Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Sociopati

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

Sociopati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sociopati   Sociopati - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 1:13 am

Hm, istina je da ljudima često dođe do smijeha baš na pogrebima kada tijelo ne zna kako bi fizički izreagiralo, a treba neki ispušni ventil, pa se počne smijati.

No meni se čini da je on iskoristio baš trenutak kada su svi osjećali najdublje poštovanje prema pokojniku i obitelju, trenutak koji je "najsvetiji" u svijetu svake osobe, da bi ga on omalovažavao i ismijao, da bi nanio bol drugima i izrazio sebe.

Zapravo mi nije jasno kako netko može nemati suosjećanje, a imati vlastite osjećaje. Naime, ako nekome nije stalo do drugih i ako osjeća krivicu za svoje osjećaje, zašto je egocentričan i sebičan? Što će mu to? Zašto nanijeti bol drugima ako te briga za njih?

Tako da ne znam postoje li zapravo sociopati. Vjerojatno da, ali koji su onda njihovi motivi da povrijede druge? Mislim, jedini zaključak je da su oni bili povrijeđeni. A struka kaže da neki mogu imati normalne uvjete razvoja, pa da postanu psihpati, tj. da je to u njima.

Dvije stvari mi se nameću. Jedna je ta da su i dalje zadržali životinjske porive i osnovne osjećaje, a druga da to seže u neki prošlo život (pod pretpostavkom da prošli životi postoje).

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

Sociopati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sociopati   Sociopati - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 1:34 am

Svakako da ima ljudi i s normalnim uvjetima razvoja, a da su psihopati. Neki se jednostavno takvi rađaju. Poznati su mi takvi primjeri, kao i oni koji su psihopati zbog utjecaja okoline. Te čak niti ne bih nazvao psihopatima ili sociopatima. Jednostavno zato što nisu oni takvi sami po sebi. To ih je okolina udesila.
Međutim, ovi koji su takvi problematični od rođenja su opasni ljudi. Takvi ne prezaju ni pred čim i često su posve bezosjećajni. Pretpostavka prošlog života bi vrlo lako mogla biti točna. Kao što indijci poznaju karmu iz prošlih života. Tako da sad imaju takve uvjete, teške od rođenja...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Sociopati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sociopati   Sociopati - Page 2 Icon_minitimesub sij 22, 2011 1:47 am

Arch, to si ga bas sad reko za jedan zivili

Sociopati - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sociopati   Sociopati - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Sociopati
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2