Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ženi odrezao nos i uši

Go down 
+5
biga
Chakotay
Blizzard
Athena
Alpha
9 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 12:27 pm

Ženi odrezao nos i uši Ayesha-protezu-mo%C5%BEe-micati-svakodnevno_515x361n_347902

Liječnici iz Los Angelesa vratili su osmijeh na lice mladoj Afganistanki Ayeshi (19). Rekonstruirali su joj nos koji joj je odrezao njezin suprug. Proces rekonstrukcije nosa trajao je osam mjeseci, a liječnički pregledi će se i dalje nastaviti. Ayesha, poznatija kao Bibi, odsjela je kod obitelji koja ju je udomila čuvši za njezinu sudbinu. Ayesha sada ima specijalnu protezu koju može skidati svaki dan poput one koja se često koristi u SF filmovima. Bibi se u rodnom Afganistanu udala s 12 godina. Nakon godina zlostavljanja pokušala je pobjeći od supruga, ali su je uhvatili. Seljani su je predali mužu koji joj je odsjekao nos i uši dok ju je brat držao da ne pobjegne. Potpuno krvava i teško ozlijeđena otišla je pomoć potražiti kod ujaka. Puzala je do njegove kuće. Ujak joj je odbio pomoći te joj rekao da ne želi imati posla s njom. Na kraju ju je ipak rođak prevezao u bolnicu kojom upravlja američka vojska. U bolnici su se za nju brinuli dva mjeseca. Svoj novi nos Ayesha je pokazala na dodjeli nagrada "Enduring heart" koju je i sama primila zbog borbe za život i svoje dobrote. izvor


OK, koji je ovo stupanj razvoja?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 12:59 pm

Čitala sam o tom žalosnom primjeru. no
Ne znam što reći o tome, osim da je očito kako primitivizmu i bezakonju nema kraja. Zbunjuje me ovo što piše da su joj radili rekonstrukciju nosa 8 mjeseci i nakon toga da sada ima specijalnu protezu koju može skidati. confused
Dakle, ima li novi nos ili nema? scratch

Inače, ovaj nos na drugoj fotografiji mi izgleda vrlo dobro na njenom licu.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 1:56 pm

Ma di su tu emocije, ljudskost, ista???

Meni je isto bezveze sto je nos mobilan. Vjerojatno ima razloga zasto je tako tj. valjda je moralo bas tako jer inace ne vidim smisao. Ono, recenica "moze ga skidat kad hoce"...da, bas je to ono sto svaki covjek zeli doh

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 2:15 pm

Nema ni emocija niti ljudskosti. Najgore je što ljudi takvog mentaliteta odgajaju djecu potičući isto i opravdavajući postupke svojih "muškarčina". roll

Da, zasigurno nisu mogli napraviti pravi nos normalna izgleda, jer se on može nadograditi hrskavicom, ali bitno je da ostane nešto kože, dovoljno rastezljive, ispod koje bi se moglo ubaciti hrskavicu. Ovdje to nažalost nije slučaj. no

Ipak, nadam se da će nakon svega što je prošla moći koliko-toliko normalno živjeti.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 2:26 pm

Athena je napisao/la:
Nema ni emocija niti ljudskosti. Najgore je što ljudi takvog mentaliteta odgajaju djecu potičući isto i opravdavajući postupke svojih "muškarčina". roll

E, o tome sam htjela pricati. Dakle, da li se tu radi iskljucivo o odgoju ili ipak treba postojati predispozicija na duhovnom planu za tako nesto?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 2:38 pm

Mi se onda kao nešto čudimo zašto nam se vanzemaljci ne javljaju. Pa što nam se imaju javljati, tamo na istoku primitivci, ovdje lopovi i muljatori, na zapadu egoisti, tko normalan bi nam se išao javljati? Ne poštujemo vlastitu rasu, a kamoli onda neku drugu, tj. njih.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 2:46 pm

A jadna žena, stvarno mi ju je žao :(

Ne znam kako te odgoj može navesti na tako nešto, za to mora postojati duboko ukorjenjena mržnja i strah. Siguran sam da je nekim ljudima koji su ju predali njenom "mužu" žao, ali su se ili bojali drugačije postupiti ili su željeli napakostiti toj ženi. A što se tiče tog muža, riječ monstrum mi pada na pamat, ali i to je preblago.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 2:59 pm

i onda se meni čude što se živciram kad netko kaže da se mi prema ženama nepravedno odnosimo.... oj muko moja....
e ovako bez živaca il ičega, ja bi tog muškarca jednostavno nabio na kolac i nek se muči koji dan, onda bi ga bacio vukovima, jadne životinje po šumi nemaju šta jesti...

al jbg, tko zna koliko takvih primjera ima tamo, to je u njih običaj. uzet djete od 12 godina i onda je zlostavljat na načine koji im panu na pamet... neznam, sad kad bi se borili protiv nepravda, ne bi imali nikakve šanse... ne bi jednostavno mogli stići sve pokriti koliko je to rašireno...

a ovako možemo samo pametovati i pisati, a to ništa ne pomaže... neznam bili bilo bolje da nismo pročitali, jer ovako možemo samo generalno zamrziti sve ljude tamo(da ne govorim muslimane jer bi me mogli shvatiti da sam mrzitelj il tako nešto), a i tamo kao i svugdje drugo ima dobrih ljudi koji ne zaslužuju da ih zbog jednog hajvana, koji se raznjeo bombom, koji je ovo učinio ženi, stavljamo u isti koš...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 3:07 pm

@Blizzard... zivili

@Chak...nadam se, doslovno se nadam, da su ti ljudi monstrumi i na niskom duhovnom razvoju jer ako se to moze dobiti cisto odgojem mozemo se odmah svi kolektivno polit benzinom i zapalit no

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 3:08 pm

@Biga...ja ne mrzim sve ljude tamo. Samo se pitam koji je korijen toga conf1 I mislim da je dobro da smo procitali i da svi procitaju i da se onda mozda nesto pomakne po tom pitanju makar zakonski ako nista drugo. Jer njih i zakon trenutno stiti.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 3:14 pm

ma skuži... tamo su žene ZAKONSKI i VJERSKI predmeti s kojima možeš kako hoćeš!!
znaš da muž ima pravo ubiti ženu ako samo posumlja da ga je varala s brugim?? a pod prevaru kontaju da pogleda drugog muškarca???
neće se tamo ništa promijenuti... sve dok sve žene kolektivno se ne ustanu protiv toga, pa ne ispanu il pukovnici il pokojnici...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 3:31 pm

@biga radikalne metode se samo naizgled čine ispravnima ;)

@Alpha, mislim da te nikakav odgoj ili zakoni ne mogu natjerati na činiš tako nešto. To jednostavno mora biti u čovjeku, to je ogromna količina mržnje, ali su zakoni i odgoj tome pripomogli, jer kod tog čovijeka nije bilo straha da će mu se nešto dogoditi. Bilo bi toga i kod nas, ali svatko zna da mu slijedi zatvor, ali opet ima takvih slučajeva, ali puno manje.

No biga i ostali nemoj unaprijed suditi svim pripadnicima te vjere, siguran sam da i tamo ima dobrih i poštenih muškaraca koji se lijepo ponašaju prema svojim ženama, bez obzira na propise i okolinu. Kad ne bi bilo takvih, njihova civilizacija bi se već odavno urušila sama u sebe. Nažalost mi u pravilu čujemo samo o onim najgorim pripadnicima te vrste.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 8:07 pm

Čitajući uvodni tekst od šoka sam otvorio toliko usta da me sestra upitala što mi je tuzni

Ipak... ali, joj. Znate što je moguće? Da su ljudi u toj okolini takvi fanatici u svojoj vjeri i odgoju da su stvarno tu ženu smatrali nižim bićem zaslužni za smrt. Da im je to okružje toliko izmijenilo način na koji razmišljaju da jednostavno ne mogu ili još nisu uspjeli otresti se okova svojeg uma koji im dopušta da na tu ženu i žene njenog položaja gledaju drugačije. Jel to mentalna ili duševna bolest?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 9:18 pm

Odgoj... to je ono sto ja pretpostavljam da je uzrok gornjem cinu. Evo zasto to mislim: ulazom u njegovu psihu mozemo zakljuciti da se on osjetio strasno uvrijedjenim i povrijedjenim time sto je ona pokusala pobjeci od njega. Da bi ga to tako jako moglo da pogodi, potrebno je da se i inace osjecao slabim i manje vrijednim kao muskarac - sto dodatno potvrdjuje cinjenica da je ozenio nedozrelu djevojcicu, jer se jedino nad tako slabasnim i bezopasnim bicem mogao osvjedociti kao muskarac (pretpostavljajuci, naravno, da mu ona nije bila jedini moguci izbor). Ljudi u toj kulturi dijele slican odgoj, sto naprosto znaci da se odmalena uce da crpe moc iz unaprijed definisanih izvora, obicaja, religije - iz umjetno stvorenih izvora, zanemarujuci prirodne izvore i pravo zene na izbor muzjaka kakvog njen DNK trazi za para. Taj slucaj, zajedno sa nekim obicajima africkih muslimana poput fizicke defeminizacije i seksualnog sakacenja mladih djevojaka (amputacija klitorisa) govori nam da nesto nije u redu sa nekim segmentima islamske kulture, narocito u nekim izolovanijim i ruralnijim sredinama, gdje se ljudska priroda najspontanije razvija. Volio bih cuti sta o svemu tome misli jedan musliman iz tih krajeva, rodjeni Psiholog, na osnovu svog iskustva iz prve ruke.... misli

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 10:21 pm

Arch, da, čini mi se da je tako...

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 10:58 pm

...ili je to ili su ga odgajala da se osjeća superiorno i da mu je sve dozvoljeno. Pa što god da učini, vrijeđa, tuče, sakati ...nema kazne za njega. No bez obzira i na to i drugi su odgajani u takvim uvjetima, ali kod ove osobe se može osjetiti iskonska mržnja prema drugoj osobi. Moguće je da su se i prema njemu tako ponašali, pa da nitko nije reagirao da njega obrani u toj situaciji, a opet moguće je da su njegove crte osobnosti takve da ga nešto posve nevažno potakne na takvo ponašanje.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimeuto lis 12, 2010 11:04 pm

Mislim da se tu uopće ne radi o iskonskoj mržnji. O ne. Radi se o tome da oni misle (tj. još bolje rečeno misle da misle) da je ona to zaslužila. A to mišljenje izazvano je nekim drugim kompleksima.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimesri lis 13, 2010 12:54 am

Apsolutno! Svaki kompleks je po svojoj prirodi disbalans instinkata (emocija), odn. tu pojedinacna emocija (recimo, strah) dolazi do prekomjernog izrazaja pri cemu se sve ostale emocije povlace. @Chak je dobro konstatovao da to u pozadini vjermnvatno sadrzi slican obrazac i prema njemu, uslijed cega on jako dobro poznaje osjecaj nemocnosti pred jacim od sebe, i jos uvijek iznova prozivljava taj osjecaj, koji ga puni bijesom, uglavnom prema sebi jer je to dopustio, a to sto se navedena djevojka nasla pri ruci da na njoj iskali dugo vremena nakupljani bijes je vise slucajnost i takoreci, alternativa samoubistvu, odn. iskaljivanju bijesa na sebi. Daleko od toga da je on odgajan s uvjerenjem da je sve dopusteno, jer je odgajan po serijatskom zakonu u kome, npr. za kradju se lopovu odsijeca ruka. Nije, dakle, iskljuceno da je jednom i sam na vlastitoj kozhi osjetio snagu i brutalnost serijata, i stoga je osjecao nepravednim da njegova zena bude postedjena, kao da je ona neki nedodirljivi bog a on obican ker koga svako moze da sutne. Dalje - cak i u situaciji gdje bi se netko odgajao u uvjerenju da je SVE dozvoljeno, ne znaci da bi to automatski stvorilo sadistu ili homicidnog manijaka, jer njih stvaraju strah i usadjeni kompleksi, koji se usadjuju odgojem, najcesce falicnim... 8)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimesri lis 13, 2010 9:56 am

Meni se to cini ko cisti sadizam. Nema taj tip za sto imati komplekse i osjecat se inferiorno kada je odgajan u zajednici gdje je muskarac zakon. Nije to kao kod nas pa da se tip brine jel ima mali k* pa se boji da nece zadovoljit zenu pa je frustriran i izkompleksiran. On je za sebe bogom dan i Bogu nalik pa tako smije raditi sve sto mu padne na pamet. Prigode beru jagode. Tip se nasao u zemlji i zakonima koji mu omogucuju da ispolji svoju "kreativnost". E sad, kako je strah pozadina svega losega tako je, zasigurno, slucaj i kod tog seronje. Medjutim tesko je procijeniti kakav strah je u pitanju. Mozda od sramote sto mu je zena pobjegla ali ona ne bi pobjegla da ju on i prije nije maltretirao, a prije je ju je maltretirao radi...? Cisti sadizam ili?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimesri lis 13, 2010 11:07 am

Legionar je napisao/la:
Mislim da se tu uopće ne radi o iskonskoj mržnji. O ne. Radi se o tome da oni misle (tj. još bolje rečeno misle da misle) da je ona to zaslužila. A to mišljenje izazvano je nekim drugim kompleksima.
Legi da li možeš misliti da neka osoba zaslužuje takvu kaznu, a da pri tome ne mrziš tu osobu. Ja mislim da ne, ne znam što bi netko morao napraviti da bi ja mislio da ga se tako treba kazniti.

@Arch ali po šerijatu je dopušteno premlatiti ženu ako je krivo pogledala drugog muškarca, tako da taj zna da ako ukrade nešto da će biti kažnjen i to vjerojatno neće niti učiniti, ali ovo hoće. Odgoj djeteta je jako kompleksan, pa nije dobro ako je prestrog, ali nije dobro niti ako je preblag. Preblag odgoj neće usaditi osjećaj odgovornosti kod djeteta. Iako je moje mišljenje i dalje da odgoj samo djelomično utjeće na djete, obzirom ima jako puno braće i sestara koje su odgajali isti roditelji u istim uvjetima, a ponašaju se potpuno različito.

@Alpha prije ju je maltertirao jer je mogao. Primjerice kod nas je dopušteno zlostavljati životinje i sama znaš da ima primjerice djece koja to čine i ona koja to nikada ne bi učinili. Zašto ova druga to ne čine zato što vole životinje, zato što im ne treba nikakav propis na to tjerati. Ovim prvim treba propis koji će im to zabraniti. A odrasli ljudi se baš i ne razlikuju puno od djece...

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimesri lis 13, 2010 11:39 am

Pa zato i kazem...mislim da bi moglo biti da taj radi sto radi jer moze. Cisti sadizam.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimesri lis 13, 2010 2:39 pm

Ako je taj čovjek sadist to može značiti da su i brat i svi seljani sadisti. A to je previše ljudi da bi se reklo da svi imaju poremećaj sadizma. Zašto su je predali nazad? Ne, mislim da se ne radi o sadizmu. A niti o mržnji u takvom obliku. Radi se o tome što su ljudi mislili da imaju opravdan razlog zašto joj to čine. Imali su gnjev. Kao što mi imamo prema curici koja je bacila psiće u rijeku. Mrzimo li ju mi? Ne. Ali jesmo li popizdili na nju? Da. A da su nas učili da je takve ljude ispravno šest puta baciti u rijeku bismo li joj mi to napravili? Ja mislim da bismo. Možda bismo se nakon drugog puta zapitali je li to ispravno, no... moramo ući u razmišljanje tih ljudi. Oni ne znaju da se s ljudima može lijepo. Nemaju tu opciju u glavi jer nisu tako odgojeni.
Mi, ovdje, imamo prilike uvidjeti da se nekad može i lijepo s ljudima, čim više što njen čin nije bio neispravan! Ali, kako je Chakotay rekao, i dalje imamo zlostavljače. To su oni ljudi koji se svojom samokontrolom ne mogu natjerati da ne krše zakon. Većina se kasnije ispričava i misli da će se popraviti. Većinom to ne naprave. Ali ti isti zlostavljači se ne bi ispričavali da su učeni da je takav postupak ispravan.
A zašto bi taj čovjek imao komplekse? Pa taj sustav je dakako nepravilan. Nije on oduvijek bio bog. Otac odlučuje što će biti s njegovom djecom. Ovaj je vjerojatno jedva dočekao da on bude u ulozi oca. A ako ga je otac postavljao kao boga, izjednačavao sebi od početka kao nasljednika, tada je opet bilo plodnog tla za nastanak kompleksa. Da čini ono što otac očekuje od njega iako se to protivi njegovim moralnim načelima i da ne uspijeva to činiti. Kasnije ljudi uđu u začarani krug gdje više ne raspoznaju ispravno i krivo.
Strašna stvar... brat je držao sestru dok joj je šogor to radio. Što pak tom čovjeku u toj kulturi predstavlja njegova sestra? Ma užasno.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimesri lis 13, 2010 3:06 pm

Ne misliš li da je gnjev "preslabo opravdanje" za takav čin. Možeš ti biti gnjevan i ljut na onu curicu koja je bacila psiće u rijeku, ali sam siguran da joj ovo ne bi učinio. Za to je potrebno nešto više, sadizam, mržnja ili nešto slično što je puno snažnije. Jedno je kazniti nekoga za nešto što ti misliš da je pogrešno učinio, a drugo se iživljavati na toj osobi. Ovo nije bila kazna ovo je bilo iživljavanje, osveta bez ikakve milosti. A tek njen brat, ne zna se tko je gori, brat ili muž. Katastrofa.

Ne mogu se složiti s tobom da ljudi u toj kulturi nemaju priliku vidjeti da se može i lijepo ponašati s drugim ljudima. Ne poznajem skoro pa uopće njihovu kulturu, ali opet da nema ljudi koje se lijepo ponašaju jedni prema drugima. Hm to mi je nekako previše apsurdno.

Ali slažem se s tobom da kad se jednom uđe u taj začarani krug teško je više raspoznati dobro od lošeg.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimesri lis 13, 2010 3:33 pm

Chakotay, mislim da na taj čin gledamo/gledaš previše iz svoje perspektive.
Ne opravdavam ga, da ne bi krivo shvatio. Hvala Bogu što je nama taj čin ogavan.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitimesri lis 13, 2010 3:34 pm

Nadam se samo da nitko neće pomisliti da su ovakva zlodjela i teror propisana po islamu. ovo mogu raditi samo radikalne, extremne skupine.

Prvo načelo islamske pravde jest smirivanje mržnje, gnjeva i neprijateljstva, zaštitom prava pravednog i nedužnog, čime se neprijateljski odnosi preobražavaju u slogu.

"Kur'an nalaže muslimanima, kada su u sukobu, da se okrenu Bogu i njegovom Poslaniku kako bi postigli izmirenje."

ovdje ima zanimljiv tekst o jednom dijelu šerijatskog zakona, pa ako nekog zanima neka pročita...



http://www.dnevniavaz.ba/izdvojene-kolumne/15889-Shvatanje-erijata---Dio-etvrti.html
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ženi odrezao nos i uši Empty
PostajNaslov: Re: Ženi odrezao nos i uši   Ženi odrezao nos i uši Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ženi odrezao nos i uši
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: