Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Duhovni vodiči i anđeli čuvari

Go down 
+19
Chakotay
tomi
Fantom
Gea
Blizzard
Reptil
Lukini
Michael Wittmann
MoW
Merkurica
**Vanyari
Angel from shadow
Hybrid
gloria_g
zeka
zvezda
Alpha
vladimir
Svjetloisjena
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepet kol 28, 2009 1:53 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Kažu ako sretneš duhovno biće da ga treba pitati je li biće svjetla ili tame i takve stvari.
Kako mozes znati da ti je rekao istinu? Kao prica o dva brata od kojih jedan uvijek laze, a drugi uvijek govori istinu.. Osim toga, poznato je da Vrag uzima svakava oblicja da bi prisao ljudima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepet kol 28, 2009 2:13 pm

@Omega...mozemo...da ti sad nesto kaze da ubijes susjeda jel bi ti samo to napravio ili bi se zamislio?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepet kol 28, 2009 2:16 pm

A što ako mi kaže da je ispravno da mi žena napravi pobačaj?
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepet kol 28, 2009 2:22 pm

Omega je napisao/la:
A što ako mi kaže da je ispravno da mi žena napravi pobačaj?
Ovisi koliko vjerujes u autenticnost izvora doticne poruke. Ako se i sâm intenzivno razmiljao o tome, moguce je da se radi o manifestaciji tvojih vlastitih misli (kao u snovima).
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimened kol 30, 2009 12:07 pm

No opet to me može zavesti jer jako cijenim duhovna iskustva, na trenutke sam impresioniran njima i zbilja ne znam kako bi neki 'sumnjivi' savjet utjecao na mene. Uostalom da sam ja taj demon, sigurno ne bih ljudima okolo pričao da ubijaju susjede jer ipak većini to nije normalan čin, pa se neće niti dvoumiti oko vrijednosti te poruke.

Ja bih radije našao područje gdje se određena osoba kopka, gdje nije sigurna što je ispravno, a što nije. 'Reći mu da sam trudna ili ne?', 'izbaciti ju na ulicu ili ne?'... Tako bih ja to uradio, a kako ja nisam siguran oko ispravnosti ili neispravnosti pobačaja, tada bi ta poruka mogla jako utjecati na mene i s čime bih zapravo mogao pogriješiti jer mi možda umre žena zbog toga, ili prijateljica, a s tim djetetom bi mogli imati prekrasan život...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimened kol 30, 2009 12:56 pm

i to onda stvari onu situaciju "Što bi bilo, kad bi bilo...."
napraviš jedno, a kasnije misliš - možda bi bilo bolje da sam napravio ono drugo...i tako u nedogled.
a nikada ne saznamo onu drugu varijantu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimened kol 30, 2009 6:02 pm

Omega je napisao/la:
A što ako mi kaže da je ispravno da mi žena napravi pobačaj?
Bokte, ja ne znam jel ja pisem na nekom stranom jeziku il ti ne citas... Rekoh bar na tri razlicita nacina da neces dobit izjavu takvog tipa. Nema odluka u tvoje ime. Nema prebacivanja odgovornosti na drugoga pa tako ni na Vodica. Tvoj zivot, tvoja odluka, tvoja odgovornost...

A ako cujes glasove koji ti pricaju da nesto bas napravis...tipa da ubijes susjeda...onda to nece bit Vodic...prije neko medicinsko stanje zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimened kol 30, 2009 6:21 pm

Oprosti, Alpha.

Naravno da je odluka samo naša, a za ovo zapravo nisam mislio da bi meni sad netko na taj način tako izravno rekao što da učinim, tipa kao zapovjed... Mislio sam da to bude više kao savjet, a odluka je i dalje na nama, uvijek je na nama. Ako nas prijatelj nagovori da ubijemo prodavačicu i mi to i učinimo, nije on kriv, mi smo jer smo ga poslušali.

Na taj način sam mislio, kako možemo biti sigurni da je dani savjet dobronamjeran i od našeg vodiča? :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 12:13 am

Ne vezano strogo za vodiče, već za sve "mistične" smernice - mislim da uopšte ne bi smelo biti reči o savetima, već samo o pružanju šireg i dubljeg uvida u neke situacije, bolje povezivanje i razumevanje... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 10:25 am

@Omega...ma koji sveti savjet?!?! Da vise bice kaze covjeku 'savjet' to bi ovaj uzeo ko svete rijeci, a ne kao 'ajde da malo promislim da li je Andjeo u pravu'...
Ponovit cu...samo pitanja...pitanja koja te navode na razmisljanje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 2:59 pm

Ne znam ja što je sve moguće, a što nije... Ali razmišljam si da ako mi kao 'niža' bića možemo davati savjete drugima, ne vidim zašto to isto ne bi mogli raditi i demoni recimo.

Da, tako bi djelovao vodič kako si napisala :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 3:21 pm

Khm, dobro...ti ne znas pa pitas...onda ja odgovorim pa ti pitas isto, pa ja odgovorim, pa ti pitas isto...malo nema smisla, jel da? kava

A kome ti to dajes savjete, a da te kuzi? Jedino sebi slicnima...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 3:49 pm

Alpha, jel bi molim te mogla imati malo strpljenja za mene? Kao što znaš novi sam u ovome, neiskusan i malo mi je teže odmah pohvatati sve principe.

Dakle saznao sam od tebe kako nas vodič zapravo vodi, na koji način. Ali ono što sam pitao i što sam htio saznati, to još nisam, još mi je malo mutno. Pitala si me prije na koji način mislim da nam demon laže? Tako da se predstavi kao naš vodič, na taj način. Ne može to učiniti?

U vezi davanja savjeta te shvaćam što hoćeš reći, ali isto tako mi možemo dati toliko jednostavan savjet da ga svatko može shvatiti, do neke mjere. Ponekad slušamo savjete i bez da ih u potpunosti razumijemo, jel tako? Barem ja tako slušam tvoje savjete, od staraca, dede i bake...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 3:59 pm

Htjela sam reci da mozes samo drugom covjeku dati savjet...a to je i dalje tvoja vrsta...isti nivo...

Konkretno...jel tebi 'netko' dao bas konkretan savjet pa stalno to pitas?

Gle, odgovori su uvijek na tebi...uvijek...i odgovornost...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 4:03 pm

Jel mogu napisati svoj tok misli i razlog zašto sam sve to pitao?
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 4:12 pm

ne
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 4:42 pm

@Omega...eto...tocno mi ovakve stvari natezu ovaj zadnji zivac...prvo, sto nisi odmah napisao taj tok misli? Nego nisi dao kontekst nego nek mi tu odgovaramo pa ako potrefimo na sto si ti zapravo mislio - super...
Druga stvar je sto sam post iznad postavila vrlo konkretno pitanje "Jel tebi 'netko' dao bas konkretan savjet pa stalno to pitas?"...na koje ti postavljas svoj post
Omega je napisao/la:
Jel mogu napisati svoj tok misli i razlog zašto sam sve to pitao?
na koji je moje pitanje upravo odgovor...to te i pitam...omg...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 4:52 pm

Zato jer sam mislio da se iz pitanja jasno vidi kontekst...

Dakle netko mi se obrati u mislima, taj netko mi se predstavi kao moj vodič. Malo 'razgovaramo', upoznajemo se... Zatim mi taj netko savjetuje da ostavim ženu jer je to najbolje za sve, za bolji život. I onda se ja pitam trebam li to učiniti ili ne... A ako ja steknem povjerenja u tog svog lažnog 'vodiča', tada mogu poslušati savjet čak i ako ga ne razumijem, zbilja ostavim ženu, te s time upropastim i svoj i njen život.

Alpha, žao mi je. Hvala na strpljenju hug
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 5:24 pm

ja ti reko da ne mozes da napises suspect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimepon kol 31, 2009 8:20 pm

Omega je napisao/la:
Zato jer sam mislio da se iz pitanja jasno vidi kontekst...

Dakle netko mi se obrati u mislima, taj netko mi se predstavi kao moj vodič. Malo 'razgovaramo', upoznajemo se... Zatim mi taj netko savjetuje da ostavim ženu jer je to najbolje za sve, za bolji život. I onda se ja pitam trebam li to učiniti ili ne... A ako ja steknem povjerenja u tog svog lažnog 'vodiča', tada mogu poslušati savjet čak i ako ga ne razumijem, zbilja ostavim ženu, te s time upropastim i svoj i njen život.

Alpha, žao mi je. Hvala na strpljenju hug
Iako je pitanje upućen Alphi, ali moje mišljenjeje da nikada ne možeš biti u potpunosti siguran, ako malo razmisliš, puno puta mi nismo sigurni da li smo dobro razumjeli osobu s kojom razgovaramo u stvarnom životu, nisi siguran što je netko htio reći u svom postu koji je napisao na forumu. Kod razgovora sa višim entitetima ono što možeš je razviti osjećaj koji će ti reći da li ti to biće želi dobro ili ne. Da li postupaš dobro ili ne, odgovor će ti dati onaj tihi glasić koji nazivamo savjest. No ako i dalje nisi siguran, znači da nisi dobio odgovor, pa i dalje tražiš i težiš za odgovorom koji će tebe zadovoljiti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 12:39 pm

@Omega...Vodic ti nece dati taj konkretan savjet...moze pitati tebe sto ti mislis da je najbolje...a onda ti sam sebi kazes ono sto u dubini mislis da bi trebalo cak i ako ti se ne dopada...dakle, rekla bih da se ovdje radilo o dialogu Vodica i tebe kao Duse...
Vec sam spominjala prisutne energije...onu koja dojde s tijelom, Dusa i Vodic...kako je tijelo i kemija jako obicno je ono to koje 'upravi' s vecinom ljudi i cesto potisnu glas Duse...o Vodicu da niti ne pricam...eto...dakle, vjerujem da si dosao do momenta kada se oslobadjas nekih fiziolosko-kemijskih spona :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 6:10 pm

Alpha je napisao/la:
@Omega...Vodic ti nece dati taj konkretan savjet...moze pitati tebe sto ti mislis da je najbolje...a onda ti sam sebi kazes ono sto u dubini mislis da bi trebalo cak i ako ti se ne dopada...dakle, rekla bih da se ovdje radilo o dialogu Vodica i tebe kao Duse...
Vec sam spominjala prisutne energije...onu koja dojde s tijelom, Dusa i Vodic...kako je tijelo i kemija jako obicno je ono to koje 'upravi' s vecinom ljudi i cesto potisnu glas Duse...o Vodicu da niti ne pricam...eto...dakle, vjerujem da si dosao do momenta kada se oslobadjas nekih fiziolosko-kemijskih spona :)

Ovo je zapravo jako slično onome što sam čitao na indigo-kristalnom svijetu, barem mislim da tamo, a radi se o načinu djelovanja indigo osoba. Opisano je slično, da će djelovati na način da potaknu čovjeka da preispita svoje stavove i mišljenja. Ovo opisano mi jako sliči baš tome, to jest, to je - to. :)

Nemam baš iskustva sa vodičem, ali pretpostavljao sam da bi djelovao na ovakav način jer je to zapravo jedini način da pojedinac sam od sebe dođe do nečega. Kao što sam puno puta napisao, a i opet ću jednu od svojih omiljenih fraza iz Matrixa:

''Ja ti mogu pokazati vrata, ali ti si taj koji treba proći kroz njih.''

Ne bi bilo dobro kada bi nas vodič vukao za ručicu, a mi bi se opustili i uživali. To je općenito primjer iz života sa raznoraznim 'maminim mazama' koji su imali sve na svijetu, mama je sve radila umjesto njih, a dok je došlo vrijeme osamostaljenja, tada su shvatili da nemaju pojma što da rade i da nije sve tako jednostavno kako se činilo.


A u vezi oslobađanja, ne znam. Novi sam u ovome, pa nisam ni sam siguran što sam čuo, što osjetio, što spoznao, a što shvatio. Jedino što znam jest da se nešto dogodilo, no kako i zašto, nemam pojma. Najveći skeptici bi to nazvali kemijskim disbalansom i pričinjavanjem stvari kao i halucinacijama, a oni drugi bi pak rekli da sam prekoračio barijeru i došao s one strane egzistencije sa svojim umom. Svatko se to pita, barem mislim da je tako. Za sve stvari koje graniče sa društvenim ''razumom'' se može reći da je posljedica nekog disbalansa u mozgu... No ja osobno ne vjerujem u neki opće-definirani društveni razum kao što to neki vjeruju, pa im je svaki čudan događaj zapravo gubitak ravnoteže kemikalija u mozgu kava

No ako se uzmu u obzir sva istraživanja NDE, AP i ostalih ''para''-sposobnosti i situacija, tu su također i iskustva mnogih pojedinaca, onda se zbilja možemo zapitati je li doista sve zbilja posljedica nekog disbalansa, ili ipak ima nešto u tome. Za mene ima nešto u tome, ne vjerujem da smo baš svi ludi...
A ako ću imati dodatnih iskustava, onda ću možda i saznati više o samoj toj pojavi i što je to zapravo. Kao što imam i višegodišnjeg iskustva sa deja-vuom. Neki govore da je to nekakvo blokiranje protoka informacija u mozgu, pa se mozak lažno prisjeća nečeg što zapravo nije niti bilo, ali neka iskustva se jednostavno ne mogu objasniti znanstvenom logikom, kao ni mnoge stvari na ovom svijetu. U biti ovo o čemu pričam nije deja-vu, već više viđenje budućnosti, ali koje počinje deja-vuom.

@Chakotay, traženje odgovora može prestati dok mi nađemo neki s kojim smo zadovoljni, ali kako je mene teško zadovoljiti
(zubo), tako ću ja tražiti odgovor tako dugo dok i sam ne postanem odgovor, dakle Bog :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimesri ruj 14, 2011 9:24 pm

Koliko sam shvatila, duhovni vodiči mogu biti i realne osobe iz svakodnevnog života.
U USA-u i modernijim zemljama je uobičajeno da osoba pronađe "specijaliziranog" duhovnog vodiča, koji će mu biti učitelj i približavati ga duhovnom i onom istinskom u sebi.
Na Istoku duhovnost možemo osvijestiti u ašramima, uz pomoć duhovnih učitelja.

Sukladno tome, moje mišljenje jest da duhovni učitelj mora biti netko tko posjeduje veliki fond znanja, osoba koja će nas navoditi da pronađemo odgovore sami u sebi, ali i netko u koga imamo vrlo veliko povjerenje. miga

Naime, čitala sam temu koja se dotakla duhovnih učitelja/vodiča.
Za mene, duhovni učitelj mora imati veće znanje od učenika, baš zato jer se bavi podučavanjem.
Kada bih birala duhovnog učitelja, željela bih da on ima plemenite osobine i da je bliži "savršenstvu" od mene same.
Međutim, neki smatraju da duhovni učitelj može biti bilo tko i da možemo čak i učiti na greškama duhovnih vodiča. scratch

Postavlja se pitanje. Tko bi u tom slučaju bio učitelj, a tko učenik? confused
Kada se spomene pojam "učitelj", za mene on uvijek sadrži svojevrsnu "superiornost" naspram učenika, jer on je taj koji vodi.
U jednoj knjizi koju sam čitala, objašnjeno je da su duhovni učitelji zapravo samo osobe koje nadahnjuju.

Dakle, koje bi osobine morali imati duhovni učitelji po vašem mišljenju? misli
Što ih razlikuje od učenika?

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
ficoom666
Riba
ficoom666


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 131
Age : 24
Location : Ispred kompjutera
Registration date : 03.01.2013

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimeuto sij 15, 2013 4:01 pm

Imao sam jedan zanimljiv san prije 2 dana.Upozorenje:Nemojte se smijati,molim vas.Sanjao sam da sam u nekom plesackom nastupu.Shvatio sam da je taj nastup bio na sceni Ja imam talenta.Bio sam obucen kao svi plesaci i plesacice.Oni su odlicno igrali dok sam ja pokusavao da se uskladim sa njima.Dok sam plesao svima sam im vidio lica.Drzali smo se za ruke i plesali neki neobican,veoma brz ples.Jedan momak koji je plesao blizu mene rekao mi je:,,Dobro igras nogama,ali igraj rukama i glavom kao svi."Kako sam pokusavao da igram pravilno i brzo kao oni,pao sam i onesvijestio se odjednom sam bio u autu.Vozio me je momak koji mi je da onaj savjet.Pitao sam ga otkud ja tu.Obratio mi se mojim imenom i rekao da zna sve o meni.Ja sam ga uplaseno pogledao.Kao da mi je citao misli,rekao je da se ne bojim.Da je on zadnji koji bi mi uradio nesto lose.Pitao sam ga koliko cu da zivim,ime moje zene...Rekao je,ne mogu jos da ti odgovorim na ta pitanja.Pitao sam ga kako se zove,samo je rekao:,,Zovi me Dzek''.Pitao sam ga gdje idemo dobio sam odgovor i prije nego sto sam zavrsio pitanje.Rekao je da me vozi kuci.Pitao sam ga gdje zivi rekao je u Beogradu(Beograd je oduvjek za mene predstavljao neku daljinu,ne znam zasto).Pitao sam ga hocu li ga opet vidjeti rekao je Najvjerovatnije.Odjednom smo bili u nekom borilackom klubu,gdje je jedan ruzan debeli,celavi covjek lomio djeci vratove(mozda vama smijesno,ali ja sam se usro).Nekako sam znao da je to Dzekov otac.Dzek je poceo da se tuce s njim.Imao sam priliku da pobjegnem.Gledao sam nije nigdje bilo vrata.Bila je jedna velika ograda iznad.Gore je bila zgodna djevojka(naslonila se na ogradu).Rekla mi je pogodi kako se zovem.Nemoj te se smijat...Odgovorio sam Jelena Tomasevic i pogodio sam rofl2 (nije izgledala kao ona,naravno).Kad me pogledala u oci (njene su bile jako zelene) dala mi je neku snagu i popeo sam se i pobjegao.Bio sam opet u autu sa Dzekom vozio me,mogao sam sad jasno da ga vidim.Nije mi licio na nikog koga poznajem.Imao je bas duboke,neobicno crne oci,kratku crnu kosu i izdanke od brade.(cini mi se da je imao 19-20 godina)Ja sam bio umoran,on je to znao.Rekao je da legnem i odmorim se.Zaspao sam u kolima i probudio se u svom krevetu(u realnosti).Ovo je najduzi i najcudniji san koji sam imao.Mislim da je Dzek moj duhovni vodic.Dao mi je ipak jedan savjet:,,Dobro igras nogama,ali igraj rukama i glavom kao svi."-To sam shvatio kako ne trebam bit brzoplet(a cesto sam takav).Pa sad ako neko moze da mi kaze jesam li u pravu ili ne.Izvinjavam se ako je ovo trebalo u temu o snovima.Ali eto posto se vjerovatno radi o duhovnom vodicu stavio sam ovdje.Poslije ovog sna pitam se jesam li normalan. confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitimeuto sij 15, 2013 9:32 pm

@Athena...rekla bih da teba imati mudrost više nego znanje.

Mislim da se svi razvijamo dokle god smo na Zemlji i stoga Učitelj može imati 100 učenika pa opet naučiti još nešto od onog 101. Ne znam koliko je izuzetaka od toga tj. zbilja prosvijetljenih....

@Fico...možda Džek predstavlja tebe, vožnja u autu tvoj put. Da li imaš nekih neslaganja s ocem ili nekim autoritetom?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovni vodiči i anđeli čuvari   Duhovni vodiči i anđeli čuvari - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Duhovni vodiči i anđeli čuvari
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» fotografska natjecanja- 2009

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: