Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 GNM - Germanska nova medicina

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 11:54 am

Germanska nova medicina
Školska medicina se bavi simptomima dok GNM poznaje uzrok i posljedicu svake od takozvanih bolesti što istovremeno ukazuje na terapiju.
Germanska nova medicina je prirodna nauka, koja obuhvata kompletnu medicinu.
Njenu osnovu čine 5 empirijski pronađenih bioloških prirodnih zakona koji se mogu primjeniti na svaki pojedinačan slučaj takozvanih bolesti, bilo da se radi o čovjeku, životinji ili biljci, šta više važe i za jednoćelijske organizme.
Ova medicina ne treba dogme, hipoteze ili tzv. statističku vjerovatnoću. Ona je veoma jasna i posjeduje logiku i za svakog prosječno inteligentnog čovjeka sasvim dobro shvatljiva i razumljiva.
Ona važi za sve bolesti koje postoje, jer one potiču na osnovu 5 prirodnih bioloških zakona i one uvijek predstavljaju samo dio Osmišljenog biološkog naročitog programa (SBS).
GNM je 8. i 9. septembra 1998. godine na Univerzitetu Trnava (Slovačka) demonstrirana, testirana i službeno verifikovana.
Uzročnik svake takozvane bolesti je uvijek biološki konflikt, jedan visoko dramatičan šokantni doživljaj u subjektivnom univerzumu, zvani DHS.

http://www.nova-medicina.net/


_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 12:03 pm

Još jedna zanimljiva stvar kod GNM je razlika ljevaka i dešnjaka i dijagnostika bolesti.
Kopiram objašnjenje!


Značaj razlikovanja dešnjaka od ljevaka

Poznato je da većina ljudi daje prednost desnoj ruci pri izvođenju težih i komplikovanijih zahvata. Oni čine oko 60% čovječanstva i nazivaju se dešnjaci. Shodno ovom, manjina koja spretnije radi lijevom rukom su ljevaci. Međutim, nije uvijek sasvim jasno da li je u pitanju dešnjak ili ljevak, čak i ako je najčešće forsirana jedna strana. Moj sin npr. baca desnom rukom, piše i uzima čekić lijevom, fudbal šuta desnom nogom, a tenis igra podjednako dobro sa obe ruke. Uprkos svemu ovom, on je ljevak. Postoje dva dobra testa da se ustanovi kojoj se ruci daje prednost.
Test 1: Pacijentu se naloži da plješće kao u teatru. Ruka koja pri tom leži gore je dominantna.
Test 2: Od pacijenta se traži da u mislima uzme u ruke dijete. Majke dešnjakinje stalno prislanjaju dijete lijevom rukom na svoj lijevi obraz, a desnom rukom pridržava djetetovu stražnjicu. Upravo obrnuto se ponašaju ljevakinje.
Osim ljevaka u pogledu ruku čini se da postoje ljevaci u pogledu očiju i ušiju. O ovom će biti kasnije još govora.
Biti ljevak ima jedno sasvim praktično značenje. Ovim sam beskrajno dugo "razbijao glavu" sve dok nisam spoznao razliku u mozgu kod dešnjaka i ljevaka. Od sad je znam.
ZAPAMTI:
Kod ljevaka se konflikt premješta na suprotnu stranu mozga, u odnosu na onu stranu na kojoj leži kod dešnjaka. Od ovog momenta sve teče upravo tako kao što bi kod dešnjaka teklo u slučaju obrnutog konflikta.
Ovo praktično znači da ljevakinja sa jednim seksualnim konfliktom ne može da oboli od karcinoma grlića materice, nego samo od konflikta revira (nakon klimakterijuma). I obratno, muškarac ljevak npr. kod konflikta revira neće oboljeti od lijevog srčanog infarkta, nego u pcl-fazi od desnog srčanog infarkta sa plućnom embolijom. Ovdje leži veliki praktični značaj razlikovanja ljevaka, jer je na prvi pogled ovo "upropastavalo" čitavu stvar, međutim na drugi pogled izgleda sasvim logično. Ljevak je praktično samo od psihe ka mozgu drukčije "polarizovan". Kad npr. kod ljevakinje jedan seksualni konflikt "udari" prvo na desnu stranu u periinzularno područje, onda može čak i mlada žena, kod odgovarajućeg trajanja konflikta, da doživi lijevi srčani infarkt. Jer, u svakom slučaju, desno periinzularno područje je odgovorno za lijevo srce. Ili ljevakinja npr. može sa konfliktom prestrašenosti i straha da dobije bronhijalni karcinom.
Činjenica da postoje ljevaci na naročit način nam pokazuje da biološki konflikti nemaju veze sa dosadašnjom psihologijom, nego da su stvarno biološki determinisani. "Čisto psihološki" ne bi imalo nikakvog smisla da jedna mlada ljevakinja (što se može pročitati u poglavlju o psihozama) kroz seksualni konflikt pokazuje organske simptome muškog konflikta revira i oboljeva u području psihe od ovim uslovljene depresije.
Činjenica da su oko 40% ljudi ljevaci i da kod svojih konflikata reaguju "suprotnim polom", morala bi biološki da ima nekakav smisao. Ja sam dugo razmišljao koji bi to smisao mogao da bude. Došao sam do zaključka da ljevaci predstavljaju "rezervnu posadu u slučaju katastrofe".
Razumije se da je ova pretpostavka najprije samo spekulacija. Ali u prirodi se ne dešava ništa besmisleno. Zamislimo čopor majmuna u jednom ekoloski odvojenom prostoru, na primjer, nepristupačnoj dolini. Uzmimo da bi jedna vrsta "konflikt-katastrofe" rezultirala time da svi majmuni mužjaci budu jednim potezom uništeni. Majmunice bi nakon ovog pri prvoj vrućini doživjele konflikt "ne biti oplođena" i kako nema izgleda za rješenje one bi od ovog umrle. Jedine majmunice koje bi u ovom slučaju preživjele bile bi ljevakinje, jer one bi, oboljevši od seksualnog konflikta, pokazale simptome konflikta revira. On bi se na nivou psihe ocitovao u depresiji, na mozgu u desnom periinzularnom području, a na organskom nivou koronarnim ulkusnim karcinomom. Međutim, zbog prevage ženskih polnih hormona takvi "konflikti obrnutih strana" protiču uglavnom manje ili više abortivno, odnosno oni nemaju puno dejstvo.
U skladu sa ovim, npr. mogla bi i depresija da predstavlja jednu vrstu "faze preživljavanja na minimalnoj vatri", u kojoj naročito ženska životinja ili čak životinja ljevak čeka bolja vremena idući u jednu vrstu psihičkog zimskog sna.
Praviti otkrića znači osluškivati puls prirode. Mi mali čarobnjački učenici nemamo nikakvo pravo da nazivamo "bolesnim" stvari u prirodi koje perfektno funkcionišu milionima godina, samo zato što ih nismo razumijeli. Ko zna koliko su puta u dugoj istoriji čovjeka takve "rezervne žene" održale u životu jedan čitav rod ili jedan čitav narod. Slično bi moglo biti kod muškaraca ljevaka, koji takođe u pcl-fazi ne dobijaju infarkt lijevog srca. Mi još uvijek znamo premalo o tom.
Dakle, kod životinja se takođe mogu razlikovati dešnjaci od ljevaka. Neki psi stalno daju lijevu sapu, ali većina njih daje desnu. Neke mačke stalno hvataju miševe lijevom šapom, dok druge to čine stalno desnom.
Takođe postoje dešnjaci i ljevaci u pogledu nogu. Većinom se ovo poklapa sa stanjem kod ruku, što znači da je ljevak u pogledu nogu takođe ljevak i u pogledu ruku.
Osim ovog postoje dešnjaci i ljevaci u pogledu ušiju. Na ovu temu ne mogu da kažem još ništa zasigurno jer do sada nemam dovoljno iskustva na ovom području. Ali što se tiče očiju mogu da kažem sljedeće: kako je poznato, vlakna očnog živca se djelimično ukrštaju. Pri tom lijevi vidni korteks prima sve zrake koji dolaze zdesna (i padaju na lijevu polovinu retina oba oka), dok desni vidni korteks prima sve zrake koji dolaze slijeva (i padaju na desne polovine retine oba oka). Vlakna iz Fovea centralis spadaju u lateralnu polovinu i stoga vode sliku prevashodno na istu stranu očne kore.

TEST PLJESKANJEM ZA RAZLIKOVANJE DEŠNJAKA OD LJEVAKA

lijeva ruka gore - ljevak
desna ruka gore - dešnjak
Test pljeskanjem je najjednostavnija mogućnost da ispitate da li je neko ljevak ili dešnjak. Prije svakog očitavanja CT-nalaza obavezno je uraditi ovaj test. Ruka koja je pri pljeskanju gornja je odlučujuća.

Izvor: http://www.nova-medicina.net/desnjak_ljevak.htm

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 12:06 pm

Hrvatska web stranica (još uvijek u izradi) za GNM

http://www.gnm-hr.info/POCETAK.html

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 12:29 pm

Dada289 je napisao/la:
Školska medicina se bavi simptomima dok GNM poznaje uzrok i posljedicu svake od takozvanih bolesti što istovremeno ukazuje na terapiju.
Sviđa mi se ovo takozvane bolesti, jer one to doista i jesu, svi mi znamo što nam je činiti da bi ostali zdravi, samo je pitanje da li to želimo činiti ili nam je sve drugo prioritet, a zdravlje nam je na zadnjem mjestu.

Citat :
TEST PLJESKANJEM ZA RAZLIKOVANJE DEŠNJAKA OD LJEVAKA

lijeva ruka gore - ljevak
desna ruka gore - dešnjak
Test pljeskanjem je najjednostavnija mogućnost da ispitate da li je neko ljevak ili dešnjak. Prije svakog očitavanja CT-nalaza obavezno je uraditi ovaj test. Ruka koja je pri pljeskanju gornja je odlučujuća.
Ja sam po ovome ljevak face

Zašto je to važno napraviti prije svakog CT? misli

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 12:34 pm

Zato što tumačenje CT-a jako ovisi o tome da li je tko ljevak ili dešnjak. Hamerova žarišta, mjesta na kojima se dijagnosticira koji je konflikt se razlikuju od ljevaka do dešnjaka, naravno. I ja sam embrionalni ljevak, a pišem desnom...

cheer

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 12:54 pm

Izgleda da sam onda i ja embrionalno ljevak iako pišem tj. tipkam sa obje ruke cerek

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 1:08 pm

Ajmo rec da sam desnjak. Prije cu stavit desnu ruku gore ali zapravo pljescem tako da ispada da su obje podjednake misli

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 1:34 pm

Možda koristiš obje ruke tj. obje strane mozga podjednako, tako da spadaš u onu kategoriju rijetkih ljudi koji imaju tu sposobnost... A ti ljudi i njihov IQ je u onih, ne 10%, nego u 1% natprosječno inteligentnih ljudi....

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 2:27 pm

Chak, ljevak definitivno! A Alpha je binauralna. Što je rijetkost.

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 2:46 pm

Dada289 je napisao/la:
Možda koristiš obje ruke tj. obje strane mozga podjednako, tako da spadaš u onu kategoriju rijetkih ljudi koji imaju tu sposobnost... A ti ljudi i njihov IQ je u onih, ne 10%, nego u 1% natprosječno inteligentnih ljudi....

Kako su to povezali sa IQ-om? misli

A pisem desnom rukom. Telefon/mobitel drzim lijevom. Tipkam na tastaturi/mobitelu s obje ruke. Pa sad... :P


EDIT: Binauralni ritam se koristi kod stimulacije mozga pomoću zvukova različitih frekvencija, u svrhu izazivanja različitih emotivnih stanja i stanja svijesti. Efekt binauralnog ritma je otkrio 1839. Heinrich Wilhelm Dove.

Zvukovi se puštaju preko klasičnih stereo slušalica. U svakoj slušalici se pušta različita frekvencija, a razlika između dvije frekvencije stvara binauralni ritam koji se raspoznaje kao pulsirajući (vibrirajući) zvuk.

Vibracije su brže ako je razlika između dviju frekvencija veća ili sporije u slučaju kada je razlika manja.

EEG mjerenjem moždanih valova uočilo se da ovisno o tome što čovjek radi ili u kakvom je mentalnom stanju mozak odašilje frekvenije određenog spektra koji je svrstan u pet grupa:

GNM - Germanska nova medicina Binauralniritam

izvor

Dakle...dobar mi je nick cerek :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 7:20 pm

Ne kužim kojih su to onda "5 empirijski pronađenih bioloških prirodnih zakona" kojima se bavi GNM?
Alpha je napisao/la:
Ajmo rec da sam desnjak. Prije cu stavit desnu ruku gore ali zapravo pljescem tako da ispada da su obje podjednake misli
Tako sam i ja prije, no onda su me naučili da se ne plješće tako, nego s desne na lijevu, jer inače čudno izgleda. doh

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 7:50 pm

Ja uvijek plješćem s lijevom gore, dakle ljevak sam bez obzira na to što sam priučen za puno toga koristiti desnu ruku, ili na tipkovnici obje. :)

@Legi Da, i mene brine tih pet empirijski pronađenih zakona. Ako su ih pronašli empirijski, zašto ništa o tome nisu objavili u znanstvenoj literaturi, budući da je eksperiment prema njihovim navodima uspio?
Iako se u globalu slažem s osnovnim premisama njihovog istraživanja, nešto mi tu smrdi u detaljima, a da ni sam ne znam što točno. :)


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimečet pro 02, 2010 10:54 pm

Alpha, ono sto ja znam o binauralnim ritmovima i mozdanim valovima i je ono sto si napisala, a koristi se da se obje polutke mozga dovedu u ravnotezu. Kada sam napisala da si binauralna, mislila sam upravo to, da su ti vjerojatno obje polutke mozga u ravnotezi, sto je odlicno. A sto se tice IQ, kazu da su rijetki ljudi kojima su obje polutke moza isto razvijene, i ti se ljudi stavljaju u kategoriju iznadprosjecno inteligentnih ljudi. Mozda se nisam dobro izrazila, ali nadam se, tj mislim da si me shvatila sto sam htjela reci... cheer

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimepet pro 03, 2010 12:01 am

Ma, da kuzim samo...ma ja ti imam jako cudno poimanje inteligencije i IQ-a u odnosu na uvrijezena razmisljanja vecine populacije koji to izjednacuju. Naime, po meni je onaj mjerljivi apstraktni IQ drek na stapu. Mislim, taj test moze pokazati koliko netko ima razvijen taj dio mozga za neko apstraktno razmisljanje sto, po mom misljenju, nije nikakav pokazatelj prave inteligencije osobe. Ta osoba moze biti sposobna samo za to ali totalno neupotrebljiva na ostalim poljima ali ako je dobila odredjen broj bodova na testu svi smatraju da je osoba inteligentna. Zato se zapitah na sto se zapravo odnosila tvoja izjava. Na taj mjerljivi IQ ili bas na inteligenciju tj. pamet tj. kompletnu osobu. :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimepet pro 10, 2010 12:12 am

Alpha je napisao/la:
Ma, da kuzim samo...ma ja ti imam jako cudno poimanje inteligencije i IQ-a u odnosu na uvrijezena razmisljanja vecine populacije koji to izjednacuju. Naime, po meni je onaj mjerljivi apstraktni IQ drek na stapu. Mislim, taj test moze pokazati koliko netko ima razvijen taj dio mozga za neko apstraktno razmisljanje sto, po mom misljenju, nije nikakav pokazatelj prave inteligencije osobe. Ta osoba moze biti sposobna samo za to ali totalno neupotrebljiva na ostalim poljima ali ako je dobila odredjen broj bodova na testu svi smatraju da je osoba inteligentna. Zato se zapitah na sto se zapravo odnosila tvoja izjava. Na taj mjerljivi IQ ili bas na inteligenciju tj. pamet tj. kompletnu osobu. :)


@Alpha potpuno si u pravu. Ni ja ne vjerujem u poimanje inteligencije kao nešto mjerljivo. Smatram da je inteligencija nešto što ni jedan test, a pogotovo ne oni koje daju ljudima, ne može točno odrediti. Smatram da se po osobi može vidjeti, po njezinom načinu shvačanja realnosti i čak i apstrakcije koliko je inteligentna.

Ti vjerujem da jesi inteligentna, em zato što vjerojatno imaš obje polutke mozga u ravnoteži, em zato što eto, čitam postove koji su pisani tvojim rukama, i po njima se vidi koliko si "razvijena" ajmo to tako reći... Ja sebe smatram da sam dovoljno pametna da mogu prosuditi stvari logikom, snaći se u određenim situacijama, ali da li sam zato inteligentna ili sam gluplja od onih koji imaju taj standardni IQ veći od mene, ne znam.

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimepet pro 10, 2010 1:09 am

Pa, tako i ja razmisljam. Ima puno razloga zasto IQ test smatram drekom. Jedan od njih je sto su radjeni za muski mozak.

Nazalost ljudi sude po tim brojkama. Vise ce vjerovat brojci koju je netko dobio na testu nego zivoj osobi koju poznaju.

I jos vise nazalost (ne znam kak da kazem "nazalostije" :P ) to rade i neki ljudi koje osobno smatram inteligentnima i od kojih ne ocekujem takvo razmisljanje tj. ocekujem vise od toga. Ali to je moj problem...moja kriva procjena...cak bih rekla moja glupost sto uopce ocekujem ista od ikoga.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimepet pro 10, 2010 9:43 am

Bila glupost ili ne, svi mi očekujemo od nekoga da radi ispravne stvari pa ispadnu... ništ pametno. Znam ja mnoge inteligentne ljude, koji nisu baš "pametni". affraid

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimepet pro 10, 2010 10:32 am

Ja na inteligebnciju gledam kao na oruđe, možeš ju koristiti na jedan ili drugi način to sve ovisi od osobe. Zamislite zlu osobu koja je jako inteligentna, ona može napraviti puno zla i štete, bilo bi bolje da ima mali IQ, jer ne bi mogao smišljati razne spletke i varati ljude.

Citat :
Znam ja mnoge inteligentne ljude, koji nisu baš "pametni".
Ja ih isto znam, a ponajviše sebe, ni ja nisam baš nešto pametan iako mi je IQ navodno velik face

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimepet pro 10, 2010 12:13 pm

Mislim da je kod mene obratno. Mislim da ja imam IQ vinske musice dok istovremeno moja okolina tvrdi da sam pametna. Pa sad ti budi pametan i proturi konkluziju :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimepet pro 10, 2010 12:26 pm

Ja mislim da ti imaš visok IQ, nisi nikada rješavala test? Ako želiš možeš ovaj na mensinim stranicama. No IQ je jedno, a snalaženje u društvu nešto drugo, tu su važne i druge stvari, npr. samopouzdanje, Q emocionalne inteligencije, sposobnost čitanja drugih, poznavanje sebe... ima puno toga :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimepet pro 10, 2010 12:49 pm

Da, ima puno faktora po kojima se mjerimo mi mali ljudi!
Eto, ja recimo smatram za sebe da mi je emocionalni IQ jako nizak, sposobnost čitanja drugih, jakooooo visika, i sa time sae ponosim! Snalažljivost recimo u nekim normalnim granicama. Tako da se stvarno čovjekova inteligencija mora mjeriti sa pokojim komadom više a ne samo IQ testom.

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitimepet pro 10, 2010 9:39 pm

Chak, IQ test hrvatske mense je izrazito loš. Prema njemu moj IQ je 156 zubi Rješavali smo mi iz razreda i većinom smo imali iznad 140, a to je stvarno nemoguće.

No IQ test danske mense je čist OK. Preporučam njega :)

Inače, vidio sam korelaciju između ljudi koji bolje rješavaju ove testove i njihove uspješnosti u matematici, fizici i kemiji. Neki od tih ljudi su nadasve nesposobni za engleski ili socijalizaciju.
No većinom brzo nauče nešto što jednostavno treba naštrebati. Mislim da tako nije zato što mogu bolje pamtiti, nego što bolje povezuju stvari i znaju bolje učiti.
Tako da mislim da ovi testovi mjere nekakvu matematičku inteligenciju :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





GNM - Germanska nova medicina Empty
PostajNaslov: Re: GNM - Germanska nova medicina   GNM - Germanska nova medicina Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
GNM - Germanska nova medicina
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Medicina
» Biblijska medicina
» Narodna medicina
» Medicina se blizi savrsentsu
» Nova godina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: