, mi se moramo nužno iskupiti i patnjom otplatiti dug koji će nam se vraćati nesrećom u životu. Ne vjerujem da se to događa, a još manje vjerujem da se to događa onda kada nešto ispravimo i naučimo iz naše prošlosti, bilo iz ovog ili prošlog života.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Karma Empty
PostajNaslov: Re: Karma   Karma Icon_minitimepet ruj 24, 2010 11:17 pm

Hm ja baš o tome puno ne razmišljam, tj. mislim da mi možemo normalno živjeti bez da znamo odgovore na ta pitanja. No ako malo promislim, onda ne mogu, a da ne uočim da se ne samo meni, dešavaju neke čudne stvari, onako neke stvari koje te potaknu na razmišljanje, zašto baš sada i zašto baš to. Naravno sve možemo pripisati slučajnosti, no što ako slučajnost ne postoji. Alpha je u jednom drugom topicu kazala da to trebamo prihvatiti i da tako čistimo svoju karmu. Hm možda, može biti da je to tako.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
 
Karma
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ubrzavanje vremena i karma

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: