Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Help

Go down 
+3
Svjetloisjena
Alpha
Absynthia
7 posters
Autor/icaPoruka
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Help Empty
PostajNaslov: Help   Help Icon_minitimened pro 02, 2007 8:31 pm

Ovak... već par dana imam nekih problema sa kompom. Kod otvaranja nove internet stranice treba mu minuta da je otvori, s tim da zašteka cijeli kompjuter.
Nemam virus, skenirala sam komp. Nemam ad-ware, spyware bla bla i to sam skenirala... Išla sam na restore system, ni to nije pomoglo... e pa ja fakat ne znam kaj onda je.
Nisam NIKAD imala problema sa IE do prije par dana.
Help cry
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimened pro 02, 2007 9:04 pm

Rado bih ti pomogla al tesko je ovako preko ekrana...
Ipak zasto ne bi koristila Firefox umjesto IE. Pa da vidis kako ce se onda ponasat. A IE je ionako skloniji da vuce viruse i slicna sranja (pardon na izrazu), a da ne pricam sto je sve meni IE priredio...jednom sam tri puta rusila Windowse jer cim bih upalila IE on bi povuko virus. Na cisti komp. Za poludit. Dok nisam polovila kojim redom da slozim prvo zastitu pa tek onda sve sto ima veze s internetom. A IE mi nazalost treba jer jedna od banaka na kojima imam racun omogucuje internet bankarstvo samo preko IE-a. Inace koristm Firefox...
Probaj pa vidi...pa javi face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimened pro 02, 2007 10:48 pm

I meni se komp stalno rušio na blogovima dok mi nisu savjetovali da stavim FF. Odonda imam mir, ali mi je problem mala količina ram-a, to si moram još dodati jer kad se ona pšopuni obično šteka dok se ne restarta komp.

Instaliraj si FF, onda možeš pokušati ponovo instalirati IE - možda trebaš noviju verziju. A moguće je i da si pokupila nešto što tvoj antivirus još ne prepoznaje kao zarazu... :(

Nadam se da će biti sve OK face
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimened pro 02, 2007 10:51 pm

Meni je problem stvarao protivirusni program. Možda i tebi.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimened pro 02, 2007 10:52 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Meni je problem stvarao protivirusni program. Možda i tebi.

I meni je avast gušio komp, ali od samog početka. Ako ima već dulje vrijeme isti antivirus, onda to neće biti to...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 1:33 am

Prvo nemoj više koristiti IE jer on kupi viruse kao lud. Meni se to dešavalo jednom i stvar je bila u worm-u. Njega antivirusni programi ne mogu otkriti i ne ponaša se kao virus. Worm putuje kompjuterom i nagriza sve...samo čekaj trenutak kada će zagristi pravu datoteku i srušiti ti cijeli sustav :D
Moj savjet, prži sve na cd-dvd-ove i format! ili samo repairaj windowse
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 3:19 am

Zaboravila sam napisat da mi ne savjetujete da se prebacim na Mozillu, to me užasno živcira, i čist sumnjam da bi to sve riješilo hehe

Neg.. al eto.. bila sam curious, pa odem ja fino skinut Mozillu, instaliram, kliknem na ikonu i ništa. NIŠTA. Neće mi otvorit Mozillu!
Reinstaliram, i opet ništa.
Znači da nekaj imam na kompu, i da mi IE ipak nije kriv, al da sam nekaj skinula preko njega, to je očito.

Ovak.. koristim AVG antivirusni već par godina, i isto nisam nikad imala problema sa njime, koristim Spybot - Search & Destroy - isto ništa nije našao, AVG Anti-Spyware - ništa i Ad-Aware SE Personal - isto ništa.

Da, znam kolju se međusobno, AVGAS sam jučer skinula zato kaj mi je preporučeno da skeniram komp njime.. Našao je nekaj, i to smo zbrisali...

A niš.. očito je da moram reinstalirati XP.. moram poduzet najradikalniju mjeru :(
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 11:56 am

Ha, cuj...ocito onda da se nesto posemerilo kad Mozillu nece ni da upali :(
Nista, srusi sve i kad vratis nazad i poinstaliras sve programe koje koristis napravi image. Tako da se osiguras za iduci put (ne bilo ga ;) ).
A sto se tice Mozille i ostalih pretrazivaca...ne da ne kuzim kako te tako nesto moze zivcirat nego uopce ne kuzim. Osim sto je sigurnija zgodnija je za koristenje jer ima tabove (ne znam da li i IE sada koristi tabove ili i dalje moras otvorit 1000 prozora). U svakom slucaju postoje i drugi pretrazivaci osim Mozille koji bi te mozda manje zivcirali a opet su sigurniji...to je samo savjet al ak te bas veseli IE...go for it :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 12:44 pm

Ne micekica nisi skužila kaj sam htjela reć. Ne živcira me Mozilla neg ljudi koji mi 'savjetuju' da se prebacim na nju :)
Kužiš, Mozilla je danas IN, i praktički ju svi imaju, a oni ko ja koji ju nemaju, su 'old fashioned' iliti OUT. A excuse im je da Mozilla ima bolji image, više tabova (ima bome i novi IE 7 sam da znate ;)), brža je (isto ko i novi IE).... imala sam novi IE, ali kad bi jedan prozor-tab zaštekao, ne bi mogla otvoriti niti druge.
Out sam, old fashioned, e pa neka sam :)
Ali velim, nisam nikad imala problema sa IE-om.

Al hvala kaj ste probali pomoć lol

Jel znate koje programe za skeniranje kompa ili reg keya? Stvarno ne bi htjela ić formatirat C :(
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 1:06 pm

Nisam ni znala da je mozilla in, IE out, niti se time opterećujem. Mozilla mi je naprosto otvarala stvari kod kojih mi se IE zamrzavao, što je vjerojatno do mog kompa, ali mi se problem na taj način sredio - radilo se o blogovima s većom količinom sadržaja i nekim forumima. Osim toga, dobro je imati najmanje dva pretraživača, ako jedan zašteka, radi drugi. Poznajem ljude koji su bez prenemaganja na svom kompu uz IE držali i Mozillu i Operu jer su im na nekim mjestima pojedini bolje radili, a to je ipak važnije od kerefeka koji se nude uz te programe kako bi se uvalili što većem broju ljudi nesigurnih u to što žele. U tome je tajna ovog in i out, mi bismo trebali biti iznad toga. Živimo u potrošačkom društvu i većina ljudi je već davno prilagođena sistemu. Samo, ne vidim zašto bismo svi morali biti većina.

Dakle, otkači sve koji ti nešto nude zato što je in. Košta nešto živaca, ali se dugoročno isplati :)

Ja sam nedavno ipak preinstalirala local C jer mi je nakon pet godina stvarno sve otišlo u kvar i sad sam se preporodila, nadam se da će izdržati dok ne naiđe neka lova da kupim novi komp, a i ne žuri mi se, meni je ovaj dobar za što ga koristim.

Imaš mnoge online čistače virusa. Ja se prije nekoliko mjeseci nisam nikako mogla riješiti jednog trojanca - mislim da je on na kraju i zaslužan za moj nedavni pad sistema jer mi nakon njega više ništa nije sasvim u redu radilo. Imala sam Trend Micro PCcillin koji sam kupila od HT-a u nadi da će ono što platim bolje raditi, iako odavno znam da je to zabluda, no pouzdala sam se barem u korisničku službu koja im je inače dobra ali je ovdje zakazala. Očajnički sam tražila po netu kako da skinem tu gadost koja me stalno spajala na neke stranice - skinula sam AVG, Avast, Stinger, skenirala ga Pandinim online skenerom - sve uzalud. Onda mi je kolega s drugog foruma preporučio NOD32 i taj ga je odmah očistio, a nije mi stvarao probleme na kompu kao Avast ili TM PCcillin. Odonda koristim samo taj i jako sam zadovoljna, no mojoj prijateljici je izazvao pad (već narušenog) sistema pa ga preporučujem uz zadršku. Imaju oni sad i online skener, samo treba isključiti postojeći antivirus jer ga jako usporava dok skenira.

Eto, to je to
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 1:45 pm

Slazem se sa Svjetloisjenom...ni ja nisam znala da je nesto IN ili OUT scratch Mozillu imam vec 100 godina, a na nju sam se prebacila radi problema koje mi je radio IE...ko zna, mozda je i on poboljsan od doba kad sam ga ja koristila kao glavni pretrazivac. A IE koristim kad se nesto nece noramalo da otvori u Mozilli jer je radjeno za IE...tako da ih imam oba ali mi je Mozilla glavni pretrazivac.

Ovo za antivirusni...isto sto kaze Svjetloisjena...cujem da je NOD jako hvaljen danas, a i ne kosta puno pa se isplati kupit original.

Ako mi jos sta padne na pamet javim...sad sam na poslu pa nemam vremena puno razmisljat :P

Pozz :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 2:24 pm

E fala vam hail ljubi
Skinut ću NOD32 pa da probamo
Wish me luck :vopi:
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 5:40 pm

Ne brini i ja sam bila alergična na mozillu ali nakon što sam u mjesec dana morala tri puta formatirat komp zbog IE sam se nekako natjerala koristit mozillu i sada mi je praktičnije s njom raditi i draža mi je. sve je stvar navike. a nju instaliraj nakon formata
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 9:41 pm

A ni NOD32 nije ništa našao!!!!!! Aaaaaaaaaaaaaaaaa poludit ću! Imam Simse na kompu, tak da ću sve izgubit jer se kod instaliranja jedan dio stavlja na C for some unknown reason Boink Boink :bounce:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimepon pro 03, 2007 9:47 pm

Absynthia je napisao/la:
A ni NOD32 nije ništa našao!!!!!! Aaaaaaaaaaaaaaaaa poludit ću! Imam Simse na kompu, tak da ću sve izgubit jer se kod instaliranja jedan dio stavlja na C for some unknown reason Boink Boink :bounce:

A jesi sigurna da je virus? tuzni

Meni je prije formatiranja rođak rekao da ono što je na C prebacim na D ako mi je važno, samo kopipejstaš, jedino malo duže traje.

Što se tiče igrica, ja sam ih dok klinci nisu imali svoj komp skidala na D, ali se isto tako kod nekih jedan dio silom sam smještao na C, nisam skužila u čemu je fora. Mislim da je kod većih igrica onaj dio odgovoran za instalaciju na C, valjda se tamo druži s onim programskim fajlovima što li... face
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimeuto pro 04, 2007 2:19 am

Absynthia je napisao/la:
Jel znate koje programe za skeniranje kompa ili reg keya? Stvarno ne bi htjela ić formatirat C :(
TuneUp Utilities 2007

IE problemi - isključi firewal i sve zaštite pa onda probaj
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimeuto pro 04, 2007 2:28 am

A pa neg kaj drugo bi bilo?
Čim bi otvorila IE zaštekao bi mi cijeli kompjuter na minutu, al poslije bi bilo sve ok, s time da NE otvaram drugi prozor, jer ak ga otvorim, sve se ponovi.
S dim, da sam skinula Mozillu i nisam ju mogla pokrenut, to je znak da sam imala nekaj.

Uglavnom, formatirala sam C.

Ma uvijek stavljam igre na D. Uopće nema problema. Ali kod Simsa, dio se stavlja na C - to ne kužim zakaj, al eto.. valjda sam trebala samo kopirat u D, i opet kasnije stavit na C, makar ne znam jel bi novi Simsi to prihvatili....

Al ajde. .sad je ok, jedino kaj nemam opciju Vista dark - ono da mi je tab black :(
Jedan tip mi je instalirao XP u 4 mj sa svojeg cd-a, valjda je imao XP pack 2+updates, a ja nemam taj. Ovaj silver mi je too bright :(

Fala svima na trudu cuga
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimeuto pro 04, 2007 2:29 am

Yado je napisao/la:
Absynthia je napisao/la:
Jel znate koje programe za skeniranje kompa ili reg keya? Stvarno ne bi htjela ić formatirat C :(
TuneUp Utilities 2007

IE problemi - isključi firewal i sve zaštite pa onda probaj

Joj gotovo je, formatirano :x
Hvala anyways :vopi:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimeuto pro 04, 2007 7:12 pm

Sve je dobro što dobro završi! :vopi: whee
[Vrh] Go down
(CroM)Flash
Dinosaur
(CroM)Flash


Male
Aries Tiger
Broj postova : 438
Age : 86
Location : Inside your computer!
Registration date : 30.11.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimened vel 17, 2008 6:22 am

Absynthia je napisao/la:
Ovak... već par dana imam nekih problema sa kompom. Kod otvaranja nove internet stranice treba mu minuta da je otvori, s tim da zašteka cijeli kompjuter.
Nemam virus, skenirala sam komp. Nemam ad-ware, spyware bla bla i to sam skenirala... Išla sam na restore system, ni to nije pomoglo... e pa ja fakat ne znam kaj onda je.
Nisam NIKAD imala problema sa IE do prije par dana.
Help cry

ocisti sve cookies...onda skini neki registry cleaner program i ocisti registry internet explorer. i mora da sljaka sve ko zmaj... ides
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimened vel 17, 2008 1:48 pm

Royal3 je napisao/la:
ocisti sve cookies...onda skini neki registry cleaner program i ocisti registry internet explorer. i mora da sljaka sve ko zmaj... ides

Rano si se sjetio :)

Neam više problema, al hvala
8)
[Vrh] Go down
(CroM)Flash
Dinosaur
(CroM)Flash


Male
Aries Tiger
Broj postova : 438
Age : 86
Location : Inside your computer!
Registration date : 30.11.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimened vel 17, 2008 4:41 pm

ok...ak bude bilo sam pitaj :D
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitimened vel 17, 2008 5:38 pm

Oooo i budem ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Help Empty
PostajNaslov: Re: Help   Help Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Help
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija :: Help-
Forum(o)Bir: