Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?

Go down 
+11
yuusha
userNejm
DrChaos
dynamyte
wanderer
primitive101
MisteryManiac
Chakotay
Alpha
Black rainbow
Legionar
15 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimesub vel 05, 2011 9:07 pm

Sto se mene tice, postoji jedan vremenski period koji je meni izrazito bitan i kratak i moram donjet puno odluka o tome kako cu ga raspodjelit najbolje; Moj život , i on se mjenja i tece svojim tokom :) Mislim da nebi bilo promjena da nema vremena, a sve se mjenja. I istina je da je vrijeme relativno i da nije univerzalno, ali to meni osobno nije bitno, bitan mi je moj zivot :)
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimepon vel 07, 2011 1:46 am

po meni...vrijeme kao pokazatelj...
jbg mjerne jedinice smisljene su ljudskim umom prema tome kada vec ima nama toliko toga nepoznatog i neobjasnjivog tko kaze da je tako?
mozda je u potpunosti drugacie i to toliko drugacie da mi to nemozemo pojmiti
mozda je i slicno
mozda smo samo dali "kriva"imena jer jos neznamo prava?tko ce znati?

pokusajte zamisliti da ne postoji ni proslot ni buducnost ni sadasnjost nego da je sve jedno?tesko,zar ne?
ali opet tko kaze da nie moguce?
;)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimepon vel 07, 2011 6:29 pm

Sang Real je napisao/la:
po meni...vrijeme kao pokazatelj...
jbg mjerne jedinice smisljene su ljudskim umom prema tome kada vec ima nama toliko toga nepoznatog i neobjasnjivog tko kaze da je tako?
mozda je u potpunosti drugacie i to toliko drugacie da mi to nemozemo pojmiti
mozda je i slicno
mozda smo samo dali "kriva"imena jer jos neznamo prava?tko ce znati?

pokusajte zamisliti da ne postoji ni proslot ni buducnost ni sadasnjost nego da je sve jedno?tesko,zar ne?
ali opet tko kaze da nie moguce?
;)

Bravo Sang real :)

Ali to bez vremensko i bez prostorno stanje koje opisujes se ne moze zamisliti.Jer misao je orudje uma,a stanje bez vremena i prostora je moguce ostvariti ali to je stanje bez ili van uma ili stanje ne-uma.Stanje ciste svjesti.Vjecno sad.

Dok ima uma ima i uzroka i posljedica i mi MISLIMO da vrjeme kao takvo postoji.Ali u stanju ciste,umom ne zagadjene svjesti,postoji samo vjecno sad,koje i nije vrjeme.

Zelim ti iskreno da osjetis to stanje u svome zivotu. ides
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimepon vel 07, 2011 9:34 pm

@primitive, mislim da mi jednostavno nismo do sada uspjeli toliko "naucti" "shvatiti" da bi mogli to uopce pojmiti...mozemo razmisljati o tome ali samo nagadjati...nemozemo se uopce postaviti tom smjeru jer onda rusi se sve sto si ikada znao tj mislio da znas...mnogima je to neprihvatljivo...jednostavno nemogu to vidjeti...
dosta cesto znam razmisljati o tome...i toliko je nejverojatno i cudesno da mi je tesko to shvatiti...zbunjena sam dosta radi toga...ali sam shvatila sto vise razmisljam o tome i donosim zakljucke,otvaraju mi se daljnje opcije a iz svake od njih naucim nesto novo...

isto tako da nikada nisam razmisljala o tome i da to nisam prihvatila(kao mnogi) to me nebi interesiralo,nebi se zamarala o tome i automatski nebi se te opcije otvarale i ostala bih zaglavljena ali ja to nebi vidjela,bila bi si "normalna" osoba zivim svoi zivot ide kako ide...

ovako mi je bolje,makar ponekad vise ni sama neznam gdje je kraj svemu tome(a znam da nemogu ni zamisliti,bar ne jos) toliko se znam udubiti u misli to tome i onda dolaze ideje zaključci...dosta cesto mi je tesko pratiti te tokove misli,previse ih zna biti,doslovno ponekad osjetim fizicku bol kao glavobolju i pritisak u glavi...ali shvatila sam to je kao i obicna vjezba za recimo spagu :) nemozes je napraviti odjednom,boli zateze ali sto vise ustrajes manje boli vise uspijevas dok nakraju jednostavno ne napravis spagu :)


Zadnja promjena: Legionar; pon vel 07, 2011 11:59 pm; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : brisanje nepotrebnog quotea)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 7:32 pm

"Biti duboko prilagodjen u duboko bolesnom drustvu nije nikakvo mjerilo zdravlja"....Ne znam ko je to rekao,ali je to tuzna istina...A ti si jednostavno imas urodjenu slobodnu svjest (ne znam ti pol,ali nebitno) koja se neprestano dize,siri i isijava.Moras samo shvatiti da uzrok tim povecanim mislima nije u tome sto ti imas puno znanja ili razuma,vec ti se svjest siri i jaca.na taj nacin pronalazis pukotine u dosadasnjem znanju i mjenjas se,rastes.A to je sustina zivota,da se stalno mjenjas.Da ne vjerujes nikome u nekakvu konacnu istinu,a najmanje samom sebi.

""".dosta cesto mi je tesko pratiti te tokove misli,previse ih zna biti,doslovno ponekad osjetim fizicku bol kao glavobolju i pritisak u glavi...ali shvatila sam to je kao i obicna vjezba za recimo spagu"""""

To ti se desava jer si emotivno vezana za misli i razum.A to moze biti jako opasno,jer ti nisi misli i razum vec cista svjest,puna ljubavi.Jer misli idu tamo vamo,i sto vise razmisljas ima ih vise.Zbrka ,ludnica.Ali to ne bi bio problem da nisi vezana za misli.A tih bolova se pazi,oni ti govore da se nesto budi u tebi,a da nesto suprotno neda da se to probudi.

Misliti je super,ali moras osjetiti da si ti odvojena od tih misli.Ako se puno vezes za misli,a one polude zbog zbrke i konflikta,ti ces onda biti uvjerena da si TI poludila,a to je nemoguce,svjest ne moze poluditi.Dakle osjeti samo to i bol ce nestati....

A kad se odvojis od misli shvatices o kakvom stanju ti pricam....O njemu ne mozes misliti jer ga nisi iskusila,a kako misliti o tome onda,kad ne znas to? Mozes samo fantazirati,projektovati nesto iz proslosti....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:12 pm

Nevjerojatno koiko razmisljanja o vremenu imamo na ovom forumu :) Protezu se kroz najrazlicitije teme i PDF-ove. Ta nas dimenzija poprilicno obuzima :)

Misljenja sam da na ovoj razni svakako mozemo kazati da proslost i buducnost postoje cak i ako ne postoje :D Kao sto postoje boje. Mi ih vidimo. Nase oko je prilagodjeno tako da odredjene valne duljine svjetlosti prepoznajemo kao odredjene boje. Istovremeno razlicite vrste zivotinja ili daltonisti istu stvar vide drugacije. Neke zivotinje vide i ono sto mi prostim okom ne vidimo. Tako i vrijeme. Koliko god bilo relativno toliko je i konkretno...barem zasada :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 35
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:14 pm

Ja sam nedavno gledala jedan experiment. Hipnotizirali su 2 osobe, i te su osobe bile u proslom zivotu.KAO... Dok ne probam ne vjerujem, ali me bas zanima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:15 pm

Sto je tu cudno?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 35
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimesri vel 09, 2011 4:20 pm

Nije nista cudno, ali su mi detalji iz hipnoze bili malo pre...napeti... nasli su taj grad, i sve kai je jedna rekla je bilo tocno..Ali odkuda da ja znam da ona nikada nije bila tamo?? Kao sto rekoh, voljela bih i ja to pokusati :)
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitimesri vel 09, 2011 5:02 pm

Pozdrav svima sa teme...

Prije svega nije mi jasno zašto ovo stoji pod PDF Parapsih. (?), a ne pod znanost ili filozofija, pošto je tematski bliže.

Ako je netko citao u PDF Filozofija pod Reinkarnacija i vrijeme ili pod PDF Znanost ima jedna tema... već sam par puta naglasio, da vrijeme kao takvo služi samo kao relacijsko mjerilo nečega, vrijeme samo za sebe, kao tipkovnica ispred vas ne postoji. Vrijeme nije nešto opipljivo, ono je samo odnos, tako da se prvo trebamo pitati u kakav odnos i što to vrijeme stavlja u relaciju, tj. funkciju. Isto tako, nije istina da nitko nije objasnio vrijeme, mnogi su ga objasnili, samo je na ljudima da prihvate neko mišljenje ako im se to čini kao pravo objašnjenje.

Jedna od tih osoba (koja je pokušala objasniti vrijeme) je bio Immanuel Kant, filozof iz bivše Pruske iz Konigsberga (današnji Kalingrad) iz 18. stoljeća. U svojem najpoznatijem djelu "Kritika čistog uma", veli da njegova filozofija ne može biti filozofija dok ne shvati što sve može ljudski um i gdje prestaje ljudski um, već da je to kritika (zato se i djelo zove tako). Ključne misli njegove kritike su da vanjski predmeti ili kao ih on zove noumenoni nisu svojstvo svijeta u kojem ih ljudi opažaju svojom percepcijom, već da su derivacije "osjetilnog svijeta" (onoga što je izvan naše mogućnosti da ga uistinu spoznamo - ono što je sama bit nečega - arhetip neke materije) koje se nalaze u sustavu VREMENA i PROSTORA. Slijedi da vrijeme i prostor nisu svojstva "svjetskog predmeta" (predmeta koji mi doživljavamo u našem svijetu) već da su to načini percipiranja noumenona, tj. noumenonova dozvola za postojanje u našem svijetu. Vrijeme kao takvo nigdje ne postoji, ono je samo oblik pojavljivanja neke materije u prostoru materijalnog svijeta. Sve stvari ovoga svijeta će ljudi doživljavati na specifičan način jer vrijeme i prostor neće biti isti za te stvari, ali u načelu uvijek se radi o istoj stvari, one su jedno (jedna stvar - arhetip te stvari) iza prostora i vremena, i taj sustav se prozima onoliko puta dok nepokupi sve stvari u jednu i na kraju ne bude sve jedno, što kasnije filozof Hegel želi pokazati u svojoj filozofiji koja se nastavlja na Kanta.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?   Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Možemo li odgovoriti postoje li prošlost i budućnost?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Oni postoje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: