Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sedam najneobičnijih životinja

Go down 
+6
Athena
Cinderella
Zona
Legionar
Alpha
biga
10 posters
Autor/icaPoruka
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimeuto pro 07, 2010 5:31 pm

Vrlo neobične, gotovo izumrle životinje.

Ovo su neke vrlo neobične životinje koje većina ljudi nikada nije čula za njih.

Mexican Walking Fish

Sedam najneobičnijih životinja Mexican-walking-fish

Izgleda kao nešto što biste mogli uhvatiti u Pokemon igri.
Izgleda tako slatko i nevino. Velika šteta što su na granici istrebljenja.


Chinese Giant Salamander

Sedam najneobičnijih životinja 2006112113343984

Najružnija stvar ikada. Izgleda grozno. Kao da su ostaci nečega stavljeni na jednu hrpu i od toga napravljena jedna gruda. Ipak, vrlo je interasantan. Ova bića zapravo mogu živjeti pod trijemovima kuća.

Frigate Island Beetle

Sedam najneobičnijih životinja Frigate-island-beetle

Nevjerojatno je kako je savršen. Izgleda kao djevojčica s perlama na sebi. Iznenađujuće je kako može rasti s time.


Giant Coconut Crab

Sedam najneobičnijih životinja Coconut-crab

Ovo je daleko najčudnija stvar koji sam ikada vidio.

Glass Frog

Sedam najneobičnijih životinja Glass_frog

Ovo žaba je apsolutno nevjerojatna. Prelijepa je.


Komodo Dragon

Sedam najneobičnijih životinja Komodo_dragon_wideweb__470x329,0

Ovo je ogromni gušter. Ipak, prilično je cool. Mislim da ipak ne bih volio da mi on bulji u lice. To je vrlo dobra slika. To biće je ZVIJER.


Hairy Nosed Wombat

Sedam najneobičnijih životinja 2_Southern_hairy-nosed_wombat__photo_courtesy_BioCity

Kao veća svinja je, s duljim nosom.


Izvor
ovdje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimeuto pro 07, 2010 6:00 pm

Meni prva izgleda ko čovječja ribica.

Salamander izgleda malo zastrašujuće (ak bi ga sreo) al mislim da je jako draga životinja.

Ne kužim posebnost treće osim tog trkaćeg broja 2 na leđima :D

Rak je ogroman. Zamisli odeš bacit smeće, a tamo... affraid

Žaba je malo preprozirna za moj ukus :P

Zmaj je zmaj.

A svinja je slatka :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimeuto pro 07, 2010 6:03 pm

heh, ne kužim ni ja onog žohara... nigdje veze, takvih sam milijun vidio.. al eto, uzeo sam sa stranice one i bilo mi glupo da srežem na 6 pa kasnje dam link na stranicu gdje je žohar sedmi...
(znam da ono nije žohar...)

a meni je žaba baš cool...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimeuto pro 07, 2010 6:07 pm

Meksička hodajuća ribica izgleda kao iz Pokemona, ali uistinu postoji Pokemon koji izgleda kao veliki kineski daždevnjak :D
Žabi mi je bljakavo kako se vide organi.
Alpha je napisao/la:
Zmaj je zmaj.
Ma da, što je to? To je samo zmaj :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimeuto pro 07, 2010 6:34 pm

.


Zadnja promjena: Zona; sub sij 11, 2014 11:57 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimeuto pro 07, 2010 9:07 pm

Ribica je definitivno najslađa :)
A onaj salamander izgleda kao divovska odvratna žabetina :P
Prozirna žaba izgleda baš zanimljivo face
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri pro 08, 2010 1:22 am

@Zona...jok, kanta je normalna. Taj rak je zbilja, zbilja, zbilja ogroman :brrr:

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri pro 08, 2010 12:07 pm

.


Zadnja promjena: Zona; sub sij 11, 2014 11:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri pro 08, 2010 12:10 pm

a najjači je zmaj... može 'potrčati' brže od čovjeka, ugriz mu sam od sebe nije otrovan, al u slini ima nekakvu mješavinu bakterija tako da je njegov ugriz jednostavno smrtonosan....

i kad uzmeš u obzir da može biti dug 3 metra i imati 150 kila i opet te stići na male pruge prođe te želja da hvataš male guštere i plašiš ženske njima, jer ako te cinkaju ovom frajeru ima da te ubije... :P


@zona, ne znam jesi ikad probala neretvanski brudet od žaba, jegulje i ostalih riba...

a ovoj žabi je to prednost, nikad joj ultrazvuk ni rengen nisu potrebni... :P
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri pro 08, 2010 12:25 pm

.


Zadnja promjena: Zona; sub sij 11, 2014 11:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri pro 08, 2010 12:31 pm

da, moćna stvorenja... čitam sad na wiki kažu da znaju otkopavat tek zakopane mrtvace i jesti ih... to je pravo prirodno preživljavanje. nama je to možda gnjusno, al njima je potrebno da prežive...

ma to su samo jegulje i žabe, šta ti mogu?? hehe...

inače se radi o običnoj čorbi kojoj riba daje samo okus. tu se lijepo zamješa i 7,8 ljutica paprika i na kraju rigaš vatru, al je ukusno pravo!!!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri pro 08, 2010 3:06 pm

Sviđa mi se islandska buba, svinjica sa dužim nosom i hodajuća žabica. :)
Totalno je simpatična. Žabica je zanimljiva, jer joj vidimo nutrinu, a ogrmoni gušter i rak su mi ipak malo manje simpatični. :P

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 35
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri pro 08, 2010 3:14 pm

Zaba mi je bas cooooooool..stavila je na profilnu jedne drustvene mreze :)
A ovo kinesko...Izgleda kao one ribe iz Simpsona, kai plivaju po rijeci, samo bez 3.-eg oka :)
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri pro 08, 2010 3:36 pm

evo još neke čudne životinjice za koje je malo ljudi čulo...

CIVET – Afrika i Azija

Slatka životinja sa predivnim točkama. Ima tijelo slično mački, dok lice podsjeća na lasicu. Poznati su i po neobičnom mirisu, pa su se, nažalost, neko vrijeme našli na meti proizvođača parfema. Kako bi označili teritoriju, ispuštaju gustu žutu tečnost ljepog mirisa koju proizvode žljezde smještene u kesicama pored spolnih organa.
Sedam najneobičnijih životinja Civet1

(napokon životinja koja miriše... :P)

SKOČIMIŠ – Azija, Sjeverna Afrika, Jugoistočna Europa

Maleni glodavac dugog repa, dugih zadnjih nogu i kratkih prednjih šapica, poznat je kao skakačko čudo. Skače brže nego što čovek trči, a u jednom skoku može skočiti čak tri metra! Ima svilenkasto krzno koje je dolje svjetlije i velike oči i uši. Ravnotežu održava uz pomoću dugog repa. Skočimiš je noćna životinja i dobro podnosi vrućine. Nikad ne pije vodu.
Sedam najneobičnijih životinja Skocimis

(a kolike uši ima ne bi me čudilo ni da leti... :P )

KIVI – Australija

Kivi je mala ptica zakržljalih krila i smeđeg okruglog tijela s neobično dugim (oko 15 centimetara) kljunom. Ime je dobila po svom nezaboravnom piskutavom glasu kojim kao da viče: “Kivi”. Danas postoje tri vrste kivija, a sve su zakonom zaštićene. Simbol je Australije.

Sedam najneobičnijih životinja Kivi

(neki Mesićev daljnji rođak??? hihihihihi... :P )

TARSIER – Jugoistočna Azija – Filipini, Sumatra, Borneo

Ovog najmanjeg primata na planeti prepoznati ćete po ogromnim, okruglim očima, ali je mala šansa da ga sretnete (ako se nađete u jugoistočnoj Aziji naravno) po danu, jer je to noćna životinja. Može gledati u mraku, a zanimljivo je da glavu bez problema okreće skoro za cijeli krug.

Sedam najneobičnijih životinja Tarsier

(zamislite ga sresti u mraku... affraid )
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri pro 08, 2010 3:39 pm

.


Zadnja promjena: Zona; sub sij 11, 2014 11:59 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimepon vel 28, 2011 10:46 pm

Zanimljive životinje. Ima dosta ovakvih za koje vjerojatno nikada nismo ni čuli.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri oľu 09, 2011 8:25 pm

Cibetke
Sedam najneobičnijih životinja Cibetka
Cibetke i genetke su porodica iz reda zvijeri, a svrstana je u natporodicu mačkolikih životinja. To su male do srednje velike zvijeri, s točno 30 vrsta koje žive u Africi i Euroazije. žive uglavnom u šumama, a ponekad i u grmovitim područjima i savanama.

Gavijal
Sedam najneobičnijih životinja 250px-Indian_Gharial_Crocodile_Digon3
Gavijal poznat i pod imenom indijski gavijal je jedina danas živuća vrsta porodice Gavialidae, grupe gmazova nalik krokodilima s dugim, suženom čeljusti. Gavijal živi danas isključivo u rijekama na sjevernom dijelu Indijskog potkontinenta, u sjevernoj Indiji, Pakistanu, Nepalu, Bangladešu, Butanu i Mijanmaru . No, fosili ovog i drugih rodova nađeni su od miocena i u Sjevernoj i Južnoj Americi, Africi i drugim dijelovima Azije.

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri oľu 09, 2011 8:52 pm

Sedam najneobičnijih životinja _sloth



Sedam najneobičnijih životinja Tarsier_2


Sedam najneobičnijih životinja Saki_monkey_1



Sedam najneobičnijih životinja Proboscis_monkey_nasicuss


Ja ludih zivotinja zubo
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimesri srp 20, 2011 2:40 pm

Antilopa Bongo

Sedam najneobičnijih životinja 131470_01-antilopa-bongo2_f
Smatraju je jednom od najtajanstvenijih afričkih životinja. Čuvena je po veličanstvenim spiralnim rogovima koji krase i mužjake i ženke. Živi u šumama i područjima bogatim bambusom u ekvatorijalnom delu Afrike. Plašljiva je, stidljiva, oprezna i uglavnom noćna životinja.

Kinkajou
Sedam najneobičnijih životinja 131475_06-kinkajou1_f
živi u Srednjoj i Južnoj Americi. Kreće se po drveću prašuma uz pomoć dugog čvrstog repa kojim se hvata za grane. Krzno mu varira od smeđe do žute boje. Hrani se insektima, ali i voćem: dinjama, bananama, jabukama, grožđem, smokvama i mangom. Najviše voli med i nektar kojim se oblizuje dugim i tankim jezikom. Zovu ga i medeni meda. Noćna je životinja. Krije se po drveću i izbjegava sunčevu svjetlost.

Gušter ogrličar
Sedam najneobičnijih životinja 2wmh0lu

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
ficoom666
Riba
ficoom666


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 131
Age : 24
Location : Ispred kompjutera
Registration date : 03.01.2013

Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitimened sij 06, 2013 10:51 pm

Inace Komodo zmaj spada u porodicu varana,nova istrazivanja su pokazala da je otrovan(ima otrovnu pljuvacku zbog mrava kojima se hrani),a nema pljuvacku punu bakterija kako se ranije mislilo,ono nije svinja,nego vombat(endem australije,kao i vecina australijskih zivotinja on je torbar),prozirna zaba je napravljena labaratorijski u Japanu,ne svidja mi se kad se covjek igra sa prirodom.Dzinovski salamander se moze naci u planinskim rijekama i potocima u Kini.Hodajuca Meksikanska riba ili aksolot je vodozemac slican covjecijoj ribici jer i ona nikad ne zavrsi proces metamorfoze. zubo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sedam najneobičnijih životinja Empty
PostajNaslov: Re: Sedam najneobičnijih životinja   Sedam najneobičnijih životinja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sedam najneobičnijih životinja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Životinjsko carstvo-
Forum(o)Bir: