Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Empty
PostajNaslov: Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu   Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Icon_minitimepet lis 29, 2010 5:53 pm

Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu (jučer, danas, sutra)

Primijetio sam da se slabo (ili ništa) piše o politici Velike Britanije, pa sam odlučio to promijeniti. :)

Kao što znamo, politička zbivanja na koja nailazimo (jučer, danas i sutra) nisu slučajna. Netko (iza kulise) jako dobro vuče poteze, vukao je poteze i vući će poteze. Velika Britanija je u prošlosti imala neprocjenjivo veliki utjecaj na zbivanja na ovim prostorima. Na primjer, sjetite se samo onih demonstracija potaknutih od britanskih špijuna u Beogradu nakon kojih je drugi svjetski rat otpočeo na Balkanu. Što je bilo kod Bleiburga? Što se dogodilo sa Đinđićem dan nakon što je pokušao izručiti Mladića Haagu? Sjetite se utjecaja Velike Britanije na zbivanja tijekom devedesetih koja su u najmanju ruku kontroverzna -
http://hr.wikipedia.org/wiki/Velika_Britanija_tijekom_raspada_Jugoslavije , barem dijelom pročitati ovo, ono što smatram ključnim jest:

Citat :
Kada se govori o Ujedinjenim Narodima i embargu mora se naglasiti činjenica da je generalna skupština UNa glasovala 20.12.1993 i 03.12.1994 za ukidanje embarga. Niti jedna država nije glasovala za zadržavanje embarga, ali zbog protivljenja na ukidanje embarga od članice Vijeća sigurnosti s pravom veta embargo nije mogao biti ukinut

Ta članica je bila Velika Britanija što se već početkom rata znalo. Na pitanje parlamentarnog zastupnika upućeno britanskoj vladi 10. studenog 1992 godine:

"Zašto se naša vlada priprema kršiti embargo na prodaju oružja Iraku koji će ga upotrijebiti za agresiju, dok istovremeno odbija prodati oružje Bosni i Hercegovini kako bi obranila nezavisnost ?"

vlada je odbila odgovoriti.


Što se događa danas? U kolikoj mjeri stoje Britanci iza onoga što se danas odvija na prostorima ex-Yu?

Je li uopće Haag međunarodni sud (koji svima sudi jednako bez obzira na nacionalnost) ili je to 'međunarodni sud' za ostvarivanje britanskih interesa? Zašto se Nizozemcima ne sudi za Srebrenicu? Kako je moguće da se ne sudi za prekomjerno granatiranje Vukovara, a sudi se za gratiranje Knina? TKO piše optužnice? Gdje su Mladić i Hadžić, hoće li im se uopće (stići) suditi u Haagu i da li Velika Britanija danas inzistira da se nađu u Haagu? (za informaciju Velika Britanija JEST prije bila ekstremno glasna kada se ticalo Gotovine ( http://www.nacional.hr/clanak/11319/britanska-ucjena-hrvatske-u-devet-tocaka ), a sada je nekako tiha u vezi Mladića i to zbog one rezolucije koju je Srbija prihvatila o Kosovu)

Što će donijeti sutra?

Što vi mislite?

Ja primjerice mislim da Britanija dominira politikom ovih prostora i da trenutno radi ovdje što hoće. No ima i drugih koji misle da se ipak u dovoljnoj mjeri miješa i Njemačka, Francuska, SAD i Rusija. Nacionalne politike pojedinih država? Samo ako pojedinoj državi to velike sile omoguće, ali onda su to velike sile, a ne male nacije. Nisam optimističan glede budućnosti i sumnjam u ovaj najnoviji pokušaj pomirbe kod Ovčare i Paulin dvora, mislim da je i to djelo britanske politike.

Što mislite o temi? Očekujem što više doprinosa ovdje iako sam svjestan da je ovo VRLO ŠIROKO i DUBOKO područje.


Zadnja promjena: Sedežničar; pet lis 29, 2010 7:17 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu   Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Icon_minitimepet lis 29, 2010 7:16 pm

Odlična tema Sedezničar, šteta što malo više ne pišeš na gornjem dijelu foruma.

Krešimir Mišak je na svom blogu jednom pisao o tome da je rat u ex Yu, a pogotovo u BiH počeo radi toga što je British Petrolium otkrio da se na području Bosne nalazi ogromna količina nafte, no obzirom je Juga bila zatvorena za strane investitore, oni ne bi mogli doći i iskorištavati tu naftu, tako da su morali razoriti Jugoslaviju, politički, ali i ekonomski sve nove države kako bi oni vrlo lako dobili koncesije i iskorištavali tu naftu. Hm još uvijek se te tvrdnje nisu pokazale točne, no tko zna, budemo vidjeli da li je to doista tako.

Što se tiče Haškog suda, mnogi misle da je to sud koji sudi svima tko je počinio zločin na prostoru bivše Jugoslavije, no vraga, nije tako, taj sud je nadležan samo za državljane bivše Jugoslavije, tako da nikada neće biti suđenja Nizozemcima iako su i oni sudjelovali u počinjenju zločina.

E sad da li samo Britanija dominira i određuje politiku na ovom prostoru. Mislim da ne, mislim da oni imaju previše svojih problema da bi se bavili nama, imaju neki utjecaj, ali nije odlučan ili presudan.
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu   Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Icon_minitimesri oľu 09, 2011 9:08 pm

Na VRLO SPECIJALAN način oživljavam ovu temu...

https://www.youtube.com/watch?v=NdW9nbspWPQ&feature=player_embedded

Molit ću ljude da nađu 100 minuta vremena, otvore ovaj link i poslušaju. I VIŠE je nego što se isplati (koliko god je preko 100 minuta). Ja sam jednostavno bez teksta. Evoga, da pogleda i JEDAN, isplatit će se. Ovo ne samo da daje odgovore na prošlost, nego govori i o budućnosti (zašto primjerice u Hrvatskoj ljudi ne smiju strateški razmišljati, nego mediji u fragmentima sviraju o prošlom ratu kako politika naloži? Je li ovo bio rat država ex-Yu ili su veliki bili umiješani i u KOJOJ mjeri su bili umiješani). Literatura kojom se Domazet koristi je srpska, američka, britanska + tajne službe, tako da ne, on ne nameće nikakve nacionalističko propagandne laži s hrvatske strane. Isto tako, ne, ovo nije nikakva teorija zavjere, jer ako je, onda je i teorija zavjere i to da je Velika Britanija u proteklih nekoliko stoljeća pobila nekoliko stotina milijuna ljudi, zavjera je to da je u ne toliko davnoj prošlosti Britanija držala pola svijeta pod svojom kontrolom. Netko ima nešto za prigovoriti, ili se ne slaže, neka ga citira i pokaže literaturu koja je u suprotnosti s onim što on iznosi (ovo podcrtano me MNOGO više zanima od samog mišljenja o Domazetovu izlaganju, jer ja imam dojam da ja danas jedino što čujem od ljudi su nekakva 'mišljenja' (slaganja ili neslaganja - koja izgleda da su postala važnija od činjenica), ali na kojim DOKUMENTIMA/dokazima/činjenicama su bazirana ta mišljenja (na dokumentima koja su produkt medijskog rata? Mesićevom lažnom svjedočenju u Haagu u slučaju Blaškić? Josipovićevim isprikama???)). Domazet je nepovjerljiv jer ga je AI (amnesty international) stavio na listu osumnjičenih? A tko je AI (onaj isti koji je rekao da je rat počela Hrvatska proglašenjem neovisnosti?)? Domazet je sumnjiv zbog Haaške presude Ademiju? A gdje su dokazi? Je li on već bez suđenja unaprijed kriv (kako bi želio AI) i zato ga odmah treba diskreditirati??

Ovo što govori Domazet ne samo da se ne čuje u proteklih deset godina, nego 'mediji' bježe ko vrag od tamjana od ovoga što on govori i pitam se zašto?
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 33
Registration date : 23.02.2011

Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu   Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Icon_minitimesri oľu 09, 2011 10:57 pm

Nije samo Engleska kriva za genocid u Bosni, ima tu još država, ali mi je najgluplje kada su Bosanci pod njima podrazumijevam pripadnike svih vjera u BiH (Muslimani, Katolici, Pravoslavci) koji su se borili da sačuvamo našu Bosnu, počeli da istjerujemo one koji su proveli genocid u BiH, Amerika rekla stop ili ćemo vas bombardovati.Nas koji smo tada počeli da istjerujemo zločince koji su proveli genocid nad nešom braćom i sestrama htjeli su da bombarduju.


Nevjerovatno, ali Amerikanci nas deru na još nekoliko frontova; Barak Obama je rekao povući još kada je stupio na vlast svoje vojnike iz Afganistana.Pazite ja razumijem da je Afganistan najveći izvoznik heroina na svijetu.To rade muslimani, ali ih se ne smije osuđivati.Oni to rade zato što moraju od nečega živjeti, jer nemaju od čega prehranjivati svoje obitelji.Oni bi radili svaki posao samo da ga ima.Da su Amerikanci to htjeli urediti to bi već davno učinili.Ali neće, to je samo stvar biznisa i ničega više.

Ratovi se i vode upravo zbog novca.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu   Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Astronomska zbivanja
» Velike sike-velika pamet
» Utjecaj punog mjeseca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: