Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet

Go down 
Autor/icaPoruka
mawla_adri
Prašina

Female
Leo Dog
Broj postova : 7
Registration date : 21.11.2010

Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Empty
PostajNaslov: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimened stu 21, 2010 4:32 pm

Pričajući o samopostojanju te pronalaženju vlastitoga identiteta, slažete li se s tvrdnjom da individualisti najteže pronalaze vlastiti identitet?Pojasnite.:)

Zadnja promjena: Athena; ned stu 21, 2010 5:48 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Gramatički ispravak radi bolje preglednosti teme)
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1763
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimened stu 21, 2010 9:24 pm

U potpunosti se slazem sa tom tvrdnjom i ona je sto posto tacna iz veoma jednostavnog razloga.Vlastiti identitet neke osobe (ili ego) je najveca iluzija (doduse opipljiva) koja postoji u univerzumu.Sta to znaci?

Upravo to,ego je iluzija koja tjera nase JEDINO ISTINITO NAJCISTIJE NAJVISE JA da se emotivno vezuje za milion misli,radnji,stvari itd i da mislimo i da se osjecamo kao da smo mi to sto radimo,mislimo,osjecamo itd a istina je da nismo.Ko god kaze da je pronasao sebe a upotrebljava rjec moj identitet taj je ustvari najdalje od svog istinskog identiteta.

A to je tako jednostavno i logicno.Vlastiti identitet se ne pronalazi tamo negdje on postoji oduvjek u nama,od trenutka kad se rodimo.To je nase VISE JA,nasa SVJEST,i nista vise.Sve ono ostalo sto radimo u zivotu,sto mislimo,kakve ideje zastupamo,cime se bavimo,radnje,ponasanje,emocije itd to nismo MI.To su stvari koje smo pokupili uz put,ali nas nash ego tjera da mi mislimo da smo to mi i mi se onda vezujemo za te stvari i onda volimo njih a mrzimo ono sto je suprotno od toga sto volimo, ili mrzimo ljude koji ne vole to sto mi volimo itd.Ego nas razdvaja od osjecaja JEDNOG SA SVIM,ego stvara iluziju odvojenosti od drugih i od univerzuma,osjecaj DUALNOSTI(dobro-zlo,ljepo-ruzno,itd) sto u realnosti ne postoji,ego stvara iluziju da smo mi subjekat a ostalo cega smo svjesni da je objekat,ego nas tjera da se povezemo sa nasim tjelom i da mislimo kad se gledamo ispred ogledala da smo to mi a istina je to tjelo nismo mi i da je i ono u odnosu na nase VISE JA u istom odnosu kao drugi covjek,kamen,more,sunce itd.....

Upravo zato i mislim da individualisti nikad ne mogu naci vlastiti identitet jer on kao takav ne postoji i samo predstavlja iluziju stvorenu od strane maske ega.Ali ne samo individualisti nego i bilo koji drugi homosapiens koji je i dalje pod maskom SVOG ega nemoze naci svoj identitet,jer sve to u cemu se on eventualno pronadje i pomisli da je to ON(SVJEST,DUSA,VISE JA,BOG U NAMA) je ustvari laz i iluzija ega.ne moze neko doci i reci : JA sam pronasao svoj identitet!,jer identitet ko identitet se uvjek mjenja kao i nase misli i nase tjelo,a jedino sto je isto od rodjenja pa do ovog trena je NASA SVJEST,a ne nase misli,osjecaji,senzacije,cula, itd.....

Sad ti meni reci jeli ovo sto sam napisao potice od ISTINSKOG MENE ili od MOG EGA...... lol! hug
[Vrh] Go down
mawla_adri
Prašina

Female
Leo Dog

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimepon stu 22, 2010 9:06 am

Želiš reći da svatko ima svoj identitet ali se na putu njegova traženj sve više udalji od njega? Dakle po tom ga nitko ne bi trebao ni tražiti, ali opet to je ta ljudska potreba.Koliko često znamo zastati i zapitati se tko sam ja ?
Kažeš : Vlastiti identitet se ne pronalazi tamo negdje on postoji oduvjek u nama,od trenutka kad se rodimo.To je nase VISE JA,nasa SVJEST,i nista vise.Sve ono ostalo sto radimo u zivotu,sto mislimo,kakve ideje zastupamo,cime se bavimo,radnje,ponasanje,emocije itd to nismo MI.To su stvari koje smo pokupili uz put --> Ne slažem se.Istina je da se naš identitet vremenom mjenja,ali naš život, sve najbrojenje radnje utječu na to."Sve ono ostalo sto radimo u zivotu,sto mislimo,kakve ideje zastupamo,cime se bavimo, radnje, ponašanje, emocije" postupno tvore naš karakter, utječu na stvaranje toga JA. Što, da si se ti rodio u drukčijim okolnostima, proveo drukčiji život, ti bi i dalje imao taj ISTI VISI JA,jer kako kažeš dobiva se rođenjem?
Ne znam, smatram da je sve to dio našeg identiteta. Da nisam ostala u ovome radu, u ovoj sredini (npr) upoznala bih drukčije ljude, razvila se u drugome smjeru,možda bi mi se sviđali stvari suprotne od sadašnjih, možda bih postala potpuno druga osoba, ali ja sam odrasla ovdje, uz ove ljude, proživjela stvari zbog kojih sam postala ovakva, zbog kojih sam ja upravo ja.

hmm. iskreno ne znam otkud to potiče, ali vidim da te nešto u tvom životu potaknulo da takav način razmišljala te sumnjam da ga išta može promjeniti :)
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimepon stu 22, 2010 5:47 pm

Drago mi je da se tako mlada interesujes za ovakve teme i zato od mene hug

I sami bog da se pojavi preda mnom ja ne bi mjenjo moje ne misljenje nego uvjerenje,jer bi se bog slozio sa mnom....Moje uvjerenje je cvrsto ko dijamant....

ja sam i rekao da se identitet uvjek mjenja i nikad ne moze biti gotov i savrsen,jer on je odredjena subjektivna replika univerzuma van glave neke osobe.S druge strane nasa SVJESNA DUSA je uvjek ista,savrsena,ne radja se i ne umire,niti se mjenja,ona jednostavno uvjek postoji.Ona je princip BEZUSLOVNE LJUBAVI,TOLERANCIJE,BLAGOSTANJA i OPROSTA.

Ti ne mislis na isto ja na koje ja mislim.Ti mislis na EGO=Dualnost=odvojenost od drugih i umiverzuma=subjektivno shvatanje realnosti=odnos subjekat-objekat=maska=iluzija.Taj ego se radja zivi i umire,barem po meni. On je maska koja je zarobila nasu dusu da spozna samu sebe tj ono bozansko u nama.Ego nema veze sa bozanskim,jer se sebican itd...Ovo ulazi u drugu temu,a vec sam objasnio ovo moje razmisljanje na dr temama.

Odje sam ti odgovorio zasto individualist nikada ne moze pronaci vlastiti identitet jer identitet ili ego je iluzija i nikad ne moze biti savrsen,daleko od toga.Ovo TI shvatas,ali ti je EGO stavio povez preko ociju pa si sljepa.Nista licno.Jos jednom hug
[Vrh] Go down
mawla_adri
Prašina

Female
Leo Dog

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimepon stu 22, 2010 7:04 pm

haha a eto.hvala

hehe pa shvatila sam da nebi.to i kažem.

Ma teško to dopire do mene,nije ni mene samo tako lako uvjeriti.Ali hvala na trudu :)

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimepon stu 22, 2010 8:46 pm

Slazem se sa tvrdnjom i to ponajprije radi manjka ucitelja koji bi pomogli individualcima u potrazi za odgovorima.

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimepon stu 22, 2010 9:03 pm

mawla_adri je napisao/la:
Pričajući o samopostojanju te pronalaženju vlastitoga identiteta, slažete li se s tvrdnjom da individualisti najteže pronalaze vlastiti identitet?Pojasnite.:)

Nitko ne može za zbilja pronaći vlastiti identitet, ono što možemo je pronaći ono što mi mislimo da naš identitet jest, a to naše mišljenje ovisi o tonu stvari koje čine nas kao osobu. Svatko ima nekih želja, vjerovanja i mnogo ostalih stvari koje oblikuju naš pogled na svijet i na nas same.

Zadnja promjena: Blizzard; pon stu 22, 2010 9:47 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Hebeno slovo sam profulo -.-)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimepon stu 22, 2010 9:18 pm

O ovoj temi bi se moglo široko raspravljati. misli
Ja smatram da je eliminacija ega nemoguća i nepoželjna misija, jer ego pretpostavlja individualnost, ali prilagođenu funkcioniranju društva u kojem se nalazimo.
Ego možemo posmatrati u korelaciji sa idom (instinktivnom stranom) i superegom (moralnost, odgovornost). Dakle, ego je neka poveznica-kotačić, balans između dvije krajnosti.
Sad je pitanje gdje bi došli da ga negiramo i što bi nam uopće preostalo?
Na razinu onog instinktivnog, u potpunosti nesposobnog na prilagođavanje situaciji i okolini.

Pretpostavljam da želimo donekle biti shvaćeni i funkcionirati u društvu u kojem se nalazimo, ali s druge strane stremimo tome da spoznamo svoju individualnost, koju ćemo kasnije koliko-toliko prilagoditi društvenoj podlozi. miga

Nije mi u potpunosti jasno što bi značila "individualnost" u ovom kontekstu, tj. koliko bi navedena individualnost bila naglašena kod individualaca? confused
Da li bi mogli reći da se individualci u ovom slučaju poistovjećuju sa jedinkama koje teže traženju svog identiteta, na način da on intenzitetom "potrage" značajno odstupa od prosjeka?
Mislim da su tu veoma bitni motivi koji tjeraju pojedinca da traga za svojim identiteom.

Ako on to čini isključivo sa ciljem isticanja "pred drugima" (kao individualnost radi same "individualnosti"), a ne radi težnje vlastitoj samospoznaji i eventualno rada na sebi , onda tu definitivno dolazi do promašene misije i ispoljavanja negativnijih karakteristika ega.
Međutim, ako tragamo za vlastitim identitetom zato da bi osvijestili vlastite potrebe, ciljeve i ono što "jesmo", a što je ujedno različito od svih drugih jedinki i pritom koristimo ego kao regulator prilagođavanja navedenog postojećoj stvarnosti i drugima, onda je njegova funkcija ispunjena.

U svakom slučaju, vjerujem da svaka osoba želi pravo na ono vlastito "ja", jer ona to svoje "ja" osjeća čim dođe na svijet, neovisno od drugih ljudi.
Mislim da se neki previše zapetljaju u frazama individualizma i isticanju posebnosti pa zaborave na onu bitnu ulogu, koja se odnosi na to da "individualnost" ne postoji radi "fraze" individualnosti, već radi nas kao cjelovitih osoba, koji smo ipak kompleksniji.
Zadatak je dakako težak i mislim da bi se trebali držati onoga "laissez faire" i tragati za svojim identitetom postepeno, bez puno forsiranja, budući da ne postoji jedinstven put za sve nas, nego je striktno individualan. :)

Prašina

Female
Leo Dog

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimepon stu 22, 2010 9:38 pm

Blizzard je napisao/la:
mawla_adri je napisao/la:

Nitko ne može za zbilja pronaći vlastiti identitet, ono što možemo je pronaći ono što mi mislimo da naš identitet jest, a to naše mišljenje ovisi o tonu stvari koje čine nas kao osobu. Svatko ima nekih želja, vjerojanja i mnogo ostalih stvari koje oblikuju naš pogled na svijet i na nas same.

da :)
[Vrh] Go down
mawla_adri
Prašina

Female
Leo Dog

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimepon stu 22, 2010 9:39 pm

Athena je napisao/la:

Mislim da se neki previše zapetljaju u frazama individualizma i isticanju posebnosti pa zaborave na onu bitnu ulogu, koja se odnosi na to da "individualnost" ne postoji radi "fraze" individualnosti, već radi nas kao cjelovitih osoba, koji smo ipak kompleksniji.

ovom rečenicom je sve rečeno. sviđa mi se :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimepon stu 22, 2010 9:44 pm

Slažem se s Blizzardom. Mi cijeli život samo tragamo za identitetom, stalno smo na tom dugotrajnom putu, a zadovoljni smo kad ga donekle prilagodimo raznim parametrima i trenutku, na način na koji je za nas zadovoljavajući, dakle uvažavajući "sebe". miga
Zaboravih spomenuti da smatram kako ne postoji konačno rješavanje "misterije vlastitog identiteta" sa gledišta okoline niti onog vlastitog, baš zato jer je ona cjeloživotna. Ostalo su samo osobni dojmovi. :)

Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimeuto stu 23, 2010 7:53 pm

Ima li vec tema o EGU na ovom forumu ?Mogli bi je pokrenut.... kava
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimeuto stu 23, 2010 7:57 pm

Otvori temu, već sam ju jednom ja mislio otvoriti. Bit će svega fiša paprikaša na toj temi, vjerujem da će biti dosta komentara, zabavno za čitati :D
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun
primitive101

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitimeuto stu 23, 2010 8:01 pm

E vrh,moze,ae ja cu je otvorit i dat svoje skromno misljenje za pocetak....
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet   Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet Icon_minitime

[Vrh] Go down

Induvidualisti najteže pronalaze vlastiti identitet
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.