Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tetoviranje?????

Go down 
+16
wanderer
Bella.Lilly
MoW
2pac
Jedi Mind Tricks
sake_94
Archangel
Green
Gea
primitive101
Alpha
Legionar
biga
Black rainbow
Blizzard
mEN_iN_WHite
20 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 6:55 pm

E ovako imam pitanje, da li je dozvoljeno tetoviranje??? To pitam tako sto ne znam gde sam cuo da je to zabranjeno u veri, ja sam hriscanin.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 7:04 pm

Bilo bi mi smiješno da je zabranjeno, da vjera ljudima brani tetoviranje. Ne znam kakve veze ima tetoviranje sa vjerom.
[Vrh] Go down
Black rainbow
Stanica
Black rainbow


Female
Gemini Rooster
Broj postova : 18
Age : 30
Registration date : 06.06.2010

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 8:31 pm

Nisam nikad čula za tako nešto pa ima i svećenika koji su tetovirani. Tetoviranje ima dugu tradiciju: http://hercegbosna.org/forum/povijest/krscanski-obicaji-tetoviranja-u-srednjem-vijeku-t3223.html
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:47 pm

ma slobodno ti pukni tetovažu... nikakve zabrane nema osim ako ti stari ne opali koji obrazovnu iza ušiju... a ako je on dozvolio... sve 5... ;)
ako se ikad budem tetovirao... ovo će ići na desnu mišicu:
Tetoviranje????? 2rqjedj
a na lijevu plećku možda ovo:
Tetoviranje????? Kreuz%20tattoo

:)
što se vjere tiče, to ti nitko ne brani 100%... ;)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:51 pm

Zadnje tetovaže su prezakon. Ja razmatram da si oko lijeve noge (kada budem punoljetan) tetoviram krunicu oko, ako je na ruci zapešće, kako se kaže na nozi?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:59 pm

Na nozi je gležanj.

A što se tetovaža tiče...mislim da bi bio problem ako se tetovira npr. sotona.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:03 pm

a ako bi sad sotonu tetovirao sumljam da bi te zanimalo šta crkva o tom misli... heheh
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:04 pm

cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:06 pm

Da ali crkva sotonom mozda smatra neke stvari koje ti ne smatras. Recimo crkva je protiv puno toga pa tako i glazbe koju slusa vecina mladih i idola koje ti mladi imaju.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:14 pm

odošmo u offtopic...
pa gle... glazba npr ono što rade one budale iz Let3 i ako njih uzmemo za 'idole', mislim da crkva i ne treba se izjašnjavati što se toga tiče, to svatko vidi što stari kažu: koja su doba... hehe

a vidi moj izbor tetovaža... crkva je nekad smatrala vuka sotonskom životinjom(i sad neki ljudi to misle o njemu. kažu ako čuješ vuka da zavija netko će umrijeti.. doh )... tako bi netko za ovu moju kombinaciju isto rekao da nije normalna... :P
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:56 pm

ma ne znam gde sam to cuo pa mi je rekla majka da to nije zabranjeno, a kad sam pitao profesorku veronauke ona je rekla da ne bi trebalo zato sto "kao ne treba da se obelezavas"
@biga nece cale da samara :D ima i on tetovaze ova sa krstom me je odusevila ovako sam nesto hteo da uradim ali na grudima i jos neke takve, a kod vrata neki tribal na foru vatre i tako :D
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 08, 2010 11:03 pm

dašta, ima dobrih tetovaža... po netu i svugdje...
samo nađi negdje gdje imaju medicinsko dopuštenje da rade da te nebi s nečim zarazili... kontaš?? ;)
a ja baš i ne volim igle, al na ovo bih se mogao natjerati lako. samo da skupim novca i nađem dobro mjesto gdje se to radi...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 22, 2010 6:10 pm

Meni se drug bavi profesionalno tetovazama ima i studio....Igle se bace poslje svakog koristenja i jeftine su ,nema razloga da ih neko koristi 2 put zaredom.Sansa od infekcije nema.Mozes mu rec da ti otvori iglu na tvoje oci.

Meni je ledja cjela isaro,ima tu svega,a treba se navic na iglu,zavisi od djela tjela gdje se saras,jeli misic,kost itd....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 22, 2010 6:15 pm

Primitive, ajd nam daj fotku tvojih ledja da vidimo kak to izgleda ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 22, 2010 7:28 pm

tetoviranje i vjera.. to me podsjetilo na jednu priču od profesorice iz povijesti
U BIH-a su žene katoličke vjere tetovirale križeve na zapešća lijeve ruke kako bi se odvojile od muslimanskog i pravoslavnog puka

inače da li je danas zabranjeno?

Pitanje: Što Biblija kaže o tetovažama / 'body piercingu'?

Odgovor: Starozavjetni zakon zapovijedao je Izraelcima: »Ne urezujte zareza na svome tijelu za pokojnika; niti na sebi usijecajte kakvih biljega. Ja sam Jahve« (Levitski zakon 19,28). Dakle, iako vjernici danas nisu pod zakonom Staroga zavjeta (Rimljanima 10,4, Galaćanima 3,23-25, Efežanima 2,15), činjenica da je postojala zapovijed protiv tetovaža tjera nas da postavimo ovo pitanje. Novi zavjet ne kaže ništa o tome bi li se vjernik trebao tetovirati ili ne.

U vezi tetoviranja i 'body piercinga' dobar je test odrediti možemo li iskreno, čiste savjesti, pitati Boga da blagoslovi i iskoristi to djelo za svoje dobre naume. »Prema tome, bilo da jedete, bilo da pijete, bilo da što drugo činite, sve činite na slavu Božju« (1. Korinćanima 10,31). Biblija ne zabranjuje tetovaže i 'body piercinga', ali nam ni ne pruža razlog zašto bismo vjerovali da Bog želi da se tetoviramo ili stavljamo 'body piercing'.

Drugi problem koji trebamo razmotriti jest skromnost. Biblija nas upućuje da se odijevamo skromno (1. Timoteju 2,9). Jedan aspekt skromnog odijevanja čini obraćanje pažnje da su svi dijelovi tijela koji trebaju biti pokriveni zbilja pokriveni. Međutim, ključno značenje skromnosti ne znači privlačiti pažnju na sebe. Ljudi koji se odijevaju skromno, odijevaju sa na takav način da ne privlače pozornost na sebe. Tetovaže i 'body piercing' zasigurno privlače pozornost. U tom smislu tetovaže i 'body piercing' nisu znak skromnosti.

Važan biblijski princip u vezi problema o kojima Biblija specifično ne govori jest taj da ako postoji mjesto sumnji donosi li nešto Bogu zadovoljstvo ili ne, tada je najbolje to ne činiti. »Sve što se ne čini po čvrstom uvjerenju grijeh je« (Rimljanima 14,23). Prisjetimo se da su naša tijela i naše duše otkupljene i da pripadaju Bogu. Iako 1. Korinćanima 6,19-20 ne govori specifično o tetovažama i 'body piercingu', daje nam načelo: »Zar ne znate da je vaše tijelo hram Duha Svetoga, koji stanuje u vama i koji vam je dan od Boga? Ne znate li da ne pripadate sami sebi jer ste kupljeni? Proslavite, dakle, Boga svojim tijelom«. Ova važna istina ima velik utjecaj na ono što radimo i kamo idemo s našim tijelima. Ako naša tijela pripadaju Bogu, trebali bismo se pobrinuti da imamo jasnu »dozvolu« prije nego što se »označimo« tetovažom ili 'body piercingom'.

LINK

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepon stu 22, 2010 8:48 pm

"Sve što se ne čini po čvrstom uvjerenju grijeh je"

Eto, imam čvrsto uvjerenje da Bogu ne smeta ako se netko malo istetovira, dakle, to nije grijeh. Misterija riješena. jaki
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:09 am

Tužno kako neki vjeruju da im jedna knjiga treba određivati što smiju, a što ne smiju, a ako ne govori o tome onda su zbunjeni i ne znaju što da rade.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimeuto stu 23, 2010 6:36 pm

@ Alpha..To ja samo uzivo pokazujem hehe A ne znam,nemam odje na komp sliku....A cjela ledja su isarana,a najbolje mi je sto potpuno zaboravim da imam nesto na njima....

Sto se teme tice po meni je Legionar sve objasnio.Ljudi manje se tripujte i strasite,bog ne razmislja ko covjek,zato i jeste bog....Budite dobri,tolerantni,i puni ljubavi i tetovaza ne moze to da okalja...
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimečet pro 30, 2010 5:10 pm

Dobro si ovo napisala Gea. Mada u novom Zavjetu ne piše protiv, Katolička crkva je protiv i dapače mnogi svečenici i časne sestre će ti reći da su i tetovaže i pirs grijeh jer radiš nažao hramu Božjem i poticati da se ispovjediš i pokaješ ako imaš tetovažu ili pirs.

Znam da su meni na moje tetovaže i pirs Kršćani prigovarali, al opet, ne svi.


[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimečet pro 30, 2010 8:05 pm

Totalna glupost da je to grjeh...Tetovaze su bozja kreacija kao i sve drugo.Samo ljudski zli ego ili sotona koja se boji moze da prigovara bozjoj kreaciji...To govore ljudi koji se boje da vole sve i da prihvate sve...Tetovaza je materijalna,te ne postoji nacin da zagadi nasu nematerijalnu dusu ili svjest.Jedina se ego tripuje oko tih pitanja jer zna da je smrtan...Smrt egu! Sloboda bogu u nama! lol!
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepet pro 31, 2010 11:43 am

Ako je sakacenje tijela i duha moralno prihvatljivo (npr. samobicevanje i samoprezir) zasto bi ukrasavanje tijela bilo nemoralno? Moralisti za tijelo tvrde da je "Bozji hram" a istovremeno traze i teze odricanju, mucenju, preziranju i sakacenju tog hrama. Hm... nije cudo sto mnogi vjernici hodaju naokolo ceskajuci se po glavi... scratch Nije tijelo krivo sto je njegov stanovnik bolestan od zivota... nono
primitive101 je napisao/la:
Smrt egu! Sloboda bogu u nama! lol!
Mislio sam da si ti preprosvijetljen za mrznju i smrtozelje prema bilo cemu, makar bilo i ono sto zoves "ego"... tup Naposljetku, teznja da se savlada neka sila u nama je samo teznja druge sile koja hoce moc i vlast nad svim i svacim, unutrasnjim i spoljasnjim... Samo ego moze pobijediti ego! Elementary, my dear primitive101! ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepet pro 31, 2010 1:42 pm

@ Arch 5 Pa nisam ja nigdje silu spominjao.Jednostavno pocnimo da cutimo i on ce polako da ucuti... hug

A mogcue da se on jos koprca kod mene,ali polako,ima jos dosta vremena za mene da se ucutim...

Nisam ja djzabe prometeja razapetog stavio na ledja,jos prije par godina...Osjeco sam ja da cu se zrtvovat ego manije...A orao ga kljuca i kljuca hug
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepet pro 31, 2010 2:21 pm

Ali ne zaboravi da se Prometejeva jetra svaki put obnavljala... ;) A lesson to be drawn... :)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimepet pro 31, 2010 2:55 pm

Prometej-lik koji je znao tajnu zevsove smrti i nije htio da mu kaze/Nije volio zevsa koji je bio tiranin i egoista.Prometej je popmagao ljudima,ali je kaznjen od zevsa prije svega jer mu nije htio reci zevsovu sudbinu....Onda je dosao herkules i oslobodio ga,alije hiron mudri kentaur kojeg je herkules slucajno ranio smrtonosnom strjelom punom otrova od hidre,morao da sidje u had umjesto prometeja...Prometej je onda rekao tiraninu zevsu njegovu sudbinu i zevs ju je promjenio i spasio se...Jedina je razlika sto mu ja ne bi rekao (ali ko zna) :P
[Vrh] Go down
sake_94
Prašina



Male
Sagittarius Dog
Broj postova : 1
Age : 29
Registration date : 09.01.2014

Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitimečet sij 09, 2014 3:03 pm

Ja sam isto cuo da u Hriscanskoj vjeri se ne treba tetovirati, kakvo ti je Bog tjelo dao takvo ga trebas cuvati a ne da crtas nesto po kozi... Cak i mindjuse nisu po nasoj vjeri.. Pozz :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tetoviranje????? Empty
PostajNaslov: Re: Tetoviranje?????   Tetoviranje????? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tetoviranje?????
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: