Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pobacaj

Go down 
+19
Green
Athena
Archangel
urbanaaa
Saroman
meli
Aleksandar Veliki
Sigmund Freud
Tutankhamon
Galileo Galilei
stella
Absynthia
Alpha
sanja
malena
Svjetloisjena
floridana
vladimir
indigocakra
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 12:29 pm

Znači, u nekim slučajevima DA
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 12:33 pm

Tasko je to ali...Da, u nekim slucajevima Da...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:04 pm

Alpha je napisao/la:
Tasko je to ali...Da, u nekim slucajevima Da...
ljubi hug
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:08 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Tasko je to ali...Da, u nekim slucajevima Da...
ljubi hug

Neznam cime sam zasluzila ali hvala ti Tutic...bas mi treba hug

ljubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:14 pm

mozda on misli pobacit 8)
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:15 pm

Sigmund Freud je napisao/la:
mozda on misli pobacit 8)
Prije ubaciti face


Zadnja promjena: Tutankhamon; pon kol 18, 2008 1:16 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:16 pm

Alpha je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Tasko je to ali...Da, u nekim slucajevima Da...
ljubi hug

Neznam cime sam zasluzila ali hvala ti Tutic...bas mi treba hug

ljubi

Slazem se sa tvojim stavom 8)
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:58 pm

I ja se slažem sa Alphom...

Individualno je to. Dok se ne nađeš u određenoj situaciji, ne možeš znati jesi li za to ili protiv toga...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:18 pm

Imamo već temu OVDJE
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:21 pm

Pa ti ljudi niš ne čitaju. study

Oćale kupiti (nemamo onog sa oćalima, ali da imamo tu bi stajao) :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:25 pm

U pravu ste...tema vec postoji? Da spojim ili...?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:27 pm

Alpha je napisao/la:
U pravu ste...tema vec postoji? Da spojim ili...?

Spoji, najbolje, tamo se već dosta pisalo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:29 pm

OK...ali onda tema seli tamo...na PDF Zdravlje...ako smatrate da bi sve trebalo biti na Filozofiji moze i tako...ali sada cu spojiti tamo obzirom je prva tema na Zdravlju...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:31 pm

Abortus spada najprije na zdravlje (psihičko i fizičko), onda eventualno na psihologiju, pa u društvo i tek na kraju u nešto četvrto, mislim.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:32 pm

Slazem se...u svakom slucaju...spojeno je, na Zdravlju je i mozda bude jos komentara...

zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:33 pm

floridana je napisao/la:
moje mišljenje je da je taj čin sam po sebi težak i traumatičan za ženu koja ga je napravila. ona nikad to neće zaboravit, potisnuti da ali zaboraviti ne. nitko ne donosi takvu odluku iz hira već dobro promisli prije nego se odluči za to. ne bi trebao biti zabranjen nikako jer tek onda bi procvjetalo crno tržište i dešavale bi se još gore stvari prvenstveno mislim na stručnost onog koji obavlja pobačaj i na uvjete u kojima se radi. pobačaj nije za osudu nikakvu ali bi društvo trebalo raditi na edukaciji mladih kako da se izbjegne neželjena trudnoća.

Ovo je dobro rečeno ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:45 pm

Da...slazem se...a postoje i slucajevi poput silovanja kada je pitanje sto je traumaticnije abortirati ili ne...

U svakom slucaju...individualno je...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimepon kol 18, 2008 3:21 pm

Slažem se s Flo.
Inače ne vjerujem u nikakve zabrane, one nikad ne nose ništa dobro.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 3:54 pm

Apsolutno protiv abortusa tj. ubojstva.Ko daje za pravo nekome da oduzima život,ako je neko i silovan,ono što bi trebala učini ti je da rodi to dijete i pruži mu dobar život.to što je ona ubila to dijete neće poništiti njezino silovanje.Kad bi to začeto dijete iz čina silovanja bilo samo njegovo i žena ga ne želi donekle bi opravdao abortus,ali to dijete nosi i njezinu krv.treba prihvatit križi nosit se sa tom situacijom.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:15 pm

Ja nikad nešto tako jako ne tvrdim da ne bih napravila, ako nisam sama prošla kroz takvu situaciju. Tko isproba na svojoj koži tek onda može sa sigurnošću reći da li nešto treba tako učiniti ili ne.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 4:19 pm

Da, ne možemo suditi nikome... Svatko najbolje zna svoju situaciju...
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimečet kol 21, 2008 11:22 pm

Još kao dosta maloj djevojčici majka mi je pričala kako je imala jako rizičnu trudnoću sa mnom i da su joj doktori preporučali abortus, ali ona je mene pod cijenu vlastitog života donijela na svijet. Još kao tako mala zaklela sam se sama sebi da, ne daj Bože, dođem u takvu situaciju, i ja bih isto tako postupila kao ona. Jer da nije bilo njezine hrabrosti i žrtve, ne samo da ne bi danas bilo mene, već niti moje djece, i danas sutra, djece moje djece! lovely
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimesri srp 01, 2009 10:55 pm

Križni put nerođenih
Molitvu je sastavio Dr. Richard Thalmann, župnik iz St. Gallena.

1. ISUSA OSUĐUJU NA SMRT Osuđen sam na smrt, prije nego što sam se rodio! Nije me ljubav stvorila i zato me nitko ne ljubi.

2. ISUS PRIMA NA SE KRIŽ Na meni je prokletstvo neželjenoga i svi me proklinju. Moram biti uklonjen.

3. ISUS PADA PRVI PUT POD KRIŽEM Ja sam slučaj - nisam čovjek, slučaj neželjene trudnoće, zao slučaj kojeg je lako odstraniti.

4. ISUS SUSREĆE SVOJU SVETU MAJKU Tvoj susret, Gospodine, bio je bolan - ali ja nemam majku da me oplakuje, zatvoren sam u krilu žene koja će me dati ubiti.

5. ŠIMUN CIRENAC POMAŽE ISUSU NOSITI KRIŽ Tebi je jedan pomogao nositi križ - meni nitko ne pomaže. Liječnik će ženi dati narkozu da ne bi trpjela kada ja budem umirao.

6. VERONIKA PRUŽA ISUSU RUBAC O, kad bi i mene mogla jedna Veronika utješiti u mojoj bespomoćnosti! Zar nitko ne zna moju ljudsku nevolju? Zašto šute zakoni? Zašto šute kršćani?

7. ISUS PADA DRUGI PUT POD KRIŽEM Dok sam ja ovako malen može me se lako poslati u propast. Moj otac računa koliko ću ga koštati. Moja smrt je jeftinija, pa ću propasti.

8. ISUS TJEŠI JERUZALEMSKE ŽENE Nisu Ti, Isuse, pomogle uplakane žene, one nisu mogle spriječiti Tvoju smrt. Što meni koriste zakoni kad moju smrt još i ozakonjuju.

9. ISUS PADA TREĆI PUT POD KRIŽEM Slučaj je jasan, moram pasti. Planiranje čovječanstva je utvrdilo: upravo za mene nema ni mjesta ni kruha na velikoj zemlji. Moram umrijeti!

10. ISUSA SVLAČE Tebi su kod razapinjanja uzeli odjeću - ja još uopće nemam odjeću, imam samo svoju kožu za koju će me čvrsto zgrabiti!

11. ISUSA PRIBIJAJU NA KRIŽ Tebe su pribili na križ. Mene će razrezati na komade i sve komade dobro pobrojiti da ne dođe do infekcije!

12. ISUS UMIRE NA KRIŽU Ti umireš - i ja umirem. Ti si nedužan - i ja sam. Sjeti se, Gospodine, i mene kad dođeš u kraljevstvo vječnoga života.

13. ISUSA SKIDAJU S KRIŽA Mrtav, mogao si mirovati u krilu iz kojeg si bio rođen.Ali ja - ja sam samo prokletstvo, - breme koje će teretiti savjest.

14. ISUSA POLAŽU U GROB Ti dobivaš grob - a ja kantu za smeće. Čekat ću sudnji dan i morat ću svjedočiti protiv "roditelja".



Naišla sam na ovu molitvu. Suze su mi se slijevale kad sam ovo čitala. Jednostavfno sam ju morala ovdje staviti!
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimečet srp 02, 2009 2:49 pm

Psihički poremećena od traume silovanja da odgaja dijete u sreći i veselju...
dijete nakon 15 godina: "tko mi je pravi tata?"
mama: "a jedan barba koji me silovao, nemam pojma tko je to" ili "izašao je iz zatvora još prije 17 godina, silovao je još par žena, da, to ti je tata"

Šta silovana djevojčica od 15 godina bi isto trebala roditi, mora prihvatiti taj "križ"?? Tužno, al s druge strane L O L

Mene nervira što većinom muškarci su ti koji su protiv pobačaja i onda
seru kako je to ovakvo, onakvo...lako pričat iz te perspektive kad ne mora on nosit to dijete 9 mjeseci, ne mora on pauzirat školovanje, "odreći"
se života kakav je bio prije..ma da sam ja u toj poziciji, da mi tako nešto
kaže, auuuu evil
Mislim da to nije njihova stvar, osim ako su očevi tog nerođenog djeteta i žele ga prihvatit i brinuti se o njemu, mada i onda mislim da je to isključivo
ženina odluka.

Sada da mi se dogodi trudnoća, ne bi pobacila sigurno jer mislim da imam
dovoljno godina da se mogu brinuti za dijete i imam stabilnu vezu tako da me uopće nije strah trudnoće, a i prakticiram siguran seks tako da...ono ako je baš sudbina da to bude prije udaje, ok...nema beda

Znam jednu curu koja je dva puta pobacila, jednom s 15, drugi put sa 17
godina...srećom nije bilo silovanje nego s dečkom..ali to je debilizam, ako je tolko glupa da si dopusti da 2 puta zatrudni, onda mogu mislit kako bi to dijete bilo odgojeno da je odlučila rodit. Stara joj radi u bolnici i po meni isto nije baš zdrava kad je to normalno prihvatila i pomogla kćerkici da preko veze pobaci i prvi i drugi put. Ok, neka joj je pomogla, al šta nije njoj "zadatak" kao roditelju da educira to dijete kad očito ne kuži neke stvari. Imala sam ja isto godina kao ta cura kad joj se to događalo i bilo mi je nevjerojatno da je netko tako glup i neodgovoran.

I znam jednu ženu koja pobacila, al ona je tada imala oko 45 godina, a to je
rizična trudnoća i kad je takav slučaj, mislim da je pobačaj možda čak i najbolji ishod... (puko je kondom tako da nije da nisu imali zaštitu)

Nije mi lijepo da djevojka pobaci jer je bila neodgovorna po pitanju seksa, ali
neću je ni osudit jer ako ona misli da nije sposobna imati dijete, onda bolje
da ga ni nema. Ša ja znam...
Al užasno mi je kad netko tu mogućnost pobačaja iskorištava, ševi se bez
zaštite, pa ono ako se dogodi dijete, idem pobacit, pa ću tako i drugi put i
treći itd.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitimečet sij 27, 2011 4:34 pm

Prosto i jednostavno: trebalo bi abortus zakonski regulirati. Sta to znaci?

Trebalo bi propisati zakonsku obavezu na abortus u slucaju: da je ugrozeno zdravlje zene, da je otkrivena neka nasljedna bolest ili anomalija na fetusu, da je zena zatrudnjela silovanjem ili ukoliko je ili ona ili muskarac objektivno nesposobna/an da se brine o djetetu, ili ako imaju bilo koje od njih dvoje gen koji uzrokuje neku bolest.

Zabraniti abortus u svim drugim slucajevima... no

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pobacaj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Pobacaj   Pobacaj - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pobacaj
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: