Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Papa dolazi u Hrvatsku

Go down 
+7
whitelady
hromi
biga
InaNNaa
Chakotay
Athena
floridana
11 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 11:46 am

OK, al jesmo mi u crkvi ili u drzavi?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 11:53 am

@Alpha pa ovaj papa je znao govoriti ružne stvari o muslimanima, ateistima i drugim skupinama koje nisu katoličke, tako da je mene ovaj puta ugodno iznenadio jer nije bilo takvih ružnih riječi. Za razliku od nekih političara koji su nastojali i još uvijek nastoje iskoristiti Papin dolazak za sakupljanje političkih poena, kao što je to primjerice naša premijerka činila napadajući Milanovića koji svako ima pravo ne doći u HNK ili bilo gdje drugdje gdje je bio papa i to nema baš nikakve veze sa politikom. Eto to baš nije bilo u redu bez obzira što su joj to možda i PR agencije savjetovale da kaže, a možda se i sama dosjetila, vrag bi ga znao ;)

Što se tiče abortusa, tu se isto radi o korištenju situacije Papinoga dolaska i govora, iako je Papa doista govorio o obitelji, zajedništvu, ljubavi, zaštiti života... pa bi se onda i ovo što neki svećenici predlažu moglo podvesti da je to rekao i Papa, no ipak tako nešto se moglo predložiti i prošle godine. Nije se ništa promijenilo u stavovima crkve od tada. Tako da je ovo čisto korištenje situacije i dojma koji je Papa ostavio na društvo.

No mi smo i dalje svjetovna država i prijedlozi crkve ne prolaze baš tako lako, iako se i u ovoj situaciji vidi licemjerje naših političara koji se mahom deklariraju kao katolici i veliki vjernici, a onda ne poštuju temeljna načela svoje vjere i to ne samo kod pitanja abortusa nego i kod mnogih drugih stvari kao što je poštenje, korupcija, bezrazložno trošenje društvenog novca...

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 12:13 pm

Chakotay je napisao/la:

Što se tiče abortusa, tu se isto radi o korištenju situacije Papinoga dolaska i govora, iako je Papa doista govorio o obitelji, zajedništvu, ljubavi, zaštiti života... pa bi se onda i ovo što neki svećenici predlažu moglo podvesti da je to rekao i Papa, no ipak tako nešto se moglo predložiti i prošle godine.
Nisam pozorno gledala prijenos, ali čini mi se da je zabranu abortusa eksplicitno predložio neki naš svećenik, referirajući se na papu. misli
Nikako mi se nije svidjela kritika sekularizacije države, jer smatram da je ona itekako potrebna, još u većoj mjeri.
Petljanje crkvenih poglavara u političke stvari je kod nas previše intenzivno, isto tako i činjenica da upravo naš crkveni vrh svojim postupcima (pa i odabirom "privilegiranih" gostiju za doček pape), ide kontra temeljnih kršćanskih vrijednosti.
Ostale poruke su mi bile sasvim u redu i prigodne.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 12:30 pm

Ma dobro kod nas je država odvojena od Crkve nije to problem kod nas. Kod nas je možda veći problem što i crkveni predstavnici, a i državni tj. političari zloupotrebljavaju crkvu i njene vrijednosti (koje su univerzalne) za dnevno političke obračune. Pa se onda samo čini da je crkva i država nisu razdvojene. Imaš hrpu političara, (prvenstveno HDZ-ovim) koji će se pozivati na moral, na crkvene vrijednosti i time opravdavati krađu, korupciju i druge loše stvari. A da su oni doista tako moralni i tako vjerni crvenim vrijednostima tada do toga uopće ne bi niti došlo i ne bi se uopće o tome niti raspravljalo ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 1:04 pm

Ne znam...sve je to politika i naravno da su poruke, kako Athena kaze, prigodne. Napisane su da budu takve kakve su.

Sto se tice abortusa, da, to je rekao neki svecenik referirajuci se na papu, a razdragana gomila je sretno prigrlila tu ideju. To nije rekao papa ali se sve skupa strpa u jednu vrecu pa se dobije da smo njegovim dolaskom isposlovali izmjenu zakona. I onda je nevazno koliko je sam papin govor bio politicki korektan kad se zapravo isposlovalo sranje. Da se razumjemo ne smatram da je abortus pozeljan ali je ponekad nuzan.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 1:11 pm

...ali zakon još niije promjenjen, nije još niti pokrenuta incijativa za promjenu zakona, tako da ćemo to još vidjeti. Vlada za sada o tome šuti, kalkulira da li im je to pametno raditi pred izbore...

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 1:17 pm

Alpha je napisao/la:
OK, al jesmo mi u crkvi ili u drzavi?
mi smo u državi koja se oslanjala na crkvu od '90. do 2003, 4.

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 3:47 pm

@Chak...da, i ako procijene da ima dovoljno ovaca koje ce im na taj racun dati glasove onda ce ga ici mijenjati.

@Biga...meni se vise cini da smo u crkvi koja glumi da je drzava. Ako pogledamo malo bolje zakoni se donose kako crkva kaze. Jaca pita popove za savjete. Grade se palace od onixa iz proracuna. Svi se prave da nisu lopovi i pedofili uredno se pojavljujuci na misi nedjeljom. I tako gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 4:10 pm

Alpha je napisao/la:
@Chak...da, i ako procijene da ima dovoljno ovaca koje ce im na taj racun dati glasove onda ce ga ici mijenjati.
A čuj to ti je demokracija, odlučuje većina, ma makar se ta većina sastojala od ovaca ;) Mislim, pazi da većina ne želi HDZ na vlasti, oni ne bi bili na vlasti, većini to očito odgovara. Nemoj mi reći da je to totalno ludo, jer se slažem s tobom, ali je tako lol!

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 10:01 pm

Zbog ovoga vrijedi biti katolik i biti prisutan na doceku svetoga oca... zubi

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Papa-vrucehlacice-625-462011-cropix
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 10:02 pm

Zbog ovog se isplati biti papa :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 10:07 pm

@ Fantom
Biti prisutan na dočeku pape da, ali katolik ne, jer naime ne smiješ ih pehnuti prije braka zubi
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 10:13 pm

Ako si slucajno galeb-katolik, to nema veze, statistiku zanimaju samo katolici... zubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimeuto lip 07, 2011 10:16 pm

Nema, ili si katolik do kraja, ili si ona stvar od ofce. raspa
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 11:12 am

Alpha je napisao/la:

@Biga...meni se vise cini da smo u crkvi koja glumi da je drzava. Ako pogledamo malo bolje zakoni se donose kako crkva kaze. Jaca pita popove za savjete. Grade se palace od onixa iz proracuna. Svi se prave da nisu lopovi i pedofili uredno se pojavljujuci na misi nedjeljom. I tako gica
ne više... politika se malo po malo udaljuje od crkve. to je vjerojatno zato što političari nisu onakvi kako je crkva mislila, a i crkva(svećenici biskupi) su se iskvarili totalno... tako da je ovako iz daljine gledano to sve postala jedna kaša u kojoj više nitko ne zna šta se gdje događa..

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 11:44 am

Meni se cini da samo ovce ne znaju sto se desava, a ovi mafijasi koje si i sam naveo jako dobro znaju :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 12:51 pm

da, tako je... sreća nismo svi ovce... ;)

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 2:06 pm

Da, neki su i na drugim mrezama osim Tele2 zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitimesri lip 08, 2011 5:21 pm

ccccc nisam znao da si rasist....
ne, ja preferiram bijele ovce... :P

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Papa dolazi u Hrvatsku   Papa dolazi u Hrvatsku - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Papa dolazi u Hrvatsku
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Bush dolazi u Hrvatsku
» Papa suspendirao hrvatskog biskupa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: