Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Možete li napraviti bolji proračun od Šukera?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Empty
PostajNaslov: Možete li napraviti bolji proračun od Šukera?   Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Icon_minitimepon stu 22, 2010 9:52 am

Otkrijte koliko iz vašeg džepa odlazi u državnu blagajnu i kakav je učinak smanjenja ili povećanja neke proračunske stavke na plaće državnih službenika. Virtualno otpustite koju tisuću namještenika ili im 'samo' smanjite plaće!

U nastojanju da se hrvatskim građanima približi od čega se sastoji Državni proračun, kako se puni i kako se raspodjeljuju proračunska sredstva, Udruga za promicanje prava na pristup informacijama Vjetrenjača je uz potporu Hrvatske gospodarske komore izradila proračunski kalkulator.

S proračunskim kalkulatorom u mogućnosti ste sami izraditi svoju verziju državnog proračuna za sljedeću godinu. Klikom miša ili micanjem pomične poluge mogu smanjivati prihodovnu ili povećavati rashodovnu stranu proračuna, povećavati ili smanjivati stope poreza i doprinosa te vidjeti kako se to odražava na njihovu plaću, odnosno kućni proračun.

Istovremeno, zahvaljujući pratećim pojašnjenjima, građani su u prilici doznati kakav učinak smanjenja ili povećanja neke proračunske stavke imaju na plaće ili broj državnih službenika i namještenika, zaposlenika u javnim službama ili izdvajanja za zdravstveno i mirovinsko osiguranje.

"Želja je Hrvatske gospodarske komore na ovaj način educirati hrvatske građane te podignuti svijest o odgovornoj raspodjeli proračunskog novca. Želimo pokazati kako nastaju prihodi te im omogućiti da sami uoče relacije između vlastitih prihoda, proračuna i javne potrošnje", kazao je predsjednik HGK Nadan Vidošević.

Udruga Vjetrenjača osnovana je 2010. godine s ciljem promicanja i osiguravanja prava na pristup informacijama svim društvenim skupinama i društvu u cjelini. Fokus udruge nije isključivo pristup podacima koji su u posjedu tijela javne vlasti, nego i informacijama svih vrsta za koje smaraju da su javno dobro i javni interes.

Vjetrenjača je neprofitna udruga kojoj je cilj da informacije, poglavito one koje mogu pomoći u razvoju društva u kojem živimo, postanu javno dostupne zajedno s temeljnom interpretacijom što te informacije nose u sebi, koje je njihovo značenje i kakve imaju posljedice na sve nas.

Proračunski kalkulator

izvor

_____________________________________________________________________

jeste li pokušali i kakve promjene ste uveli?

ja sam otpustila 17576 ljudi. smanjila sam deficit na 12.051.668.208 kn. drastično sam smanjila administraciju raspa
da se mene pita smanjila bi broj umirovljenika koji su sjeli na mirovniski a nisu kune uplatili u njega. proračun ne može izdržati jednog umirovljenika na jednog zaposlenog lood
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Empty
PostajNaslov: Re: Možete li napraviti bolji proračun od Šukera?   Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Icon_minitimepon stu 22, 2010 10:36 am

Eh velikog li izazova, mislim da je skoro pa nemoguće napraviti lošiji proračun od šukerovog :)

No što se tiče ove igrice, nije dobro posstavljena, jer se ne vidi gdje se taj novac točno troši, pa kaže da na zdravstvo odlazi cca 23 milijarde kuna, na mirovine preko 30 milijardi , no koliko košta sam taj sustav, ne podijeli se sve umirovljenicima, dosta novca ode, a da se ne zna kuda ide. Kod nas je ogroman problem to što se usluge koje se plačaju iz državnog proračuna plaćaju dva ili tri puta više nego što se inače na tržištu takve usluge plačaju, ako čak ne i više, pa se onda primjerice novac koji se troši za promociju i plačaju usluge Fima mediji troši u stvari bez razloga, prvo što će državi promocija i što to država treba promovirati, a drugo za to se troši puno, puno previše nego što bi ta usluga koštala nekog drugog.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Empty
PostajNaslov: Re: Možete li napraviti bolji proračun od Šukera?   Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Icon_minitimepon stu 22, 2010 12:23 pm

Chak, novac odlazi nekome u džep.
Da se malo bolje pogleda u proračun vjerojatno bi se vidjelo da potrošni uredski pribor za neku
kancelariju mjesečno košta oko 1000€. Naravno da ne piše gdje ide ostatak novca :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Empty
PostajNaslov: Re: Možete li napraviti bolji proračun od Šukera?   Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Icon_minitimeuto stu 23, 2010 11:24 am

Da, da skulp ti si to rekao jasno, ja sam probao malo zamotati u lijepi paketič sa ružičastom mašnicom, ali to je to zubi

No da li ste primjetili da je prijedlog proračuna koji je otišao u sabor težak 127 milijardi, a ovaj koji mi tu možemo vidjeti preko 140 milijardi. E sad da li postoje neke skrivene stavke u onom koji je otišao u sabor pa se tamo sve ne vidi ili je ovaj malo prenapuhan? misli

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Empty
PostajNaslov: Re: Možete li napraviti bolji proračun od Šukera?   Možete li napraviti bolji proračun od Šukera? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Možete li napraviti bolji proračun od Šukera?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako napraviti web stranicu - tutorijali
» Ateisti imaju bolji seks od vjernika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: