Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zaljubljenost može trajati cijeli život

Go down 
+3
floridana
Athena
Alpha
7 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimesri sij 05, 2011 12:28 am

Zaljubljenost ne mora nestati s godinama. Znanstvenici su otkrili da zaljubljenost može trajati cijeli život. Romantična ljubav ne treba uvijek prerasti u partnerstvo i prijateljstvo. Upravo ta iskra zaljubljenosti koja traje, zaslužna je za zdravije i sretnije veze.
'Mnogi vjeruju da je zaljubljenost isto što i strast' smatra autorica ove studije Bianca P. Acevedo, s Kalifornijskog sveučilišta u Santa Barbari.

'Zaljubljenost karakteriziraju intenzitet, angažiranost i seksualna kemija. Strastvenu ljubav karakterizira sve to, ali i opsjednutost. Strastvena ili opsesivna ljubav uključuje i osjećaj nesigurnosti i napetosti zbog čega su takve veze uglavnom kratkog vijeka', tvrdi Acevedo.

Ona i njen partner Arthur Aron analizirali su 29 studija u kojima je sudjelovalo 6.070 osoba koje su bile u kratkotrajnim ili dugogodišnjim vezama. Otkrili su daje romantična ljubav koja traje povezana s većim zadovoljstvom u vezi.

Znanstvenici su analizirali 17 studija koje su se bavile vezama kratkog vijeka. U njima su sudjelovali studenti i studentice u dobi do 18 do 23 godine starosti koji su bili solo, u vezi ili u braku te su imali prosječno trajanje veze kraće od četiri godine.

Također su analizirali i 10 studija koje su se bavile dugogodišnjim vezama sredovječnih parova koji su u braku bili 10 ili više godina.

Dvije analizirane studije uključivale su ljude u kratkim i dugim vezama.

Ispitanici koji su tvrdili da su zaljubljeni bili su zadovoljniji, bez obzira je li se radilo o dugoj ili kratkoj vezi. Oni koji su rekli da se radi o ljubavi koja je prerasla u partnerstvo nisu bili osobito zadovoljni vezom bez obzirkoliko dugo su u intimnom odnosu sa partnerom, dok su ispitanici koji su vezu okarakterizirali kao strastvenu bili sretni samo u kratkotrajnim vezama.

Parovi koji su bili zadovoljni svojim vezama također su pokazali veću razinu samopouzdanja, kao i zadovoljstva životom općenito. (izvor)

Ko bi reko...ovi znanstvenici stalno otkrivaju nesto novo Zaljubljenost može trajati cijeli život  793385

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimesri sij 05, 2011 1:03 am

Ja nekako ne vjerujem da zaljubljenost koja se manifestira iskricama traje cijeli život. misli Mislim da nipošto ne može biti istog intenziteta i prosječnog trajanja na početku veze i kasnije, u vezama koje traju primjerice više od 8 godina.

Jest, mogući su povremeni bljeskovi i osvježenja osjećaja zaljubljenosti kod dugogodišnjih partnera, ali rekla bih da prvenstveno prevladava osjećaj privrženosti, partnerstva i prijateljstva.
Vjerojatno je sve individualno, ali teško mi je zamisliti neki par, u poznijim godinama i dugogodišnjem braku, koji svakodnevno blista od iskrica i
zaljubljenosti. scratch
Možda ako žive stilom života kao Monica Bellucci i Vincent Cassel, dakle jedan dio godine odvojeni, a u nekim periodima zajedno pa se međusobno zažele jedan drugoga kad se vide. cerek

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimepon vel 07, 2011 12:13 am

Pa mislim da se ne misli na iskrice, leptirice i slicne pojave obzirom se iste javljaju (ako se uopce javljaju) na samom pocetku veze, a i to jako ovisi o godinama aktera. Mislim da vise na one momente blagog grca u stomaku koji ti se stvori unatoc godinama veze kada se tvoj pogled susretne s njegovim u prostoriji punoj ljudi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimepon vel 07, 2011 12:31 am

misliš na žmarce koji se javljaju u predjelu ispod pupka?
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimepon vel 07, 2011 12:35 am

Moje tijelo može uzeti koja god hoće, ali moje srce pripada samo jednoj cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimepon vel 07, 2011 12:36 am

@Flo...pa mislim da se meni to vise ocituje kao stezanje jednjaka i zeluca (ne zvuci bas romanticno zubi )

@Deti...koji fini nacin da opravdas smucanje uokolo bic

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimepon vel 07, 2011 12:45 am

Alpha je napisao/la:

@Deti...koji fini nacin da opravdas smucanje uokolo bic

A šta ću kad sam dobričina zubi
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimepon vel 07, 2011 1:04 am

Zaljubljenost moze trajati toliko dugo sve dok ne naidje neka sa vecim sisama... cerek
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Romantična ljubav traje dugo   Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimeuto vel 15, 2011 2:47 pm

U novom istraživanju američki neurolozi otkrili su da osjećaj duboke ljubavi, strasti i zainteresiranosti prema partneru može potrajati mnogo dulje nego što se dosad smatrali.
Partnerima u dugogodišnjim vezama prikazane su slike svojih dragih, što je pobudilo isto one centre u mozgu koji su pobuđeni i kod ljudi koji su tek ušli u romantičnu vezu.
Ovo istraživanje je na tragu pozitivnog odgovora na pitanje može li se živjeti s jednim partnerom u strasti (barem) do kraja života.

http://www.vecernji.hr/zivot/romanticna-ljubav-ipak-moze-trajati-godinama-clanak-252644

Što vi mislite po tom pitanju? :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimeuto vel 15, 2011 3:15 pm

Ja mislim ono što me moj profesor iz psihologije naučio :)
Slažem se s time da ljubav uistinu može trajati jako dugo pa i strast ako se nadograđuje i razvija, ako osobe zajedno rastu. Sumnjam da je dugovječnost moguća ako je veza stalno na istom nivou jer u svemu težimo napretku pa i tome.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimeuto vel 15, 2011 8:07 pm

Da, s tim se slažem. Potreban je stalni razvoj veze i dosta starih i novih zajedničkih interesa, inače strasti polako nestaje.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitimeuto vel 15, 2011 8:41 pm

U ovoj studiji riječ je o parovima koji su zajedno desetak godina, dakle ne o ljudima koji su zajedno 20-ak ili više godina.
Mogu li oni sa stažom od deset godina i dalje osjećati leptiriće kao prvih dana?
Smatram da se tome mogu donekle približiti, ukoliko svakodnevno ulažu u vezu, emocionalno i seksualno.

Međutim, mogu li oni dugovječno zadržati taj osjećaj "leptirića u trbuhu" (kako je nevedeno u članku)?
Smatram da ne mogu. Ipak, vjerujem da je moguće s vremena na vrijeme probuditi trenutke stare strasti. :)
Nakon dosta vremena dolazi do značajnih promjena i pomalo mi je iluzorno misliti kako se stvari neće mijenjati sa godinama zajedničkog života, barem po pitanju "trnaca" i uzbuđenja između dvoje ljudi.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zaljubljenost može trajati cijeli život  Empty
PostajNaslov: Re: Zaljubljenost može trajati cijeli život    Zaljubljenost može trajati cijeli život  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zaljubljenost može trajati cijeli život
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» zaljubljenost
» objectophilia - zaljubljenost u objekte -
» Nova kamera snima cijeli zivot

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: