Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Pitam te, pitaš me - igra

Go down 
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6338
Registration date : 26.05.2009

Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimepet sij 21, 2011 9:41 pm

Legionar je napisao/la:

Općenito vidim da često u pisanoj komunikaciji ispada da omalovažavam. Imaš li kakve prijedloge kako gramatičke forme oblikovati da tako ne ispada. Ja već imam neke trikove. Ako želite, mogu otvoriti temu o tome :)

Ma sve je u redu, Legi. Samo jednostavno tako zna zvučati.
Dakle, ideja je u tome da pokušaš koristiti više opisnih pridjeva kao i izraza: "možda, vjerojatno, bilo bi dobro, moglo bi ukazivati na, ovo sugerira...", dakle uvijek s rezervom i poštovanjem.
Razmisli dakle što ti je cilj, da li da osoba shvati i razumije gdje je pogriješila i da to prihvati, ili da se naljuti. Ideja je uvijek prilagoditi stil pisanja tako da drugi shvati šta si htio reći, a da ne ispadneš pregrub i krut.
Gramatika tu nema veze, samo semantika. :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimepet sij 21, 2011 9:45 pm

Bogamu sta komplicirate. Lipo se to kaze. Recimo vako. "Doticna tvrdnja je tocna ali preciznije je kazati da zapravo niti masa nije vazna vec samo cinjenica da trenja nema."

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimepet sij 21, 2011 9:50 pm

@MoW, hvala. Ipak, otvorit ću novu temu. Ima dosta dobrih trikova općenito i u govornoj komunikaciji :)

@Alpha, da, to bi bilo dobro (face, ovo mi je spontano došlo, ne namjerno face) da sam ti htio ukazati na problem s masama, ali sam ti htio ukazati na te "trivijalne stvari" koje uopće nemaju trivijalno objašnjenje. Kao u onom primjeru sa znojenjem, ako se sjećaš :)

Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 12:58 am

Dajte prestanite maltretirat jadnog Legija više. Uvijek je dečko nešto kriv a uopće nije.
Problem je u vama jer nikako da shvatite u kojem tonu govori. Malo razmislite roll

Moderni čovjek
Legionar

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 1:14 am

Hvala, Skulp. :)

Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 1:13 pm

No problemo. Ljudi su skloni mijenjati drugoga ako im se nešto ne sviđa kod njega umjesto da ga prihvate kakav je. Meni se isto ne da stalno paziti kako ću što napisati pa ovisno o trenutnom raspoloženju čitatelja, napisano može krivo zvučati.

Ajd jedno usputno:
Postoji jedan zločin koji je zakonski kažnjiv ako se pokuša počiniti, ali nije kažnjiv ukoliko se počini. O kojem je zločinu riječ?

Pračovjek
Zona

Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Registration date : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 1:49 pm

Samoubojstvo? Samo ne znam da li je pokušaj zakonski kažnjv? confused

Npr. pokušaj samoubojstva ludom jurnjavom autom?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 1:56 pm

Da, zapravo si u pravu. Počinitelj bi u svakom slučaju bio proglašen neubrojivim.
Ne znam, imamo ovdje negdje odvjetnika :P

Pračovjek
Zona

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 1:57 pm

Ček, jel točan moj odgovor?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:01 pm

Jest :P

Pračovjek
Zona

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:04 pm

cheer , a i šteta, sigurno bi bilo zanimljivih odgovora.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 2:54 pm

Hm nije vam baš točno, naime samoubojstvo nije kažnjivo niti u pokušaju. Doduše ima smisla na prvi pogled, no ovaj vaš primjer sa brzom vožnjom nije kažnjiv radi mogućeg samoubojstva već radi ugrožavanja drugih. Pa optužnica ne bi išla da je ta osoba pokušala samoubojstvo već da je počinila neko kazneno djelo tipa dovođenje u opasnost života i zdravlja druge osobe :)

No u praksi je primjerice rušenje državnog poretka svake države zabranjeno i kažnjivo, no ako se u tome uspije onda oni koji su to činili preuzimaju vlast i nema ih tko osuditi jer oni koji su bili na vlasti su svrgnuti i ili ubijeni ili pak prognani iz države. Tako da bi se za to kazneno djelo moglo kazniti samo one koji pokušaju, ali ne uspiju :)

Pračovjek
Zona

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 11:36 pm

Chak, ok, ako moj odgovor nije točan, a tvoj jeste onda daj novi zadatak.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 11:45 pm

Ok ostajemo na kaznenim djelima. Za što će biti kažnjen pomagač, a neće i sam počinitelj.

Pračovjek
Zona

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 11:52 pm

Meni opet vuče na suicidalnu radnju, ako je počinitelj završio letalno neće biti kažnjen, a pomagač je živ i zdrav, on će platiti za pomaganje u nedjelu...al, mislim da se radi o nečem drugom pa neka pokuša netko drugi dati pravi odgovor.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimesub sij 22, 2011 11:58 pm

Da to je klasični primjer, imamo čak posebno kazneno djelo kojim se kažnjava pomaganje u samoubojstvu.

No da napomenem samoubojstvo nije kažnjivo bez obzira bilo uspješno ili ne, osima ako se time ne počini neko drugo kazneno djelo. Npr. ako netko popije puno tableta sa namjerom da se ubije, ali mu to ipak ne uspije jer ga se pronađe na vrijeme i spasi, ta osoba neće odgovarati za pokušaj samoubojstva, jer time nije ugrozila nikoga osim sebe.

Pračovjek
Zona

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimened sij 23, 2011 12:12 am

To ispade da sam dala točan odgovor?

Da, znam da se ne kažnjava ni pokušaj niti uspješno samoubojstvo. Čuj to - Uspješno samoubojstvo!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimened sij 23, 2011 12:27 am

Da, dala si točan odgovor, pa pametna si ti, zašto se čudiš :)

A što se tiče uspješnog samoubojstva, ovisi što smatraš životom, ponekad to i nije tako loša ideja ni za tu osobu ni za druge. Primjerice bilo bi za sve puno bolje je Hitler odlučio počiniti samoubojstvo tamo negdje početkom 1939.g. umjesto da počini sva ubojstva koja je tada planirao.

EDIT Zona slobodno postaviš pitanje ;)

Pračovjek
Zona

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitimened sij 23, 2011 12:46 am

Joj, ima onaj vic... Vračara jednom čovjeku prorekla da će biti na neki način odgovoran za milijune izgubljenih života, on sav očajan vraća se kući, pored rijeke, i ugleda dječaka kako se guši u vodi, on skoči i spasi dječaka i misli se "ako ću biti odgovoran za smrt milijuna ljudi, evo bar sam jedan život spasio..." zatim dotrči prestrašena dječakova majka i reče "Adolfe, sineeee...." itd...ne znam jel to kraj vica, ovo je dovoljno, jelte zubo

EDIT: pitanje ću postaviti kad ga budem imala, što trenutno nije slučaj.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Pitam te, pitaš me - igra   Pitam te, pitaš me - igra - Page 19 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Pitam te, pitaš me - igra
[Vrh] 
Stranica 19 / 19.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19