Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

In je...

Go down 
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

In je... Empty
PostajNaslov: In je...   In je... Icon_minitimeuto sij 04, 2011 8:42 pm

Otvaram temu u kojoj možete komentirati i raspravljati o modi koja je trenutno "in".
Započet ću sa trenutno popularnim nordijskim uzorkom u ove zimske dane, koji me naprosto oduševio. whee
Obožavam veste sa snježnim uzorcima i nisam mogla odoljeti pa sam kupila dvije tunike sa nordijskim uzorkom.

Bakino pletivo i nordijski uzorak su hit sezone

Pleteni komadi odjeće doista su nezaobilazni zimskih dana, jer su vrlo moderni i ugodni za nošenje te najbolje griju kada se temperatura približi ništici. Uvijek su moderne boja meda, devine dlake, bijele kave i sve varijante sive, a ove godine je i neizbježan nordijski uzorak.

Nordijski uzorak je pravi izbor za sve one koji jednostavno ne mogu dočekati omiljene božićne i novogodišnje praznike i običaje. Tmurne i sive zimske dane zasigurno će razveseliti vesta, kapa ili šal s uzorkom sobova, crvenih točkica, šarenih prugica ili cik-cak uzorka. Vrijeme je da iz dubine ormara izvučete bakino pletivo koje ste davno spremili, a sada i više nego moderno.
U trgovinama se osim vesta nudi paleta vunenih haljina, dugih i kratkih kardigana, koje odlično pašu na suknjice, tunike kombinirane na tajice, a ne zaboravimo na modne dodatke kao što su rukavice kape, šalovi i grijači za noge.

Ipak, pri izboru pletene odjeće treba znati nekoliko malih pravila: miga

Ženama koje imaju tijelo oblika kruške preporučuju se kardigani čiji krajevi se šire na dnu, a trebale bi izbjegavati velike i upadljive uzorke koji su najbolji za šalove i modne dodatke. Odličan izbor za njih su i veste trapez rukava jer odmiču pozornost s gornjeg dijela tijela.

Niže žene trebale bi nositi veste dužih krojeva bez kopčanja, a preporučuje se da odjeća ispod bude u kontrastnoj boji. Tako će postići efekt visine i vitkosti.

Visoke djevojke mogu nositi gotove sve oblike pletiva, a odlično će im pristajati upadljivi motivi, dezeni, prugice te cik-cak uzorak.

Tanke i vitke žene željene obline lako mogu dobiti pomnim odabirom pletene veste, haljine ili tunike. Preporučuju im se veste širokih rukava i debelo pletivo.

Žene tijela oblika jabuke, trebale bi izbjegavati pletivo vrećastog oblika i krojeva. Njima se preporučuju veste tankog pletiva uz koje se lako mogu kombinirati modni dodaci poput nakita, broševa ili šalova. Time će izbjeći "efekt" krupnoće.

LINK http://www.tportal.hr/lifestyle/moda/99012/Bakino-pletivo-i-nordijski-uzorak-su-hit-sezone.html

In je... Nordice

In je... Vestica

In je... Jeleni

Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

In je... Empty
PostajNaslov: Re: In je...   In je... Icon_minitimeuto sij 04, 2011 8:53 pm

nisam znala da se to zove nordijski uzorak. to sam zvala žakard uzorak. čak sam nekad davno imala, tj. sama isplela, đemper sa uzorkom kao na prvoj slici. moje boje su bile crvena, žuta i zelena na crnoj podlozi, da baca na Afriku zubi taj gornji đir se plete sa tzv. okruglim žbicama. pletivo ide u krug a ne po redovima hekla

ovaj donji sivi komad mi je odličan ides
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

In je... Empty
PostajNaslov: Re: In je...   In je... Icon_minitimeuto sij 04, 2011 8:59 pm

Inače, meni je simpatično vidjeti veste sa takvim uzorcima i na muškarcima. zubi
Evo još malo nordijskog uzorka na vunenim, uskim haljinicama, obuće i kapa...

In je... Minica

In je... Bootsh

In je... Izmez

In je... Kapez

In je... Mukakapa

Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

In je... Empty
PostajNaslov: Re: In je...   In je... Icon_minitimened sij 09, 2011 10:42 pm

ja ne volim takav uzorak i izbjegavam imati išta s njim :/ jednostavno mi ne paše oku.. ja bi to još modernizirala xD (ne mogu vjerovati da to pišem) još bi ga dovela na razinu više ovako mi je previše starinski ali ne u dobrom stilu :/ većinu ljudi dosta postari kad ga nose .. osim kape i to ovisi uz što :/

haljinice izgledaju zanimljivo :)

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

In je... Empty
PostajNaslov: Re: In je...   In je... Icon_minitimepon sij 10, 2011 12:22 pm

Meni nisu jasne te mode gdje djemper ima kratke rukave :P

PraGlodavac

Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Registration date : 24.12.2010

In je... Empty
PostajNaslov: Re: In je...   In je... Icon_minitimesri oľu 02, 2011 7:21 pm

funny Hehehe, upravo to, i dame, što je sada in u ženskome svijetu, ahm, muški što je u muškome svijetu in?

Što vi mislite tko je zaslužan za diktiranje trenda i onoga što je in ili što će biti in?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo

In je... Empty
PostajNaslov: Re: In je...   In je... Icon_minitimečet tra 14, 2011 5:08 pm

Obično gayevi-dizajneri. :D

Da se vratimo malo modnim trendovima.miga

Moda za ovogodišnje proljeće su šareni uzorci.
Ove sezone uzorci su vrlo izraženi, od geometrijskih preko vibrantnih, cvjetnih i apstraktnih do onih inspiriranih plemenskom tradicijom.
Mnogi dizajneri čak su eksperimentirali s njihovim miksom, ali samo jedan komad odjeće s izraženim uzorkom bit će sasvim dovoljan da biste bili moderni ovog proljeća.

In je... Proljee2

In je... Florav

In je... Flora2a

In je... Flora3

LINK http://moda.covermagazin.com/?p=8329

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

In je... Empty
PostajNaslov: Re: In je...   In je... Icon_minitimesub lis 29, 2011 4:20 am

Hrpa žena nosi tajice u kombinaciji sa čizmama i nekom suknjom. Nekad ih u roku minute prođe više od 10 na ulici. Još dok kombiniraju iste boje, onda sve isto izgledaju.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2000
Registration date : 22.03.2011

In je... Empty
PostajNaslov: Re: In je...   In je... Icon_minitimesub lis 29, 2011 11:49 am

Blizzard je napisao/la:
Hrpa žena nosi tajice u kombinaciji sa čizmama i nekom suknjom. Nekad ih u roku minute prođe više od 10 na ulici. Još dok kombiniraju iste boje, onda sve isto izgledaju.
kako li si to samo dopuštaju confused

A tko točno odlučuje što je in ove godine?
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic

Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Registration date : 16.10.2011

In je... Empty
PostajNaslov: Re: In je...   In je... Icon_minitimesub lis 29, 2011 8:13 pm

...biti nepismen, ili ne?
[Vrh] Go down