Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sloboda ljubimaca

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimepet pro 10, 2010 9:56 pm

Dan 983. mog zatočeništva...

Moji otmičari me nastavljaju zadirkivati sa bizarnim malim
lelujavim objektima. Dok se oni dave u svježem mesu, ostali zatvorenici i
ja smo prisiljeni jesti haše i nekakve osušene grumene.

Iako sam im jasno pokazala prijezir prema takvim obrocima ipak sam prisiljena jesti nešto da bi održala snagu.
Jedina stvar koja me drži je san o bijegu. Da bi ih pokušala zgroziti još jednom sam povratila na tapet.

Danas sam dekapitirala miša i ispustila njegovo bezglavo tijelo
pred njihove noge. Nadala sam se da će im ovo utjerati strah u kosti
pošto sam im jasno demonstrirala za što sam sve sposobna. Ipak, oni su
samo veselo i ljubazno komentirali kako sam "pravi mali lovac". Gadovi.

Večeras je bilo nekakvo okupljanje njihovih suučesnika. Mene su
zatvorili u samicu tokom večeri. Ipak mogla sam čuti zvukove i osjetiti
miris hrane. Načula sam da su me zatvorili zbog "alergijskih" moći.

Moram saznati što to točno znači i kako da upotrijebim to za svoju korist.

Danas sam bila skoro uspješna u napadu na jednog od mojih
mučitelja motajući mu se oko nogu dok je hodao... Moram pokušati to opet
sutra -- na vrhu stubišta.

Uvjerena sam da su ostali zatočenici ovdje podanici i doušnici.
Pas dobija specijalne privilegije. Njega redovno puštaju ali on se
uvijek vraća. Očito je retardiran. Ptica im je sigurno obavještajac.
Promatram je kako komunicira sa stražarima redovno. Sigurno prijavljuje svaki moj
pokret. Moji otmičari su joj osigurali zaštitu u povišenoj čeliji pa joj
ništa ne mogu. Zasad...


Sloboda ljubimaca Picture025


pomislite li vi ponekad da se ovakav scenarij stvarno odvija u glavi vašeg ljubimca?

jer ipak, da, oni su pitomi, mazni, naizgled uživaju u maženju, pažnji i hranjenju, al oni su
ipak životinje koje su nekad bile potpuno divlje i normalno da imaju svoje 'divlje' instikte
koje im čovjek već tisućama godina pokušava ugasiti...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 30
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimepet pro 10, 2010 10:09 pm

Tekst je fora cerek

I nema ama baš nikakve veze s istinom, barem ne u mojem slučaju. Mačke koje sam do sada imao redovito sam puštao van i uvijek bi inzistirale da budu u kući. Obožavaju hranu iz konzervi i često ne bi htjele jesti naš ručak nego svoju hranu. Vole se maziti i ako se slučajno ne bih dan dva "letećim objektima" poigrao s njima gnjavile bi me da se igraju. Ujutro me bude, a kada sam ja bio tužan, često bi i one bile. I tako... lijepo je njima s nama. Da ne kažem i prekrasno :) :D

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimepet pro 10, 2010 10:19 pm

znam, i moje mačke hrle u kuću, al samo zato što im je hladno vani... :P
pravi su lovci i uglavnom jedu što ulove... viđao sam i mačke(muške) koje su ljudi kastrirali samo da im ne zapišavaju po kući u 2. mjesecu...
zbog toga sam postavio ovo....

mislim da nitko nema pravo ljubimca 'škopiti' samo da bi mu duže u kući bio...

mačke su zaigrane životinje... kad im je toplo i kad odspavaju svoju turu(po 7,8 sati na dan) one hvataju i lišće što vjetar nosi.. ja to doživljavam kad trening za zmije i ostali ulov...

bio sam u situaciji viditi mačka kojeg nikako nisu iz kuće puštali... pa u očima mu se vidi da je u depresiji...

i na kraju jedna moja priča...
prije nekoliko mjeseci mi je nestao omiljeni mačak. nije ga bilo malo jače od mjesec dana i taman kad smo ga mi 'pokopali' on se pojavio blistave dlake i debeo kao puca. znači bio je zatvoren. i vratio se nama i sada i ne odlazi... stalno je oko kuće...
to mi je utvrdilo mišljenje da životinjama ipak treba sloboda, tj ne može ih se u kući stalno držati... jer da mu je bilo tako dobro, ne bi se valjda vraćao nazad...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 30
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimepet pro 10, 2010 11:54 pm

Aha, što se tiče životinja koje se drže u kući, da, mislim da su jako isfrustirane i živčane.

@Biga, i ja imam slično iskustvom s mačkama. Jednom smo otpeljali dva mačka u dvorište staračkog doma gdje starice hrane mačke kojih je dvadesetak. No onda nam ih je bilo žao pa smo otišli po njih i vratili ih doma. Bili su jako mazni, pitomi i privrženi! Prije su bili pomalo bahati i prgavi. Nevjerojatna promjena! Bili su zahvalni!
Tako da je razlika između mačaka i životinja koje su odrasle vani pa su zatočene u kuću od onih koje su odrasle u domaćinstvu.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 32
Registration date : 27.02.2011

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimened vel 27, 2011 8:43 pm

imam macu,kucu i zeca....

maca i kuca....vec par godina kod mene...vidi se da im ne fali nista i da uzivaju...nit im sta ja branim,oni prosto znaju sta smeju sta ne....i oni kao da znaju da to sto ne smeju nije zabrana vec prosto stvar lepog ponasanja....

ali zec...lea...nova je...pojela mi sve kablove :( lea ne ovo lea ne ono...ma kakvi...nikako da doprem do nje...vidim da se "odomacila" , jer svuda njuska ,ali kao da jos uvek buntovnicki negoduje sto je u kuci....pa se ponekad uplasim da nema mozda takav neki film u glavi...

[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimened vel 27, 2011 11:16 pm

a zečevi kao zečevi... oni će grickati sve što im se na putu nađe... ne znam koji je zec. mislim ima onih dlakavih što se u kući drže i onih kunića što se drže po kavezima vani...
zec je isto kao i miš... mora grickat da tupi sjekutiće... ne znam kako bi to mogao riješiti, odlomi negdje malo kore nekog drveta pa vidi hoće li nju gristi... to inače rade u prirodi...
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 32
Registration date : 27.02.2011

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimepon vel 28, 2011 12:03 am

kod mene je kucni zec , vrste lavlja glava, mnogo je zanimljiva al uzasno teska za odrzavanje
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimepon vel 28, 2011 11:26 am

aaa to su oni mali dlakavi... vidio sam jednoga, meni su tako smiješni... izgledaju ono nešto kao opaki, sa onom grivom oko glave... hehe

evo nešto sam našao o njihovu održavanju... jest kratko, al možda posluži...

Hraniti je treba dva puta na dan tj. ujutru i navece, preko dana je dovoljno dati jedno parce jabuke isjeckano na kockice, kruske, ili dati jednu mrkvu. Za glodanje je pozeljno da ima grancice jabuke ili sljive.
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 32
Registration date : 27.02.2011

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimepon vel 28, 2011 4:08 pm

ma iscitala sam ja o toj vrsti sve,ali to su ti zecevi iz pakla

mrkvu nece,jabuku nece,mandarine obozava
grancica uvek ima
i trave

ali je ovako opaka skroz,moj macak ju je prihvatio lepo,ali ona kurva namerno mu njska rep i gricne...a macak od mene ne sme da je dira...prosto je kurvinjske naravi XD

[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimesri oľu 02, 2011 6:19 pm

hehehehehehe opaka zečica....
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitimepon oľu 07, 2011 11:17 pm

super tekst.. već čujem svog mačka kako negoduje zbog toga što ne može sjediti za stolom dok se ruča :P

mislim da je već ljudima prirodno u vidu da omoguće slobodu ljubimaca.. bar ono osnovno kao šetnja i puštanje da lovi i skače - i u stanu , za one mačke koje su striktno u stanovima

Ne može se protiv njihovih karaktera

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sloboda ljubimaca Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda ljubimaca   Sloboda ljubimaca Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sloboda ljubimaca
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» CE-4 ljubimci
» Sloboda
» sloboda govora

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: